Справа 556/132/20
Номер провадження 2/556/160/2020
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
(заочне)
10.06.2020 року.
Володимирецький районний суд Рівненської області
в складі головуючої судді Іванків О.В.
з участю секретаря судового засідання Кньовець Н.П.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт Володимирець справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третіх осіб: Служби у справах дітей, сім`ї та молоді Брусилівської селищної ради,Служби у справах дітей Володимирецької районної державної адміністрації, як органу опіки та піклування про позбавлення батьківських прав,-
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом про позбавлення батьківських прав ОСОБА_2 відносно неповнолітньої дитини ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 .. Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач ухиляється від виконання батьківських обов`язків відносно дитини, її життям не цікавиться, у вихованні участі не приймає, не відвідує та взагалі не присутній в житті дитини. Вказані підстави вважає достатніми для позбавлення відповідача батьківських прав, також вважає, що таке позбавлення відповідатиме інтересам дитини.
Вказаний позов надійшов до Володимирецького районного суду Рівненської області 28.01.2020 року.
31.01.2020 року у даній справі відкрито провадження та призначено справу до розгляду в порядку загального позовного провадження.
24.03.2020 року судом закінчено підготовче провадження у справі та призначено справу до судового розгляду.
В судове засідання позивачка подала заяву про розгляд справи у її відсутності, підтримала позовні вимоги.
Відповідач в судові засідання 21 травня 2020 року та 10 червня 2020 року не з`явився, про причини неявки суд не повідомив, відзив не подав і позивачка не заперечує проти вирішення справи в заочному порядку. Враховуючи викладене, судом проведено розгляд справи на підставі ст.280 ЦПК України в заочному порядку, на підставі наявних у справі даних та доказів, за згодою позивача.
Проаналізувавши та оцінивши письмові докази в їх сукупності, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Так, судом встановлено, що ОСОБА_2 є батьком ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 , що підтверджується свідоцтвом про народження серії НОМЕР_1 .
У відповідності до ст.150 СК України батьки зобов`язані піклуватися про здоров`я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток, забезпечити здобуття освіти, готувати її до самостійного життя.
Згідно п.2) ст.164 Сімейного Кодексу України ухилення батьків від виконання своїх обов`язків по вихованню дитини є підставою для позбавлення батьківських прав.
Зі ст.ст.111, 112, 114 Закону України Про охорону дитинства , вбачається, що кожна дитина має право на проживання в сім`ї разом з батьками або в сім`ї одного з них та на піклування батьків. виховання в сім`ї є першоосновою розвитку особистості дитини. Держава надає батькам допомогу у виконанні ними своїх обов`язків щодо виховання дітей, захищає права сім`ї. Діти та батьки не повинні розлучатися всупереч їх волі, за винятком випадків, коли таке розлучення необхідне в інтересах дитини і цього вимагає рішення суду, що набрало законної сили.
Вказані положення вітчизняного законодавства відповідають також і вимогам міжнародно-правових нормативних актів, які також є джерелом права. Зокрема, у додатку до Рекомендації Rec(2005)5 Комітету міністрів, прийнятої 16 березня 2005 року, перелічено основні принципи забезпечення прав дітей, які виховуються в інтернатських закладах. Зокрема, ці принципи передбачають таке: "...Сім`я є природним середовищем для розвитку і забезпечення добробуту дитини, і головну відповідальність за виховання та розвиток дитини покладено на батьків; наскільки це можливо, мають вживатися профілактичні заходи з підтримки дітей і сімей з урахуванням їхніх особливих потреб; встановлення опіки над дитиною має залишатися винятком, і головною метою такого заходу є захист інтересів дитини...; рішення про встановлення опіки над дитиною і сам такий захід не повинні бути предметом дискримінації.
Таким чином, аналіз вказаних норм в сукупності із положеннями ст.51 Конституції України, у відповідності до якої сім`я, дитинство, материнство та батьківство охороняються державою, свідчить, що позбавлення батьківських прав є винятковим засобом захисту інтересів дітей, і перелік підстав позбавлення батьківських прав, наведений у ст.164 СК України, є вичерпним.
Підставою позбавлення батьківських прав позивач зазначив ухилення батьком від виконання обов`язків по вихованню дитини.
Як вбачається зі змісту п.16 Постанови Пленуму Верховного Суду №3 від 30.03.2007 "Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про усиновлення і про позбавлення та поновлення батьківських прав", ухилення батьків від виконання своїх обов`язків має місце в тих випадках, коли вони не піклуються про фізичний розвиток дитини, її навчання, підготовку до самостійного життя, зокрема: не забезпечують необхідного харчування, медичного догляду, лікування дитини, що негативно впливає на її фізичний розвиток як складову виховання; не спілкуються з дитиною в обсязі, необхідному для її нормального самоусвідомлення; не надають дитині доступу до культурних та інших духовних цінностей; не сприяють засвоєнню нею загально признаних норм моралі; не виявляють інтересу до її внутрішнього світу; не створюють умов для отримання нею освіти.
В ході судового розгляду даної справи судом встановлено, що відповідач умисно та систематично ухиляється від виховання дочки.
Факт ухилення ОСОБА_2 від обов`язків по вихованню неповнолітньої дитини підтверджено письмовими доказами, а саме: висновком виконавчого комітету Брусилівської селищної ради про доцільність позбавлення батьківських прав №1179 від 03.03.2020 року. Характеристикою, учениці 9 класу Соловївської ЗОШ І-ІІІ ступенів, ОСОБА_4 , довідкою характеристикою Брусилівської селищної ради Житомирської області №35 твід 15.01.2020 року.
Виходячи з вищенаведеного, суд приходить до висновку, що відповідач ухиляється від обов`язку по вихованню дитини, що є достатньою підставою для позбавлення його батьківських прав, і таке позбавлення відповідатиме інтересам дитини.
Будь-яких доказів, які б засвідчили неможливість виконання відповідачем своїх обов`язків по вихованню неповнолітньої дитини з поважних та об`єктивних причин, суду не надано.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 10, 60, 212-213 ЦПК України , ст. ст. 150, 164, 166 СК України, Постановою Пленуму Верховного Суду №3 від 30.03.2007 "Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про усиновлення і про позбавлення та поновлення батьківських прав" суд, -
у х в а л и в :
Позов задовольнити повністю.
Позбавити ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , батьківських прав відносно неповнолітньої дитини - дочки ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_3 .
Стягнути із ОСОБА_2 в дохід держави судовий збір в сумі 840 (вісімсот сорок) грн 80 коп..
Заочне рішення може бути переглянуто Володимирецьким районним судом Рівненської області за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Учасник справи, якому повне заочне рішення не було вручено у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.
Позивач має право оскаржити заочне рішення в загальному порядку шляхом подачі апеляційної скарги до Рівненського апеляційного суду через Володимирецький районний суд Рівненської області протягом тридцяти днів з дня складення повного заочного судового рішення.
У відповідності до пп.3) р.12 Закону України №540 - 1Х від 30.03.2020 року "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)", під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), строки апеляційного оскарження, розгляду апеляційної скарги продовжуються на строк дії такого карантину".
Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених цим Кодексом, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.
С У Д Д Я :
Учасники:
Позивач - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 , паспорт серії НОМЕР_3 , виданий Брусилівським РВ УМВС України в Житомирській області 12 березня 2008 року.
Відповідач - ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , АДРЕСА_2 .
Третя особа - Служби у справах дітей, сім`ї та молоді Брусилівської селищної ради,смт Брусилів, вул. Короленка, 2, Житомирської області, 12601, ЄДРПОУ 42059549.
Третя особа - Служби у справах дітей Володимирецької районної державної адміністрації, як органу опіки та піклування, смт. Володимирець, вул. Грушевського, 56, Рівненської області, код ЄДРПОУ 22580570.
Суд | Володимирецький районний суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 10.06.2020 |
Оприлюднено | 03.07.2020 |
Номер документу | 90158692 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Володимирецький районний суд Рівненської області
Іванків О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні