Рішення
від 02.07.2020 по справі 628/1317/20
КУП'ЯНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №628/1317/20

Провадження №2-о/628/99/20

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

02 липня 2020 року Куп`янський міськрайонний суд Харківської області

у складі: головуючого - Демченко І.М.,

за участю секретаря Романової Н.П.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в місті Куп`янську цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа : Великохутірська сільська рада Шевченківського району Харківської області про встановлення факту належності правовстановлюючого документу

В С Т А Н О В И В :

ОСОБА_2 звернулася до Куп`янського міськрайонного суду Харківської області з заявою про встановлення факту належності її матері ОСОБА_3 державного акту на право приватної власності серії І НОМЕР_1 097508 від 05.05.2001 на земельну ділянку, розташовану на території Великохутірської сільської ради Шевченківського району Харківської області, в якому помилково було зазначено прізвище ОСОБА_4 , що на цей час позбавляє її можливості оформлення спадщини.

В обґрунтування заяви зазначає, що ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 , яка є її рідною матір`ю, померла. Після її смерті відкрилася спадщина, до складу якої входить земельна ділянка з кадастровим номером 6325783500:02:001:0183, яку вона прийняла шляхом подачі заяви до державної нотаріальної контори, однак у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом їй відмовлено, оскільки у державному акті серії НОМЕР_2 від 05.05.2001 на право приватної власності на землю прізвище матері зазначено як ОСОБА_4 , у зв`язку з чим за захистом своїх прав вона звернулася до суду.

Ухвалою від 04.06.2020 заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами окремого провадження.

У судове засідання заявниця ОСОБА_2 не з`явилася, надала заяву про розгляд справи у її відсутність, заяву підтримує у повному обсязі та просить її задовольнити.

Представник заінтересованої особи - Великохутірської сільської ради Шевченківського району Харківської області у судове засідання не з`явився, у заяві за вих. № 122/1 від 19.06.2020 просив справу розглядати у його відсутність, заперечень проти обставин, викладених у заяві ОСОБА_2 , не має.

Суд, дослідивши докази, встановив фактичні обставини та відповідні правовідносини, що виникли у справі.

На підставі копії свідоцтва про смерть, виданого 28.11.2019 виконавчим комітетом Куп`янськ-Вузловської селищної ради м.Куп`янська Харківської області, встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_2 померла ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , про що складено відповідний актовий запис № 136 (а.с.7).

На день смерті ОСОБА_3 проживала та була зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , де станом на ІНФОРМАЦІЯ_1 проживала та була зареєстрована ОСОБА_2 , 1968 року народження, яка є рідною донькою померлої, що підтверджується відповідними копіями свідоцтва про народження та шлюб, витягом з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про шлюб щодо підтвердження дошлюбного прізвища та довідкою сектору реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання фізичних осіб відділу державної реєстрації виконавчого комітету Куп`янської міської ради Харківської області (а.с.12, 13, 15, 17).

Відповідно до Витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку за № НВ-6305901902018 від 23.04.2018 ОСОБА_3 на праві власності належить земельна ділянка площею 5,4005 га з кадастром номером 6325783500:02:001:0183 для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, розташована на території Великохутірської сільської ради Шевченківського району Харківської області (а.с.9).

Відомостей про заповіт, складений від імені ОСОБА_3 , немає. Чоловік спадкодавиці - ОСОБА_5 помер ІНФОРМАЦІЯ_4 , інших спадкоємців немає. (а.с.16).

Спадщину після смерті ОСОБА_3 за заявою до нотаріальної контори прийняла донька спадкодавиці - заявниця у справі ОСОБА_2 , однак у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом на вищевказану земельну ділянку відмовлено у зв`язку з тим, що державний акт на право приватної власності на землю серії НОМЕР_3 097508, виданий 05.05.2001 Великохутірською сільською радою Шевченківського району Харківської області на ім`я ОСОБА_3 (а.с.6,8).

Судовим розглядом встановлено, що при виготовленні державного акту прізвище спадкодавиці зазначено як ОСОБА_4 , в той час як до Державного земельного кадастру відомості про власника цієї ж земельної ділянки внесено як ОСОБА_4 .

Частиною 3 статті 37Закону України Про Державний земельний кадастр виправлення технічних помилок, допущених у відомостях Державного земельного кадастру внаслідок наявності технічних помилок у документах, на підставі яких були внесені такі відомості, здійснюється після виправлення помилок у зазначених документах.

Відповідно до частини 5 статті 37 цього ж закону та п.156 Порядку ведення Державного земельного кадаструвиправлення помилок у відомостях про земельну ділянку може здійснюватися на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельних ділянок у натурі (на місцевості) або матеріалів інвентаризації земель чи рішення суду.

За положеннями пункту 6 частини 1 статті 315 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з прізвищем, ім`ям, по батькові, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.

Відповідно до п. 1 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 31 березня 1995 р. №5 Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення в порядку окремого провадження розглядаються справи про встановлення фактів, якщо: згідно з законом такі факти породжують юридичні наслідки, тобто від них залежить виникнення, зміна припинення особистих чи майнових прав громадян; чинним законодавством не передбачено іншого порядку їх встановлення; заявник не має іншої можливості одержати або відновити загублений чи знищений документ, який посвідчує факт, що має юридичне значення; встановлення факту не пов`язується з наступним вирішенням спору про право.

Оскільки з 2013року державні акти не видаються та отримати новий акт взамін того, в якому міститься помилка, можливості не має, оскільки його власниця померла, та враховуючи, що Інструкцією по заповненню державний актів заборонялося робити в них виправлення, суд приходить до висновку, що іншого способу, окрім судового, як встановлення факту належності спадкодавиці ОСОБА_3 вищевказаного правовстановлюючого документа, немає, тому з метою захисту спадкових прав ОСОБА_2 , заява підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст. 2, 23, 76-81, 258, 259, 263, 264, 265, 273, 293, 294, 315, 319 ЦПК України, суд

У Х В А Л И В :

Заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа: Великохутірська сільська рада Шевченківського району Харківської області про встановлення факту належності правовстановлюючого документу - задовольнити.

Встановити факт належності ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_5 , правовстанолюючого документа - державного акту на право приватної власності на землю серії І-ХР НОМЕР_4 097508, виданого 05.05.2001 Великохутірською сільською радою Шевченківського району Харківської області на ім`я ОСОБА_3 .

Рішення може бути оскаржено повністю або частково учасниками справи, а також особами, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їх права, свободи, інтереси та (або) обов`язки до Харківського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги через Куп`янський міськрайонний суд Харківської області протягом 30 днів з дня його проголошення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду. Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 ЦПК України.

Відповідно до пункту 3 розділу ХІІ Прикінцевих положень Цивільного процесуального кодексу України в редакції Закону України Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019) визначений цим судовим рішенням процесуальний строк продовжується на строк дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України.

Суддя Куп`янського міськрайонного суду

Харківської області І.М.Демченко

СудКуп'янський міськрайонний суд Харківської області
Дата ухвалення рішення02.07.2020
Оприлюднено03.07.2020
Номер документу90174123
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —628/1317/20

Рішення від 02.07.2020

Цивільне

Куп'янський міськрайонний суд Харківської області

Демченко І. М.

Ухвала від 04.06.2020

Цивільне

Куп'янський міськрайонний суд Харківської області

Демченко І. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні