Рішення
від 08.07.2020 по справі 543/140/20
ОРЖИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

543/140/20

2/543/121/20

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08.07.2020 селище Оржиця

Оржицький районний суд Полтавської області в складі: головуючого - судді Гришка О.Я., за участі секретаря судового засідання Федорини А.А., представника позивача ОСОБА_1 адвоката Антіховича В.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в селищі Оржиця Полтавської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , територіальної громади в особі Воронинцівської сільської ради Оржицького району Полтавської області, третя особа: Оржицька державна нотаріальна контора, про визнання права власності в порядку спадкування, -

в с т а н о в и в:

Позивач ОСОБА_1 звернулася 19.02.2020 року в суд з позовом до ОСОБА_2 , територіальної громади в особі Воронинцівської сільської ради Оржицького району Полтавської області про визнання права власності в порядку спадкування.

У позовній заяві вказано, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер свекор позивача ОСОБА_3 , останнім місцем проживання якого було АДРЕСА_1 .Після його смерті відкрилась спадщина, до складу якої входив, зокрема, житловий будинок розташований за вищевказаною адресою. ОСОБА_3 залишив заповіт відповідно до якого все своє майно заповів свої синам ОСОБА_4 та ОСОБА_5 в рівних частинах.

Позивач зазначає, що спадщину ОСОБА_3 прийняв син померлого (чоловік позивача) ОСОБА_4 шляхом подачі заяви про прийняття спадщини, однак, належним чином не оформив своїх спадкових прав. ОСОБА_5 у визначений законом строк спадщину після ОСОБА_3 не прийняв.

ІНФОРМАЦІЯ_2 помер чоловік позивача ОСОБА_4 , останнім місцем проживання якого було АДРЕСА_1 . Після його смерті відкрилась спадщина, зокрема, на житловий будинок розташований за адресою: АДРЕСА_1 , який прийнятий останнім у спадок після смерті ОСОБА_3 .

У позовній заяві позивач вказує, що за життя ОСОБА_4 не було складено заповіту, спадщину після померлого прийняли його дружина, позивач у справі, та син, відповідач у справі ОСОБА_2 , в порядку встановленому ч. 3 ст. 1268 Цивільного кодексу України.

Посилаючись на вищевикладені обставини та на те, що нотаріус відмовив у видачі свідоцтва про право на спадщину, позивач просила суд визнати за нею в порядку спадкування право власності на 1/2 частину житлового будинку з господарськими будівлями загальною площею 77,4 кв.м., житловою площею 44,0 кв.м., що розташований за адресою: АДРЕСА_1 .

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, у своїх поясненнях послався на обставини, викладені у позовній заяві.

Відповідач ОСОБА_2 в судове засідання не з`явився, в матеріалах справи міститься заява про розгляд справи без його участі. У заяві ОСОБА_2 вказав, що обставини, викладені в позовній заяві, він підтверджує, проти задоволення позову не заперечує.

Представник відповідача територіальної громади в особі Воронинцівської сільської ради Оржицького району Полтавської області в судове засідання не з`явився, направив до суду заяву, в якій просив справу розглянути без його участі, вказав, що позов визнає повністю.

Від представника третьої особи Оржицької державної нотаріальної контори до суду надійшов лист про розгляд справи без участі представника.

Суд, заслухавши представника позивача, дослідивши докази і давши їм належну оцінку, приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.

Судом встановлено, що ОСОБА_3 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с. 6). На день смерті ОСОБА_3 проживав та був зареєстрований у житловому будинку, який розташований в АДРЕСА_1 (а.с. 7).

За життя ОСОБА_3 зробив заповідальне розпорядження, яким усе своє майно заповів синам ОСОБА_5 та ОСОБА_4 (а.с. 11).

ОСОБА_4 прийняв спадщину ОСОБА_3 , ОСОБА_5 від належної йому частки у спадщині відмовився.

ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_4 помер (а.с. 13-14). На день смерті ОСОБА_3 проживав та був зареєстрований у житловому будинку, який розташований в АДРЕСА_1 . На день його смерті та протягом шести місяців по тому в даному будинку були зареєстровані та проживали дружина ОСОБА_1 та син ОСОБА_2 (а.с. 15).

З Інформаційної довідки зі спадкового реєстру вбачається, що після смерті ОСОБА_4 , заведена спадкова справа (а.с. 54).

Позивач ОСОБА_1 є спадкоємцем за законом після померлого ОСОБА_4 , оскільки останній був її чоловіком, та звернулася до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини (а.с. 16, 50).

Відповідач ОСОБА_4 , як спадкоємець за заповітом, прийняв спадщину ОСОБА_4 (а.с. 49, 51-53, 56).

Державний нотаріус Оржицької державної нотаріальної контори Полтавської області Потапенко Л.Д. постановою від 27.11.2019 року відмовила позивачу у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом на 1/2 житлового будинку АДРЕСА_1 . У постанові нотаріус вказала, що немає можливості встановити коло спадкоємців на майно померлого ОСОБА_3 та виділити частки в спадщині на житловий будинок АДРЕСА_1 (а.с. 17).

Відповідно до ст. 1216 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).

Спадкування здійснюється за заповітом або за законом (ст. 1217 ЦК України ).

Згідно ст. 1218 ЦК України до складу спадщини входять всі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися на момент його смерті.

Належність спадкового нерухомого майна спадкодавцеві ОСОБА_3 підтверджується зібраними у справі доказами.

Згідно свідоцтва про право власності на житловий будинок, яке видане виконавчим комітетом Воронинцівської сільської ради Оржицького району Полтавської області, житловий будинок АДРЕСА_1 належить ОСОБА_3 (а.с. 8).

У довідці КП Лубенське МБТІ вказано, що житловому будинку в АДРЕСА_1 присвоєно адресу: АДРЕСА_1 . Станом на 29.12.2012 року житловий будинок, що знаходиться в АДРЕСА_1 в КП Лубенське МБТІ зареєстрований 30.09.1998 року в реєстровій книзі №2 реєстровий номер 664 за ОСОБА_3 (а.с. 10).

КП Лубенське міжрайонне бюро технічної інвентаризації виготовило технічний паспорт на житловий будинок АДРЕСА_1 (а.с. 18-20).

Згідно ст. 1296 ЦК України, спадкоємець, який прийняв спадщину, може одержати свідоцтво про право на спадщину. Відсутність свідоцтва про право на спадщину не позбавляє спадкоємця права на спадщину.

Таким чином, з урахуванням встановлених судом обставин справи та з урахуванням доказів, що подані на підтвердження позовних вимог,є підстави для задоволення позову .

На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 328, 1216-1218, 1268, 1296 ЦК України, ст.ст. 12, 13, 81, 247, 263-265 ЦПК України, суд, -

в и р і ш и в:

Позов ОСОБА_1 (зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 )до ОСОБА_2 (зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ), територіальної громади в особі Воронинцівської сільської ради Оржицького району Полтавської області (місцезнаходження: с. Воронинці, вул. Центральна, 12, Оржицького району Полтавської області, код ЄДРПОУ 24833213), третя особа: Оржицька державна нотаріальна контора (місцезнаходження: Полтавська область, смт. Оржиця, вул. Центральна, 22, ідентифікаційний код юридичної особи: 02900127) , про визнання права власності в порядку спадкування - задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 в порядку спадкування право власності на 1/2 частину житлового будинку з господарськими будівлями, загальною площею 77,4 кв.м., житловою площею 44,0 кв.м., що розташований за адресою: АДРЕСА_1 .

За ч. 1 ст. 354 ЦПК України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Відповідно до ч. 2 ст. 354 ЦПК України, учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду. Відповідно до п.3 розділу ХІІ "Прикінцеві положення" ЦПК України, під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), строки, визначені, зокрема, і статтею 354 ЦПК України, продовжуються на строк дії такого карантину.

Апеляційна скарга подається безпосередньо до Полтавського апеляційного суду. До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя

СудОржицький районний суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення08.07.2020
Оприлюднено09.07.2020
Номер документу90269415
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —543/140/20

Рішення від 08.07.2020

Цивільне

Оржицький районний суд Полтавської області

Гришко О. Я.

Ухвала від 17.06.2020

Цивільне

Оржицький районний суд Полтавської області

Гришко О. Я.

Ухвала від 28.04.2020

Цивільне

Оржицький районний суд Полтавської області

Гришко О. Я.

Ухвала від 11.03.2020

Цивільне

Оржицький районний суд Полтавської області

Гришко О. Я.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні