Рішення
від 06.07.2020 по справі 337/4167/19
ОРДЖОНІКІДЗЕВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЗАПОРІЖЖЯ

1Справа № 337/4167/19 2/335/686/2020

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

6 липня 2020 року Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя у складі:

головуючого судді Соболєвої І.П.,

за участю секретаря судового засідання Лазоренко Д.М.,

представника позивача адвоката Серболової Н.М.,

відповідача ОСОБА_1 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у спрощеному позовному провадженні цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 , третя особа: ОСОБА_3 , про стягнення аліментів на повнолітню дитину, яка навчається,

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_2 звернулась до суду з позовом до ОСОБА_1 , третя особа: ОСОБА_4 , в якому просить стягнути з відповідача на її користь аліменти на утримання дитини - доньки ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у розмірі ј частини від всіх видів доходу щомісячно, починаючи з дня пред`явлення позову та до закінчення навчання, а саме до 30.06.2021 або до досягнення нею 23 років.

В обґрунтування позову посилається на те, що від спільного з відповідачем життя вони мають дитину - доньку ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка є повнолітньою.

Рішенням Ленінського районного суд м. Запоріжжя у справі № 334/3895/17 від 05.10.2017 на утримання ОСОБА_3 було стягнуто аліменти до її повноліття.

У теперішній час ОСОБА_3 є повнолітньою, але продовжує навчання, є студенткою 2 курсу Запорізького медичного коледжу Запорізької обласної ради, факультету Стоматологія ортопедична, за спеціальністю: Стоматологія , денної форми навчання, має закінчити навчання 30.06.2020, проживає разом з позивачем та знаходиться на її утриманні.

В зв`язку із продовженням навчання (контрактне навчання), донька потребує матеріальної допомоги з боку двох батьків, оскільки навчання є платним, учбова література придбавається за рахунок коштів батьків студентів, донька також потребує медичного забезпечення та щоденного збалансованого харчування, наявні інші витрати (проїзд, одяг тощо).

Власних доходів донька не має. Матеріальну допомогу позивачу, надає мати відповідача, але цих коштів недостатньо для оплати навчання та забезпечення ОСОБА_3 всім необхідним.

Позивач працює, має невеликі доходи, має на утриманні ще одну доньку, ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Відповідач має нормальний стан здоров`я, працює, є засновником ПП (ЄДРПОУ 23288104, може надавати допомогу на утримання доньки, у зв`язку з цим, позивач була вимушена звернутися до суду з цією заявою.

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала в повному обсязі, прохала позов задовольнити.

Відповідач ОСОБА_1 у судовому засіданні проти позову не заперечував.

Третя особа ОСОБА_3 у судове засідання не з`явилась, надала заяву про розгляд справи без її участі, вважає позовну заяву обґрунтованою та такою, що підлягає задоволенню.

Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України , у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Вислухавши представника позивача, відповідача, дослідивши надані докази, суд встановив наступне.

Згідно ст. 199 Сімейного кодексу України , батьки зобов`язані утримувати повнолітню дитину яка продовжує навчання до досягнення нею двадцяти трьох років.

Частиною 3 ст. 199 Сімейного кодексу України визначено, що право на звернення до суду з позовом про стягнення аліментів має той з батьків, з ким проживає дочка, син, а також самі дочка, син, які продовжують навчання.

Згідно ст. 200 Сімейного кодексу України , суд визначає розмір аліментів на повнолітніх дочку, сина у твердій грошовій сумі і (або) у частці від заробітку (доходу) платника аліментів з урахуванням обставин, зазначених у статті 182 цього Кодексу .

Відповідно до п. 20 роз`яснень Постанови Пленуму Верховного Суду України № 3 Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів від 15.05.2006, обов`язок батьків утримувати повнолітніх дочку, сина, які продовжують навчатися після досягнення повноліття, виникає за обов`язкової сукупності таких юридичних фактів: досягнення дочкою, сином віку, який перевищує 18, але є меншим 23 років; продовження ними навчання, потреба у зв`язку з цим у матеріальній допомозі; наявність у батьків можливості надавати таку допомогу. При визначенні розміру аліментів на повнолітніх дітей суд враховує такі обставини: стан здоров`я та матеріальне становище повнолітніх дочки, сина; стан здоров`я й матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, інших дітей; можливість надання утримання другим з батьків, своїми дружиною, чоловіком та повнолітніми дітьми; інші обставини, що мають істотне значення.

Відповідно до вимог ст. 191 СК України , аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред`явлення позову. Аліменти за минулий час можуть бути присуджені, якщо позивач подасть суду докази того, що він вживав заходів щодо одержання аліментів з відповідача, але не міг їх одержати у зв`язку з ухиленням останнього від їх сплати.

Судом встановлено, що сторони мають повнолітню доньку ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , батьком якої є відповідач ОСОБА_1 , що підтверджується свідоцтвом про народження Серія НОМЕР_1 .

Станом на час подання позовної заяви, повнолітня ОСОБА_4 є студенткою 2 курсу Запорізького медичного коледжу Запорізької обласної ради, факультету Стоматологія ортопедична, за спеціальністю: Стоматологія , денної форми навчання, що підтверджується довідкою № 86 від 09.09.2019 та договором про надання платних послуг між комунальним вищим навчальним закладом запорізький медичний коледж Запорізької обласної ради та фізичною (юридичною) особою від 05.09.2019. Термін навчання з 01.09.2018 по 30.06.2020.

ОСОБА_3 перебуває на повному утриманні позивача, проживає разом з позивачем, відповідач матеріальної допомоги на її утримання на період навчання не надає, хоча має таку можливість.

Позивач має на утриманні ще одну дитину ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , працює, однак її доходу не достатньо для повноцінного утримання доньки, а тому вона не має можливості самостійно надавати допомогу на навчання дитини.

Відповідач має працездатний вік, є батьком повнолітньої доньки, а тому зобов`язаний надавати матеріальну допомогу на утримання повнолітньої доньки на період навчання.

Судом встановлено та підтверджено матеріалами справи, що дитина сторін є повнолітньою, навчається на денній формі навчання, а відтак факт потреби останньою у матеріальній допомозі є безумовним. Необхідність отримання належної освіти позбавляє її можливості працевлаштуватися та заробляти кошти на власне утримання.

Саме по собі перебування на денній формі навчання свідчить про неможливість її працевлаштування впродовж часу навчання. Навчання в учбовому закладі потребує витрат на проїзд до місця навчання, на проживання, придбання підручників та інших навчальних посібників, також потребує придбання для неї одягу, взуття та продуктів харчування.

Відповідно до ч. 3 ст. 199 СК України , право на звернення до суду з позовом про стягнення аліментів має той з батьків, з ким проживає дочка, син, а також самі дочка, син, які продовжують навчання.

Суд, враховуючи обставини, передбачені ст.ст. 182 , 200 СК України , стан здоров`я та матеріальне становище дитини та відповідача, враховуючи матеріальний стан позивача, той факт, що донька навчається та потребує матеріальної допомоги, та те, що відповідач відзиву на позов не надав, з позовом згоден, вважає доцільним стягувати з відповідача ОСОБА_1 щомісячно аліменти на період навчання повнолітньої доньки ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в розмірі ј частини від всіх видів доходу щомісячно, починаючи з дня пред`явлення позову та до закінчення навчання, а саме до 30.06.2020, але не пізніше досягнення донькою 23-річного віку за умови продовження нею навчання.

За приписами ст. 206 ЦПК України , позивач може відмовитися від позову, а відповідач - визнати позов на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві. У разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Якщо визнання відповідачем позову суперечить закону або порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд постановляє ухвалу про відмову у прийнятті визнання відповідачем позову і продовжує судовий розгляд.

За таких підстав, суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 430 ЦПК України , суд допускає негайне виконання рішень у справах про стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць.

Крім того, з відповідача на користь держави підлягає стягненню судовий збір у розмірі 768,40 грн.

На підставі вищенаведеного, керуючись ст.ст. 4 , 12 , 13 , 19 , 23 , 76-83 , 89 , 141 , 247 , 258- 259 , 263- 265 ЦПК України, суд

УХВАЛИВ:

Позов ОСОБА_2 до ОСОБА_1 , третя особа - ОСОБА_3 , про стягнення аліментів на повнолітню дитину, яка навчається задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП НОМЕР_2 , який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , на користь ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , РНОКПП НОМЕР_3 , яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_2 , аліменти на утримання дитини - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_4 , яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_2 , в розмірі 1/4 частини усіх видів заробітку (доходів) щомісячно, починаючи з дня пред`явлення позову 23.09.2019 та до закінчення навчання, а саме до 30.06.2020, але не пізніше досягнення нею 23-річного віку, за умови продовження нею навчання.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП НОМЕР_2 , який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , судовий збір на користь держави у розмірі 768,40 грн. (сімсот шістдесят вісім грн. 40 коп.).

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Запорізького апеляційного суду шляхом подачі у 30-денний строк з дня його проголошення через Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя, апеляційної скарги. Учасник справи, якому повне рішення суду не були вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Повне судове рішення складено 10.07.2020.

На підставі п. 3 розділу ХІІ Прикінцеві положення ЦПК України під час дії карантину, встановленого КМУ з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), строк на апеляційне оскарження продовжується на строк дії такого карантину.

Суддя І.П. Соболєва

СудОрджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя
Дата ухвалення рішення06.07.2020
Оприлюднено13.07.2020
Номер документу90316190
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —337/4167/19

Рішення від 06.07.2020

Цивільне

Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя

Соболєва І. П.

Рішення від 06.07.2020

Цивільне

Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя

Соболєва І. П.

Ухвала від 29.11.2019

Цивільне

Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя

Соболєва І. П.

Ухвала від 31.10.2019

Цивільне

Хортицький районний суд м.Запоріжжя

Салтан Л. Г.

Ухвала від 04.11.2019

Цивільне

Хортицький районний суд м.Запоріжжя

Салтан Л. Г.

Ухвала від 09.10.2019

Цивільне

Хортицький районний суд м.Запоріжжя

Салтан Л. Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні