Ухвала
від 30.06.2020 по справі 521/10226/20
МАЛИНОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ОДЕСИ

Справа № 521/10226/20

Провадження по справі 1кс/521/3200/20

У Х В А Л А

30 червня 2020 року м. Одеса

Слідчий суддяМалиновського районногосуду м.Одеси ОСОБА_1 , заучастю секретаря ОСОБА_2 ,розглянувши клопотанняслідчого СВМалиновського ВПв м.Одеса ГУНПв Одеськійобласті капітанаполіції ОСОБА_3 , у кримінальному провадженні № 1202016047000723 від 12.03.2020, про проведення обшуку,

В С Т А Н О В И Л А :

Слідчий звернувся до суду з клопотанням про дозвіл на проведення обшуку квартири, розташованої за адресою: АДРЕСА_1 , яка перебуває у приватній спільній власності частками по за ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , та в якій фактично мешкає ОСОБА_8 , з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення, а саме: документи, чорнові записи, комп`ютерна техніка та інші електронні носії, на яких може міститься інформація щодо укладання договорів з ДНЗ «Одеський центр професійно-технічної освіти держаної служби зайнятості», вказівок щодо оплати, розподілу коштів та переведення їх у готівку, отриманих за безтоварні операції за вказаними договорами, документи щодо виконання робіт та постачання ТМЦ, бухгалтерська документація за 2019-2020 роки, відомості щодо використання інших осіб до своєї злочинної діяльності, в тому числі мобільні телефони, в яких може міститься вказана інформація.

Клопотання слідчий мотивував тим, що 12.03.2020 до Малиновського ВП в м. Одеси надійшов лист від т.в.о. начальника Управління стратегічних розслідувань в Одеській області ОСОБА_9 , про те, що в діях невстановлених посадових осіб ДНЗ «Одеський центр професійно-технічної освіти держаної служби зайнятості» та ряду суб`єктів господарювання вбачаються ознаки кримінального правопорушення.

За даним фактом слідчим СВ Малиновського ВП у м. Одесі ГУНП в Одеській області здійснюється досудове розслідування по кримінальному провадженню, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань під № 12020160470000723, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України.

В ході досудового розслідування встановлено, що впродовж 2019-2020 року посадові особу ДНЗ «Одеський центр професійно-технічної освіти держаної служби зайнятості» (далі Центру) здійснили закупівлю косметичних засобів, які являються професійною косметикою, та їх використання не передбачене навчальними планами. Постачання товарів Центру здійснювалось рядом суб`єктів господарювання, які не є реалізаторами косметичних засобів на ринку України та створені для реалізації товарів Центру за завищеними цінами на 40-80%, що призвело до завдання значних збитків державі від зазначених закупівель.

Також Центром у 2019-2020 роках здійснювались закупівля за державні кошти послуг щодо обслуговування комп`ютерної техніки та мереж у суб`єктів господарювання, хоча у штаті Центру є достатньо працівників відповідної спеціалізації, які фактично і здійснюють обслуговування комп`ютерної техніки або виконують роботи по обслуговуванню будівлі та приміщень Центру.

Згідно Єдиної системи електронних публічних закупівель «ПроЗорро» в електронному вигляді за 2019-2020 роки встановлено ряд укладених договорів постачання між Центром та ФОП та товариствами, серед яких ТОВ «Карлеона» ЄДРПОУ 40283966; ФОП ОСОБА_8 ІНН НОМЕР_1 ; ФОП ОСОБА_10 ІНН НОМЕР_2 ; ФОП ОСОБА_11 , ІНН НОМЕР_3 ; ФОП ОСОБА_12 , ІНН НОМЕР_4 .

Вказані факти викликають сумніви в їх об`єктивності та дійсності. Є підстави вважати, що зазначені особи вступили у злочинну змову, направлену на єдиний умисел заволодіння бюджетними коштами, шляхом створення фіктивних документів про нібито виконання певних робіт, та закупівлю певної продукції, яка в по дальшому використовується не навчальним Центром.

Враховуючи, що на даний момент у слідства недостатньо доказів для притягнення винної особи до кримінальної відповідальності за скоєння вищевказаного злочину, необхідність отримання додаткових речових доказів, які самостійно, або в сукупності з іншими доказами мають важливе значення для встановлення всіх обставин вчиненого злочину, а також те, що особа продовжує здійснювати свою протиправну діяльність, вбачається, що відомості про вчинений злочин неможливо отримати в іншій спосіб, крім як проведення обшуку.

Вказана дія має бути проведена з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення невстановленими особами, використовуючи завідомо підроблені документи.

Не отримання можливості проведення обшуку призведе до неможливості довести обставини, які необхідно довести у межах кримінального провадження.

В ході досудового розслідування отримано рапорт старшого оперуповноваженого УСР в Одеській області ДСР Національної поліції України про причетність і взаємозв`язок вищезазначених осіб до вчинення злочину, в тому числі ОСОБА_8 .

Згідно відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб ФОП ОСОБА_8 ІНН НОМЕР_1 в процесіприпинення неперебуває тамешкає заадресою: АДРЕСА_2 .

Згідно інформаційної довідки з Єдиного державного реєстру речових прав на нерухоме майно та реєстру прав власності об`єкт нерухомості, розташований за адресою: АДРЕСА_2 , перебуває у приватні спільній власності часткою за ОСОБА_8 . Однак згідно вищезазначеного рапорту ОСОБА_8 за вказаною адресою не мешкає, фактично мешкає за адресою: АДРЕСА_1 .

Згідно інформаційної довідки з Єдиного державного реєстру речових прав на нерухоме майно та реєстру прав власності об`єкт нерухомості, розташований за адресою: АДРЕСА_1 , перебуває у приватній спільній власності частками по за ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 .

Враховуючи положення п.8 ч.3 ст.234 КПК України, доступ до речей і документів отримати органом досудового розслідування у добровільному порядку не виявляється можливим.

Ознайомившись із матеріалами кримінального провадження, приходжу наступних висновків.

Відповідно до ч. 1 ст. 233 КПК України ніхто не має права проникнути до житла чи іншого володіння особи з будь-якою метою, інакше як лише за добровільною згодою особи, яка ними володіє, або на підставі ухвали слідчого судді, крім випадків, установлених частиною третьою статті 233 КПК України.

Згідно ч.1, 2 ст. 234 КПК України, обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб. Обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді.

Статтею 84КПК України передбачено, що доказами в кримінальному провадженні є фактичні дані, отримані у передбаченому цим Кодексом порядку, на підставі яких слідчий, прокурор, слідчий суддя і суд встановлюють наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню. Процесуальними джерелами доказів є показання, речові докази, документи, висновки експертів.

Відповідно до п.7 ч.3 ст. 234 КПК України клопотання про обшук повинно містити індивідуальні або родові ознаки речей, які необхідно відшукати.

В даному випадку слідчим не було доведено наявність достатніх підстав вважати, що обшук є найбільш доцільним та ефективним способом відшукання та вилучення речей і документів.

Статтею 2 КПК України передбачено, що завданням кримінального провадження є захист особи, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.

В даному випадку, слідчий суддя вважає, що стороною обвинувачення не була застосована належна правова процедура.

Так, матеріали клопотання не містять начальної програми, за мотивами клопотання, в якій відсутня інформація, що і послужила підставою звернення щодо вчинення кримінального правопорушення.

Під час розгляду клопотання слідчим не доведено, що ним вжиті будь-які інші способи отримання інформації.

Обшук як слідча дія, є виключним способом збирання (отримання) доказів при провадженні досудового слідства, оскільки слідчий (прокурор) як суб`єкт доказування, за допомогою передбаченого Законом фактично необмеженого права на вхід до житла (чи іншого володіння особи), без дозволу осіб які в ньому проживають (перебувають, працюють), вторгаються таким чином в особисте життя людини, тобто в суб`єктивне право кожного громадянина, яке є його соціальним благом, яке гарантоване державою.

Будь-яка слідча дія повинна проводитись за наявності правових та фактичних підстав, тобто за наявності сукупності передбачених кримінальним процесуальним законом умов і фактичних даних, які потребують необхідність виконання конкретних дій в інтересах встановлення істини по кримінальному провадженню.

Отже, слідчий суддя вважає, що клопотання не містить доказів які б свідчили про необхідність на даному етапі досудового розслідування застосування заходів забезпечення кримінального провадження в такому об`ємі, та прокурором під час розгляду клопотання не доведено потреби досудового розслідування які виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні прокурора, що суперечить вимогами статті 132 КПК України.

Керуючись ст.ст. 234, 235 КПК України, слідчий суддя,

У Х В А Л И Л А :

Відмовити узадоволенні клопотанняслідчого СВМалиновського ВПв м.Одеса ГУНПв Одеськійобласті капітанаполіції ОСОБА_3 , у кримінальному провадженні № 1202016047000723 від 12.03.2020, про проведення обшуку.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудМалиновський районний суд м.Одеси
Дата ухвалення рішення30.06.2020
Оприлюднено09.02.2023
Номер документу90218824
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи

Судовий реєстр по справі —521/10226/20

Ухвала від 30.06.2020

Кримінальне

Малиновський районний суд м.Одеси

Коблова О. Д.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні