Ухвала
від 25.06.2020 по справі 490/3922/19
ЦЕНТРАЛЬНИЙ РАЙОННИЙ СУД М. МИКОЛАЄВА

490/3922/19 25.06.2020

н\п 1-кс/490/2574/2020

Центральний районний суд м. Миколаєва

Справа № 490/3922/19

У Х В А Л А

25 червня 2020 року м.Миколаїв

Слідчий суддя Центрального районного суду м.Миколаєва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшого слідчого в ОВС відділу розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності СУ ГУ НП в Миколаївській області ОСОБА_3 , погоджене із прокурором відділу прокуратури Миколаївської області ОСОБА_4 , про накладення арешту на майно у кримінальному провадженні №12019150000000160 від 16.04.2019 року за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.199 КК України, -

В С Т А Н О В И В:

22.06.2020 року старший слідчий в ОВС відділу розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності СУ ГУ НП в Миколаївській області ОСОБА_3 звернулась до слідчого судді Центрального районного суду м.Миколаєва з погодженим із прокурором відділу прокуратури Миколаївської області ОСОБА_4 клопотанням про накладення арешту на майно, яке вилучено 19.06.2020 року під час проведення обшуку за адресою розташування підпільного цеху: м.Миколаїв, вул.6-та Повздовжня, 12-б, де ОСОБА_5 організував підпільне виробництво фальсифікованої алкогольної продукції для отримання неправомірної вигоди.

В обґрунтування поданого клопотання слідчий зазначила, що вилучене майно є речовими доказами, оскільки відповідають критеріям, зазначеним у ст.98 КПК України, а саме є матеріальними об`єктами, які були зберегли на собі сліди кримінального правопорушення, містять відомості, які можуть бути використані як доказ факту та обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, є об`єктами кримінально протиправних дій, набуті кримінально протравним шляхом, а тому згідно ч.3 ст.170 КПК України підлягають арешту. Дане майно необхідне для забезпечення його збереження як речового доказу, запобігання можливості приховування, знищення доказів злочинної діяльності, проведення огляду із залученням спеціалістів, криміналістичних експертиз, а також має суттєве значення для розслідування кримінального провадження, є об`єктом кримінально протиправних дій.

Слідчий в судове засідання не з`явилась, надала суду заяву про розгляд клопотання без її участі, клопотання підтримала в повному обсязі та просила його задовольнити.

На підставі ч.4 ст.107 КПК України, фіксування судового засідання за допомогою технічних засобів кримінального провадження не здійснювалось.

Дослідивши клопотання слідчого та додані до нього матеріали, слідчий суддя приходить до наступного.

Як вбачається з клопотання та доданих до нього матеріалів, в провадженні слідчого управління ГУ НП в Миколаївській області перебувають матеріали кримінального провадження за №12019150000000160 від 16.04.2019 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.191 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_6 за адресою: АДРЕСА_1 , зберігає незаконно виготовлену алкогольну продукцію з підробленими марками акцизного податку з метою подальшого збуту та використовує для цього абонентський номер НОМЕР_1 , через який спілкування з ОСОБА_7 , який здійснює замовлення незаконно виготовленої алкогольної продукції з підробленими марками акцизного податку у ОСОБА_6 ..

Встановлено, що ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , контактує з ОСОБА_6 з приводу незаконного виготовлення та збуту фальсифікованої алкогольної продукції маркованої підробленими марками акцизного податку, а придбану у ОСОБА_6 алкогольну продукцію, ОСОБА_7 реалізовує на території м.Миколаєва.

Крім того, в ході досудового розслідування отримано дозвіл на проведення негласної слідчої (розшукової) дії - зняття інформації з транспортних телекомунікаційних мереж абонентських номерів, які належать ОСОБА_7 .. За результатами даної дії встановлено, що ОСОБА_7 є організатором злочинної організованої групи, яка займається виготовленням, зберіганням, транспортуванням з метою збуту та збутом фальсифікованої алкогольної продукції, в тому числі з підробленими марками акцизного податку, на території Миколаївської та Кіровоградської областей.

До складу організованої групи ОСОБА_7 залучив осіб, визначивши кожному відповідні ролі, а саме: ОСОБА_8 - здійснює виготовлення фальсифікованої алкогольної продукції; ОСОБА_9 - займається виготовленням, розвантаженням та пакуванням фальсифікованої алкогольної продукції; ОСОБА_10 - відповідає за транспортування і збут незаконно виготовленої алкогольної продукції з підробленими марками акцизного податку та здійснює переговори, щодо придбання сировини (тара, пакувальний матеріал, вода, барвники).

Крім цього, в ході проведення негласної слідчої (розшукової) дії - зняття інформації з транспортних телекомунікаційних мереж абонентського номеру, які належать ОСОБА_7 , встановлено, що він з ОСОБА_11 діють як компаньйони. ОСОБА_7 та ОСОБА_11 здійснюють закупівлю спирту за спільні кошти, а прибуток з реалізації фальсифікованої алкогольної продукції з підробленими марками акцизного податку розподіляють між собою.

Крім цього, відповідно до відомостей оперативно-розшукових заходів УСР у Миколаївській області, які відображені у відповіді на доручення за вих. 143/55/113/01-20 від 20.01.2020 року, встановлено, що ОСОБА_7 спільно з ОСОБА_11 організували поставку спирту та територію Миколаївської області з Київського спиртового заводу, використовуючи транспортні засоби: Mercedes-Benz Atego 815 д.н. НОМЕР_2 , Mercedes-Benz Sprinter 313 CDI д.н. НОМЕР_3 , Volkswagen Transport д.н. НОМЕР_4 , під керуванням водіїв, яким відома злочинна схема щодо фальсифікації та незаконного продажу алкогольної продукції: ОСОБА_12 та ОСОБА_13 .

Транспортування та зберігання спирту відбувається у складських приміщеннях розташованих у м.Кропивницький за адресами: АДРЕСА_2 , АДРЕСА_3 та АДРЕСА_4 . З зазначених адрес ОСОБА_11 та ОСОБА_7 транспортують спирт у складські приміщення, які обладнані під підпільні цехи з виготовлення фальсифікованої алкогольної продукції.

ОСОБА_7 з ОСОБА_10 , ОСОБА_9 та ОСОБА_14 налагодили у місті Миколаєві підпільне виробництво фальсифікованої алкогольної продукції з метою подальшого збуту та отримання неправомірної вигоди.

Вищезазначені особи, для зберігання спиртової суміші використовують складське приміщення на території міста Миколаєва за адресою: вул.Цілинна, 2-а, яке належить на праві власності «28 управлінню начальника робіт Центрального спеціалізованого будівельного управління Міністерства оборони України». У вказаному складському приміщенні зберігається від 10 до 20 тон спирту.

Із вказаного складського приміщення, спиртову суміш (невеликими партіями по 2-3 тони) відвантажують до чотирьох приміщень, які обладнані під підпільні цехи та використовуються для виробництва фальсифікованої алкогольної продукції: м.Миколаїв, вул.Успенська, 10-а, належить на праві власності ТОВ «АГРО-ВЕКТОР ЛТД» (виробництвом займаються ОСОБА_10 та ОСОБА_9 ); м.Миколаїв, вул.Херсонське шосе, 102, АГК «МИР-1», бокс 407 (виробництвом займається ОСОБА_8 ); м.Миколаїв, пр.Центральний, 24-а, АГК «Волга», бокс №147 (виробництвом займаються ОСОБА_10 та ОСОБА_9 ); м.Миколаїв, вул.Індустріальна, 10-а, складське приміщення належить ТОВ «Парма» (виробництвом займаються ОСОБА_10 та ОСОБА_9 ).

У подальшому виготовлена фальсифікована алкогольна продукція транспортується з метою збуту транспортними засобами, які перебувають у користуванні ОСОБА_7 , а саме автомобіль LEXUS LX570 (білого кольору) д.н. НОМЕР_5 та автомобіль TOYOTA PRADO (чорного кольору) д.н. НОМЕР_6 ; автомобілем, який перебуває у користуванні ОСОБА_10 - автомобіль OPEL ZAFIRA (сірого кольору) НОМЕР_7 та автомобіль IVECO А09498АТ (білого кольору); автомобілем, який перебуває у користуванні ОСОБА_9 - автомобіль OPEL OMEGA д.н. НОМЕР_8 (синього кольору); автомобілем, який перебуває у користуванні ОСОБА_8 - автомобіль ВАЗ 2108 (червоного кольору) д.н. НОМЕР_9 , за наступними особам: ОСОБА_15 , який проживає за адресою: АДРЕСА_5 , за допомогою автомобілів RENAULT TRAFIC д.н. НОМЕР_10 та LEXUS RX350 д.н. НОМЕР_11 здійснює перевезення придбаної спиртової суміші до складського приміщення, яке розташовано за адресою: АДРЕСА_6 , де організував підпільне виробництво фальсифікованої алкогольної продукції для отримання неправомірної вигоди.

В ході досудового розслідування встановлено, що ОСОБА_5 для конспірації своєї незаконної діяльності з виготовлення та збуту незаконно виготовленої алкогольної продукції використовує підприємницьку діяльність своєї цивільної дружини ОСОБА_16 , яка є засновником ПП «СЕТА-СЕРВІС» ЄДРПОУ 23630361 та здійснює діяльність з продажу продуктів харчування, напоїв та тютюнових виробів.

Крім цього, в ході проведення негласних слідчих та розшукових дій встановлено, що зберігання та виготовлення незаконно виготовленої алкогольної продукції ОСОБА_5 здійснює за адресою свого мешкання, а саме за адресою: АДРЕСА_5 , та за адресою розташування підпільного цеху: АДРЕСА_6 , де організував підпільне виробництво фальсифікованої алкогольної продукції для отримання неправомірної вигоди. Транспортування з метою збуту незаконно виготовленої алкогольної продукції ОСОБА_5 здійснює автомобілем «RENAULT TRAFIC» д.н. НОМЕР_10 .

В ході проведення обшуку 19.06.2020 року за адресою розташування підпільного цеху: м.Миколаїв, вул.6-та Повздовжня, 12-б, де ОСОБА_5 організував підпільне виробництво фальсифікованої алкогольної продукції для отримання неправомірної вигоди, було виявлено та вилучено майно, зазначене у протоколі обшуку від 19.06.2020 року.

Постановою слідчого від 19.06.2020 року дане майно було визнано речовими доказами у кримінальному провадженні №12019150000000160.

Згідно ч.1 ст.167 КПК України, тимчасовим вилученням майна є фактичне позбавлення підозрюваного або осіб, у володінні яких перебуває зазначене у частині другій цієї статті майно, можливості володіти, користуватися та розпоряджатися певним майном до вирішення питання про арешт майна або його повернення.

Пунктом 1 ч.2 ст.167 КПК України передбачено, що тимчасово вилученим може бути майно у вигляді речей, документів, грошей тощо, щодо яких є достатні підстави вважати, що вони підшукані, виготовлені, пристосовані чи використані як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення та (або) зберегли на собі його сліди.

Відповідно до положень ч.1 ст.170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.

Відповідно до ч.2 ст.170 КПК України, арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

Згідно ч.1 ст.98 КПК України, речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

Частиною 5 статті 171 КПК України передбачено, що у разі тимчасового вилучення майна під час обшуку, огляду, здійснюваних на підставі ухвали слідчого судді, передбаченоїстаттею 235цього Кодексу, клопотання про арешт такого майна повинно бути подано слідчим, прокурором протягом 48 годин після вилучення майна, інакше майно має бути негайно повернуто особі, в якої його було вилучено.

Враховуючи вищезазначені обставини, а також те, що слідчим в клопотанні було доведено необхідність накладення арешту на вказане майно, а також враховуючи достатність підстав вважати, що вилучене майно відповідає критеріям, зазначеним у ст.ст.98, 167 КПК України, слідчий суддя з метою збереження речових доказів у кримінальному провадженні, розумності та співрозмірності обмеження права власності завданням кримінального провадження, а також враховуючи правову підставу для арешту майна та наслідки арешту майна для інших осіб, вважає, що наявні підстави для накладення арешту на вищевказане майно.

За такого, клопотання слідчого про арешт майна підлягає задоволенню.

На підставі вище викладеного та керуючись ст.ст.167, 170-173 КПК України, -

П О С Т А Н О В И В:

Клопотання старшого слідчого в ОВС відділу розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності СУ ГУ НП в Миколаївській області ОСОБА_3 , погоджене із прокурором відділу прокуратури Миколаївської області ОСОБА_4 , про накладення арешту на майно у кримінальному провадженні №12019150000000160 від 16.04.2019 року за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.199 КК України - задовольнити.

Накласти арешт на вилучене майно в ході проведення обшуку 19.06.2020 року за адресою розташування підпільного цеху: м.Миколаїв, вул.6-та Повздовжня, 12-б, де ОСОБА_5 організував підпільне виробництво фальсифікованої алкогольної продукції для отримання неправомірної вигоди, а саме на:

- 87 пластмасових ємкостей білого кольору, без пізнавальних знаків, об`ємом приблизно по 30 літрів кожна, в яких майже до верху заповнена прозора речовина з характерним спиртовим запахом;

- 84 прозорих пластмасових ємкостей, без пізнавальних знаків, об`ємом приблизно по 5 літрів кожна, в яких заповнена прозора речовина з характерним спиртовим запахом;

- 114 пластмасових не прозорих ємкостей з назвами «Konzentrat cognac», об`ємом 100 мл літрів кожна;

- 13 папок, в яких містяться чорнові записи, товарно-транспортні накладі, заявки, квитанції, каталоги;

- блокнот з назвою «2020» в якому містяться чорнові записи із числа імен, дат, днів неділі, назви товарів та сум;

- дві пластмасових не прозорих ємкостей синього кольору по 100 літрів кожна, в яких майже до половини заповнена рідина коричневого кольору з характерним спиртовим запахом;

- дві прозорі пластмасові ємкості, без пізнавальних знаків, об`ємом приблизно по 5 літрів кожна, в які було заповнено рідину коричневого кольору в кількості приблизно 4 літри, з характерним спиртовим запахом, які були відібрані в якості зразку під №1 та №2 з пластмасових не прозорих ємкостей синього кольору по 100 літрів кожна;

- одна пластмасова пуста не прозора ємкість синього кольору об`ємом 1000 літрів;

- дві пластмасові пусті не прозорі ємкості синього кольору об`ємом по 500 літрів кожна.

Ухвала підлягає негайному виконанню слідчим, у провадженні якого перебуває кримінальне провадження №12019150000000160.

Зобов`язати слідчого після встановлення власників майна, негайно вручити їм копію цієї ухвали для відома.

Ухвала може бути оскаржена протягом п`яти днів з дня її проголошення до Миколаївського апеляційного суду.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудЦентральний районний суд м. Миколаєва
Дата ухвалення рішення25.06.2020
Оприлюднено05.06.2024
Номер документу90240841
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —490/3922/19

Ухвала від 17.06.2020

Кримінальне

Центральний районний суд м. Миколаєва

Медюк С. О.

Ухвала від 17.06.2020

Кримінальне

Центральний районний суд м. Миколаєва

Медюк С. О.

Ухвала від 17.06.2020

Кримінальне

Центральний районний суд м. Миколаєва

Медюк С. О.

Ухвала від 17.06.2020

Кримінальне

Центральний районний суд м. Миколаєва

Медюк С. О.

Ухвала від 17.06.2020

Кримінальне

Центральний районний суд м. Миколаєва

Медюк С. О.

Ухвала від 16.06.2020

Кримінальне

Центральний районний суд м. Миколаєва

Медюк С. О.

Ухвала від 16.06.2020

Кримінальне

Центральний районний суд м. Миколаєва

Медюк С. О.

Ухвала від 15.06.2020

Кримінальне

Центральний районний суд м. Миколаєва

Медюк С. О.

Ухвала від 15.06.2020

Кримінальне

Центральний районний суд м. Миколаєва

Медюк С. О.

Ухвала від 15.06.2020

Кримінальне

Центральний районний суд м. Миколаєва

Медюк С. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні