Ухвала
від 19.05.2020 по справі 757/19988/20-к
ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/19988/20-к

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 травня 2020 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 ,

при секретарі судових засідань ОСОБА_2

за участю сторін кримінального провадження:

слідчого ОСОБА_3

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві судове провадження за клопотанням старшого слідчого в ОВС ГСУ НП України ОСОБА_3 , про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні № 42018000000002785,

В С Т А Н О В И В :

19.05.2020 у провадження слідчого судді ОСОБА_1 надійшло клопотання старшого слідчого в ОВС ГСУ НП України майор поліції ОСОБА_3 , за погодженням з прокурором, про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні № 42018000000002785.

Клопотання обґрунтовано тим, що Головним слідчим управлінням Національної поліції України проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42018000000002785 від 08.11.2018 за фактом розтрати майна службовими особами Філії «Центр забезпечення виробництва» ПАТ «Українська залізниця», ПАТ «Дніпропетровський стрілочний завод», використовуючи своє службове становище, за попередньою змовою з ТОВ «КРЕНДЛЗ», сприяли в одержанні державних замовлень на постачання товаро-матеріальних цінностей для об`єктів залізничної інфраструктури за завищеними цінами, чим завдано державі збитків в особливо великих розмірах, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України.

Строк досудового розслідування у кримінальному провадженні №42018000000002785 закінчується 25.05.2020, а закінчити досудове розслідування до вказаного строку не представляється можливим, так як необхідно здійснити наступні слідчі дії: встановити та допитати службову особу ПАТ «Укрзалізниця» -працівника Департаменту колії та споруд ОСОБА_4 щодо доводів, викладених у листі № ЦП-7/826 від 02.08.2018;встановити та допитати начальника відділу конкурсних торгів управління закупівельних процедур ОСОБА_5 ;встановити та допитати начальника управління з правових питань філії ОСОБА_6 ;встановити та допитати провідного економіста відділу документального забезпечення конкурсних торгів управління закупівельних процедур філії ОСОБА_7 ; встановити та допитати начальника відділу економіки філії ОСОБА_8 ;встановити та допитати головного фахівця з безпеки у філії «Центр транспортної логістики» управління економічної безпеки Департаменту безпеки ОСОБА_9 ; встановити та допитати начальника відділу документального забезпечення конкурсних торгів управління закупівельних процедур філії ОСОБА_10 ;встановити та допитати заступника директора з наукової роботи ДП «УкрНДІВ» ОСОБА_11 ;встановити та допитати старшого наукового співробітника науково-дослідної лабораторії № 4.1 ходових частин, пасажирського причіпного, тягового, самохідного та міського рейкового рухомого складу ДП «УкрНДІВ» ОСОБА_12 ;встановити та допитати службову особу регіональної філії «Донецька залізниця» ОСОБА_13 ;отримати висновок експертів ДНДЕКЦ МВС України та Інституту електрозварювання ім. Є.О. Патона Національної академії наук України; отримати висновок судової експертизи комп`ютерної техніки щодо вилученого під час обшуку ТОВ «Крендлз» жорсткого диску; здійснити тимчасовий доступ у операторів мобільного зв`язку, що містять таємницю телефонного спілкування осіб, які можуть бути причетні до вчинення кримінальних правопорушень та в подальшому матимуть доказове значення;провести необхідні негласні слідчі дії з метою зібрання доказів вчинення фігурантами кримінального провадження вказаних кримінальних правопорушень;провести інші необхідні та можливі слідчі (розшукові) та процесуальні дії, в яких виникне необхідність.

Провести вказані слідчі та процесуальні дії, а також вже призначену експертизу раніше не представлялося можливим з причини складності кримінального провадження з урахуванням тяжкості злочину вчиненого злочину, обсягу слідчих дій, а також умов карантину.

Згідно з нормою ч. 4 ст. 107 КПК України, здійснювалась фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів.

У судовому засідання слідчий клопотання підтримав з викладених підстав та просив продовжити строк досудового розслідування до дванадцяти місяців, з метою здійснення повного та всебічного досудового розслідування даного кримінального провадження.

Вивчивши клопотання, заслухавши обґрунтування представника сторони обвинувачення, дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному й неупередженому дослідженні всіх обставин кримінального провадження, керуючись законом, оцінивши кожний доказ з точки зору належності, допустимості, достовірності, а сукупність зібраних доказів - з точки зору достатності та взаємозв`язку для прийняття відповідного процесуального рішення, приходить до наступного висновку.

Завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.

Згідно ч.1 ст. 28 КПК України, під час кримінального провадження кожна процесуальна дія або процесуальне рішення повинні бути виконані або прийняті в розумні строки.

Відповідно до статті 219 КПК України строк досудового розслідування обчислюється з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня звернення до суду з обвинувальним актом, клопотанням про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності або до дня ухвалення рішення про закриття кримінального провадження.

Строк досудового розслідування з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня повідомлення особі про підозру становить:

1) шість місяців - у кримінальному провадженні щодо кримінального проступку;

2) дванадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо злочину невеликої або середньої тяжкості;

3) вісімнадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо тяжкого або особливо тяжкого злочину.

Відповідно до статті 294 КПК України, якщо досудове розслідування злочину або кримінального проступку до моменту повідомлення особі про підозру неможливо закінчити у строк, зазначений в абзаці другому частини першої статті 219 цього Кодексу, вказаний строк може бути неодноразово продовжений слідчим суддею за клопотанням прокурора або слідчого, погодженого з прокурором, на строк, встановлений пунктами 1-3 частини другої статті 219 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 1 ст. 295-1 КПК України у випадках, передбачених статтею 294 цього Кодексу, продовження строку досудового розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, постановленої за відповідним клопотанням прокурора або слідчого.

Судовим розглядом встановлено, що у ході розслідування встановлено, що 05.05.2018 Філією «Центр забезпечення виробництва» ПАТ «Українська залізниця» на веб-порталі автоматизованого торговельного майданчику «PROZORO» розміщено оголошення щодо наміру закупівлі елементів верхньої будови колії «клема проміжна ПК» у кількості 101 тони.

За результатами проведення електронного аукціону 22.05.2018 переможцем визнано ПАТ «Дніпропетровський стрілочний завод» (код ЄДРПОУ 14367980).

18.06.2018 між Філією «Центр забезпечення виробництва» ПАТ «Українська залізниця», в особі виконуючого обов`язків директора філії ОСОБА_14 і заступника директора філії ОСОБА_15 , та ПАТ «Дніпропетровський стрілочний завод», в особі першого заступника Голови правління Директора з економіки та фінансів ОСОБА_16 , укладено договір поставки №ЦЗВ-05-00918-01 на суму 4 059 594 грн., згідно якого ПАТ «Дніпропетровський стрілочний завод» зобов`язався у термін до 31.12.2018 поставити та передати у власність Філії «Центр забезпечення виробництва» ПАТ «Українська залізниця» клеми проміжні ПК у кількості 101 тони.

Крім того, 05.05.2018 Філією «Центр забезпечення виробництва» ПАТ «Українська залізниця» на веб-порталі автоматизованого торговельного майданчику «PROZORO» розміщено оголошення щодо наміру закупівлі елементів верхньої будови колії «клема проміжна ПК» у кількості 260 тон.

За результатами проведення електронного аукціону 27.07.2018 переможцем визнано ТОВ «КРЕНДЛЗ» (код ЄДРПОУ 34496913).

17.08.2018 між Філією «Центр забезпечення виробництва» ПАТ «Українська залізниця», в особі заступників директора філії ОСОБА_17 і ОСОБА_15 , та ТОВ «КРЕНДЛЗ», в особі директора ОСОБА_18 , укладено договір поставки №ЦЗВ-05-01918-01 на суму 10 576 176 грн., згідно якого ТОВ «КРЕНДЛЗ» зобов`язався у термін до 31.12.2018 поставити та передати у власність Філії «Центр забезпечення виробництва» ПАТ «Українська залізниця» клеми проміжні ПК у кількості 260 тон.

Відповідно до додатків №1 документації конкурсних торгів замовників, предметом закупівлі є «клема проміжна ПК» або еквівалент продукції, технічні параметри та характеристики якої повинні відповідати вимогам, зазначеним в тендерній документації або мати не гірші показники ніж вказані в документації конкурсних торгів.

При поданні документів для участі в аукціоні ПАТ «Дніпропетровський стрілочний завод» надав, серед інших документів, сертифікати відповідності продукції «клема роздільного рейкового кріплення залізничної колії ПКЛ» серії ДК 000751 і ДО 000358, та ТОВ «КРЕНДЛЗ» надав сертифікати відповідності продукції «клема роздільного рейкового кріплення залізничної колії ПКЛ» серії ДК 000753, які видав 02.04.2018 ДП «Дніпропетровський орган з сертифікації залізничного транспорту».

Встановлено, що «клема проміжна ПК» виготовляється відповідно до вимог ДСТУ ГОСТ 22343-90, однак учасниками торгів запропоновано до постачання еквівалент «клема роздільного рейкового скріплення залізничної ПКЛ», яка виготовляється відповідно до ТУ У 30.2-14367980-022:2014.

З метою визначення реальних технічних та якісних характеристик «клем роздільного рейкового скріплення залізничної ПКЛ», одним із учасників торгів проведено дослідження зразків вказаних клем ПКЛ та отримано експертний висновок ДП «Український науково-дослідний інститут вагонобудування» (м. Кременчук).

В результаті порівняльних випробувань клем литих і штампованих роздільного рейкового скріплення залізничної колії, вказаною науковою установою доведено, що клеми виготовлені ливарним способом та за рядом механічних, фізичних та геометричних показників не відповідають вимогам ДСТУ ГОСТ 22343-90, а отже не можуть бути еквівалентом клемам штампованим за своїми механічними властивостями.

Таким чином, комітетом конкурсних торгів Філії «Центр забезпечення виробництва» ПАТ «Українська залізниця» фактично допущено постачання на об`єкти критичної інфраструктури продукції невідповідної якості, чим завдано збитків на суму понад 14 млн. грн., а подальше її використання може призвести до виникнення надзвичайних подій.

Згідно листа за №ЦЦБ-13/531 від 23.11.2018 з ПАТ «Українська залізниця» вбачається, що за договором поставки №ЦЗВ-05-00918-01 від 18.06.2018 постачання вказаної продукції здійснювалось безпосередньо на структурні підрозділи регіональних філії ПАТ «Укрзалізниця», а саме: РФ «Одеська залізниця» 65 тон на загальну суму 2612610,00 грн.; РФ «Львівська залізниця» 36 тон на загальну суму 1446984,00 грн. За договором поставки №ЦЗВ-05-01918-01 від 17.08.2018 до РФ «Одеська залізниця» 195 тон на загальну суму 7932132,00 грн.; РФ «Придніпровська залізниця» 10 тон на загальну суму 406776,00 грн.; РФ «Львівська залізниця» 25 тон на загальну суму 1016940,00 грн.; РФ «Донецька залізниця» 30 тон на загальну суму 1220328,00 грн.

Отже, досудовим розслідуванням встановлено відомості про те, що ряд службових осіб ПАТ «Укрзалізниця» та їх структурні підрозділи, діючи спільно зі службовими особами ПАТ «Дніпропетровський стрілочний завод» та ТОВ «КРЕНДЛЗ», умисно, з корисливих мотивів, створили корупційні схеми привласнення та розтрати державних товарно-матеріальних цінностей та грошових коштів шляхом зловживання службовим становищем.

Під час досудового розслідування проведено наступні слідчі (розшукові) та інші процесуальні дії:

- в порядку ст. 93 КПК України у підприємств, установ та організацій, які мають безпосереднє відношення до кримінального провадження, витребувана першочергова документація, яка стосується обставин вчинення вказаного кримінального правопорушення;

- накладено арешт на «клеми роздільного рейкового скріплення залізничної ПКЛ», код товару - 34940000-8, код МТР УЗ (класифікатор) - 749786 (244413), які виготовлялися відповідно до ТУ У 30.2-14367980-022:2014 у кількості ) 260,00 тон за договором поставки №ЦЗВ-05-01918-01 від 17.08.2018, у кількості 101,00 тон за договором поставки №ЦЗВ-05-00918-01 від 18.08.2018, які перебувають у володінні структурних підрозділів регіональних філії AT «Українська залізниця»;

- в якості свідка допитано співробітника СБ України ОСОБА_19 ;

- в якості свідка допитано аукціонера АТ «Дніпропетровський стрілочний завод» ОСОБА_20 ;

- проведено огляд документів, які знаходяться на офіційному порталі оприлюднення інформації про публічні закупівлі України (https://www.dzo.com.ua) щодо закупівлі «Клема проміжна ПК», ідентифікатор закупівлі «UA-2018-05-05-000487-с», про складено відповідний протокол;

- проведено огляд документів, які знаходяться на офіційному порталі оприлюднення інформації про публічні закупівлі України (https://www.dzo.com.ua) щодо закупівлі «Клема проміжна ПК», ідентифікатор закупівлі «UA-2018-05-05-001323-а», про складено відповідний протокол;

- здійснено тимчасовий доступ у Антимонопольного комітету України до документів, що містять інформацію про рішення постійної діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель «Клема проміжна ПК»;

- здійснено тимчасовий доступ у Державного підприємства «Український науково-дослідний інститут вагонобудування» до документів, щодо експертного висновку на технічну документацію та результати порівняльних випробувань клем;

- здійснено тимчасовий доступ у Дніпропетровському національному університеті залізничного транспорту ім. В. Лазаряна до документів, щодо експертного висновку щодо еквівалентності клем ПКЛ та ПКЛ-10 роздільного рейкового скріплення залізничної колії;

- в якості свідка допитано заступника директора ТОВ «Крендлз» ОСОБА_21 ;

- в якості свідка допитано начальника юридичного відділу АТ «Дніпропетровський стрілочний завод» ОСОБА_22 ;

- в якості свідка допитано директора з управління якістю АТ «Дніпропетровський стрілочний завод» ОСОБА_23 ;

- в якості свідка допитано директора ТОВ «Альфа-Метал-Компані» ОСОБА_24 ;

- за ухвалою слідчого судді Печерського районного суду м. Києва призначено судову залізнично-транспортну експертизу, проведення якої доручено експертам Запорізького відділення Дніпропетровського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України;

- повторно накладено арешт на «клеми роздільного рейкового скріплення залізничної ПКЛ», код товару - 34940000-8, код МТР УЗ (класифікатор) - 749786 (244413), які виготовлялися відповідно до ТУ У 30.2-14367980-022:2014 у кількості ) 260,00 тон за договором поставки №ЦЗВ-05-01918-01 від 17.08.2018, у кількості 101,00 тон за договором поставки №ЦЗВ-05-00918-01 від 18.08.2018, які перебувають у володінні структурних підрозділів регіональних філії AT «Українська залізниця»;

- здійснено тимчасовий доступ у філії «Центр забезпечення виробництва» АТ «Укрзалізниця» до документів, щодо укладання між Філією «Центр забезпечення виробництва» ПАТ «Українська залізниця» та ПАТ «Дніпропетровський стрілочний завод» договору поставки №ЦЗВ-05-00918-01 від 18.06.2018 на суму 4 059 594 грн., а також укладання між Філією «Центр забезпечення виробництва» ПАТ «Українська залізниця» та ТОВ «КРЕНДЛЗ» договору поставки №ЦЗВ-05-01918-01 від 17.08.2018 на суму 10 576 176 грн.;

- проведено обшук за місцем проживання ОСОБА_17 за адресою: АДРЕСА_1 про що складено відповідний протокол;

- проведено обшук в службовому кабінеті ОСОБА_25 на АТ «Укрзалізниця» за адресою: м. Київ, вул. Тверська, 5, каб, 704 про що складено відповідний протокол;

- проведено обшук за місцем проживання ОСОБА_18 за адресою: АДРЕСА_2 про що складено відповідний протокол;

- проведено обшук за місцем проживання ОСОБА_15 за адресою: АДРЕСА_3 про що складено відповідний протокол;

- проведено обшук за місцем проживання ОСОБА_14 за адресою: АДРЕСА_4 , про що складено відповідний протокол;

- в якості свідка допитано в.о. директора філії «ЦЗВ» АТ «Укрзалізниця» ОСОБА_14 ;

- в порядку ст. 40 КПК України оперативним підрозділам СБ України надано доручення щодо встановлення місця знаходження свідків;

- в порядку ст. 40 КПК України оперативним підрозділам СБ України на інших територіях (у Дніпропетровській області, Львівській та Полтавській областях) надано доручення щодо встановлення місця знаходження свідків та їх допитів;

- в Печерському районному суді м. Києва розглянуто клопотання про проведення тимчасового доступу до документів - справи Окружного адміністративного суду м. Києва № 826/17496/18 за позовом АТ «ДнСЗ» та на підставі отриманої ухвали, проведено тимчасовий доступ із вилученням копій матеріалів вказаної справи;

- направлено офіційний запит до АТ «ОТП Банк» про надання інформації та розкриття банківської таємниці руху коштів по рахунку ПАТ «ДнСЗ» № НОМЕР_1 ;

- направлено офіційний запит до АТ «Кристалбанк» про надання інформації та розкриття банківської таємниці руху коштів по рахунку ТОВ «Крендлз» № НОМЕР_2 ;

- в порядку ст. 40 КПК України оперативним підрозділам СБ України надано доручення щодо встановлення актуальних контактних номерів основних фігурантів, які ймовірно причетні до вчинення вказаних кримінальних правопорушень з метою подальшого звернення до Печерського районного суду м. Києва із клопотанням про тимчасовий доступ до документів операторів, що містять таємницю телефонного спілкування осіб, які можуть бути причетні до вчинення кримінальних правопорушень;

- отримано відповіді на доручення, в результаті чого підготовлено клопотання про тимчасовий доступ до документів операторів мобільного зв`язку;

- проведено огляд, вилучених під час обшуку речей та документів, про що складено відповідний протокол та прийнято рішення про подальше зберігання вказаних документів в матеріалах кримінального провадження;

- призначено судову експертизу комп`ютерної техніки щодо вилученого під час обшуку ТОВ «Крендлз» жорсткого диску;

- в якості свідка допитано службову особу філії «ЦЗВ» та ПАТ «Укрзалізниця» Голову тендерного комітету філії ОСОБА_26 ;

- в якості свідка допитано службову особу філії «ЦЗВ» та ПАТ «Укрзалізниця» начальника юридичного відділу управління з правових питань філії ОСОБА_27 ;

- в якості свідка допитано начальника якості продукції філії ОСОБА_28 ;

- в якості свідка допитано заступника директора філії ОСОБА_15 ;

- в якості свідка допитано заступника директора філії ОСОБА_17 ,

- в якості свідка допитано начальника відділу верхньої будови колії ОСОБА_29 ;

- в якості свідка допитано службову особу АТ «Укрзалізниця» першого заступника директора Департаменту колії та споруд ОСОБА_30 ;

- в якості свідка допитано завідувача кафедри «Колія та колійне господарство» ДНУЗТ ОСОБА_31 ;

- в якості свідка допитано завідувача Колієвипробувальної ГНДЛ ОСОБА_32 ,

- в якості свідка допитано доцента кафедри «Колія та колійне господарство» ДНУЗТ ОСОБА_33 ;

- в якості свідка допитано судового експерта Запорізького відділення ДНДІСЕ ОСОБА_34

- призначено та проведено судово-економічну експертизу якою встановлено суму збитків, завданих внаслідок вчинення кримінального правопорушення;

- призначено судову експертизу, виконання якої доручено експертам ДНДЕКЦ МВС України та Інституту електрозварювання ім. Є.О. Патона Національної академії наук України, проведення якої на цей час триває.

21.10.2019 кримінальне провадження № 42018000000002785 від 08.11.2018 закрито на підставі п. 2 ч. 1 ст. 284 КПК України.

07.11.2019 постанову від 21.10.2019 про закриття кримінального провадження № 42018000000002785 скасовано, а досудове розслідування у цьому провадженні відновлено.

При розгляді даного клопотання слідчий суддя приймає до уваги ч. 4 ст. 295-1 КПК України, якою законодавець передбачив, що слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про продовження строку досудового розслідування до повідомлення особі про підозру у разі його протиправності та необґрунтованості.

У відповідності до стандарту доказування «поза розумним сумнівом» (рішення у справі «Ірландія проти Сполученого Королівства»), який застосовується при оцінці доказів, докази можуть «випливати зі співіснування достатньо переконливих, чітких і узгоджених між собою висновків чи схожих неспростовних презумпцій факту» (рішення у справі «Коробов проти України»).

Конституційний Суд України в рішенні у справі про розгляд судом окремих постанов слідчого від 30 січня 2003 року вказав, що поняття «розумний строк досудового слідства» є оціночним, тобто таким, що визначається у кожному конкретному випадку з огляду на сукупність усіх обставин вчинення і розслідування злочину (злочинів). Визначення розумного строку досудового слідства залежить від багатьох факторів, включаючи обсяг і складність справи, кількість слідчих дій, число потерпілих та свідків, необхідність проведення експертиз та отримання висновків тощо. Обов`язковість урахування цілого ряду конкретних обставин справи при визначенні розумності строку зумовила також необхідність вироблення Європейським судом переліку взаємопов`язаних критеріїв. Згідно з практикою Європейського суду розумність тривалості провадження повинна визначатись з урахуванням відповідних обставин справи та з огляду на такі критерії, як, зокрема, складність справи, поведінка заявника, а також органів влади, пов`язаних зі справою (рішення у справах «Пелісьє і Сассі проти Франції» та «Філіс проти Греції»).

Слідчим суддею встановлено, що кримінальне провадження триває, досудове розслідування не завершено, проте, на даний час необхідно провести ряд слідчих (розшукових) дій.

Так, для прийняття законного рішення у кримінальному провадженні необхідно:встановити та допитати службову особу ПАТ «Укрзалізниця» -працівника Департаменту колії та споруд ОСОБА_4 щодо доводів, викладених у листі № ЦП-7/826 від 02.08.2018; встановити та допитати начальника відділу конкурсних торгів управління закупівельних процедур ОСОБА_5 ; встановити та допитати начальника управління з правових питань філії ОСОБА_6 ; встановити та допитати провідного економіста відділу документального забезпечення конкурсних торгів управління закупівельних процедур філії ОСОБА_7 ; встановити та допитати начальника відділу економіки філії ОСОБА_8 ; встановити та допитати головного фахівця з безпеки у філії «Центр транспортної логістики» управління економічної безпеки Департаменту безпеки ОСОБА_9 ; встановити та допитати начальника відділу документального забезпечення конкурсних торгів управління закупівельних процедур філії ОСОБА_10 ; встановити та допитати заступника директора з наукової роботи ДП «УкрНДІВ» ОСОБА_11 ; встановити та допитати старшого наукового співробітника науково-дослідної лабораторії № 4.1 ходових частин, пасажирського причіпного, тягового, самохідного та міського рейкового рухомого складу ДП «УкрНДІВ» ОСОБА_12 ;встановити та допитати службову особу регіональної філії «Донецька залізниця» ОСОБА_13 ;отримати висновок експертів ДНДЕКЦ МВС України та Інституту електрозварювання ім. Є.О. Патона Національної академії наук України; отримати висновок судової експертизи комп`ютерної техніки щодо вилученого під час обшуку ТОВ «Крендлз» жорсткого диску; здійснити тимчасовий доступ у операторів мобільного зв`язку, що містять таємницю телефонного спілкування осіб, які можуть бути причетні до вчинення кримінальних правопорушень та в подальшому матимуть доказове значення;провести необхідні негласні слідчі дії з метою зібрання доказів вчинення фігурантами кримінального провадження вказаних кримінальних правопорушень;провести інші необхідні та можливі слідчі (розшукові) та процесуальні дії, в яких виникне необхідність.

Слідчий вказує, що проведення вказаних процесуальних дій, а також завершення вже розпочатих процесуальних дій, потребує додаткового часу, оскільки завершити їх раніше не представлялося за можливе через тривалі строки проведення призначеної експертизи. Разом з тим, результати проведення вказаних процесуальних дій мають важливе доказове значення для кримінального провадження та можуть бути використані під час судового розгляду. Для проведення та завершення вказаних процесуальних дій необхідний додатковий строк у дванадцять місяців.

Крім того, слідчий суддя приймає до уваги п. 42 рішення Європейського Суду з прав людини від 13.01.2011 р. у справі «Михалкова та інші проти України» в якому зазначено, що розслідування має бути ретельним, безстороннім і сумлінним. Розслідування повинне забезпечити встановлення винних осіб та їх покарання. Органи державної влади повинні вжити всіх заходів для отримання всіх наявних доказів, які мають відношення до події, показань очевидців, доказів експертиз. Будь-які недоліки у розслідуванні, які підривають його здатність встановити відповідальну особу, створюють ризик недодержання такого стандарту.

За викладених обставин, слідчий суддя приходить до висновку, що дії сторони обвинувачення при здійсненні досудового розслідування кримінального провадження спрямовані на забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура, що відповідає завданню кримінального провадження.

При вирішенні питання щодо продовження строку досудового розслідування кримінального провадження, слідчий суддя враховує складність провадження, та виходить з того, що зазначені у клопотанні обставини мають місце та підтверджуються на цьому етапі розслідування достатньою сукупністю даних, які приведені у клопотанні слідчого та доданих матеріалах та з того, що слідчий суддя на даному етапі провадженні не вправі вирішувати питання, які повинен вирішувати суд під час розгляду кримінального провадження по суті, зокрема не вправі оцінювати докази з точки зору їх достатності і допустимості, що як наслідок свідчить про наявну об`єктивну необхідність у продовженні строку досудового розслідування (рішення у справі «Джон Мюррей проти Сполученого Королівства» від 28 жовтня 1994 року, «Фокс, Кемпбелл і Гартлі проти Сполученого Королівства» від 30 серпня 1990 року).

З огляду на викладене, клопотання слід задовольнити, а строк досудового розслідування кримінального провадження необхідно продовжити до 12 місяців.

Керуючись ст.ст. 2, 22, 28, 294, 295-1 КПК України, слідчий суддя -

У Х В А Л И В :

Клопотання - задовольнити.

Продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні № № 42018000000002785 від 08.11.2018, до дванадцять місяців, тобто до 25.05.2021.

Ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудПечерський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення19.05.2020
Оприлюднено09.02.2023
Номер документу90307069
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про продовження строку досудового розслідування

Судовий реєстр по справі —757/19988/20-к

Ухвала від 19.05.2020

Кримінальне

Печерський районний суд міста Києва

Ільєва Т. Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні