Рішення
від 30.06.2020 по справі 500/1078/20
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 500/1078/20

30 червня 2020 рокум.Тернопіль Тернопільський окружний адміністративний суд, у складі:

головуючої судді Дерех Н.В.

розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Головного управління ДПС у Тернопільській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "ФІНІ ПЛЮС", про стягнення податкового боргу,

ВСТАНОВИВ:

Головне управління ДПС у Тернопільській області (надалі, позивач) звернулося до Тернопільського окружного адміністративного суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "ФІНІ ПЛЮС" (надалі, відповідач), в якому просило ухвалити рішення про стягнення з рахунків у банках Товариства з обмеженою відповідальністю "ФІНІ ПЛЮС", що обслуговують такого платника та за рахунок готівки, що належить ТОВ "ФІНІ ПЛЮС" кошти у розмірі податкового боргу в сумі 176661,67 по податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) на р/р UA 198999980313090029000019751, код одержувача 37977726, МФО 899998, Казначейство України, код бюджетної класифікації 30 14060100.

Позов обґрунтований тим, що у відповідача існує заборгованість, яка виникла внаслідок несплати узгоджених грошових зобов`язань, нарахованих відповідно до податкових повідомлень-рішень на суму 176661,67 грн.

Ухвалою суду від 13.05.2020 дану позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження в даній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи. Даною ухвалою відповідачу встановлено 15-денний строк з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі для подання відзиву на позовну заяву.

Вказана ухвала суду направлена на адресу відповідача рекомендованим листом про вручення поштового відправлення, що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб- підприємців та громадських формувань, а саме Тернопільська область, м.Тернопіль, вул.Київська, 2.

Ухвалою суду від 15.06.2020 продовжено строк розгляду даної справи до 30.06.2020.

До суду 24.06.2020 повернувся конверт з вказаною ухвалою та довідкою відділення поштового зв`язку із зазначенням "досилається, за місцем обслуговування" та довідкою відділення поштового зв`язку із зазначенням "повертається, за закінченням терміну зберігання".

Частиною восьмою ст. 126 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі, КАС України) передбачено, що вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи.

Отже, судом здійснені всі передбачені КАС України, заходи щодо належного повідомлення відповідача про розгляд даної справи, однак поштове відправлення (з ухвалою суду та повісткою про виклик до суду) не були вручені адресату з незалежних від суду причин, а тому відповідно до частини одинадцятої статті 126, пункту 4 частини шостої статті 251 КАС України, вважається, що такі вручені належним чином.

Відповідно до частини шостої ст.162 КАС України, у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами. У встановлений судом строк відзиву на позовну заяву до суду не надходило.

Згідно частини п`ятої ст.262 КАС України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Оскільки клопотань у розумінні частини п`ятої ст.262 КАС України до суду не надходило, суд розглядає дану справу за наявними у ній матеріалами.

Судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю ФІНІ ПЛЮС зареєстроване органами державної реєстрації, як юридична особа та знаходиться на обліку в Тернопільській ДПІ Тернопільського управління Головного управління ДПС у Тернопільській області як платник податків.

Згідно довідки про наявність податкового боргу за відповідачем рахується заборгованість перед бюджетами та державними цільовими фондами по податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) в сумі - 176661,67 грн. (штрафні санкції). Заборгованість по податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) виникла у зв`язку з несплатою узгоджених грошових зобов`язань, нарахованих згідно: податкового повідомлення - рішення №0172331206 від 19.03.2018 року винесеного, на підставі акта перевірки №2523/26-15-12-06/41141443 від 28.02.2018 року яким встановлено порушення граничних строків реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування до податкових накладних в ЄРПН, відповідно застосовано штраф в загальній сумі 175641,67 грн.; податкового повідомлення - рішення №0379041213 від 23.06.2018 року винесеного на підставі акта перевірки №4080/26-15-12-13-20 від 20.04.2018 року яким встановлено неподання податкової звітності з податку на додану вартість за грудень 2017 року, відповідно застосовано штраф в загальній сумі 1020,00 грн.

Доказів оскарження вказаних податкових повідомлень-рішень, скасування або визнання нечинним у встановленому законом порядку суду не надано, а тому визначені в них грошові зобов`язання суд вважає узгодженими.

Виконанням податкового обов`язку згідно пункту 38.1 статті 38 Податкового кодексу України (надалі, ПК України), є сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов`язань у встановлений податковим законодавством строк. Виникнення та існування такого податкового боргу також підтверджується наявними у матеріалах справи доказами: випискою з інтегрованої картки платника податку та розрахунком суми боргу.

У відповідності до п.202.1 ст.202 ПК України, звітним (податковим) періодом для податку на додану вартість є один календарний місяць.

Податкова декларація по податку на додану вартість подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця (п.203.1 ст.203 ПК України). Згідно п.203.2 ПК України, сума податкового зобов`язання, зазначена платником податку в поданій ним податковій декларації, підлягає сплаті протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пунктом 203.1 цієї статті для подання податкової декларації.

Сума узгодженого грошового зобов`язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також - пеня, нарахована на суму такого грошового зобов`язання підпунктом 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 ПК України визнається податковим боргом.

Пунктом 57.3 статті 57 ПК України передбачено, що у разі визначення грошового зобов`язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 -54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов`язаний сплатити нараховану суму зобов`язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення - рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

Виникнення та існування податкового боргу у відповідача також підтверджується наявними у матеріалах справи доказами: випискою з інтегрованої картки платника податку та розрахунками сум податкового боргу.

Пунктом 87.1 статті 87 ПК України передбачено, що джерелами самостійної сплати грошових зобов`язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти. Відповідачу виставлялась податкова вимога "Ю" №69146-17 від 12.04.2018 року, з часу виставлення якої податковий борг платника не переривався.

Виходячи з норм статті 95 ПК України, податкова заборгованість платників податків стягується органами державної податкової служби на підставі рішення суду шляхом: стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків; реалізації майна платника податків, що перебуває у податковій заставі; стягнення коштів за рахунок готівки, що належить платнику податків. При цьому, право на звернення з позовом про стягнення податкового боргу з платника податків виникає у податкового органу через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.

У відповідності до частини першої та другої ст.77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Оскільки, будь-яких належних та допустимих доказів, які б спростовували твердження позивача про наявність боргу відповідачем не надано, а судом не здобуто, суд приходить до переконання, що позовні вимоги підлягають до задоволення в повному обсязі.

Керуючись статтями 139, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

1.Позов Головного управління ДПС у Тернопільській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "ФІНІ-ПЛЮС" про стягнення податкового боргу - задовольнити повністю.

2.Стягнути Товариства з обмеженою відповідальністю "ФІНІ-ПЛЮС" (Тернопільська область, вул.Київська, 2, код ЄДРПОУ 41141443) на користь Головного управління ДПС у Тернопільській області (м.Тернопіль, вул.Білецька, 1, код ЄДРПОУ 43142763) податковий борг по податку на додану вартість у розмірі 176661 (сто сімдесят шість тисяч шістсот шістдесят одна) грн. 00 коп. з рахунків у банках, що обслуговують такого платника, та за рахунок готівки, що належать такому платнику шляхом перерахування на р/р UA 198999980313090029000019751, код одержувача 37977726, МФО 899998, Казначейство України, код бюджетної класифікації 30 14060100.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повне судове рішення складено 30 червня 2020 року.

Копію рішення надіслати учасникам справи.

Позивач:

-Головне управління ДПС у Тернопільській області ЄДРПОУ 43142763 вул. Білецька, 1,м. Тернопіль,46003

Відповідач:

-Товариство з обмеженою відповідальністю "ФІНІ ПЛЮС" ЄДРПОУ 41141443 вул. Київська, 2,м. Тернопіль,46023

Головуюча суддя Дерех Н.В.

СудТернопільський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення30.06.2020
Оприлюднено07.07.2020
Номер документу90207980
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —500/1078/20

Ухвала від 15.06.2020

Адміністративне

Тернопільський окружний адміністративний суд

Дерех Надія Володимирівна

Рішення від 30.06.2020

Адміністративне

Тернопільський окружний адміністративний суд

Дерех Надія Володимирівна

Ухвала від 13.05.2020

Адміністративне

Тернопільський окружний адміністративний суд

Дерех Надія Володимирівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні