Рішення
від 03.07.2020 по справі 914/1362/20
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03.07.2020 справа № 914/1362/20

Господарський суд Львівської області у складі судді Мазовіти А.Б., розглянув матеріали позовної заяви

за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю Інтернаціональна група вин України №1 , м. Хуст, Закарпатська область

до відповідача: Приватного підприємства КОРУНД-СЕРВІС , м. Львів

про стягнення 868,76 грн

за участю представників: не викликалися

Обставини розгляду справи.

09.06.2020 на розгляд Господарського суду Львівської області надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю Інтернаціональна група вин України №1 , м. Хуст, Закарпатська область до Приватного підприємства КОРУНД-СЕРВІС , м. Львів про стягнення 3 110,24 грн.

Ухвалою від 11.06.2020 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судових засідань.

19.06.2020 через канцелярію суду від Приватного підприємства КОРУНД-СЕРВІС надійшов відзив на позовну заяву (вх. №20096/20 від 19.06.2020).

02.07.2020 через канцелярію суду від Товариства з обмеженою відповідальністю Інтернаціональна група вин України №1 надійшла відповідь на відзив (вх. №21054/20 від 02.07.2020).

02.07.2020 через канцелярію суду від Товариства з обмеженою відповідальністю Інтернаціональна група вин України №1 надійшла заява про зменшення позовних вимог, в якій позивач просив стягнути з відповідача 145,07 грн пені, 672,44 грн штрафу, 29,14 інфляційних, 22,11 грн 3% річних та повернути позивачу судовий збір у зв`язку із зменшенням розміру позовних вимог.

Судом встановлено, що заява відповідає вимогам ст. 46 ГПК України, а отже подальший розгляд справи здійснюється щодо вимог позивача, викладених у заяві про зменшення позовних вимог.

Заяв про відвід суду не поступало.

Суть спору та правова позиція сторін.

В обґрунтування позовних вимог з урахуванням поданої заяви про зменшення позовних вимог позивач посилався на те, що між позивачем та відповідачем було укладено договір поставки, на виконання умов якого відповідачу було передано у власність товар. Однак, відповідач свої зобов`язання щодо оплати вартості отриманого товару виконав з порушенням строків оплати вартості товару. У зв`язку з порушенням строків оплати вартості товару відповідачу нараховано пеню в сумі 145,07 грн, штраф в сумі 672,44 грн, інфляційні в сумі 29,14, 3% річних в сумі 22,11 грн. Таким чином, загальний розмір заборгованості, який підлягає до стягнення з відповідача на користь позивача, становить 868,76 грн.

У поданому через канцелярію суду відзиві на позовну заяву відповідач зазначив, що ним сплачено суму основного боргу, а тому вимоги до задоволення не підлягають.

У процесі розгляду справи суд встановив наступне.

23.03.2017 між Товариством з обмеженою відповідальністю Інтернаціональна група вин України №1 (постачальник) та Приватним підприємством КОРУНД-СЕРВІС (покупець) було укладено договір поставки №10/17.

За цим договором постачальник (позивач), протягом строку дії цього договору, зобов`язувався передати у власність покупцю продовольчі товари (в т.ч. алкогольні та безалкогольні напої, продукти харчування) згідно специфікації (додаток №1), яка є складовою частиною цього договору, а також товар, на який подається замовлення і не вказаний у специфікації, а покупець (відповідач) зобов`язувався приймати та оплачувати його в розмірах, в строки і на умовах, встановлених даним договором та додатками до нього.

Номенклатура, асортимент, кількість, ціна та загальна вартість і адреса поставки товару вказуються у накладних, що оформляються постачальником відповідно до замовлення покупця, які є невід`ємними частинами даного договору (п. 2.2. договору).

На виконання умов вищевказаного договору, позивач передав відповідачу згідно видаткової накладної №1174 від 21.01.2020 товар на загальну суму 2 241,48 грн.

Відповідно до п. 3.3. договору у разі, якщо товар передається на умовах відстрочки платежу, покупець сплачує повну вартість отриманого товару протягом 7 календарних днів шляхом перерахування коштів на розрахунковий рахунок постачальника.

01.04.2020 позивач надіслав відповідачу претензію за вих. №30/03/2020 від 30.03.2020 про оплату заборгованості. Відповідачем вказана претензія залишена без розгляду.

Станом на дату подання позову заборгованість відповідача перед позивачем за поставлений товар становила 2 241,48 грн. 11.06.2020 відповідачем було сплачено вищевказану суму заборгованості.

У зв`язку з неналежним виконанням відповідачем своїх обов`язків щодо оплати вартості товару, позивач просив суд стягнути з відповідача 145,07 грн пені, 672,44 грн штрафу, 29,14 інфляційних, 22,11 грн 3% річних.

Дослідивши представлені суду докази, суд вважає позовні вимоги підставними, обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню з огляду на наступне.

Згідно ст. 509 ЦК України, зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку. Відповідно до ст. 11 ЦК України, однією з підстав виникнення зобов`язань, є, зокрема, договори та інші правочини.

Відповідно до ч. 1 ст. 626 ЦК України, договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків.

Відповідно до ст. 530 ЦК України, якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Стаття 599 ЦК України вказує на те, що зобов`язання припиняється виконанням, проведеним належним чином.

Відповідно до ст. 526 ЦК України, зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Аналогічні вимоги встановлені ст. 193 ГК України.

Згідно ст. 610 ЦК України, порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).

Частиною 1 ст. 612 ЦК України встановлено, що боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.

Згідно ч. 1 ст. 625 ЦК України, боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов`язання.

В силу ст. 611 ЦК України, у разі порушення зобов`язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема:

1) припинення зобов`язання внаслідок односторонньої відмови від зобов`язання, якщо це встановлено договором або законом, або розірвання договору;

2) зміна умов зобов`язання;

3) сплата неустойки;

4) відшкодування збитків та моральної шкоди.

Відповідно до ч. 1 ст. 230 ГК України, штрафними санкціями визнаються господарські санкції у вигляді грошової суми (неустойка, штраф, пеня), яку учасник господарських відносин зобов`язаний сплатити у разі порушення ним правил здійснення господарської діяльності, невиконання або неналежного виконання господарського зобов`язання.

Частиною 4 ст. 231 ГК України встановлено, що у разі якщо розмір штрафних санкцій законом не визначено, санкції застосовуються в розмірі, передбаченому договором.

Згідно п. 8.3. договору у випадку невиконання умов п. 3.3. договору покупець сплачує на користь постачальника пеню в розмірі подвійної облікової ставки НБУ за кожен день прострочення оплати і за неправомірне використання коштів постачальника справляє 3% річних від суми заборгованості по день сплати таких коштів, відшкодовує збитки у повній сумі понад штрафні санкції, в тому числі неодержаний прибуток, на який постачальник розраховував у разі належного виконання зобов`язання покупцем, а також збитки, завдані інфляцією протягом періоду заборгованості.

Відповідно до п. 8.4. договору у випадку прострочення оплати більш ніж на 30 (тридцять) календарних днів, покупець сплачує на користь постачальника штраф у розмірі 30% від суми заборгованості.

Частиною 2 ст. 625 ЦК України встановлено, що боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

З врахуванням цих положень позивачем нараховано та заявлено до стягнення пеню в сумі 145,07 грн, штраф в сумі 672,44 грн, інфляційні в сумі 29,14, 3% річних в сумі 22,11 грн.

Судом перевірено розрахунок пені, штрафу, інфляційних і 3% річних та встановлено, що такі нараховано правильно.

Відповідно до ч. 1 ст. 74 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

Згідно ч. 1 ст. 86 ГПК України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.

Частиною 2 статті 86 ГПК України передбачено, що жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.

Враховуючи наведене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги обґрунтовані поданими доказами, а загальна сума заборгованості, яка підтверджена матеріалами справи та підлягає до задоволення, складає 145,07 грн пені, 672,44 грн штрафу, 29,14 інфляційних, 22,11 грн 3% річних.

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 7 Закону України Про судовий збір , сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, що його сплатила за ухвалою суду в разі зменшення розміру позовних вимог або внесення судового збору в більшому розмірі, ніж встановлено законом.

Беручи до уваги те, що позивачем подано заяву про зменшення позовних вимог, яка прийнята судом до розгляду, позивачем заявлено клопотання про повернення судового збору, 1 514,91 судового збору підлягає поверненню позивачеві.

Оскільки спір виник з вини відповідача, судові витрати по розгляду справи відповідно до ст. 129 ГПК України необхідно покласти на відповідача.

З огляду на викладене, керуючись ст.ст. 4, 74, 76, 77, 78, 79, 86, 129, 233, 236, 237, 241, 326, 327 ГПК України, суд -

В И Р І Ш И В:

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з Приватного підприємства КОРУНД-СЕРВІС , м. Львів, вул. Личаківська, буд. 58, кв. 1 (ідентифікаційний код 30387882) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю Інтернаціональна група вин України №1 , м. Хуст, вул. Колгоспна, 25Д, Закарпатська область (ідентифікаційний код 36731785) 145,07 грн пені, 672,44 грн штрафу, 29,14 інфляційних, 22,11 грн 3% річних, 587,09 грн судового збору.

3. Повернути Товариству з обмеженою відповідальністю Інтернаціональна група вин України №1 , м. Хуст, вул. Колгоспна, 25Д, Закарпатська область (ідентифікаційний код 36731785) судовий збір в сумі 1 514,91 грн, сплачений платіжним дорученням №30 від 27.05.2020.

4. Наказ видати згідно ст. 327 ГПК України.

Рішення суду набирає законної сили в порядку, передбаченому ст. 241 ГПК України та може бути оскаржене до Західного апеляційного господарського суду протягом 20 днів з дня складення повного судового рішення.

Рішення складено та підписано 03.07.2020.

Суддя А.Б. Мазовіта

СудГосподарський суд Львівської області
Дата ухвалення рішення03.07.2020
Оприлюднено06.07.2020
Номер документу90176242
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —914/1362/20

Рішення від 03.07.2020

Господарське

Господарський суд Львівської області

Мазовіта А.Б.

Ухвала від 11.06.2020

Господарське

Господарський суд Львівської області

Мазовіта А.Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні