Рішення
від 06.07.2020 по справі 640/26216/19
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 Вн. №27/137

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

06 липня 2020 року м. Київ № 640/26216/19

за позовомГоловного управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у м. Києві до Товариства з обмежено відповідальністю "РВС" прозастосування заходів реагування Суддя О.В.Головань

Обставини справи:

Головне управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у м. Києві звернулося до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до Товариства з обмежено відповідальністю "РВС" про застосування заходів реагування у вигляді повного зупинення експлуатації будівлі ТОВ "РВС", місцезнаходження юридичної особи: 01021, м. Київ, вул. Інститутська, буд. 22/7, приміщення 116, який здійснює господарську діяльність: вул. Героїв Дніпра, 2-А в Оболонському районі м. Києва, до повного усунення порушень, зазначених в акті перевірки, шляхом знеструмлення та накладення печаток на електрощит та вхідні двері приміщень будівлі.

В судовому засіданні 15.06.2020 р. оголошено ухвалу про перехід до розгляду справи в порядку письмового провадження згідно з п. 3 ст. 194 КАС України.

Ознайомившись з матеріалами справи, суд, -

ВСТАНОВИВ:

На підставі наказу від 11.10.2019 р. №856 Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у м. Києві "Про проведення планових перевірок", вирішено провести планову перевірку додержання суб`єктами господарювання вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки, в тому числі, і щодо ТОВ "РВС", місцезнаходження юридичної особи: 01021, м. Київ, вул. Інститутська, буд. 22/7, приміщення 116, який здійснює господарську діяльність: вул. Героїв Дніпра, 2-А в Оболонському районі м. Києва, 04.11.2019 р.

Перевірка вказаного об`єкта проведена у період з 04.11.2019 р. по 08.11.2019 р. згідно посвідчення на проведення перевірки від 30.10.2019 р. №6892, про що складено акт №725.

Під час перевірки був присутній директор ТОВ "РВС " ОСОБА_1 .

Згідно акту встановлено наступні порушення норм пожежної і техногенної безпеки, які створюють загрозу життю та здоров`ю людей, а саме:

1. не на всіх дверцятах пожежних шафок із зовнішнього боку вказано після літерного індексу "ПК " порядковий номер крана та номер телефону для виклику пожежно-рятувальних підрозділів на порушення п.2.2. глава 2 розділ V ППБУ;

2. двері евакуаційних виходів замкнені на замки, які не відкриваються зсередини без ключа на порушення п. 2.27 глава 2 розділ III ППБУ;

3. не проведено технічне обслуговування існуючих вогнегасників на 1-му поверсі відповідно до вимог Правил експлуатації вогнегасників на порушення п. 3.17 глава 3 розділ V ППБУ;

4. існуюча система протипожежного захисту (система пожежної сигналізації) знаходиться у не робочому стані на порушення п. 1.1 глава 1 розділ V ППБУ;

5. не забороняється внесення зміни до елементів системи вентиляції повітря, які перешкоджають поширенню пожежі (не передбачено автоматичне блокування електроприймачів системи вентиляції в разі спрацювання системи пожежної сигналізації) в порушення п. 11.4.ДБН В.2.5-67:2013 на порушення п.2.18. глава 2. розділ ІV ППБУ;

6. на 1-му поверсі кран-комплекти не укомплектовані пожежним рукавом однакового з ним діаметра та стволом а також важелем для полегшення відкривання вентиля на порушення п.2.2 глава 2 розділ V ППБУ;

7. не забороняється застосовування будівельних матеріали з вищими показниками пожежної небезпеки (на 1-му поверсі оздоблення стін коридору виконано матеріалом з вищою пожежною небезпекою ніж Г2,В2,Д2,Т2 в порушення п.7.3.3. ДБН В.1.1-7) на порушення п.2.23 глава 2 розділ ІІІ ППБУ;

8. не забороняється застосовування будівельних матеріали з вищими показниками пожежної небезпеки (оздоблення стін сходової клітки виконано матеріалом з вищою пожежною небезпекою ніж Г1,В1,Д2,Т2 в порушення п.7.3.3. ДБН В.1.1-7) на порушення п.2.23 глава 2 розділ ІІІ ППБУ;

9. влаштовано відкрите прокладання електропроводів і кабелів транзитом через сходову клітку на порушення П.1.18 глава 1 розділ ІV ППБУ;

10. на 1-му поверсі відсутні двері сходових кліток на порушення п.2.37 глава 2 розділ ІІІ ППБУ:

11. не всі приміщення обладнані системою протипожежного захисту (системою пожежної сигналізації) в порушення додатку А (обов`язковий) в порушення ДБН В.2.5-56:2014 на порушення п. 1.2 глава 1 розділ V ППБУ;

12. не розроблено та не вивішено на видимих місцях плани (схеми) евакуації людей на випадок пожежі на порушення п.5 розділ ІІ ППБУ;

13. на 2-му поверсі на підлозі на шляхах евакуації влаштовано перепади висот в порушення п.7.3.8. ДБН В.1.1-7 на порушення п. 2.23. глава 2 розділ ІІІ ППБУ;

14. на 2-му поверсі пожежний кран-комплект не розміщений у вбудованому або навісній шафці, яка має отвір для провітрювання і пристосована для опломбування та візуального огляду її без розкривання на порушення п.2.2 глава 2 розділ V ППБУ;

15. під час експлуатації об`єкта не забороняється зниження рівня його пожежної безпеки (вікна сходових кліток типу СК1 не обладнані пристроями для їх відчинення з рівня сходових площадок, маршів в порушення п. 7.3.26 ДБН В.1.1-7) на порушення п. 22 розділ ІІ ППБУ;

16. не надано підтвердження проходження навчання на курсах цивільного захисту керівного складу на порушення ст. 20 КЦЗУ; ПКМУ від 23.10.2013 №819;

17. не надано матеріали стосовно визначення помірної небезпечності щодо токсичності продуктів горіння, помірної димоутворювальної здатності та відповідності групи поширення полум`я РП1, РП2 щодо покриття підлоги у коридорах 2-го поверху на порушення п.2.28 глава 2., розділ ІІІ ППБУ;

18. під час експлуатації об`єкта не забороняється зниження рівня його пожежної безпеки (вихід зі сходової клітини на покрівлю не передбачено через протипожежні двері 2-го типу в порушення п.8.6 ДБН В.1.1-7) на порушення п. 22 розділ ІІ ППБУ;

19. під час експлуатації об`єкта не забороняється зниження рівня його пожежної безпеки (у місцях перепаду висоти покрівлі більше ніж 1 м не влаштовано зовнішні пожежні драбини в порушення п.8.8 ДБН В.1.1-7) на порушення п. 22 розділ ІІ ППБУ;

20. не забороняється знімання пристроїв для самозачинення дверей сходових кліток на порушення п.2.37 глава 2 розділ ІІІ ППБУ.

Акт підписано представником відповідача без пояснень і зауважень.

Згідно ч. 2ст. 68 Кодексу цивільного захисту України у разі встановлення порушення вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, що створює загрозу життю та здоров`ю людей, посадові особи центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сферах техногенної та пожежної безпеки, звертаються до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, агрегатів, експлуатації будівель, споруд, окремих приміщень, випуску та реалізації пожеженебезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту у порядку, встановленому законом.

Оскільки виявлені порушення створюють загрозу життю та здоров`ю людей, Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у м. Києві звернулося до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до Товариства з обмежено відповідальністю "РВС" про застосування заходів реагування у вигляді повного зупинення експлуатації будівлі ТОВ "РВС", місцезнаходження юридичної особи: 01021, м. Київ, вул. Інститутська, буд. 22/7, приміщення 116, який здійснює господарську діяльність: вул. Героїв Дніпра, 2-А в Оболонському районі м. Києва, до повного усунення порушень, зазначених в акті перевірки, шляхом знеструмлення та накладення печаток на електрощит та вхідні двері приміщень будівлі.

Позивач - Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у м. Києві - вважає, що порушення вимог законодавства є такими, що створюють загрозу життю та здоров`ю людей, тому підтримує позовні вимоги.

Також представником позивача повідомив, що після проведення планової перевірки і по червень 2020 р. відповідачем не звертався з заявами щодо проведення позапланової перевірки щодо усунення виявлених порушень.

Відповідач - Товариство з обмежено відповідальністю "РВС" - відзиву на позов не надав; повідомлявся про час та місце розгляду справи за адресою реєстрації юридичної особи (01021, м. Київ, вул. Інститутська, буд. 22/7, приміщення 116).

Проаналізувавши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог та задовольняє їх з таких підстав.

Згідно зі ст. 64 Кодексу цивільного захисту України від 02.10.12 р. № 5403-VI центральний орган виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, уповноважений організовувати та здійснювати державний нагляд (контроль) щодо виконання вимог законів та інших нормативно-правових актів з питань техногенної та пожежної безпеки, цивільного захисту і діяльності аварійно-рятувальних служб.

Центральний орган виконавчої влади, який здійснює нагляд (контроль) у сфері техногенної та пожежної безпеки, реалізує повноваження безпосередньо і через свої територіальні органи в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, районах, районах у містах, містах обласного, республіканського (Автономної Республіки Крим) значення.

До складу центрального органу виконавчої влади, який здійснює нагляд (контроль) у сфері техногенної та пожежної безпеки, і його територіальних органів входять: 1) органи державного нагляду у сфері пожежного нагляду; 2) органи державного нагляду у сфері цивільного захисту і техногенної безпеки; 3) підрозділи забезпечення та інші структурні підрозділи.

Згідно ст. 65 Кодексу № 5403-VI центральний орган виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, здійснює державний нагляд (контроль) з питань, які визначені частиною першою статті 64 цього Кодексу щодо: 1) центральних органів виконавчої влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих державних адміністрацій, інших державних органів та органів місцевого самоврядування.

Згідно ст. 66 Кодексу № 5403-VI центральний орган виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, здійснює державний нагляд (контроль) шляхом проведення планових та позапланових перевірок відповідно до закону.

Згідно ч. 1 ст. 67 Кодексу № 5403-VI до повноважень центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, належить: 1) здійснення державного нагляду (контролю) у сфері техногенної та пожежної безпеки, цивільного захисту щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства органами та суб`єктами господарювання, аварійно-рятувальними службами, зазначеними у статті 65 цього Кодексу; 11) складення актів перевірок, приписів про усунення порушень вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки у разі виявлення таких порушень; 12) звернення до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, експлуатації будівель, об`єктів, споруд, цехів, дільниць, а також машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів, зупинення проведення робіт, у тому числі будівельно-монтажних, випуску і реалізації пожежонебезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту, надання послуг, якщо ці порушення створюють загрозу життю та/або здоров`ю людей.

Згідно ч. 2 ст. 68 Кодексу № 5403-VI у разі встановлення порушення вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, що створює загрозу життю та здоров`ю людей, посадові особи центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сферах техногенної та пожежної безпеки, звертаються до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, агрегатів, експлуатації будівель, споруд, окремих приміщень, випуску та реалізації пожежонебезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту у порядку, встановленому законом.

Згідно ч. 7 ст. 7 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" на підставі акта, складеного за результатами здійснення заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, орган державного нагляду (контролю) за наявності підстав для повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг звертається у порядку та строки, встановлені законом, з відповідним позовом до адміністративного суду. У разі необхідності вжиття інших заходів реагування орган державного нагляду (контролю) протягом п`яти робочих днів з дня завершення здійснення заходу державного нагляду (контролю) складає припис, розпорядження, інший розпорядчий документ щодо усунення порушень, виявлених під час здійснення заходу.

В даному випадку планова перевірка додержання ТОВ "РВС" вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки, який здійснює господарську діяльність: вул. Героїв Дніпра, 2-А в Оболонському районі м. Києва, про що складено акт №725 від 08.11.2019 р., проведена з передбачених законодавством підстав.

Станом на час прийняття рішення у справі відомості щодо вжиття відповідачем заходів до усунення виявлених порушень відсутні.

За таких обставин у суду відсутні підстави для того, щоб ставити під сумнів висновок позивача про те, що порушення вимог законодавства є такими, що створюють загрозу життю та здоров`ю людей.

За таких обставин суд задовольняє позовні вимоги.

На підставі вищевикладеного, ст. 241-246, 255, 257-262, 293, 295 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

1. Позовні вимоги задовольнити.

2. Застосувати заходи реагування у вигляді повного зупинення експлуатації будівлі Товариства з обмеженою відповідальністю "РВС" (місцезнаходження юридичної особи: 01021, м. Київ, вул. Інститутська, буд. 22/7, приміщення 116, код 30043310), яке здійснює господарську діяльність: вул. Героїв Дніпра, 2-А в Оболонському районі м. Києва, до повного усунення порушень, зазначених в акті перевірки, шляхом знеструмлення та накладення печаток на електрощит та вхідні двері приміщень будівлі.

3. Рішення може бути оскаржене шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.

Суддя О.В. Головань

Повний текст рішення

виготовлено і підписано 06.07.2020 р.

СудОкружний адміністративний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення06.07.2020
Оприлюднено09.07.2020
Номер документу90259967
СудочинствоАдміністративне