Рішення
від 06.07.2020 по справі 453/719/20
СКОЛІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 453/719/20

№ провадження 2-о/453/21/20

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

06 липня 2020 року Сколівський районний суд Львівської області

в складі: головуючого - судді Брони А.Л.,

при секретарі судового засідання Бендеш А.І.,

без учасників справи,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Сколе в порядку окремого провадження цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , за участю заінтересованої особи - Верхньосиньовидненської селищної ради Сколівського району Львівської області про встановлення факту, що має юридичне значення,

в с т а н о в и в :

17.06.2020 року ОСОБА_1 звернулася до суду із заявою за участю заінтересованої особи - Верхньосиньовидненської селищної ради Сколівського району Львівської області, про встановлення факту, що має юридичне значення.

Ухвалою судді від 17.06.2020 року заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі, справу призначено до розгляду на 06.07.2020 року.

В обгрунтування заявлених вимог заявниця зазначила, що є власницею земельної ділянки, площею 0, 0740 га для ведення садівництва на території Верхньосиньовидненської селищної ради Сколівського району Львівської області. Право власності на цю земельну ділянку засвідчено Державним актом на право приватної власності на землю серії ЛВ №382, виданим та зареєстрованим Верхньосиньовидненською селищною Радою народних депутатів від 17.11.1995 року за № 382, в якому допущена помилка, а саме зазначено її прізвище як ОСОБА_1 , що не збігається із прізвищем, зазначеним у її паспорті громадянина України - ОСОБА_1 .

Заявник вказує на те, що у інших офіційних документах, таких як свідоцтво про укладення шлюбу, картка фізичної особи-платника податків, свідоцтво про загальнообов`язкове державне соціальне страхування, її прізвище зазначено саме як ОСОБА_1 .

Помилка у прізвищі в Державному акті про право приватної власності на землю не дозволяє заявниці здійснити державну реєстрацію земельної ділянки, згідно Закону України Про державний земельний кадастр та державну реєстрацію речових прав на неї у відповідності до Закону України Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень , а суб`єкт владних повноважень, який видавав зазначений правовстановлюючий документ, на даний час не має можливості внести до нього відповідні виправлення.

Внаслідок зазначених обставин заявник була змушена звернутися в суд із даною заявою.

В судове засідання заявник ОСОБА_1 не з`явилася, попередньо подавши до суду заяву про розгляд справи без її участі та зазначила, що вимоги підтримує в повному обсязі та просила такі задовольнити.

Заінтересована особа - Верхньосиньовидненська селищна рада Сколівського району Львівської області явку свого представника в судове засідання не забезпечила, але попередньо подала клопотання про розгляд заяви у відсутності представника, зазначивши, що не заперечує щодо задоволення вимог заявника.

На підставі ч. 3 ст. 211, ч. 2 ст. 247 ЦПК України справа слухається у відсутність сторін без фіксування судового процесу технічними засобами.

Дослідивши матеріали справи у їх сукупності, з`ясувавши дійсні обставини справи, дослідивши зібрані по справі докази, суд приходить до висновку, що вимоги заявниці підлягають до задоволення з наступних підстав.

Відповідно до положень ч. 1 ст. 13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

На підставі ст. 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.

Згідно з положень ст. 76 ЦПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Згідно з п. 5 ч. 2 ст. 293 ЦПК України суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.

Виходячи із наведених вище процесуальних норм, практики та роз`яснень, суд встановив наступні обставини справи та відповідні їм правовідносини.

Вирішуючи питання про встановлення даного факту суд виходить з того, що відповідно до ч.1 ст. 293 ЦПК України окреме провадження це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.

Як вбачається з копії свідоцтва про укладення шлюбу серії НОМЕР_1 , виданого 28.10.1972 року Райбюро ЗАГС Львівської області, ОСОБА_1 та ОСОБА_5 28.10.1972 року уклали шлюб, після укладення якого жінці було присвоєно прізвище ОСОБА_1 .

Судом встановлено, що заявниці ОСОБА_1 на праві приватної власності належить земельна ділянка площею 0,0740 га для ведення садівництва на території Верхньосиньовидненської селищної ради Сколівського району Львівської області, що підтверджується копією Державного акту на право приватної власності на землю, серії ЛВ №382, виданим та зареєстрованим Верхньосиньовидненською селищною Радою народних депутатів від 17.11.1995 року за №382.

Однак, вбачається із вказаного Державного акту, при його видачі допущено помилку у прізвищі заявниці, а саме зазначено прізвище ОСОБА_1 , що не збігається із прізвищем, вказаним у її паспорті громадянина України, що в свою чергу не дає можливості такій безперешкодно здійснити державну реєстрацію вказаної земельної ділянки.

Як вбачається з доданих до позовної заяви документів, а саме: копії пенсійного посвідчення НОМЕР_3, свідоцтва про загальнообов`язкове державне соціальне страхування НОМЕР_4 серії НОМЕР_5, такі видані не ім`я ОСОБА_1 .

Отже, дані докази та факти беззаперечно свідчать про те, що у згаданому вище Державному акті на право приватної власності на землю допущена помилка у прізвищі заявниці, а саме зазначено ОСОБА_1 замість ОСОБА_1 .

В силу п. 6 ч. 1 ст. 315 ЦПК України, суд розглядає справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по-батькові, місце і час народження якої, що зазначені у документі, не збігаються з прізвищем, ім`ям, по батькові, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або у паспорті.

Як роз`яснюється у пунктах 7, 12 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 31.03.1995 року за № 5 Про судову практику у справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення , суд вправі розглядати справи про встановлення родинних відносин, коли цей факт безпосередньо породжує юридичні наслідки, наприклад, якщо підтвердження такого факту необхідне заявникові для одержання в органах, що вчиняють нотаріальні дії, свідоцтва про право на спадщину, для оформлення права на пенсію у зв`язку із втратою годувальника. Суд не може відмовити у розгляді заяви про встановлення факту родинних відносин з мотивів, що заявник може вирішити це питання шляхом встановлення неправильності запису в актах цивільного стану. При розгляді справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по-батькові, місце і час народження якої, зазначені у документі, не збігаються з ім`ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, вказаними у свідоцтві про народження або у паспорті, у тому числі, факту належності правовстановлюючого документа, в якому допущені помилки у прізвищі, імені, по-батькові або замість імені чи по-батькові зазначені ініціали, суд повинен запропонувати заявникові подати докази про те, що правовстановлюючий документ належить йому і що організація, яка видала документ, не має можливості внести до нього відповідні виправлення. Разом з тим, цей порядок не застосовується, якщо виправлення у таких документах належним чином не застережені або ж їх реквізити нечітко виражені внаслідок тривалого використання, неналежного зберігання, тощо. Це є підставою для вирішення питання про встановлення факту, про який йдеться у документі, відповідно до чинного законодавства.

Аналізуючи зібрані у справі письмові докази у їх сукупності, суд приходить до висновку, що факт належності ОСОБА_1 Державного акту на право приватної власності на землю серії ЛВ №382, виданий та зареєстрований Верхньосиньовидненською селищною Радою народних депутатів від 17.11.1995 року за №382, знайшов своє підтвердження.

Встановлення такого факту має для заявниці юридичне значення, оскільки надає можливість безперешкодно здійснити державну реєстрацію земельної ділянки.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 76, 81, 89, 95, 258-259, 264, 265, 268, 293, 315 Цивільного процесуального кодексу України, суд-

у х в а л и в:

Заяву ОСОБА_1 задовольнити.

Встановити факт належності Державного акту на право приватної власності на землю серії ЛВ №382, виданий та зареєстрований Верхньосиньовидненською селищною Радою народних депутатів від 17.11.1995 року за № 382 - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги усіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.Якщо у судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до Львівського апеляційного суду. До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга подається учасниками справи через Сколівський районний суд Львівської області.

Учасники справи:

Заявник:ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 .

Заінтересована особа: Верхньосиньовидненська селищна рада Сколівського району Львівської області, місцезнаходження: вул. Січових Стрільців, 45, смт. Верхнє Синьовидне, Сколівського району, Львівської області, ЄДРПОУ 04370308

Суддя

СудСколівський районний суд Львівської області
Дата ухвалення рішення06.07.2020
Оприлюднено07.07.2020
Номер документу90219608
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —453/719/20

Рішення від 06.07.2020

Цивільне

Сколівський районний суд Львівської області

Брона А. Л.

Ухвала від 17.06.2020

Цивільне

Сколівський районний суд Львівської області

Брона А. Л.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні