Справа № 344/8306/20
Провадження № 1-кс/344/3102/20
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 липня 2020 року м. Івано-Франківськ
Слідчий суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області ОСОБА_1 , з участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшого слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області ОСОБА_3 , про проведення обшуку в рамках кримінального провадження № 12018090010003028 від 14.08.2018 року,
В С Т А Н О В И В:
Слідчий звернувся з вказаним клопотанням, в обґрунтування якого зазначив, що у провадженні СУ ГУНП в Івано-Франківській області перебуває кримінальне провадження внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань № 12018090010003028 від 14.08.2018 за ознаками злочину, передбаченого ч. 3 ст. 146 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що в продовж часу з 2018 року по даний час на території Івано-Франківської області функціонує два так звані реабілітаційні центр по реабілітації алко та наркозалежних осіб громадської організації «Принцип+», код ЄРДПОУ 41768948, які знаходяться за наступними адресами: с. Угринів Тисменицького району, Івано-Франківської області, вул.. Лесі Українки, 46 та м. Івано-Франківськ, вул. Кисілевської, 47, де насильно утримують алко та наркозалежних осіб, яких всупереч їх волі здають близькі родичі. Вартість таких послуг становить 7000-8000 гривень, які в тому числі перераховуються на банківські картки, осіб причетних до вказаного злочину. Проведеним слідством встановлено, що у вказаних реабілітаційних центрах незаконно утримувались у період часу з 25.11.2018 по 18.12.2018 ОСОБА_4 , з 30.08.2019 по 26.09.2019 ОСОБА_5 та у період часу з 26.08.2019 по 19.09.2019 ОСОБА_6 .
Встановлено, що засновника ГО «Принцип+» є ОСОБА_7 та ОСОБА_8 . Причетність, яких до вчинення злочину підтверджується: протоколами допиту потерпілих ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , матеріалами проведених негласних слідчих (розшукових) дій, а також матеріалами кримінального провадження в їх сукупності. Крім цього при вивченні вказаних матеріалів встановлено, що у так званих центрах по реабілітації алко та наркозалежних осіб громадської організації «Принцип+», код ЄРДПОУ 41768948, які знаходяться за наступними адресами: с. Угринів Тисменицького району, Івано-Франківської області, вул. Лесі Українки, буд. 46 та м. Івано-Франківськ, вул. Кисілевської, 47 незаконно позбавлялись волі інші особи.
На даний час є обґрунтовані підстави вважати, що в житлі за місцем фактичного знаходження так званого реабілітаційного центру ГО «Принцип+», що за адресою: с. Угринів Тисменицького району, Івано-Франківської області, вул. Лесі Українки, 46, можуть зберігатися грошові кошти, отримані злочинним шляхом, комп`ютерна техніка, магнітні носії інформації, записники, блокноти, чорнові записи, мобільні телефони та інші засоби зв`язку, платіжні та банківські картки, які використовувались під вчинення злочину.
Згідно інформаційної довідки № 208606685 з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, право власності на нерухоме майно, що за адресою: АДРЕСА_1 , належить на праві власності ОСОБА_9 .
Слідчий в судовому засіданні клопотання підтримав, посилаючись на викладені в ньому обставини, просив клопотання задовольнити.
Заслухавши слідчого, дослідивши матеріали клопотання та ознайомившись з матеріалами кримінального провадження, вважаю наступне.
Згідно з ч. 1 ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
Відповідно до ч. 3 ст. 234 КПК України у разі необхідності провести обшук слідчий за погодженням з прокурором або прокурор звертається до слідчого судді з відповідним клопотанням, яке повинно містити відомості про: найменування кримінального провадження та його реєстраційний номер; короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з розслідуванням якого подається клопотання; правову кваліфікацію кримінального правопорушення з зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; підстави для обшуку; житло чи інше володіння особи або частину житла чи іншого володіння особи, де планується проведення обшуку; особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться; індивідуальні або родові ознаки речей, документів, іншого майна або осіб, яких планується відшукати, а також їхній зв`язок із вчиненим кримінальним правопорушенням; обґрунтування того, що доступ до речей, документів або відомостей, які можуть у них міститися, неможливо отримати органом досудового розслідування у добровільному порядку шляхом витребування речей, документів, відомостей відповідно до частини другої статті 93 цього Кодексу, або за допомогою інших слідчих дій, передбачених цим Кодексом, а доступ до осіб, яких планується відшукати, - за допомогою інших слідчих дій, передбачених цим Кодексом. Зазначена вимога не поширюється на випадки проведення обшуку з метою відшукання знаряддя кримінального правопорушення, предметів і документів, вилучених з обігу.
З матеріалів клопотання вбачається достатньо підстав вважати, що у житлі та приналежних підсобних приміщеннях за адресою: АДРЕСА_1 , можуть зберігатись комп`ютерна техніка, магнітні носії інформації, записники, блокноти, чорнові записи, мобільні телефони та інші засоби зв`язку, які використовувались під вчинення злочину.
Метою проведення обшуку слідчий зазначив відшукання та вилучення вищезазначених речей.
В той же час стороною кримінального провадження, яка звернулась з вказаним клопотанням доведено, що на даний час проводиться вичерпний комплекс заходів, спрямованих на розкриття вказаного вище кримінального правопорушення та встановлення осіб, які його вчинили, а також наявність достатніх підстав вважати, що: було вчинено кримінальне правопорушення; відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування; відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду; відшукувані речі, документи або особи можуть знаходитися у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи.
Отже, враховуючи вищенаведене, вважаю, що необхідність проведення такої слідчої дії, як обшук, відповідає завданням кримінального провадження, тому клопотання слід задовольнити.
Керуючись ст.ст. 234, 235, 309 КПК України,
У Х В А Л И В:
Клопотання задовольнити.
Надати дозвіл на проведення обшуку житла та приналежних підсобних приміщень за адресою: : АДРЕСА_1 , яке на праві власності належить ОСОБА_9 , за місцем знаходження реабілітаційного центру ГО «Принцип+», з метою відшукання та вилучення записників, блокнотів, чорнових записів, мобільних телефонів та копіюванням з комп`ютерної техніки, магнітних носії інформації, що свідчить про незаконне утримання осіб.
Ухвала діє до 02 серпня 2020 року включно та оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 03.07.2020 |
Оприлюднено | 09.02.2023 |
Номер документу | 90186304 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи |
Кримінальне
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Татарінова О. А.
Кримінальне
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Татарінова О. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні