РІШЕННЯ
іменем України
"30" червня 2020 р. 145/337/20
2/145/388/2020
Тиврівський районний суд Вінницької області в складі:
головуючого Мазурчака А. Г.
за участі секретаря Мигдальської Н.М.,
прокурора Слободяна В.Ю.,
відповідача ОСОБА_1 ,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні цивільну справу за позовом заступника керівника Жмеринської прокуратури в інтересах держави в особі Тиврівської районної ради до ОСОБА_1 про відшкодування витрат на стаціонарне лікування особи, яка потерпіла від злочину,
встановив:
Керівник Жмеринської прокуратури в інтересах держави в особі Тиврівської районної ради звернувся до суду із позовом, в якому вказує, що вироком Тиврівського районного суду Вінницької області у справі №145/2190/18 від 10 липня 2019 р. ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст. 286 КК України.
Його визнано винуватим та засуджено за те, що 20.07.2018 р., близько 10 год 40 хвилин, керуючи технічно справним автомобілем марки ГАЗ-3110 , державний номерний знак НОМЕР_1 , який належить СТОВ Агрофірма Красне , рухаючись через греблю сільського ставу по проїжджій частині автодороги сполученням Вінниця - Шаргород, що в с. Красне Тиврівського району Вінницької області, не вжив своєчасних заходів для зменшення швидкості аж до зупинки керованого ним транспортного засобу в момент об`єктивної появи в полі зору пішохода ОСОБА_2 , яка перетинала проїжджу частину справа наліво по напрямку руху автомобіля, внаслідок чого допустив наїзд на останню.
В результаті вказаної дорожньо-транспортної пригоди ОСОБА_2 , відповідно до висновку судово-медичної експертизи №121 від 12.10.2018 р. отримала тілесні ушкодження у вигляді сполученої травми тіла, а саме струсу головного мозку, забійної рани м`яких тканин лівого ліктьового суглобу, закритого перелому лонної та сідничної кісток зліва, закритого перелому верхньої третини лівої малогомілкової кістки. Вказані ушкодження у ОСОБА_2 належать до тілесних ушкоджень середнього ступеня тяжкості, оскільки спричинили тривалий розлад здоров`я (понад три тижні (21 добу)).
Відповідно до висновку судово-автотехнічної експертизи №699 від 25.10.2018 в умовах даної пригоди водій автомобіля марки ГАЗ-3110 , державний номерний знак НОМЕР_1 ОСОБА_1 мав технічну можливість попередити наїзд на пішохода шляхом термінового гальмування, із зупинкою автомобіля до смуги руху пішохода, при цьому в діях водія ОСОБА_1 вбачається невідповідність вимогам п.12.3 Правил дорожнього руху України, які з технічної точки зору знаходилися в причинному зв`язку з виникненням події даної дорожньо-транспортної пригоди.
Таким чином, в діях водія ОСОБА_1 вбачається невідповідність вимогам п.12.3 Правил дорожнього руху України, згідно з якими: У разі виникнення небезпеки для руху або перешкоди, яку водій об`єктивно спроможний виявити, він повинен негайно вжити заходів для зменшення швидкості аж до зупинки транспортного засобу або безпечного для інших учасників руху об`їзду перешкоди .
Порушення вищезазначеної вимоги п.12.3 Правил дорожнього руху України водієм ОСОБА_1 знаходяться у причинному зв`язку з наслідками дорожньо-транспортної пригоди.
Просить стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь держави в особі Тиврівської районної ради (23300, вул. Тиверська, 32, смт Тиврів Вінницької області, код ЄДРПОУ 21728313), в рахунок відшкодування витрат на лікування, понесених закладом охорони здоров`я на стаціонарне лікування потерпілої від злочину ОСОБА_2 , кошти в сумі 9817 (Дев`ять тисяч вісімсот сімнадцять) грн. 20 коп.
В судовому засіданні прокурор Слободян В. Ю. позовні вимоги уточнив, просить уточнені позовні вимоги задоволити з підстав, викладених в позовній заяві.
Представник Тиврівської районної ради в судове засідання не з`явився, хоч повідомлений в установленому законом порядку, подав заяву про розгляд справи у його відсутності, позовні вимоги підтримує.
Відповідач ОСОБА_1 позовні вимоги визнав повністю.
Суд, вислухавши прокурора, відповідача, дослідивши матеріали справи, вважає що позов підлягає до задоволення, виходячи з наступного.
Відповідно до ст. 1206 ЦК України обов`язок щодо відшкодування закладові охорони здоров`я витрат на лікування потерпілого від злочину покладається на особу, яка вчинила злочин.
Відповідно до ст. 1166 ЦК України, майнова шкода, завдана неправомірними діями особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.
Відповідно до ч. 6 ст. 82 ЦПК України вирок суду в кримінальному провадженні, який набрав законної сили, є обов`язковими для суду, що розглядає справу про правові наслідки дій особи, стосовно якої ухвалений вирок, лише в питанні, чи мали місце ці дії та чи вчинені вони цією особою.
Відповідно до п. 6 постанови Пленуму Верховного Суду України від 7 липня 1995 року №11, відшкодування витрат на стаціонарне лікування потерпілого від злочину можливе лише тоді, коли є причинний зв`язок між злочинними діями чи бездіяльністю винної особи та перебуванням потерпілого на такому лікування.
Враховуючи вищевикладене, а також те, що тілесні ушкодження в зв`язку із якими потерпіла ОСОБА_2 перебувала на стаціонарному лікуванні в Тиврівській ЦРЛ, знаходяться в причинному зв`язку з наслідками дорожньо-транспортної пригоди вчиненої з вини ОСОБА_1 , що підтверджується обвинувальним вироком Тиврівського районного суду Вінницької області від 10.07.2019 року у справі 145/2190/18 (а.с. 11-12) - понесені Тиврівською ЦРЛ витрати на лікування потерпілої ОСОБА_2 мають бути стягнуті з ОСОБА_1 .
В результаті отриманих тілесних ушкоджень, ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , в період з 20.07.2018 р. по 27.08.2018 р. перебувала на стаціонарному лікуванні у травматологічному відділенні Тиврівської ЦРЛ, вартість лікування якої склала із розрахунку 194,94 грн./день за липень місяць, 295,11 грн. на день за серпень, вартість за всі дні склала 9817,20 грн., що стверджується довідкою Тиврівської ЦРЛ № 179 від 18.02.2020 р. (а.с. 15).
Відповідно до Порядку обчислення розміру фактичних витрат закладу охорони здоров`я на стаціонарне лікування потерпілого від злочинного діяння та зарахування стягнень з винних осіб коштів до відповідного бюджету і їх використання , затвердженим постановою КМУ №545 від 16.07.1993 року сума коштів, що підлягають відшкодуванню, визначаються закладом охорони здоров`я, в якому перебував на лікування потерпілий, з урахуванням кількості ліжко-днів, проведених ним у стаціонарі, та щоденної вартості його лікування. Витрачені на стаціонарне лікування кошти підлягають відшкодуванню в повному обсязі і зараховуються до відповідного бюджету або на рахунок юридичної особи, якій належить заклад охорони здоров`я.
Частиною 3 ст. 1206 ЦК України визначено, що якщо лікування проводилося закладом охорони здоров`я, що є у державній власності, у власності Автономної Республіки Крим або територіальної громади, кошти на відшкодування витрат на лікування зараховуються до відповідного бюджету.
Відповідно ч. 3 ст. 23 Закону України Про прокуратуру визначено, що прокурор здійснює представництво в суді законних інтересів держави у разі порушення або загрози порушення інтересів держави, якщо захист цих інтересів не здійснює або неналежним чином здійснює орган державної влади, орган місцевого самоврядування чи інший суб`єкт владних повноважень, до компетенції якого віднесені відповідні повноваження, а також у разі відсутності такого органу.
Закладом охорони здоров`я - Тиврівською центральною районною лікарнею, фінансування якої здійснюється за рахунок районного бюджету та економічна діяльність, якого здійснюється відповідно до затвердженого кошторису, здійснено лікування потерпілого від злочину, а тому кошти витрачені на лікування ОСОБА_2 підлягають відшкодуванню до бюджету, неповернення яких, порушує інтереси району, а також держави в цілому.
Згідно ч. 3 ст. 28 ЦПК України позови про відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров`я або смертю фізичної особи, чи шкоди, завданої внаслідок скоєння злочину, можуть пред`являтися також за місцем завдання шкоди.
Тиврівською ЦРЛ заходи позовного характеру про відшкодування затрат на стаціонарне лікування від злочину не вживались. Витрати на лікування, які понесла лікарня в добровільному порядку від ОСОБА_2 не вносились. Невідшкодування витрат на стаціонарне лікування потерпілого від злочину, не поповнює надходження до бюджету, чим завдається шкода економічним інтересам держави.
Керуючись ст.ст.4, 12, 13, 28, 81, 82, 263-265 ЦПК України, ст. 131 Конституції України ст.ст. 1166, 1206 ЦК України, ст. 23 Закону України "Про прокуратуру", -
ухвалив:
Позов задоволити повністю.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь держави в особі Тиврівської районної ради (23300, вул. Тиверська, 32, смт Тиврів Вінницької області, код ЄДРПОУ 21728313), в рахунок відшкодування витрат на лікування, понесених закладом охорони здоров`я на стаціонарне лікування потерпілої від злочину ОСОБА_2 , кошти в сумі 9817 (Дев`ять тисяч вісімсот сімнадцять) грн. 20 коп.
Апеляційна скарга на рішення може бути подана до Вінницького апеляційного суду через Тиврівський районний суд протягом 30 днів з дня складання рішення в повному обсязі, тобто з 03.07. 2020 року.
Учасник справи, якому повне судове рішення не було вручено у день його складання або проголошення, має право на поновлення строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга буде подана протягом тридцяти днів з дня отримання копії повного судового рішення.
Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), строки апеляційного оскарження продовжуються на строк дії такого карантину.
Суддя Мазурчак А. Г.
Суд | Тиврівський районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 30.06.2020 |
Оприлюднено | 07.07.2020 |
Номер документу | 90226299 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Тиврівський районний суд Вінницької області
Мазурчак А. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні