709/716/20
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
заочне
26 червня 2020 року Чорнобаївський районний суд Черкаської області в складі:
головуючого судді - Кваші І.М.,
за участі секретаря - Дем`яненко Н.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Чорнобай цивільну справу за позовом Золотоніської місцевої прокуратури в інтересах держави в особі Чорнобаївської районної ради, Чорнобаївської районної державної адміністрації, Комунального некомерційного підприємства "Чорнобаївська багатопрофільна лікарня Чорнобаївської районної ради" до ОСОБА_1 про відшкодування шкоди, завданої злочином,-
ВСТАНОВИВ:
Заступник керівника Золотоніської місцевої прокуратури Черкаської області
Чумаченко О.Ю. в інтересах держави в особі Чорнобаївської районної ради, Чорнобаївської районної державної адміністрації, Комунального некомерційного підприємства "Чорнобаївська багатопрофільна лікарня Чорнобаївської районної ради" звернувся з позовом до ОСОБА_1 про відшкодування шкоди, завданої злочином в розмірі 6144 грн.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що 20 квітня 2019 року відповідач ОСОБА_1 спричинив ОСОБА_2 тілесні ушкодження. Після отриманих травм ОСОБА_2 перебував на стаціонарному лікуванні в КНП "Чорнобаївської багатопрофільної лікарні Чорнобаївської ради", та за час лікування лікарнею витрачено грошові кошти в сумі
6144 грн.
17 лютого 2019 року вироком Драбівського районного суду Черкаської області ОСОБА_1 засуджений до п`яти років позбавлення волі, на підставі ст. 75 КК України звільнений від призначеного покарання з випробуванням на строк один рік шість місяців. На підставі ст. 76 КК України засудженого зобов`язано періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації, повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання та не виїжджати за межі України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації.
В судове засідання прокурор Походенко В.В. не з`явився, в поданій до суду заяві просив проводити розгляд справи без його участі, позов підтримав, просив задовольнити.
Представник Чорнобаївської районної державної адміністрації за дорученням Лисенко Л.І. в судове засідання не з`явилася, подала до суду заяву про розгляд справи в її відсутність, позов підтримала, просила задоволити.
Відповідач ОСОБА_1 на даний час утримується в Державній установі "Черкаський слідчий ізолятор", йому направлено копію позову з додатками, в матеріалах справи міститься розписка про отримання документів. Жодних клопотань чи відзиву на позов відповідач не направив.
Виходячи з приписів ст.ст. 223, 280 ЦПК України суд ухвалив слухати справу за відсутності учасників та провести заочний розгляд справи.
Суд, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в сукупності, приходить до наступних висновків.
Судом встановлено, що 20 квітня 2019 року знаходячись за адресою АДРЕСА_1 , ОСОБА_1 спричинив ОСОБА_2 тяжкі та легкі тілесні ушкодження.
17 лютого 2019 року вироком Драбівського районного суду Черкаської області ОСОБА_1 засуджений до п`яти років позбавлення волі, на підставі ст. 75 КК України звільнений від призначеного покарання з випробуванням на строк один рік шість місяців. На підставі ст. 76 КК України засудженого зобов`язано періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації, повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання та не виїжджати за межі України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації (а.с. 6-7).
Відповідно до ч. 6 ст. 82 ЦПК України вирок суду в кримінальному провадженні, ухвала про закриття кримінального провадження і звільнення особи від кримінальної відповідальності або постанова суду у справі про адміністративне правопорушення, які набрали законної сили, є обов"язковими для суду, що розглядає справу про правові наслідки дій чи бездіяльності особи, стосовно якої ухвалений вирок, в питанні, чи мали місце ці дії (бездіяльність) та чи вчинені вони цією особою.
Відповідно до повідомлення № 232 від 17 квітня 2020 року, наданого КНП " Чорнобаївська багатопрофільна лікарня Чорнобаївської районної ради", ОСОБА_2 знаходився на лікуванні в стоматологічному відділенні з 21 квітня 2019 року по 07 травня 2019 року. Вартість ліжко-дня становив 384,00 грн., а тому за час лікування витрачено 6144,00 грн. (а.с. 22).
Відповідно до ст. 131-1 Конституції України на органи прокуратури покладено функцію представництва інтересів держави в суді у виключних випадках і в порядку, що визначені законом.
Згідно з ч. 1 ст. 23 Закону України Про прокуратуру представництво прокурором інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні процесуальних та інших дій, спрямованих на захист інтересів громадянина або держави, у випадках та порядку, встановлених законом.
Згідно з ст. 3 Конституції України людина, її життя і здоров`я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.
Відповідно до ч.1 ст.1206 ЦК України особа, яка вчинила злочин, зобов`язана відшкодувати витрати закладові охорони здоров`я на лікування потерпілого від цього злочину, крім випадку завдання шкоди при перевищенні меж необхідної оборони або у стані сильного душевного хвилювання, що виникло раптово внаслідок насильства або тяжкої образи з боку потерпілого.
Згідно з постановою Пленуму Верховного Суду України від 07.07.1995 № 11 "Про відшкодування витрат на стаціонарне лікування особи, яка потерпіла від злочину, та судових витрат" питання про відшкодування витрат на стаціонарне лікування потерпілого вирішується згідно з Порядком обчислення розміру фактичних витрат закладу охорони здоров`я на стаціонарне лікування потерпілого від злочинного діяння та зарахування стягнених з винних осіб коштів до відповідного бюджету і їх використання, затверджених постановою Кабінету Міністрів України
№ 545 від 16.07.1993, термін і обґрунтованість перебування потерпілого від злочину на стаціонарному лікуванні визначається на підставі даних лікувального закладу, де він перебував на лікуванні, до справи має бути приєднана довідка-розрахунок бухгалтерії цього закладу із записом про вартість 1 ліжко-дня та загальну суму фактичних витрат на лікування потерпілого.
Постановою Кабінету Міністрів України № 545 від 16.07.1993 "Про порядок обчислення розміру фактичних витрат закладу охорони здоров`я на стаціонарне лікування потерпілого від злочинного діяння та зарахування стягнених з винних осіб коштів до відповідного бюджету і їх використання" передбачено, що сума коштів, яка підлягає відшкодуванню, визначається закладом охорони здоров`я, в якому перебував на лікуванні потерпілий, виходячи з кількості ліжко-днів, проведених ним в стаціонарі та вартості витрат на його лікування в день; кількість ліжко-днів визначається на підставі медичної картки стаціонарного хворого; визначення суми витрат на лікування потерпілого за 1 ліжко-день провадиться виходячи з фактичної кількості ліжко - днів і загальної суми витрат за місяць (в якому проводилося лікування) на утримання лікувального закладу, за винятком витрат на капітальні вкладення, капітальний ремонт і придбання інвентаря та обладнання.
Відповідач добровільно вищевказану суму за проведене лікування потерпілого не відшкодував, а тому ці кошти підлягають стягненню з нього в судовому порядку.
Згідно з ч. 3 ст. 1206 ЦК України якщо лікування проводилося закладом охорони здоров`я, що є у державній власності, у власності Автономної Республіки Крим або територіальної громади, кошти на відшкодування витрат на лікування зараховуються до відповідного бюджету.
Виходячи з вищевикладеного суд дійшов висновку, що позов підлягає до повного задоволення.
Відповідно до ч. 1 ст. 141 ЦПК України з відповідача на користь держави підлягають стягненню судові витрати в розмірі 2102,00 грн.
Керуючись ст.ст. 10, 11, 82, 141, 259, 263-265 ЦПК України, суд,-
ВИРІШИВ:
Позов Золотоніської місцевої прокуратури в інтересах держави в особі Чорнобаївської районної ради, Чорнобаївської районної державної адміністрації, Комунального некомерційного підприємства "Чорнобаївська багатопрофільна лікарня Чорнобаївської районної ради" до ОСОБА_1 про відшкодування шкоди, завданої злочином - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Комунального некомерційного підприємства "Чорнобаївська багатопрофільна лікарня Чорнобаївської районної ради" кошти в сумі 6144 грн. (шість тисяч сто сорок чотири гривні 00 коп.) та зарахувати їх на р/р НОМЕР_1 , МФО 354347 код ЄДРПОУ 02005200, АТ КБ "Приватбанк".
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в прибуток держави в сумі 2102,00 грн.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду. Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.
Позивач має право оскаржити заочне рішення в загальному порядку, встановленому цим Кодексом. В такому випадку рішення суду може бути оскаржене шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складання повного тексту судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення не були вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених цим Кодексом, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.
Апеляційні скарги подаються учасниками справи до Черкаського апеляційного суду або через Чорнобаївський районний суд.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Інформація про сторін:
позивач-1: Золотоніська місцева прокуратура , місце знаходження: смт. Чорнобай Черкаської області, вул. Центральна, 218;
позивач-2: Чорнобаївська районна рада, ЄДРПОУ 25585579, місцезнаходження:
смт. Чорнобай Черкаської області, вул. Центральна, 152;
позивач-3: Чорнобаївська районна державна адміністрація, ЄДРПОУ 04061330, місцезнаходження: смт. Чорнобай Черкаської області, вул. Центральна, 152;
позивач-4: Комунальне некомерційне підприємство "Чорнобаївська багатопрофільна лікарня Чорнобаївської районної ради, ЄДРПОУ 02005266, місцезнаходження: смт. Чорнобай Черкаської області, вул. Центральна, 221;
відповідач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 , місце реєстрації:
АДРЕСА_2 .
Суддя І.М. Кваша
Суд | Чорнобаївський районний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 26.06.2020 |
Оприлюднено | 03.07.2020 |
Номер документу | 90163878 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Чорнобаївський районний суд Черкаської області
Кваша І. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні