ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027
E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
03.07.2020м. ДніпроСправа № 904/3556/20
Суддя Бондарєв Е.М., розглянувши матеріали
про стягнення збитків у сумі 4 845 330,91 грн., упущену вигоду в сумі 16 711 560,00 грн., штрафу 11 232,00 грн.
СУТЬ СПОРУ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Сільськогосподарське підприємство "Колор" звернулося до Господарського суду Дніпропетровської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "Агронасіння" про стягнення збитків у сумі 21 568 122, 91 грн. з яких:
- 4 845 330,91 збитки;
- 16 711 560,00 грн. упущена вигода;
- 11 232,00 грн. штраф.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що поставлене відповідачем відповідно договору №ДГ-0807-1 насіння озимого ріпаку сорту Містері, через певний час після його висадження не проросло, у зв`язку з чим у позивача виник сумнів щодо відповідності даних товару наданому сертифікату серія АА №036377 від 25.07.2019 виданого Товариству з обмеженою відповідальністю "Сід Грейн Компані". У зв`язку з чим позивач звернуся із запитом до Державного підприємства "Державний центр сертифікації і експертизи сільськогосподарської продукції" щодо інформації наданого відповідачем сертифікату серії АА №036377 і у відповідь на яке було повідомлено, що протягом 2018-2019 років Товариству з обмеженою відповідальністю "Сід Грейн Компані" не зверталося з питань сертифікації насіння, а сертифікат серії АА №036377 було видано 14.09.2018 у Сумській області в м. Лебедин СТОВ "Хлібороб" на культуру кукурудза б.к. сорт ЛЕН1811 АС3512, еліта".
Разом з тим, позивач звертається з клопотання про звільнення від сплати судового збору в зв`язку із скрутним фінансовим становищем на підприємстві.
Розглянувши позовну заяву з доданими до неї документами, господарський суд дійшов до висновку що позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Згідно з пунктом 2 частини 1 статті 164 Господарського процесуального кодексу України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до частини 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Статтею 7 Закону України "Про державний бюджет України на 2020 рік" встановлено, що прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць для працездатних осіб з 1 січня 2020 року складає 2 102 грн. 00 коп.
Згідно до пункту 1 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру сплачується 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Як вбачається з прохальної частини позовної заяви, позивачем заявлено вимогу майнового характеру, а саме: стягнення збитків у загальному розмірі 21 568 122,91 грн., отже, при зверненні з даним позовом, останній мав сплатити судовий збір у розмірі 323 521,84 грн.
Згідно з Законом України "Про судовий збір", зокрема стаття 8 якого, містить вичерпний перелік осіб, яким Законом надано право на отримання відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати.
Так, частиною 1 статті 8 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов:
1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або
2) позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або
3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю.
Отже, виходячи зі змісту вищевказаної статті Закону, право на звільнення від сплати судового збору для юридичних осіб взагалі відсутнє.
Враховуючи викладене, суд не вбачає підстав для звільнення від сплати судового збору, в той же час відсутність сплати судового збору надає суду достатньо правових підстав для залишення позовної заяви без руху.
Згідно з пунктом 1 частини першої статті 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення (частина перша ст. 172 Господарського процесуального кодексу).
До позовної заяви надано в якості доказу направлення позовних матеріалів на адресу відповідача, опис вкладення у цінний лист із зазначенням у ньому адреси відповідача як: 49000, м. Дніпро, вул. Короденко, 44.
Як вбачається з витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань станом на 02.07.2020 місцезнаходження відповідача є :49050, м. Дніпро, вул. Болгарська, буд. 1.
Таким чином наданий опис вкладення не може бути врахований судом як належний доказ направлення позовної заяви з додатками на адресу відповідача.
Відповідно до частин 1 та 2 статті 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху; в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Окрім того, згідно з пунктом 1 частини першої статті 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення (частина перша ст. 172 Господарського процесуального кодексу).
Всупереч вищенаведеним вимогам до позовної заяви доказів направлення позовних матеріалів на адресу відповідача не надано.
З огляду на викладене суд залишає позовну заяву без руху в порядку та на підставах, передбачених ст. 174 Господарського процесуального кодексу України.
Відтак, виявлені недоліки можуть бути усунені позивачем шляхом подання до суду відповідних документів, які підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку та розмірі та докази відправлення позовної заяви на адресу відповідача, протягом п`яти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Положеннями частин третьої та четвертої ст. 174 Господарського процесуального кодексу України визначено, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 162, 164, 174, 232-235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. У задоволенні клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю "Сільськогосподарське підприємство "Колор" про звільнення від сплати судового збору відмовити.
2. Позовну заяву залишити без руху.
Позивачу протягом 5 днів з дня вручення ухвали суду усунути недоліки позовної заяви, а саме надати до суду:
- докази сплати судового збору у встановлених порядку і у розмірі 323 521,84 грн.;
- докази направлення позовної заяви з додатками на адресу відповідача.
Роз`яснити Позивачу, що в разі невиконання вимог щодо усунення недоліків позовної заяви у встановлений судом строк, така заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася з позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання 03.07.2020 та оскарженню не підлягає.
Суддя Е.М. Бондарєв
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 03.07.2020 |
Оприлюднено | 06.07.2020 |
Номер документу | 90175282 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Бондарєв Едуард Миколайович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Бондарєв Едуард Миколайович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні