Справа №694/264/20
провадження № 2/694/192/20
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
01.07.2020 року м. Звенигородка
Суддя Звенигородського районного суду Черкаської області Гончаренко Т.В. отримавши позовну заяву ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , адреса АДРЕСА_1 ) до ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 , адреса АДРЕСА_2 ), третя особа що не заявляє самостійних вимог : Служба у справах дітей Звенигородської РДА ( 20202, м.Звенигородка, проспект Шевченка 68) про надання дозволу на тимчасовий виїзд за кордон неповнолітньої дитини без згоди батька, -
встановив:
Позивач ОСОБА_1 звернулася до суду із вказаним вище позовом.
Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 03.03.2020 року справу передано для розгляду судді Дудніченко В.М.
Ухвалою суду від 04.03.2020 року позовну заяву залишено без руху. Позивачу надано строк на усунення недоліків позовної заяви.
Провадження за вказаним позовом не відкрито.
Суддю Звенигородського районного суду Дудніченко В. М.. відраховано зі штату суду у зв`язку з виходом у відставку з 22.05.2020 року.
За результатами повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 01.07.2020 року справу передано для розгляду судді Звенигородського районного суду Гончаренко Т.В.
Відповідно до ч. 12 ст. 33 ЦПК України у разі зміни складу суду на стадії підготовчого провадження розгляд справи починається спочатку, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом.
Згідно з ч. 1ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Розглянувши подану заяву, вважаю за необхідне залишити зазначену заяву без руху з наступних підстав.
З позовної заяви та доданих до неї документів вбачається, що позовна заява подана без додержання вимог, викладених у ст. 175 ЦПК України.
Відповідно до п.2 ч.3 ст.175 ЦПК України позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.
Всупереч вищевказаним вимогам в позовній заяві позивачка вказала адресу місця проживання сторін , однак не зазначила район, область, реєстраційний номер облікової картки платника податків, серію та номер паспорта громадянина України, номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти, ЄДРПОУ третьої особи.
Згідно п.4, п.5 та п.6 ч.3 ст.175 ЦПК України позовна заява повинна містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору.
Всупереч вищевказаним положенням в поданій позовній заяві позивачка не зазначила жодних відомостей про країну, місто та адресу місця перебування дитини ОСОБА_3 ,
ІНФОРМАЦІЯ_3 за межами території України, з метою виїзду до якої вона звернулася до суду з даним позовом, конкретний проміжок часу, необхідний для виїзду дитини за межі України, хто супроводжуватиме дитину за кордоном, та не вказала доказів на підтвердження повернення дитини на територію України, що є порушенням законодавства України, яке регулює спірні правовідносини, в тому числі є порушенням Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 № 57 із змінами і доповненнями. Також в позовній заяві позивачка вказала, що відповідач ОСОБА_2 відмовляється надати їй дозвіл на виїзд дочки ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 за кордон для відпочинку та оздоровлення, при цьому не зазначила жодних доказів, на підтвердження того, що вона дійсно зверталася до відповідача з проханням надати дозвіл на виїзд дитини за кордон, а відповідач відмовив у наданні такого дозволу.
Надання дозволу на необмежений виїзд дитини за кордон без дозволу одного з батьків за рішенням суду законодавством не передбачено та суперечить положенням цього Закону України Про порядок виїзду з України і в`їзду в Україну громадян України та статтей 141, 153, 157 СК України.
Виходячи з положень зазначених норм матеріального права дозвіл на виїзд малолітньої дитини за межі України в супроводі одного з батьків за відсутності згоди другого з батьків на підставі рішення суду може бути наданий на конкретний одноразовий виїзд з визначенням його початку й закінчення. Надання дозволу на необмежений виїзд дитини за кордон чинним законодавством не передбачено.
Відповідно до положень СК України та Закону України Про охорону дитинства питання про тимчасові виїзди та в`їзди неповнолітньої дитини без дозволу батька має бути розглянуте по -перше органом опіки та піклування, а у разі його не вирішення або невиконання цього рішення одним з батьків дитини, у судовому порядку. Всупереч цьому, до матеріалів позовної заяви також не додано висновок органу опіки та піклування з приводу можливості та доцільності виїзду/в`їзду дитини за кордон без дозволу батька, на підтвердження того, що такий виїзд відповідає її інтересам.
Відповідно до п.8, п.9 та п.10 ч.3 ст.175 ЦПК України позовна заява повинна містити перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи; підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
В порушення вищезазначених вимог позивачкою в позовній заяві не зазначено доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); не зазначено щодо наявності у неї або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до позовної заяви; не надано попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивачка ОСОБА_1 понесла і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи; не надано підтвердження про те, що нею не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Відповідно до положень ч.5 ст.177 ЦПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Згідно положень ст.95 ЦПК України, письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення .
При цьому, з доданих позивачкою до поданої позовної заяви копій письмових доказів вбачається, що всупереч вимогам чинного законодавства позивачкою не підтверджено їх відповідність оригіналам своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Відповідно до положень ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи наведене вище, суддя вважає за необхідне позовну заяву залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення вищезазначених недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали.
Частиною 3ст. 185 ЦПК України передбачено, якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, позовна заява
вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві
Судом при винесенні ухвали враховується прецедентна практика Європейського суду з прав людини, яка виходить з того, що реалізуючи п.1 ст.6Конвенції прозахист правлюдини іосновоположних свобод щодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду кожна держава-учасниця цієї Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони і обмеження, зміст яких - не допустити судовий процес у безладний рух.
З цього приводу прецедентними є рішення Європейського суду з прав людини у справах Осман проти Сполученого королівства від 28.10.1998 року та Круз проти Польщі від 19 червня 2001 року. У вказаних Рішеннях зазначено, що право на суд не є абсолютним. Воно може бути піддане обмеженням, дозволеним за змістом, тому що право на доступ до суду за самою своєю природою потребує регулювання з боку держави.
У зв`язку з наведеним, вказані вимоги суду не є порушенням права на справедливий судовий захист, залишення позовної заяви без руху жодним чином не перешкоджає позивачу у доступі до правосуддя після усунення недоліків позову.
Керуючись ст. ст. 258-260 ЦПК України,
УХВАЛИВ:
Прийняти матеріали за позовною заявою ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , адреса АДРЕСА_1 ) до ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 , адреса АДРЕСА_2 ), третя особа що не заявляє самостійних вимог : Служба у справах дітей Звенигородської РДА ( 20202, м.Звенигородка, проспект Шевченка 68) про надання дозволу на тимчасовий виїзд за кордон неповнолітньої дитини без згоди батька до свого провадження.
Для усунення недоліків позивачеві надати строк терміном п`ять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Роз`яснити позивачеві, що у разі не усунення недоліків в строк наданий судом, позовна заява буде вважатись неподаною і буде повернута позивачу.
Копію ухвали надіслати позивачеві за вказаної нею адресою.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Т.В.Гончаренко
Суд | Звенигородський районний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 01.07.2020 |
Оприлюднено | 06.07.2020 |
Номер документу | 90195330 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Звенигородський районний суд Черкаської області
Гончаренко Т. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні