Ухвала
від 06.07.2020 по справі 306/773/20
СВАЛЯВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 306/773/20

Провадження № 2-о/306/41/20

У Х В А Л А

про залишення заяви без руху

(окреме провадження)

06 липня 2020 року м. Свалява

Суддя Свалявського районного суду Закарпатської області Тхір О.А., вивчивши заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа: управління соціального захисту Свалявська районної державної адміністрації про визнання особи недієздатною та встановлення опіки, -

В С Т А Н О В И В:

Заявник ОСОБА_1 , звернулася в суд із заявою, заінтересована особа: управління соціального захисту Свалявська районної державної адміністрації, у якій просить визнати ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та призначення піклувальником ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .

У відповідності до п.5 ч.2 ст.293 ЦПК України суд розглядає справи в порядку окремого провадження про встановлення фактів, що мають юридичне значення.

Відповідно до ч.1 ст.293 ЦПК України окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.

Відповідно до положень ч.3 ст.294 Цивільного процесуального кодексу України, справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду.

Відповідно до п.5 ч.3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину, наявність підстав для звільнення від доказування.

Зазначена заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана з порушенням ст.ст. 175, 177 ЦПК України, виходячи з наступного.

Так, зазначена заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана з порушенням вимог ч. 4 ст. 177 ЦПК України. А саме, не додано документ, що підтверджує сплату судового збору за заяву у справі окремого провадження, яка подана фізичною особою, і не зазначено доказів, що свідчать про звільнення від його сплати.

Згідно зіст. 4 Закону України Про судовий збір № 3674-VI від 08.07.2011 р., судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб з 01 січня 2020 року становить 2102 грн.

Частиною 1ст. 9 ЗУ Про судовий збір передбачено, що судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.

Згідно з п. 4 ч. 2ст. 4 ЗУ Про судовий збір , ставка судового збору за подання до суду заяви у справах окремого провадження фізичною особою встановлюється у розмірі - 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто 420,40 грн (2102 х 0,2).

Таким чином, заявнику слід сплатити судовий збір та додати до заяви оригінал документу, що підтверджує його сплату за заяву у справі окремого провадження, яка подана фізичною особою, на рахунок суду за наступними реквізитами: одержувач - УК у Свалявському районі (Свалявський район) 22030101, ЄДРПОУ - 37916934, МФО - 899998; № рахунку НОМЕР_1 , у справі (ПІБ заявника). В іншому разі надати докази, які свідчать, що позивач звільнений від сплати судового збору, та зазначити про підстави такого звільнення в позовній заяві.

Відповідно до частини 1 статі 297 ЦПК України у заяві про обмеження дієздатності фізичної особи повинні бути викладені обставини, що свідчать про психічний розлад, істотно впливають на її здатність усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними, чи обставини, що підтверджують дії, внаслідок яких фізична особа, яка зловживає спиртними напоями, наркотичними засобами, токсичними речовинами, азартними іграми тощо, поставила себе чи свою сім`ю, а також інших осіб, яких вона за законом зобов`язана утримувати, у скрутне матеріальне становище.

Слід наголосити, що лікування особи в психіатричній лікарні саме по собі не свідчить про психічний розлад, що істотно впливає на здатність усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними.

Згідно з постановою Пленуму Верховного Суду України № 3 від 28 березня 1972 pоку ,,Про судову практику в справах про визнання громадянина обмежено дієздатним чи недієздатним заява повинна відповідати як загальним правилам щодо змісту і форми позовної заяви, встановленим Цивільним процесуальним кодексом України, так і вимогам щодо її змісту, заява повинна містити дані про психічну хворобу, недоумство громадянина або зловживання спиртними напоями чи наркотичними засобами, при цьому даними про психічну хворобу можуть бути довідки про стан здоров`я, виписка з історії хвороби й інші документи, видані лікувально-профілактичними закладами.

Всупереч зазначеним вимогам, заявником нечітко викладені обставини, на які він посилається в заяві, не обґрунтовує з посиланням на відповідні докази, якими чином особа, щодо якої ставиться питання, ставить свою сім`ю у скрутне матеріальне становище.

Крім того, відповідно до частини 2 ст. 60 Цивільного кодексу України суд встановлює піклування над фізичною особою у разі обмеження її цивільної дієздатності і призначає піклувальника за поданням органу опіки та піклування.

Така ж вимога передбачена й процесуальною нормою ч. 1 ст. 300 ЦПК України.

А за правилами ч. 1 ст. 56 ЦК України органами опіки та піклування є районні державні адміністрації, виконавчі органи міських, районних у містах, сільських, селищних рад.

В заяві не зазначено доказів (посилання на відповідні докази), що підтверджують кожну обставину. Так, фізична особа може бути призначена опікуном (піклувальником) лише за її згодою, що повинно бути виражено в письмовій заяві. Особа, яка виявила бажання виконувати обов`язки опікуна (піклувальника), подає до органу заяву про клопотання перед судом про призначення її опікуном (піклувальником). До заяви додається медичний висновок про те, що за станом здоров`я заявник може бути опікуном (піклувальником). Спеціалісти органу опіки і піклування обстежують матеріально-побутові умови проживання майбутнього опікуна (піклувальника), складають відповідний акт і готують до суду подання щодо кандидатури опікуна (піклувальника).

Всупереч зазначеному, відсутні відомості щодо наявності такої заяви особи, яка просить призначити її піклувальником та посилання на докази, що особа зверталась до відповідного органу опіки і піклування з даного питання. Доказів стосовно того, що заявник може бути опікуном, заявником не зазначено.

Також відсутні посилання у заяві на докази про наявність акту обстеження житлово-побутових умов заявника, який заявляє про призначення його піклувальником, про наявність довідки про стан його фізичного здоров`я, відсутні довідки стосовно психічного здоров`я заявника, та щодо довідки та характеристики (з місця роботи або місця проживання) заявника.

Крім того, відповідно до ст. 299 ЦПК справи про обмеження цивіль ної дієздатності фізичної особи чи визнання фізичної особи недієздатною суд розглядає за участю заявника та представни ка органу опіки та піклування. Питання про виклик фізичної особи, щодо якої розглядається справа про визнання її не дієздатною, вирішується в кожному випадку судом з урахуван ням стану її здоров`я. Однак, заявником всупереч зазначеним вимогам, не зазначено постійне місце проживання сина заявника ОСОБА_2 , що, в разі необхідності, позбавить суд здійснити виклик його в судове засідання.

Одночасно з цим, заявник зазначає в якості заінтересованої особи правління соціального захисту Свалявська районної державної адміністрації та всупереч вимог ст. 175 ЦПК України не зазначає, повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти. Та й узагалі не можливо перевірити без таких даних чи має таке управління статус юридичної особи, а стороною або іншим учасником у справі може бути лише фізична або юридична особа.

Відповідно до положень ч.1 ст.185 Цивільного процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

А тому, у відповідності до вимог ч.1 ст.185, ч. 3 ст.294 Цивільного процесуального кодексу України, заяву слід залишити без руху та зобов`язати заявника усунути недоліки, зазначені в ухвалі суду протягом десяти днів з дня отримання ухвали, шляхом уточнення заяви, подачі копій заяви та додатків до заяви та письмових доказів, копій письмових доказів, оформлених у встановленому законом порядку. У випадку неусунення недоліків заява вважатиметься неподаною і буде повернута заявникам.

Керуючись ст.ст. 175, 177, 185, 260, 261, 293, 294, 318 Цивільного процесуального кодексу України, суддя -

У Х В А Л И Л А:

Заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа: управління соціального захисту Свалявська районної державної адміністрації про визнання особи недієздатною та встановлення опіки - залишити без руху.

Надати заявнику ОСОБА_1 строк для усунення недоліків заяви, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання нею копії даної ухвали.

Якщо заявник у встановлений строк усуне, зазначені в ухвалі недоліки, заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. У випадку невиконання недоліків у вказаний строк, заява вважатиметься неподаною і буде повернута заявнику.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Свалявського районного суду

Закарпатської області О.А.Тхір

06.07.2020

СудСвалявський районний суд Закарпатської області
Дата ухвалення рішення06.07.2020
Оприлюднено07.07.2020
Номер документу90217418
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —306/773/20

Рішення від 11.12.2020

Цивільне

Свалявський районний суд Закарпатської області

Тхір О. А.

Рішення від 11.12.2020

Цивільне

Свалявський районний суд Закарпатської області

Тхір О. А.

Ухвала від 02.12.2020

Цивільне

Свалявський районний суд Закарпатської області

Тхір О. А.

Ухвала від 26.10.2020

Цивільне

Свалявський районний суд Закарпатської області

Тхір О. А.

Ухвала від 23.10.2020

Цивільне

Свалявський районний суд Закарпатської області

Тхір О. А.

Ухвала від 22.09.2020

Цивільне

Свалявський районний суд Закарпатської області

Тхір О. А.

Ухвала від 06.07.2020

Цивільне

Свалявський районний суд Закарпатської області

Тхір О. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні