Рішення
від 03.04.2020 по справі 673/2065/19
ДЕРАЖНЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 673/2065/19

Провадження № 2/673/173/20

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

03 квітня 2020 р. м.Деражня

Деражнянський районний суд

Хмельницької області

в складі: головуючий - суддя Дворнін О.С.,

з участю секретаря судових засідань Демчишиної Н.Г.,

розглянувши у відкритому підготовчому засіданні в залі суду в порядку загального позовного провадження, за правилами ч. 2 ст. 247 Цивільного процесуального кодексу України, цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Маниковецької сільської ради Деражнянського району Хмельницької області про визначення додаткового строку достатнього для подання заяви про прийняття спадщини, -

В С Т А Н О В И В:

У листопаді 2020 року позивач ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до Маниковецької сільської ради Деражнянського району Хмельницької області про визначення додаткового строку, достатнього для подання позивачем заяви про прийняття спадщини, вказавши, що він є спадкоємцем ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 та після смерті якої залишилося спадкове майно.

Проте, як вбачається з позовної заяви, позивач на даний час позбавлений можливості оформити свої спадкові права, оскільки протягом встановленого ст. 1270 ЦК України шестимісячного строку з часу відкриття спадщини не звернувся до нотаріальної контори із заявою про оформлення своїх спадкових прав.

В позові ОСОБА_1 стверджує, що строк був пропущений ним з поважних причин, оскільки він не знав про місцезнаходження правовстановлюючих документів на спадкове майно, тому він просив визначити йому додатковий строк, достатній для подання заяви про прийняття спадщини.

В підготовче засідання позивач не з`явився, заявивши клопотання про розгляд справи за його відсутності, в якій вимоги позову підтримав в повному обсязі.

Представник відповідача Маниковецької сільської ради Деражнянського району Хмельницької області в підготовче засідання не з`явився, подав суду письмове клопотання про розгляд справи за його відсутності, позов визнав.

Дослідивши матеріали справи та письмові клопотання учасників справи відповідно до ч.2 ст. 247 ЦПК України, згідно з якою у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється, суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню.

Судом об`єктивно встановлено, що ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , що підтверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_1 .

Після смерті ОСОБА_2 залишилося спадкове майно, яким є право власності на земельні ділянки, що підтверджується свідоцтвами про право на спадщину законом.

Позивач є спадкоємцем до майна померлої ОСОБА_2 за заповітом, що підтверджується наявною у матеріалах справи копією заповіту.

Згідно з письмовим повідомленням приватного нотаріуса №1200/01-16 від 06.11.2019 року ОСОБА_1 відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину із тих підстав, що ним було порушено вимоги ст.ст. 1270, 1272 ЦПК України, а саме пропущено шестимісячний термін звернення до нотаріальної контори для подання заяви про прийняття спадщини.

Згідно із ч.1 ст. 1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.

У відповідності до ч. 3 ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Судом з`ясовано, що встановлений законом строк для подання заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2 позивач пропустив у зв`язку з тим, що не знав про місцезнаходження правовстановлюючих документів на спадкове майно, а тому, виявивши такі документи він звернувся до нотаріуса для оформлення своїх спадкових прав.

Таким чином, встановлені обставини дають підстави суду зробити висновок про те, що причини, з яких позивачем було пропущено встановлений законодавством шестимісячний строк для прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2 , були пов`язані з об`єктивними, істотними труднощами для вчинення таких дій, у зв`язку з чим він був позбавлений можливості своєчасно оформити свої спадкові права.

З огляду на наведене, позовні вимоги про визначення додаткового строку, достатнього для подання заяви про прийняття спадщини підлягає задоволенню із визначенням позивачу такого строку тривалістю в три місяці з дня набрання рішенням суду законної сили.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 10, 23, 81, 247, 258, 259, 263-268, 273 ЦПК України, суд, -

В И Р І Ш И В :

Позов задовольнити.

Визначити ОСОБА_1 додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , тривалістю три місяці з дня набрання рішенням суду законної сили.

Складання повного рішення було відкладено на десять днів з дня закінчення розгляду справи, у зв`язку з чим строк апеляційного оскарження обчислюється з дня складання повного судового рішення.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Хмельницького апеляційного суду через Деражнянський районний суд Хмельницької області.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повне найменування сторін та інших учасників справи, які при проголошенні рішення суду суддя не оголошує:

позивач - ОСОБА_3 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_2 ;

відповідач - Маниковецька сільська рада Деражнянського району Хмельницької області, код ЄДРПОУ 04403060, адреса: 32244, с. Маниківці Деражнянський район, Хмельницька область.

Суддя: О. С. Дворнін

СудДеражнянський районний суд Хмельницької області
Дата ухвалення рішення03.04.2020
Оприлюднено03.07.2020
Номер документу90167398
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —673/2065/19

Рішення від 03.04.2020

Цивільне

Деражнянський районний суд Хмельницької області

Дворнін О. С.

Ухвала від 29.11.2019

Цивільне

Деражнянський районний суд Хмельницької області

Дворнін О. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні