Рішення
від 06.07.2020 по справі 695/3522/19
ЗОЛОТОНІСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Золотоніський міськрайонний суд Черкаської області

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 695/3522/19

номер провадження 2/695/630/20

06 липня 2020 року м. Золотоноша

Золотоніський міськрайонний суд Черкаської області у складі:

головуючого - судді Середи Л.В.

за участі секретаря - Оніщенко Н.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Золотоноші цивільну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю Транш капітал до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості, -

ВСТАНОВИВ:

ТОВ Транш капітал звернувся до суду з позовом про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості за кредитним договором у сумі 22432 грн..

Свої вимоги позивач мотивує тим, що 25 лютого 2019 року між ОСОБА_1 та ТОВ Транш капітал (ЄДРПОУ - 41812530) було укладено договір про надання коштів у позику, в тому числі і на умовах фінансового кредиту № 635504089 відповідно до умов якого позивач надав в користування на умовах цього договору, в позику, в тому числі і на умовах фінансового кредиту за умовами програми кредитування Кешмен , а відповідач зобов`язувався отримати та повернути в передбачені цим договором строки кредит та сплатити відсотки й інші платежі за користування кредитом.

На виконання умов зазначеного договору позивач 25.02.2019 року надав відповідачеві кредит у сумі 2000 грн., строком на 30 календарних днів, з відсотковою ставкою, яка нараховується за один календарний день на суму фактичного залишку заборгованості, з відсотковою ставкою за один календарний день 1,1%.

Відповідно п. 1.2. Договору, кредит надається у вигляді траншу в межах строку дії Договору на 30 календарних днів з дня підписання Договору з остаточним терміном повернення не пізніше 27.03.2019 року.

Відповідно п. 1.11 Договору, максимальна реальна річна процентна ставка за кредитом становить 401,5%.

Позивач наполягає, що відповідач умови договору не виконав та кошти у вказані строки не повернув, а тому станом на 01.10.2019 року у нього утворилася заборгованість за вказаним кредитним договором у розмірі 22432 грн., яка складається із наступного: 2000 грн. - сума виданого кредиту, що підлягає поверненню (тіло кредиту); 4796 грн. - сума відсотків за користування кредитом; 4136 грн. - сума пені по тілу кредиту; 11500 грн. - сума пені по простроченій виплаті відсотків.

Оскільки відповідач добровільно свої зобов`язання не виконує та ухиляється від їх виконання, позивач, вважаючи свої права порушеними, звернувся до суду із вказаним позовом.

Відповідно до ст. 279 ЦПК України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін. В ухвалі про відкриття спрощеного позовного провадження від 02.01.2020 року відповідачу був наданий строк в 15 днів з дня отримання даної ухвали суду на подачу відзиву на позовну заяву та роз`яснено право подати заяву із обґрунтованими запереченнями проти розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження.

Від відповідача на адресу суду відзив на позовну заяву не надходив, хоча відповідач про час та місце розгляду справи, а також суть позовних вимог був повідомлений належним чином в тому числі шляхом оголошення на офіційному сайті суду в мережі Інтернет.

Згідно з ч. 8 ст. 178 ЦПК України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений законом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Суд, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення. При цьому суд виходить з наступних підстав.

Як вбачається із п. 1.2 договору надання коштів у позику, в тому числі і на умовах фінансового кредиту №635504089 від 25.02.2019 року, кредит надається у вигляді траншу в межах строку дії договору на 30 календарних днів з дня підписання договору з остаточним терміном повернення не пізніше 27.03.2019 року.

Відповідно п. 1.11 договору, максимальна реальна річна процентна ставка за кредитом становить 401,5%.

Умовами п. 1.1 вказаного договору передбачено, що позивач надає в користування на умовах цього договору , а також згідно Правил надання грошових коштів у позику, в тому числі і на умовах фінансового кредиту за умовами програми кредитування Кешмен , а позичальник зобов`язується отримати кредит та належним чином використовувати і повернути в передбачені цим договором строки кредит та сплатити відсотки й інші платежі за користування кредитом у порядку та на умовах, визначених цим договором та правилами.

Пунктом 1.1 вказаних вище правил визначено, що правила є публічною пропозицією, тобто запрошенням, у розумінні ст.ст. 634, 641, 644 Цивільного кодексу України, укласти договір кредиту на умовах, що встановлені Товариством і застосовуються у разі подання фізичною особою - заявником Заявки на сайті Товариства з обмеженою відповідальністю Транш капітал за однією з наведених далі електронних адрес: www. ІНФОРМАЦІЯ_1 та/або www ІНФОРМАЦІЯ_2 cashman ІНФОРМАЦІЯ_1 .ua на отримання позики та вчинення інших дій, передбачених цими Правилами.

Пункт 1.2 передбачає, що дані правила розроблені з метою регулювання відносин, що виникають між Товариством з обмеженою відповідальністю Транш Капітал , як власника програми кредитування КЕШМЕН , та фізичною особою, що є позичальником у зв`язку з наданням останньому позики, в тому числі і на умовах фінансового кредиту.

Пунктами 2.6, 2.12, 2.15, 2.18 визначено, що електронна заявка (Заявка-Анкета на отримання кредиту) - електронний документ, що передається Позичальником до Товариства засобами телекомунікаційного зв`язку (інтернет- зв`язку) та містить пропозицію Позичальника до Товариства укласти Договір фінансового кредиту на умовах даних Правил. Договір фінансового кредиту (далі - Договір) - договір між Товариством та Позичальником, де визначаються істотні умови, права та обов`язки сторін щодо отримання та повернення Фінансового кредиту Позичальником та є невід`ємною частиною цих Правил. Банківська платіжна картка - пластикова картка міжнародної платіжної системи Visa або MasterCard, яка емітована банківською установою України та на відповідний картковий рахунок, що прив`язаний до банківської платіжної картки, здійснюється зарахування Товариством Фінансового кредиту Позичальнику відповідно до умов Заявки (Електронної заявки), Договору та цих Правил. Електронний підпис одноразовим ідентифікатором (далі - електронний підпис) - дані в електронній формі у вигляді алфавітно- цифрової послідовності, що додаються до інших електронних даних, які надсилаються та призначені для Ідентифікації Позичальника, в тому числі підтвердження особистого підписання Позичальником Договору та інших документів через особистий кабінет. Такий підпис здійснюється шляхом надсилання Позичальником відповідного СМС- повідомлення та/або натиску на відповідну графічну кнопку, на якій міститься напис погоджую та/або підписую (дані написи не є виключними) тощо.

Умови програми Кешмен визначені Розділом ІІ вказаних Правил. Так відповідно до п. 4.4 потенційний позичальник складає Електронну заявку, використовуючи форму для складання даного документа, яка розміщена в Особистому кабінеті та є Додатком №1 до цих Правил. Потенційний позичальник, що має намір отримати Фінансовий кредит, проходить реєстрацію на Сайті та направляє Електронну заявку на адресу Товариства шляхом заповнення необхідних полів в Особистому кабінеті Товариства. З направлення Електронної заявки, за вимогою Товариства, позичальником направляється сканкопію/фотокопію паспорту, довідки про присвоєння індивідуального податкового номеру та фото позичальника для додаткової ідентифікації. Підтвердженням згоди позичальника на отримання фінансового кредиту є направлена електронна заявка, що передбачено п. 4.8 Правил.

У п. 4.9 вказаних Правил визначено, що для електронних заявок з отриманням кредиту на банківську платіжну картку: обов`язковою умовою отримання Фінансового кредиту на Банківську платіжну картку є перевірка дійсності картки. Перевірка дійсності Банківської платіжної картки відбувається шляхом резервування наперед невідомої Потенційному позичальнику довільної суми в розмірі від 1 до 99 копійок та наступнимзазначенням Потенційним позичальником конкретної суми, що була зарезервована. Точний розмір зарезервованої суми Потенційний позичальник може дізнатися у банківської установи, що емітувала платіжну картку (через CMC-повідомлення від банку та/або засобами електронного зв`язку та/або засобами телефонного зв`язку). Відповідність суми, зазначеної Потенційним позичальником в Особистому кабінеті, сумі, що фактично була зарезервована, підтверджує згоду Потенційного позичальника на отримання кредиту на Банківську платіжну картку.

Моментом надання грошових коштів Позичальнику, визначається моментом перерахування Товариством коштів на Банківську платіжну картку Позичальника, що передбачено п. 6.4 Правил.

Відповідно додатку № 3 до Правил надання грошових коштів у позику, в тому числі на умовах фінансового кредиту в ТОВ Транш капітал , між позивачем та відповідачем погоджено стандартизовану форму паспорту кредиту, котра містить інформацію, яка надається споживачу до укладення договору про споживчий кредит.

Суд дослідивши вказаний паспорт кредиту встановив, що між сторонами були попередньо погоджені усі істотні умови кредитного договору, зокрема визначена сума кредиту, процентна ставка, орієнтовна загальна вартість кредиту за весь строк користування кредитом, порядок повернення кредиту, тощо.

Відповідач до отримання коштів був ознайомлений із умовами кредитування, котрі зазначені в Правилах, Договорі, Паспорту кредиту і здійснив підпис одноразовим ідентифікатором під Договором та Паспортом Кредиту.

Між Позивачем та ПАТ КБ Приватбанк укладено два договори: від 26.06.2018 року, за № 3037 (предметом якого є надання банком послуг організації, пов`язаних із здійсненням перекладу засобів і проведення виплат в рамках співпраці сторін з метою надання фінансових послуг клієнтам) та за №ІЕ-3174 від 01.06.2018 року (предметом якого є регулювання відносин підприємства і банку згідно з яким підприємство, з метою проведення оплати вартості товарів і послуг в мережі Інтернет, приймає до оплати платіжні картки покупців, а банк забезпечує технологічне обслуговування підприємства щодо виконання розрахунків з ним за операціями, що здійснені з використанням платіжних карт і переказу грошових коштів на поточний рахунок підприємства.

Крім того, на виконання зазначених вище договорів 26.06.2018 року між Позивачем та TOB Патежі Онлайн (Сервісом Платон ) також укладено договір доручення. (Предмет - забезпечення здійснення банками-еквайрами (ПриватБанк) платежів Довірителя Клієнтам та Клієнтів Довірителя на користь Довірителя).

Банк-еквайр - фінансова установа, з якою повірений на підставі цього договору вступає в договірні відносини щодо проведення платежів клієнтів довірителя на користь довірителя чи навпаки від довірителя на користь клієнта.

Забезпечення здійснення Банками-еквайрами платежів клієнтів довірителя на користь довірителя, а також платежів довірителя на користь клієнтів довірителя здійснюється за допомогою сервісу Platon.

Відповідно довідки ТОВ Платежі онлайн вих. № 138/09 від 16.09.2019 р. через систему прийому платежів "Platon" (TOB Платежі Онлайн") було проведено успішно видачу займу на сайті CASHMAN.CОM.UA (2000.00 грн.) на карту клієнта.

Відповідно до п. 2.8 Договору Позичальник зобов`язаний повернути вчасно отримані кредитні кошти та сплатити відсотки за користування фінансовим кредитом та інші платежі, передбачені Договором.

Окрім того, згідно з п. 2.5 Сторони (Позивач та Відповідач) домовились, що в разі наявного простроченого боргу Позичальника, Товариство має право звернутись одразу до суду за захистом своїх прав та інтересів без направленим попередньо письмової вимоги до Позичальника про повернення боргу.

Згідно ст.. 202 ЦК України, правочином є дія особи, спрямована на набуття, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків. Правочини можуть бути односторонніми та дво- чи багатосторонніми (договори).

Статтею 203 ЦК України встановлено загальні вимоги, додержання яких є необхідним для чинності правочину, серед яких є волевиявлення учасника правочину, яке - має бути вільним і відповідати його внутрішній волі, а також вчинення правочину у формі, встановленій законом.

Згідно зі ст. 204 ЦК України правочин є правомірним, якщо його недійсність прямо не встановлена законом або якщо він не визнаний судом недійсним.

Відповідно до ст. 207 ЦК України, правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо його зміст зафіксований в одному або кількох документах (у тому числі електронних), у листах, телеграмах, якими обмінялися сторони.

Правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо воля сторін виражена за допомогою телетайпного, електронного або іншого технічного засобу зв`язку. Правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо він підписаний його стороною (сторонами).

Відповідно до ч. 3 ст. 207 ЦК України, використання при вчиненні правочинів факсимільного відтворення підпису за допомогою засобів механічного, електронного або іншого копіювання, електронного підпису або іншого аналога власноручного підпису допускається у випадках, встановлених законом, іншими актами цивільного законодавства, або за письмовою згодою сторін, у якій мають міститися зразки відповідного аналога їхніх власноручних підписів.

Відповідно до п. 2, 4 ч. 1 ст. 208, ч. 1 ст. 1055 ЦК України, для кредитного договору законом визначена обов`язкова письмова форма.

Згідно ст. 1054 ЦК України, за кредитним договором банк або інша фінансова установа зобов`язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові в розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов`язується повернути кредит, сплатити проценти.

Правові відносини у сфері електронної комерції під час вчинення електронних правочинів в Україні регулюються Законом України Про електронну комерцію , який визначає організаційно-правові засади діяльності у сфері електронної комерції в Україні, встановлює порядок вчинення електронних правочинів із застосуванням інформаційно-телекомунікаційних систем та визначає права і обов`язки учасників відносин у сфері електронної комерції.

Пунктом 5 ст. 3 Закону України Про електронну комерцію визначено поняття електронний договір, що являє собою домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав і обов`язків та оформлена в електронній формі.

Відповідно до ст. 7,8 Закону України Про електронну комерцію , продавець (виконавець, постачальник) товарів, робіт, послуг в електронній комерції під час своєї діяльності та у разі поширення комерційного електронного повідомлення зобов`язаний забезпечити прямий, простий, стабільний доступ Інших учасників відносин у сфері електронної комерції до інформації про себе, визначену законодавством, а покупець, який приймає (акцептує) пропозицію іншої сторони щодо укладення електронного договору, зобов`язаний повідомити про себе Інформацію, необхідну для його укладення.

Згідно зі ст. 10 Закону України Про електронну комерцію , електронні правочини вчиняються на основі відповідних пропозицій (оферт). Пропозиція укласти електронний договір (оферта) має містити істотні умови, передбачені законодавством для відповідного договору, і виражати намір особи, яка її зробила, вважати себе зобов`язаною у разі її прийняття (ст. 11 Закону).

Відповідно до ст. 11 Закону України Про електронну комерцію , електронний договір укладається шляхом пропозиції його укласти (оферти) однією стороною та її прийняття (акцепту) другою стороною. Електронний договір вважається укладеним з моменту одержання особою, яка направила пропозицію укласти такий договір, відповіді про прийняття цієї пропозиції в порядку, визначеному частиною шостою цієї статті.

Відповідь особи, якій адресована пропозиція укласти електронний договір, про її прийняття (акцепт) може бути надана шляхом: надсилання електронного повідомлення особі, яка зробила пропозицію укласти електронний договір, підписаного в порядку, передбаченому статтею 12 цього Закону, заповнення формуляра заяви (форми) про прийняття такої пропозиції в електронній формі, що підписується в порядку, передбаченому статтею 12 цього Закону; вчинення дій, що вважаються прийняттям пропозиції укласти електронний договір, якщо зміст таких дій чітко роз`яснено в інформаційній системі, в якій розміщено таку пропозицію, і ці роз`яснення логічно пов`язані з нею.

Електронний договір укладається і виконується в порядку, передбаченому Цивільним та Господарським кодексами України, а також іншими актами законодавства.

Умовами Договору визначено, що клієнт виконує дії передбачені даною офертою, зокрема шляхом подання заявки на сайті товариства https:www.cashyou.ua/.

Згідно із ч. 12 ст. 11 Закону України Про електронну комерцію , електронний договір, укладений шляхом обміну електронними повідомленнями, підписаний у порядку, визначеному статтею 12 цього Закону, вважається таким, що за правовими наслідками прирівнюється до договору, укладеного у письмовій формі. Кожний примірник електронного документа з накладеним на нього підписом, визначеним статтею 12 цього Закону, є оригіналом такого документа. Електронні документи (повідомлення), пов`язані з електронним правочином, можуть бути подані як докази сторонами та іншими особами, які беруть участь у судовому розгляді справи.

Відповідно до ст. 12 Закону України Про електронну комерцію , якщо відповідно до акта цивільного законодавства або за домовленістю сторін електронний правочин має бути підписаний сторонами, моментом його підписання є використання: електронного підпису або електронного цифрового підпису відповідно до Закону України Про електронний цифровий підпис , за умови використання засобу електронного цифрового підпису усіма сторонами електронного правочину; електронного підпису одноразовим ідентифікатором, визначеним цим Законом.

Отже, вказане положення законодавства передбачає альтернативні дії, які свідчать про підписання електронного договору, серед яких його підписання (одноразовим ідентифікатором).

Згідно з п. 6 ст. 3 Закону України Про електронну комерцію , електронний підпис одноразовим ідентифікатором - дані в електронній формі у вигляді алфавітно-цифрової послідовності, що додаються до інших електронних даних особою, яка прийняла пропозицію (оферту) укласти електронний договір, та надсилаються іншій стороні цього договору.

Укладений між сторонами договір про надання фінансового кредиту, є укладеним з додержанням письмової форми визначеної законом, оскільки укладений з додержанням процедури визначеної Законом України Про електронну комерцію , та підписаний Відповідачем (Боржником) шляхом застосування електронного підпису, в порядку визначеному ст. 12 Закону.

На підтвердження факту укладення даного договору позивачем та відповідачем свідчить зазначення в договорі їх особистих даних, копія паспорту, копія ідентифікаційного номеру відповідача, а також існуванням самого тексту договору у позивача (з одноразовим ідентифікатором), який згідно зі ст.. 11 вказаного вище Закону є оригіналом такого договору.

Відповідно до норм ст.. 13 ЗУ Про споживче кредитування договір про споживчий кредит, договори про надання додаткових та супутніх послуг кредитодавцем і третіми особами та зміни до них укладаються у письмовій формі (у паперовому або електронному вигляді з накладенням електронних підписів, електронних цифрових підписів, інших аналогів власноручних підписів (печаток) сторін у порядку, визначеному законодавством). Кожна сторона договору отримує по одному примірнику договору з додатками до нього. Примірник договору, що належить споживачу, має бути переданий йому невідкладно після підписання договору сторонами.

Примірник укладеного в електронному вигляді договору про споживчий кредит та додатки до нього надаються споживачу у спосіб, що дозволяє встановити особу, яка отримала примірник договору та додатків до нього, зокрема шляхом направлення на електронну адресу або іншим шляхом з використанням контактних даних, зазначених споживачем під час укладення договору про споживчий кредит.

Так, статтею 1054 Цивільного кодексу України (далі - ЦКУ) встановлено, що за

Кредитним Договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов`язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов`язується повернути кредит та сплатити проценти.

Відповідно до статті 525 ЦК України одностороння відмова від зобов`язань або одностороння зміна його умов не допускаються.

Згідно з статтею 526 ЦК України зобов`язання має виконуватись належним чином відповідно до умов Договору та вимог цього Кодексу.

Відповідно п. 5.3. Договору, у разі прострочення Позичальником строків сплати кредиту та відсотків за користування кредитом частково/або у повному обсязі Позичальнику нараховується Товариством пеня в розмірі 1,10 % від несвоєчасно сплаченої суми (кредиту та відсотків) за кожен день прострочення. Тобто, пеня окремо по кредиту та окремо по відсотках.

Відповідно до норм чинного законодавства, зокрема статті 549 ЦК України встановлено, що неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов`язання.

Згідно з статтею 610 ЦКУ порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).

Отже, виходячи з вищезазначеного, договір надання коштів у позику, в тому числі і на умовах фінансового кредиту №635504089 від 25.02.2019 року, є письмовим правочином, який відповідає формі передбаченої ст.ст. 207,208,1047, 1055 ЦК України, оскільки він вчинений в письмовій формі, підписаний уповноваженими особами, що підтверджується досягнення всіх істотних умов договору.

Таким чином суд приходить до обґрунтованого висновку, що відповідач належним чином був ознайомлений із умовами отримання вказаного кредиту, порядком його користування та термінами сплати як тіла кредиту так і процентів за його користування, про що свідчить його електронний цифровий підпис на вказаному вище договорі.

Також суд бере до уваги, що доказів зворотного матеріали справи не містять та самим відповідачем надані не були.

Згідно ч. ч. 1-4 ст. 12 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених законом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних із вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.

Відповідно до ч. 2 ст. 13 ЦПК України збирання доказів у цивільних справах не є обов`язком суду, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Суд має право збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи лише у випадках, коли це необхідно для захисту малолітніх чи неповнолітніх осіб або осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена, а також в інших випадках, передбачених цим Кодексом.

Згідно до норм ст.. 89 ЦПК України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).

Таким чином, здійснивши системний аналіз наявних у матеріалах справи доказів, суд дійшов висновку, що докази, надані позивачем до позову на підтвердження викладених у ньому обставин, є достатніми для підтвердження факту на які посилається останній.

Відповідач умови договору не виконав, станом на 01.10.2019 року кошти не повернув, тому у нього утворилася заборгованість за кредитом у розмірі 22432 грн., складові якої вказані у позовній заяві, а порядок її розрахунку перевірений судом. Матеріали справи не містять, а самим відповідачем не вказано будь-яких підстав для сумніву у достовірності розрахунку суми заборгованості, яка наведена у позовній заяві.

Отже судом встановлено, що станом на 01.10.2019 року у відповідача утворилася заборгованість за вказаним кредитним договором у розмірі 22432 грн., яка складається із наступного: 2000 грн. - сума виданого кредиту, що підлягає поверненню (тіло кредиту); 4796 грн. - сума відсотків за користування кредитом; 4136 грн. - сума пені по тілу кредиту; 11500 грн. - сума пені по простроченій виплаті відсотків.

Відповідно до ст. 610 ЦК України боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов`язання.

Таким чином у судовому засіданні встановлено, що відповідач належним чином не виконує умови кредитного договору зміст якого, а також скупну вартість кредиту, та умови кредитування достеменно знав.

З огляду на те, що у відповідача існує заборгованість по поверненню кредиту та сплаті процентів , яка виникла із винних дій останнього можна дійти до висновку, що відповідач порушив умови останнього, тобто порушив свої зобов`язання.

За вказаних обставин суд приходить до обґрунтованого висновку, що позовні вимоги позивача є обґрунтованими та стверджені відповідними доказами, які досліджені судом в судовому засіданні.

Суд також вважає, що з відповідача необхідно стягти судові витрати у вигляді сплаченого позивачем судового збору відповідно до вимог ст. 141 ЦПК України, сплата якого стверджуються платіжним дорученням №671 від 23.10.2019 року.

На підставі зазначеного та керуючись ст. 526,

ст., ст. 611, 625 ЦК України ст. 10, 141,

ст., ст. 264, 265, 274 ЦПК України, суд -

ВИРІШИВ:

Позов товариства з обмеженою відповідальністю Транш капітал до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 ) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю Транш капітал , код ЄДРПОУ: 41812530, заборгованість за договором про надання коштів у позику, в тому числі і на умовах фінансового кредиту № 635504089 від 25.02.2019 року в сумі: 22432 грн.(двадцять дві тисячі чотириста тридцять дві) гривні.

Стягнути з ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 ) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю Транш капітал , код ЄДРПОУ: 41812530 кошти в сумі 1921,00 (одну тисячу дев`ятсот двадцять одну) гривню - в порядку відшкодування коштів по сплаті судового збору.

Рішення може бути оскаржено до суду апеляційної інстанції шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів в порядку визначеному ст.,ст. 354-356 ЦПК України.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), зазначений судовим рішенням термін оскарження продовжується на строк дії такого карантину.

Сторони по справі:

- Товариство з обмеженою відповідальністю Транш капітал , зареєстроване за адресою: 03127, м. Київ, Голосіївський район, ВУЛИЦЯ ПОЛКОВНИКА ПОТЄХІНА, будинок 12, офіс 14, код ЄДРПОУ 41812530, р/р НОМЕР_2 , в АТ КБ ПриватБанк , МФО 380269;

- ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , іден. код НОМЕР_1 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 .

Суддя Середа Л.В.

СудЗолотоніський міськрайонний суд Черкаської області
Дата ухвалення рішення06.07.2020
Оприлюднено09.07.2020
Номер документу90287062
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —695/3522/19

Рішення від 06.07.2020

Цивільне

Золотоніський міськрайонний суд Черкаської області

Середа Л. В.

Ухвала від 02.01.2020

Цивільне

Золотоніський міськрайонний суд Черкаської області

Середа Л. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні