ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

УХВАЛА

Номер провадження: 11-кп/813/988/20

Номер справи місцевого суду: 522/19398/17

Головуючий у першій інстанції Пислар В. П.

Доповідач Кравець Ю. І.

ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07.07.2020 року м. Одеса

Одеський апеляційний суд у складі:

головуючий суддя: Кравець Ю. І.,

судді: Грідіна Н. В., Мандрик В. О.,

за участю:

секретарки судового засідання: Гасанової Л.Я.к.,

прокурора: Адельшина М. Б.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Одесі апеляційну скаргу Приватного підприємства БРІКК в особі директора ОСОБА_1 на вирок Приморського районного суду м. Одеси від 31.10.2017 року відносно

ОСОБА_2 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 в м. Одесі, громадянина України, з середньо-спеціальною освітою, маючого на утриманні двоє неповнолітніх дітей, зареєстрованого: АДРЕСА_1 , проживаючого: АДРЕСА_2 , не судимого в силу ст. 89 КК України,

обвинуваченого у скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених ч.5 ст.27, ч.2 ст.28, ч. 2 ст.205, ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 212, ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 212, ч. 4 ст. 358 КК України у кримінальному провадженні № 32017160000000091 від 05.10.2017 року ,

установив.

Зміст оскарженого судового рішення та обставини, встановлені судом першої інстанції.

Оскаржуваним вироком Приморського районного суду м. Одеси від 31.10.2017 року затверджено угоду про визнання винуватості, укладену 05.10.2017 року між прокурором відділу прокуратури Одеської області Чорним Д.М. та обвинуваченим ОСОБА_2 у кримінальному провадженні № 32017160000000091 від 05.10.2017 року, та ОСОБА_2 визнано винним у скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених ч.5 ст.27, ч.2 ст.28, ч. 2 ст.205, ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 212, ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 212, ч. 4 ст. 358 КК України та йому призначено покарання за:

- ч.5 ст.27, ч.2 ст.28, ч. 2 ст.205 КК України - у вигляді штрафу у розмірі 3000 (три тисячі) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 51000 (п`ятдесят одна тисяча) грн.;

- ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 212 КК України - у вигляді штрафу у розмірі 2000 (дві тисячі) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 34 000 ( тридцять чотири тисячі) грн., з позбавленням права обіймати посади, пов`язані з виконанням організаційно - розпорядчих і адміністративно - господарських функцій строком на 3 (три) роки;

- ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 212 КК України - у вигляді штрафу у розмірі 15000 (п`ятнадцять тисяч) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 255 000 (двісті п`ятдесят п`ять тисяч) грн. з позбавленням права обіймати посади, пов`язані з виконанням організаційно - розпорядчих і адміністративно - господарських функцій строком на 3 (три) роки з конфіскацією майна.

- ч. 4 ст. 358 КК України - у вигляді 2 (двох) років обмеження волі.

На підставі ст.70 КК України ОСОБА_2 остаточно призначено покарання за сукупністю злочинів, шляхом поглинання менш суворого покарання більш суворим, у вигляді обмеження волі строком на 2 (два) роки, з позбавленням права обіймати посади, пов`язані з виконанням організаційно - розпорядчих і адміністративно - господарських функцій строком на 3 (три) роки.

На підставі ст. 75 КК України ОСОБА_2 звільнено від відбування призначеного судом покарання з випробуванням 3 (три) роки випробувального терміну з покладанням обов`язків у відповідності до ст. 76 КК України: повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання.

Згідно оскаржуваного вироку, приблизно у 2013 році, більш точний час у ході досудового розслідування встановити не надалося можливим, у невстановленої слідством особи № 1, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження, виник умисел на незаконне збагачення шляхом пособництва діяльності конвертаційного центру для сприяння суб`єктам господарської діяльності реального сектору економіки в ухиленні від сплати податків., яку 11.08.2018 року повідомлено про підозру у вчинені кримінальних правопорушень, передбачених ч.5 ст.27, ч.2 ст.28, ч. 2 ст.205 КК України, ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 212, ч. 5 ст. 27, ч.2 ст.28, ч. 3 ст. 212 КК України та матеріали відносно якої виділені в окреме провадження.

Згідно з розробленим Невстановленою слідством особою № 1, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження, планом, юридичні особи, які будуть придбані на підставних осіб, повинні використовуватись для прикриття незаконної діяльності: підприємства-контрагенти, які зацікавлені в конвертації безготівкових коштів в готівку та мінімізації бази оподаткування, здійснюють перерахування безготівкових коштів на поточні рахунки фіктивних підприємств під приводом оплати фінансово-господарських операцій. Безготівкові кошти, перераховані на поточні рахунки фіктивних юридичних осіб, в подальшому обготівковуються у банківських установах та за відрахуванням винагороди (відсотку), повертаються представникам підприємств-контрагентів, які здійснювали перерахування безготівкових коштів.

В подальшому підприємствам-контрагентам виписуються господарські документи на придбані товарно-матеріальні цінності або послуги. Після отримання вказаних документів, підприємства-контрагенти відносять суми, перераховані на поточні рахунки фіктивних підприємств під приводом оплати безтоварних фінансово-господарських операцій, до складу податкового кредиту по податку на додану вартість, тим самим здійснюють зменшення суми податку на додану вартість, яка підлягає сплаті до бюджету.

Усвідомлюючи неможливість самостійної реалізації свого злочинного плану, з метою залучення до вчинення злочинів інших осіб в якості співучасників, розповів усі обставини наміру по придбанню та використанню фіктивних суб`єктів підприємницької діяльності своїм знайомим ОСОБА_2 та особі, яку вироком Приморського районного суду м. Одеси від 26.09.2017 року визнано винною та засуджено за ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст.205, ч. 5 ст. 27,

ч. 2 ст. 212, ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 212 КК України (далі за текстом - Невстановлена слідством особа № 2, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження) і запропонував останнім взяти участь у вчиненні зазначених злочинів.

Останні, з корисливих спонукань, з метою отримання грошової винагороди від злочинної діяльності, бажаючи досягнення спільного злочинного результату - придбання та створення суб`єктів підприємницької діяльності для прикриття незаконної діяльності по ухиленню від сплати податків, відповіли згодою.

Таким чином, у період 2013 року, Невстановлена слідством особа № 1, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження, отримавши від Невстановленою слідством особи № 2, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження та ОСОБА_2 згоду на спільне придбання та використання фіктивних юридичних осіб для прикриття незаконної діяльності по ухиленню від сплати податків, вступили в попередню злочинну змову з наступним розподілом ролей.

Невстановлена слідством особа № 1, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження виступив як організатор вчинення злочину, розробив чіткий план злочинної діяльності, контролював та керував діями Невстановленої слідством особи № 2, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження та ОСОБА_2 , визначав ролі та функції кожного із них, визначав порядок проведення незаконної діяльності, розподілу матеріальних благ, отриманих у наслідок скоєння кримінального правопорушення, організував ведення бухгалтерського та податкового обліку підприємств, які використовувались в ході злочинної діяльності, залучивши для цього невстановлених осіб матеріали щодо яких виділене в окреме кримінальне провадження, здійснював пошук підприємств-замовників, службові особи яких зацікавлені у мінімізації сплати податків шляхом використання схеми з конвертації безготівкових коштів у готівку та безпідставному формуванні податкового кредиту від підконтрольних фіктивних підприємств.

В свою чергу, відповідно до розробленого Невстановленою слідством особою № 1, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження злочинного плану та розподілених між співучасниками злочину ролей, на ОСОБА_2 покладались обов`язки щодо пошуку малозабезпечених громадян, які мають низький соціальний статус та матеріальні проблеми, не мають постійного місця працевлаштування, не обізнані про порядок створення та реєстрації юридичних осіб, які за грошову винагороду повинні стати засновниками та директорами підприємств, які у подальшому використовувались для прикриття ухилення від сплати податків підприємствами реального сектору економіки.

Крім того, ОСОБА_2 повинен був доставляти вказаних осіб до нотаріусів, органів державної реєстрації, банківських установ, для вчинення юридичних дій, які б надавили фіктивному підприємництву, вигляду реальної підприємницької діяльності, а також останній мав знімати грошові кошти з банківських рахунків підприємств задіяних у фіктивному підприємництві та передавати їх особам - представникам підприємств, які умисно ухилялися від сплати податків за допомогою діяльності конвертаційного центру .

Відповідно до розробленого Невстановленою слідством особою № 1, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження, плану, Невстановлена слідством особа № 2, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження, яка має вищу юридичну освіту, відповідала за реєстрацію (перереєстрацію) підприємств на підставних осіб шляхом підготовки відповідних реєстраційних документів, особистої присутності в органах державної реєстрації під час переоформлення підприємств, а також виїзду до банківських установ, для відкриття розрахункових рахунків фіктивних підприємств, супроводження підставних осіб до нотаріусів, для вчинення відповідних юридичних дій, які б надавили фіктивному підприємництву, вигляду реальної підприємницької діяльності.

Таким чином, ОСОБА_2 , вступивши в попередню злочинну змову з Невстановленою слідством особою № 1, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження та Невстановленою слідством особою № 2, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження, у період з 2013 по 2016 роки, діючи умисно, з корисливих мотивів, став пособником у створені та придбані фіктивних суб`єктів підприємницької діяльності, які увійшли до складу конвертаційного центру , з метою прикриття незаконної діяльності по умисному ухиленні від сплати податків підприємствам реального сектору економіки.

Так, приблизно у березні 2014 року, у м. Одеса, більш точні час та місце слідством не встановлені, Невстановлена слідством особа № 1, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження, шляхом підкупу грошовою винагородою у сумі 200 (двісті) доларів США умовив ОСОБА_3 , який не мав намір займатись підприємницькою діяльністю, зареєструвати на своє ім`я ТОВ Євротехноком Плюс (код ЄДРПОУ 39049153), тобто стати засновником та директором вказаного підприємства без мети фактичного здійснення фінансово-господарської діяльності. Вказані дії були направлені лише на фіктивне підприємництво ТОВ Євротехноком Плюс , з подальшим його використанням у пособництві в ухиленні від сплати податків підприємствами реального сектору економіки.

21.03.2014 року ОСОБА_3 , за вказівкою Невстановленої слідством особи № 1, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження, бажаючи одержати винагороду за пособництво у придбанні фіктивного суб`єкта підприємницької діяльності - ТОВ Євротехноком Плюс , з метою прикриття незаконної діяльності, усвідомлюючи протиправність своїх дій, діючи умисно та завідомо знаючи, що діяльність ТОВ Євротехноком Плюс буде носити незаконний характер, а саме, здійснення безтоварних операцій, оформлення фіктивних угод без наміру їх подальшого виконання, підписав заздалегідь підготовлений Невстановленою слідством особою № 2, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження протокол №21/03 загальних зборів учасників ТОВ Євротехноком Плюс про прийняття до складу учасників ТОВ Євротехноком Плюс ОСОБА_3 , згідно якого ОСОБА_3 став засновником ТОВ Євротехноком Плюс , а попередній засновник ОСОБА_4 вийшла зі складу учасників підприємства.

Того ж дня, ОСОБА_3 за вказівкою Невстановленої слідством особи № 1, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження, у приміщенні приватного нотаріуса ОСОБА_5 з метою втілення своїх злочинних намірів, засвідчив своїм підписом, заздалегідь підготовлений Невстановленою слідством особою № 2, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження, статут ТОВ Євротехноком Плюс , затверджений загальними зборами учасників ТОВ Євротехноком Плюс згідно протоколу №21/03 від 21.03.2014 року та забезпечив внесення необхідних змін до відомостей, які містяться у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, щодо ТОВ Євротехноком Плюс .

Після вчинення необхідних дій, які пов`язані з придбанням підприємства, всі документи ТОВ Євротехноком Плюс ОСОБА_3 передав Невстановленій слідством особі № 1, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження.

16.12.2014 року ОСОБА_3 за вказівкою Невстановленої слідством особи № 1, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження, підписав, заздалегідь підготовлений Невстановленою слідством особою № 2, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження, протокол №16/12 загальних зборів учасників ТОВ Євротехноком Плюс щодо виходу його зі складу учасників даного підприємства.

Таким чином, у березні - грудні 2014 року, ОСОБА_3 за вказівкою Невстановленої слідством особи № 1, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження та допомогою Невстановленою слідством особи № 2, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження був фактичним засновником та директором ТОВ Євротехноком Плюс , при цьому, фінансово - господарську діяльність ТОВ Євротехноком Плюс не здійснював, документів по взаємовідносинам з підприємствами - контрагентами не підписував, товарів не поставляв, розрахунковими рахунками не керував, податкову звітність не складав та не підписував і нікому цього не доручав.

Продовжуючи свою злочинну діяльність, приблизно у листопаді 2014 року, у м. Одеса, більш точні час та місце слідством не встановлені, Невстановлена слідством особа № 1, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження, діючи повторно, шляхом підкупу грошовою винагородою у сумі 200 (двісті) доларів США умовив ОСОБА_3 , який не мав намір займатись підприємницькою діяльністю, зареєструвати на своє ім`я ТОВ Юніал (код ЄДРПОУ 19198832), тобто стати засновником та директором вказаного підприємства без мети фактичного здійснення фінансово-господарської діяльності. Вказані дії були направлені лише на фіктивне підприємництво ТОВ Юніал , з подальшим його використанням у пособництві в ухиленні від сплати податків підприємствами реального сектору економіки.

Так, 27.11.2014 року ОСОБА_3 , за вказівкою Невстановленої слідством особи № 1, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження, бажаючи одержати винагороду за пособництво у створенні фіктивного суб`єкта підприємницької діяльності - ТОВ Юніал , з метою прикриття незаконної діяльності, усвідомлюючи протиправність своїх дій, діючи умисно та завідомо знаючи, що діяльність ТОВ Юніал буде носити незаконний характер, а саме, здійснення безтоварних операцій, оформлення фіктивних угод без наміру їх подальшого виконання, підписав заздалегідь підготовлений Невстановленою слідством особою № 2, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження протокол №27/11 загальних зборів учасників ТОВ Юніал про прийняття його до складу учасників ТОВ Юніал , згідно якого ОСОБА_6 вийшла зі складу учасників, а ОСОБА_3 став єдиним засновником ТОВ Юніал .

Того ж дня, ОСОБА_3 , за вказівкою Невстановленої слідством особи № 1, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження, у приміщенні приватного нотаріуса ОСОБА_7 , з метою втілення своїх злочинних намірів, засвідчив своїм підписом, заздалегідь підготовлений Невстановленою слідством особою № 2, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження, статут ТОВ Юніал , затверджений загальними зборами учасників ТОВ Юніал згідно протоколу №27/11 від 27.11.2014 року та 01.12.2014 року забезпечив внесення необхідних змін до відомостей, які містяться у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, щодо ТОВ Юніал .

На підставі засвідчених ОСОБА_3 документів, 01.12.2014 року проведено державну реєстрацію змін в установчих документах ТОВ Юніал у Реєстраційній службі Одеського міського управління юстиції за №15561050012009849.

Після вчинення необхідних дій, які пов`язані з придбанням підприємства, всі документи ТОВ Юніал ОСОБА_3 передав Невстановленій слідством особі № 1, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження.

05.08.2015 року ОСОБА_3 , за вказівкою Невстановленої слідством особи № 1, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження підписав, заздалегідь підготовлений Невстановленою слідством особою № 2, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження, протокол №05/08 загальних зборів учасників ТОВ Юніал щодо виходу його зі складу учасників даного підприємства.

Таким чином, з грудня 2014 року по серпень 2015 року, ОСОБА_3 , за вказівкою ОСОБА_8 та за пособництвом Невстановленою слідством особи № 2, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження, був фактичним засновником та директором ТОВ Юніал , при цьому, фінансово - господарську діяльність ТОВ Юніал не здійснював, документів по взаємовідносинам з підприємствами - контрагентами не підписував, товарів не поставляв, розрахунковими рахунками не керував, податкову звітність не складав та не підписував і нікому цього не доручав.

Продовжуючи свою злочинну діяльність, приблизно у серпні 2015 року, у м. Одеса, більш точні час та місце слідством не встановлені, Невстановлена слідством особа № 1, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження, діючи повторно, шляхом підкупу грошовою винагородою у сумі 200 (двісті) доларів США умовив ОСОБА_3 , який не мав намір займатись підприємницькою діяльністю, зареєструвати на своє ім`я ТОВ Агровелес (код ЄДРПОУ 39713905), тобто стати засновником та директором вказаного підприємства без мети фактичного здійснення фінансово-господарської діяльності. Вказані дії були направлені лише на фіктивне підприємництво ТОВ Агровелес , з подальшим його використанням у пособництві в ухиленні від сплати податків підприємствами реального сектору економіки.

Так, 19.08.2015 року ОСОБА_3 , діючи за вказівкою Невстановленої слідством особи № 1, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження, підписав, заздалегідь підготовлений Невстановленою слідством особою № 2, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження, протокол №19/08 загальних зборів учасників ТОВ Агровелес , згідно якого його призначено на посаду директора вказаного підприємства.

21.10.2015 року ОСОБА_3 , за вказівкою Невстановленої слідством особи № 1, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження, бажаючи одержати винагороду за пособництво у створенні фіктивного суб`єкта підприємницької діяльності -ТОВ Агровелес , з метою прикриття незаконної діяльності, усвідомлюючи протиправність своїх дій, діючи умисно та завідомо знаючи, що діяльність ТОВ Агровелес буде носити незаконний характер, а саме, здійснення безтоварних операцій, оформлення фіктивних угод без наміру їх подальшого виконання, підписав, заздалегідь підготовлений Невстановленою слідством особою № 2, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження, протокол №21/10 загальних зборів учасників ТОВ Агровелес про прийняття його до складу учасників ТОВ Агровелес , згідно якого ОСОБА_9 вийшов зі складу учасників, а ОСОБА_3 став єдиним засновником ТОВ Агровелес .

Того ж дня, ОСОБА_3 , за вказівкою Невстановленої слідством особи № 1, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження, у приміщенні приватного нотаріуса ОСОБА_10 , засвідчив своїм підписом, заздалегідь підготовлений Невстановленою слідством особою № 2, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження, статут ТОВ Агровелес , затверджений загальними зборами учасників ТОВ Агровелес згідно протоколу №21/10 від 21.10.2015 року та забезпечив внесення необхідних змін до відомостей, які містяться у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, щодо ТОВ Агровелес .

На підставі засвідчених ОСОБА_3 документів, 21.10.2015 проведено державну реєстрацію змін в установчих документах ТОВ Агровелес у Реєстраційній службі Одеського міського управління юстиції за №155610500040548779.

Після вчинення необхідних дій, які пов`язані з придбанням підприємства, всі документи ТОВ Агровелес ОСОБА_3 передав Невстановленій слідством особі № 1, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження.

15.06.2016 року ОСОБА_3 , за вказівкою Невстановленої слідством особи № 1, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження, підписав, заздалегідь підготовлений Невстановленою слідством особою № 2, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження, протокол №15/06 загальних зборів учасників ТОВ Агровелес щодо виходу його зі складу учасників даного підприємства.

Таким чином, з жовтня 2015 року по червень 2016 року, ОСОБА_3 , за вказівкою Невстановленої слідством особи № 1, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження та за допомогою Невстановленою слідством особи № 2, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження, був фактичним засновником та з серпня 2015 року по жовтень 2015 року директором ТОВ Агровелес , при цьому, фінансово - господарську діяльність ТОВ Агровелес не здійснював, документів по взаємовідносинам з підприємствами - контрагентами не підписував, товарів не поставляв, розрахунковими рахунками не керував, податкову звітність не складав та не підписував і нікому цього не доручав.

Продовжуючи свою злочинну діяльність, приблизно у вересні 2015 року, у м. Одеса, більш точні час та місце слідством не встановлені, Невстановлена слідством особа № 1, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження, діючи повторно, шляхом підкупу грошовою винагородою у сумі 200 (двісті) доларів США умовив ОСОБА_3 , який не мав намір займатись підприємницькою діяльністю, зареєструвати на своє ім`я ТОВ Гарант Україна (код ЄДРПОУ 38477674), тобто стати засновником та директором вказаного підприємства без мети фактичного здійснення фінансово-господарської діяльності. Вказані дії були направлені лише на фіктивне підприємництво ТОВ Гарант Україна , з подальшим його використанням у пособництві в ухиленні від сплати податків підприємствами реального сектору економіки.

Так, 07.09.2015 року ОСОБА_3 діючи за вказівкою Невстановленої слідством особи № 1, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження, підписав, заздалегідь підготовлений Невстановленою слідством особою № 2, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження, протокол №07/09 загальних зборів учасників ТОВ Гарант Україна , згідно якого його призначено на посаду директора вказаного підприємства.

09.09.2015 року ОСОБА_3 , за вказівкою Невстановленої слідством особи № 1, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження, бажаючи одержати винагороду за пособництво у створенні фіктивного суб`єкта підприємницької діяльності - ТОВ Гарант Україна , з метою прикриття незаконної діяльності, усвідомлюючи протиправність своїх дій, діючи умисно та завідомо знаючи, що діяльність ТОВ Гарант Україна буде носити незаконний характер, а саме, здійснення безтоварних операцій, оформлення фіктивних угод без наміру їх подальшого виконання, підписав, заздалегідь підготовлений Невстановленою слідством особою № 2, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження, протокол №09/09 загальних зборів учасників ТОВ Гарант Україна про прийняття його до складу учасників ТОВ Гарант Україна , згідно якого ОСОБА_11 та ОСОБА_12 вийшли зі складу учасників, а ОСОБА_3 став єдиним засновником ТОВ Гарант Україна .

Того ж дня, ОСОБА_3 , за вказівкою Невстановленої слідством особи № 1, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження, у приміщенні приватного нотаріуса ОСОБА_10 , з метою втілення своїх злочинних намірів, засвідчив своїм підписом, заздалегідь підготовлений Невстановленою слідством особою № 2, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження, статут ТОВ Гарант Україна , затверджений загальними зборами учасників ТОВ Гарант Україна згідно протоколу №09/09 від 09.09.2015 року та 10.09.2015 року забезпечив внесення необхідних змін до відомостей, які містяться у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, щодо ТОВ Гарант Україна .

На підставі засвідчених ОСОБА_3 документів, 10.09.2015 року проведено державну реєстрацію змін в установчих документах ТОВ Гарант Україна у Реєстраційній службі Одеського міського управління юстиції за №15561050005045299.

Після вчинення необхідних дій, які пов`язані з придбанням підприємства, всі документи ТОВ Гарант Україна ОСОБА_3 передав Невстановленій слідством особі № 1, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження.

Таким чином, з вересня 2015 року, ОСОБА_3 , за вказівкою Невстановленої слідством особи № 1, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження та за допомоги Невстановленою слідством особи № 2, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження, став фактичним засновником та директором ТОВ Гарант Україна , при цьому, фінансово - господарську діяльність ТОВ Гарант Україна не здійснював, документів по взаємовідносинам з підприємствами - контрагентами не підписував, товарів не поставляв, розрахунковими рахунками не керував, податкову звітність не складав та не підписував і нікому цього не доручав.

Приморським районним судом м. Одеси 15.09.2016 року по справі №22/16836/16-к винесено вирок, згідно якого, засновника та директора ТОВ Євротехноком Плюс , ТОВ Гарант Україна , ТОВ Агровелес , ТОВ Юніал ОСОБА_3 визнано винним у вчиненні злочину передбаченого ч.5 ст.27 ч. 2 ст. 205 КК України.

Продовжуючи свою злочинну діяльність, приблизно у листопаді 2014 року у м. Одесі, більш точні час та місце слідством не встановлені, Невстановлена слідством особа № 1, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження, діючи повторно, надав ОСОБА_2 , Невстановленій слідством особі № 2, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження та іншим невстановленим особам вказівку про необхідність реєстрації фіктивного суб`єкта підприємницької діяльності, з метою прикриття незаконної діяльності та подальшому пособництві в ухиленні від сплати податків.

У подальшому ОСОБА_2 з іншими невстановленими особами, приблизно у листопаді 2014 року в м. Одеса, більш точні час та місце слідством не встановлені, шляхом підкупу грошовою винагородою у сумі 500 гривень умовили ОСОБА_9 , який не мав намір займатись підприємницькою діяльністю, зареєструвати на своє ім`я ТОВ Євротехноком Плюс (код ЄДРПОУ 39049153), ТОВ Агровелес (ЄДРПОУ 39713905), ТОВ "ТАВРІКА - АГРО" (ЄДРПОУ 39718039), тобто стати засновником та директором вказаного підприємства без мети фактичного здійснення фінансово-господарської діяльності. Вказані дії були направлені лише на фіктивне підприємництво ТОВ Євротехноком Плюс , ТОВ Агровелес (ЄДРПОУ 39713905), ТОВ "ТАВРІКА - АГРО" (ЄДРПОУ 39718039) з подальшим його використанням у пособництві в ухиленні від сплати податків підприємствами реального сектору економіки.

Так, 24.11.2014 року ОСОБА_9 , за вказівкою ОСОБА_2 та інших невстановлених осіб, бажаючи одержати винагороду за пособництво у придбанні фіктивного суб`єкта підприємницької діяльності - ТОВ Євротехноком Плюс , з метою прикриття незаконної діяльності, усвідомлюючи протиправність своїх дій, діючи умисно та завідомо знаючи, що діяльність ТОВ Євротехноком Плюс буде носити незаконний характер, а саме, здійснення безтоварних операцій, оформлення фіктивних угод без наміру їх подальшого виконання, підписав заздалегідь підготовлений Невстановленою слідством особою № 2, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження протокол №24/11 загальних зборів учасників ТОВ Євротехноком Плюс про прийняття до складу учасників ТОВ Євротехноком Плюс ОСОБА_9 , згідно якого ОСОБА_9 став співзасновником ТОВ Євротехноком Плюс .

Того ж дня, ОСОБА_9 , за вказівкою ОСОБА_2 та інших невстановлених осіб, у приміщенні приватного нотаріуса ОСОБА_13 В.М ОСОБА_14 за адресою: м. Одеса, вул. Троїцька, 17, з метою втілення своїх злочинних намірів, засвідчив своїм підписом заздалегідь підготовлений Невстановленою слідством особою № 2, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження, статут ТОВ Євротехноком Плюс , затверджений загальними зборами учасників ТОВ Євротехноком Плюс згідно протоколу №24/11 від 24.11.2014 та забезпечив внесення необхідних змін до відомостей, які містяться у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, щодо ТОВ Євротехноком Плюс .

16.12.2014 року ОСОБА_9 , за вказівкою ОСОБА_2 та інших невстановлених осіб, підписав заздалегідь підготовлений Невстановленою слідством особою № 2, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження протокол №16/12 загальних зборів учасників ТОВ Євротехноком Плюс про надання згоди на вихід ОСОБА_3 із складу учасників ТОВ Євротехноком Плюс . З цього моменту ОСОБА_9 став єдиним засновником ТОВ Євротехноком Плюс .

24.12.2014 року ОСОБА_9 , за вказівкою ОСОБА_2 та інших невстановлених осіб, підписав, заздалегідь підготовлений Невстановленою слідством особою № 2, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження, протокол №22-12 загальних зборів учасників ТОВ Євротехноком Плюс про звільнення ОСОБА_3 з посади директора та призначення ОСОБА_9 на посаду директора ТОВ Євротехноком Плюс згідно якого ОСОБА_9 став одноособовим директором даного підприємства.

На підставі засвідчених ОСОБА_9 документів, 24.11.2014 року проведено державну реєстрацію установчих документів ТОВ Євротехноком Плюс у Реєстраційній службі Одеського міського управління юстиції за №15561050005078135.

24.12.2014 року ОСОБА_9 , за вказівкою ОСОБА_2 та інших невстановлених осіб, прибув до казначейства України (МФО 899998) та підписав документи щодо відкриття рахунку ТОВ Євротехноком Плюс - НОМЕР_1 . Після чого 13.01.2015 прибув до ПУАТ Фідобанк (МФО 300175), та підписав документи щодо відкриття рахунку ТОВ Євротехноком Плюс - № НОМЕР_2 .

Після вчинення необхідних дій, які пов`язані з придбанням підприємства, всі документи ТОВ Євротехноком Плюс ОСОБА_9 передав ОСОБА_2 та іншим невстановленим осам, які у подальшому вказані документи передали Невстановленій слідством особі № 1, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження.

Таким чином, у листопаді - грудні 2014 року, ОСОБА_9 за безпосередньою вказівкою ОСОБА_2 та інших невстановлених осіб, за допомогою Невстановленою слідством особи № 2, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження, а опосередковано за фактичною вказівкою Невстановленої слідством особи № 1, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження став фактичним засновником та директором ТОВ Євротехноком Плюс , при цьому, фінансово - господарську діяльність ТОВ Євротехноком Плюс не здійснював, документів по взаємовідносинам з підприємствами - контрагентами не підписував, товарів не поставляв, розрахунковими рахунками не керував, податкову звітність не складав та не підписував і нікому цього не доручав.

В подальшому, 26.03.2015 року ОСОБА_9 , за вказівкою ОСОБА_2 та інших невстановлених осіб, бажаючи одержати винагороду за пособництво у створенні фіктивного суб`єкта підприємницької діяльності - ТОВ Агровелес , з метою прикриття незаконної діяльності, усвідомлюючи протиправність своїх дій, діючи умисно та завідомо знаючи, що діяльність ТОВ Агровелес буде носити незаконний характер, а саме, здійснення безтоварних операцій, оформлення фіктивних угод без наміру їх подальшого виконання, підписав заздалегідь підготовлений Невстановленою слідством особою № 2, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження, протокол №1 загальних зборів учасників ТОВ Агровелес про заснування ТОВ Агровелес та призначення ОСОБА_9 на посаду директора з правом єдиного підпису на усіх фінансових та інших документах ТОВ Агровелес , згідно якого ОСОБА_9 став єдиним засновником та директором ТОВ Агровелес .

Того ж дня, ОСОБА_9 , за вказівкою ОСОБА_2 та інших невстановлених осіб, у приміщенні приватного нотаріуса ОСОБА_15 за адресою: м. Одеса, вул. Балківська, 9, з метою втілення своїх злочинних намірів, засвідчив своїм підписом, заздалегідь підготовлений Невстановленою слідством особою № 2, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження, статут ТОВ Агровелес , затверджений загальними зборами учасників ТОВ Агровелес згідно протоколу №1 від 26.03.2015 року та забезпечив внесення необхідних змін до відомостей, які містяться у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, щодо ТОВ Агровелес .

На підставі засвідчених ОСОБА_9 документів, 26.03.2015 року проведено державну реєстрацію установчих документів ТОВ Агровелес у Реєстраційній службі Одеського міського управління юстиції за №15561080000054879.

Після вчинення необхідних дій, які пов`язані з створенням підприємства, всі документи ТОВ Агровелес ОСОБА_9 передав ОСОБА_2 та іншим невстановленим особам, які у подальшому вказані документи передали Невстановленій слідством особі № 1, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження.

Таким чином, у березні 2015 року, ОСОБА_9 , за безпосередньою вказівкою ОСОБА_2 та інших невстановлених осіб, за допомогою Невстановленою слідством особи № 2, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження, за фактичною вказівкою Невстановленої слідством особи № 1, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження, став засновником та директором ТОВ Агровелес , при цьому, фінансово - господарську діяльність ТОВ Агровелес не здійснював, документів по взаємовідносинам з підприємствами - контрагентами не підписував, товарів не поставляв, розрахунковими рахунками не керував, податкову звітність не складав та не підписував і нікому цього не доручав.

Крім того, 26.03.2015 року ОСОБА_9 , за вказівкою ОСОБА_2 та інших невстановлених осіб, бажаючи одержати винагороду за пособництво у створенні фіктивного суб`єкта підприємницької діяльності - ТОВ "ТАВРІКА - АГРО" , з метою прикриття незаконної діяльності, усвідомлюючи протиправність своїх дій, діючи умисно та завідомо знаючи, що діяльність ТОВ "ТАВРІКА - АГРО" буде носити незаконний характер, а саме, здійснення безтоварних операцій, оформлення фіктивних угод без наміру їх подальшого виконання, підписав заздалегідь підготовлений Невстановленою слідством особою № 2, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження, протокол №1 загальних зборів учасників про заснування ТОВ "ТАВРІКА - АГРО" та призначення ОСОБА_9 на посаду директора з правом єдиного підпису на усіх фінансових та інших документах ТОВ "ТАВРІКА - АГРО" , згідно якого ОСОБА_9 став єдиним засновником та директором ТОВ "ТАВРІКА - АГРО" .

30.03.2015 року, ОСОБА_9 , за вказівкою ОСОБА_2 та інших невстановлених осіб, у приміщенні приватного нотаріуса ОСОБА_15 за адресою: м. Одеса, вул. Балківська, 9, з метою втілення своїх злочинних намірів, засвідчив своїм підписом заздалегідь підготовлений Невстановленою слідством особою № 2, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження статут ТОВ "ТАВРІКА - АГРО" , затверджений загальними зборами учасників ТОВ "ТАВРІКА - АГРО" згідно протоколу №1 від 26.03.2015 року та забезпечив внесення необхідних змін до відомостей, які містяться у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, щодо ТОВ "ТАВРІКА - АГРО" .

На підставі засвідчених ОСОБА_9 документів, 30.03.2015 року проведено державну реєстрацію установчих документів ТОВ "ТАВРІКА - АГРО" у Реєстраційній службі Одеського міського управління юстиції за №15431020000003694.

ТОВ "ТАВРІКА - АГРО" зареєстроване та знаходиться на обліку як платник податків в ДПІ у Малиновському районі м. Одеси ГУ ДФС в Одеській області.

Після вчинення необхідних дій, які пов`язані з створенням підприємства, всі документи ТОВ "ТАВРІКА - АГРО" ОСОБА_9 передав Невстановленій слідством особі № 2, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження та іншим невстановленим осам, які у подальшому вказані документи передали Невстановленій слідством особі № 1, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження.

Таким чином, у березні 2015 року, ОСОБА_9 , за безпосередньою вказівкою ОСОБА_2 та інших невстановлених осіб, за допомогою Невстановленою слідством особи № 2, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження, а опосередковано за фактичною вказівкою Невстановленої слідством особи № 1, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження, став фактичним засновником та директором ТОВ "ТАВРІКА - АГРО" , при цьому, фінансово - господарську діяльність ТОВ "ТАВРІКА - АГРО" не здійснював, документів по взаємовідносинам з підприємствами - контрагентами не підписував, товарів не поставляв, розрахунковими рахунками не керував, податкову звітність не складав та не підписував і нікому цього не доручав.

Малиновським районним судом м. Одеси 23.02.2017 року по справі №521/11168/16-к винесено вирок, згідно якого, засновника та директора ТОВ Євротехноком Плюс , ТОВ Агровелес , ТОВ "ТАВРІКА - АГРО" ОСОБА_9 визнано винним у вчиненні злочину передбаченого ч.5 ст.27, ч.1 ст.205 КК України.

Продовжуючи свою злочинну діяльність, приблизно у липні 2015 року у м. Одесі, більш точні час та місце слідством не встановлені, Невстановлена слідством особа № 1, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження, діючи повторно, надав ОСОБА_2 , Невстановленій слідством особі № 2, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження та іншим невстановленим особам вказівку про необхідність реєстрації ще одного фіктивного суб`єкта підприємницької діяльності, з метою прикриття незаконної діяльності та подальшому пособництві в ухиленні від сплати податків.

На виконання вказівки Невстановленої слідством особи № 1, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження, ОСОБА_2 з іншими невстановленими особами, приблизно у липні 2015 року, у м. Одеса, більш точні час та місце слідством не встановлені, шляхом підкупу грошовою винагородою в розмірі 300 (триста) гривень умовили ОСОБА_16 , який не мав намір займатись підприємницькою діяльністю, зареєструвати на своє ім`я ТОВ Юніал (код ЄДРПОУ 19198832), тобто стати засновником та директором вказаного підприємства без мети фактичного здійснення фінансово-господарської діяльності. Вказані дії були направлені лише на фіктивне підприємництво ТОВ Юніал з подальшим його використанням у пособництві в ухиленні від сплати податків підприємствами реального сектору економіки.

Так, 29.07.2015 року ОСОБА_16 , за вказівкою ОСОБА_2 , Невстановленою слідством особи № 2, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження та інших невстановлених осіб, бажаючи одержати винагороду за пособництво у створенні фіктивних суб`єктів підприємницької діяльності, усвідомлюючи протиправність своїх дій, діючи умисно та завідомо знаючи, що діяльність ТОВ Юніал буде носити незаконний характер, а саме, здійснення безтоварних операцій, оформлення фіктивних угод без наміру їх подальшого виконання, підписав, заздалегідь підготовлене Невстановленою слідством особою № 2, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження, рішення №29/07 засновника (власника) ТОВ Юніал , згідно якого ОСОБА_16 став директором даного підприємства.

05.08.2015 року, ОСОБА_16 , за вказівкою ОСОБА_2 , Невстановленою слідством особи № 2, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження та інших невстановлених осіб, підписав заздалегідь підготовлене ОСОБА_17 , рішення №05/08 засновника ТОВ Юніал про прийняття його до складу засновників ТОВ Юніал та надання згоди на вихід зі складу засновників ОСОБА_3 , згідно якого ОСОБА_16 став одноособовим засновником даного товариства.

Того ж дня, ОСОБА_16 , за вказівкою ОСОБА_2 , Невстановленою слідством особи № 2, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження та інших невстановлених осіб, у приміщенні приватного нотаріуса ОСОБА_15 за адресою: м. Одеса, вул. Балківська, 9, з метою втілення своїх злочинних намірів, засвідчив своїм підписом, заздалегідь підготовлений Невстановленою слідством особою № 2, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження статут ТОВ Юніал , затверджений рішенням засновника №05/08 від 05.08.2015 року та забезпечив внесення необхідних змін до відомостей, які містяться у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, щодо ТОВ Юніал .

На підставі засвідчених ОСОБА_16 документів, 05.08.2015 проведено державну реєстрацію установчих документів ТОВ Юніал у Реєстраційній службі Одеського міського управління юстиції за №15561050020009849.

ТОВ Юніал зареєстроване та знаходиться на обліку як платник податків в ДПІ у Приморському районі м. Одеси ГУ ДФС в Одеській області.

Після вчинення необхідних дій, які пов`язані з придбанням підприємства, всі документи ТОВ Юніал ОСОБА_16 передав ОСОБА_2 , Невстановленій слідством особі № 2, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження та іншим невстановленим осам, які у подальшому вказані документи передали Невстановленій слідством особі № 1, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження.

Таким чином, у липні - вересні 2015 року, ОСОБА_16 , за безпосередньою вказівкою ОСОБА_2 та інших невстановлених осіб, за допомогою Невстановленою слідством особи № 2, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження, а опосередковано за фактичною вказівкою Невстановленої слідством особи № 1, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження став фактичним засновником та директором ТОВ Юніал , при цьому, фінансово - господарську діяльність ТОВ Юніал не здійснював, документів по взаємовідносинам з підприємствами - контрагентами не підписував, товарів не поставляв, розрахунковими рахунками не керував, податкову звітність не складав та не підписував і нікому цього не доручав.

Приморським районним судом м. Одеси 10.06.2016 року по справі №522/10307/16-к винесено вирок, згідно якого, засновника та директора ТОВ Юніал ОСОБА_18 . ОСОБА_19 визнано винним у вчиненні злочину передбаченого ч.5 ст. 27 ч. 1 ст. 205 КК України.

Продовжуючи свою злочинну діяльність, приблизно у вересні 2015 року у м. Одесі, більш точні час та місце слідством не встановлені, Невстановлена слідством особа № 1, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження, діючи повторно, надав ОСОБА_2 , Невстановленій слідством особі № 2, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження та іншим невстановленим особам вказівку про необхідність реєстрації ще одного фіктивного суб`єкта підприємницької діяльності, з метою прикриття незаконної діяльності та подальшому пособництві в ухиленні від сплати податків.

На виконання вказівки Невстановленої слідством особи № 1, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження, ОСОБА_2 з іншими невстановленими особами, приблизно у вересні 2015 року, у м. Одеса, більш точні час та місце слідством не встановлені, шляхом підкупу грошовою винагородою в розмірі 300 (триста) гривень умовили ОСОБА_20 , який не мав наміру займатись підприємницькою діяльністю, зареєструвати на своє ім`я приватне підприємство Воленс (код ЄДРПОУ 37391434) тобто стати засновником та директором вказаного підприємства без мети фактичного здійснення фінансово-господарської діяльності. Вказані дії були направлені лише на фіктивне підприємництво ПП Воленс з подальшим його використанням у пособництві в ухиленні від сплати податків підприємствами реального сектору економіки.

Так, 17.09.2015 року ОСОБА_20 за вказівкою ОСОБА_2 , Невстановленою слідством особи № 2, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження та інших невстановлених осіб, підписав заздалегідь підготовлене ОСОБА_17 рішення №17-09 засновника ПП Воленс про звільнення ОСОБА_21 з посади директора та призначення ОСОБА_20 на посаду директора ПП Воленс згідно якого ОСОБА_20 став одноособовим директором даного підприємства.

13.10.2015 року ОСОБА_20 , за вказівкою ОСОБА_2 , Невстановленою слідством особи № 2, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження та інших невстановлених осіб, бажаючи одержати винагороду за пособництво у придбанні фіктивного суб`єкта підприємницької діяльності - ПП Воленс , з метою прикриття незаконної діяльності, усвідомлюючи протиправність своїх дій, діючи умисно та завідомо знаючи, що діяльність ПП Воленс буде носити незаконний характер, а саме, здійснення безтоварних операцій, оформлення фіктивних угод без наміру їх подальшого виконання, підписав заздалегідь підготовлене Невстановленою слідством особою № 2, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження рішення №13-10 засновника ПП Воленс про прийняття до складу засновників ПП ВОЛЕНС ОСОБА_20 , згідно якого ОСОБА_20 став співзасновником ПП Воленс . Також відповідно до рішення №13-10 засновника ПП Воленс співзасновником ОСОБА_20 було надано згоду на вихід ОСОБА_21 із складу засновників ПП Воленс . З цього моменту ОСОБА_20 став єдиним засновником ПП Воленс .

Того ж дня, за вказівкою ОСОБА_2 , Невстановленою слідством особи № 2, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження та інших невстановлених осіб, ОСОБА_20 у приміщенні приватного нотаріуса Осінцевої В.М. за адресою: м. Одеса, вул. Троїцька, 17, з метою втілення своїх злочинних намірів, засвідчив своїм підписом заздалегідь підготовлений Невстановленою слідством особою № 2, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження статут ПП Воленс , затверджений рішенням №13-10 засновника від 13.10.2015 року та забезпечив внесення необхідних змін до відомостей, які містяться у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, щодо ПП Воленс .

На підставі засвідчених ОСОБА_20 документів, 13.10.2015 проведено державну реєстрацію установчих документів ПП Воленс у Реєстраційній службі Одеського міського управління юстиції за №15561050012056.

05.10.2015 року ОСОБА_20 , за вказівкою ОСОБА_2 , Невстановленою слідством особи № 2, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження та інших невстановлених осіб, прибув до Южного ГРУ ПАТ КБ Приватбанк м. Одеса (МФО 328704) та підписав документи щодо відкриття рахунків ПП Воленс - № НОМЕР_3 , № НОМЕР_4 . Після чого 08.10.2015 року прибув до ПУАТ Фідобанк (МФО 300175), та підписав документи щодо відкриття рахунку ПП Воленс - № НОМЕР_5 .

Після вчинення необхідних дій, які пов`язані з придбанням підприємства, всі документи ПП Воленс ОСОБА_20 передав ОСОБА_2 , Невстановленій слідством особі № 2, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження та іншим невстановленим осам, які у подальшому вказані документи передали Невстановленій слідством особі № 1, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження.

Таким чином, у вересні - жовтні 2015 року, за безпосередньою вказівкою ОСОБА_2 та інших невстановлених осіб, за допомогою Невстановленою слідством особи № 2, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження, а опосередковано за фактичною вказівкою Невстановленої слідством особи № 1, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження, ОСОБА_20 став фактичним засновником та директором ПП Воленс , при цьому, фінансово - господарську діяльність ПП Воленс не здійснював, документів по взаємовідносинам з підприємствами - контрагентами не підписував, товарів не поставляв, розрахунковими рахунками не керував, податкову звітність не складав та не підписував і нікому цього не доручав.

Малиновським районним судом м. Одеси 23.09.2016 року винесено вирок, згідно якого, засновника та директора ПП Воленс ОСОБА_20 визнано винним у вчиненні злочину передбаченого ч.5 ст. 27 ч. 1 ст. 205 КК України.

Продовжуючи свою злочинну діяльність, приблизно у вересні 2015 року у м. Одесі, більш точні час та місце слідством не встановлені, Невстановлена слідством особа № 1, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження, діючи повторно, надав ОСОБА_2 , Невстановленій слідством особі № 2, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження та іншим невстановленим особам вказівку про необхідність реєстрації ще одного фіктивного суб`єкта підприємницької діяльності, з метою прикриття незаконної діяльності та подальшому пособництві в ухиленні від сплати податків.

На виконання вказівки Невстановленої слідством особи № 1, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження, ОСОБА_2 з іншими невстановленими особами, приблизно у вересні 2015 року, у м. Одеса, більш точні час та місце слідством не встановлені, шляхом підкупу грошовою винагородою в розмірі 300 (триста) доларів США умовили ОСОБА_22 , яка не мала наміру займатись підприємницькою діяльністю, зареєструвати на своє ім`я підприємство ПП Ніка (код ЄДРПОУ 30542866) тобто стати засновником та директором даного підприємства без мети фактичного здійснення фінансово-господарської діяльності. Вказані дії були направлені лише на фіктивне підприємництво ПП Ніка з подальшим його використанням у пособництві в ухиленні від сплати податків підприємствами реального сектору економіки.

Так, 27.08.2015 року ОСОБА_22 , за вказівкою ОСОБА_2 , Невстановленою слідством особи № 2, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження та інших невстановлених осіб, бажаючи одержати винагороду за придбання фіктивного суб`єкта підприємницької діяльності - ПП Ніка , з метою прикриття незаконної діяльності, діючи умисно та завідомо знаючи, що діяльність ПП Ніка буде носити незаконний характер, а саме, здійснення безтоварних операцій, оформлення фіктивних угод без наміру їх подальшого виконання, підписала, заздалегідь підготовлене Невстановленою слідством особою № 2, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження, Рішення №27-08 засновника ПП Ніка про звільнення ОСОБА_23 з посади директора ПП Ніка та призначення на посаду директора ОСОБА_22 , згідно якого ОСОБА_22 стала одноособовим директором даного підприємства.

02.09.2015 року, ОСОБА_22 за вказівкою ОСОБА_2 , Невстановленою слідством особи № 2, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження та інших невстановлених осіб, підписала Рішення №02-09 засновника ПП Ніка про прийняття її до складу засновників ПП Ніка та надання згоди на вихід зі складу засновників ОСОБА_24 . З цього моменту ОСОБА_22 стала єдиним засновником ПП Ніка .

Того ж дня, ОСОБА_22 у приміщенні приватного нотаріуса Осінцевої В.М. за адресою: м. Одеса, вул. Троїцька, 17, з метою втілення своїх злочинних намірів, засвідчила своїм підписом заздалегідь підготовлений Невстановленою слідством особою № 2, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження Статут ПП Ніка , затверджений рішенням засновника №02-09 від 02.09.2015 року та забезпечила внесення необхідних змін до відомостей, які містяться у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, щодо ПП Ніка .

На підставі засвідчених ОСОБА_22 документів, 02.09.2015 проведено державну реєстрацію установчих документів ПП Ніка у Реєстраційній службі Одеського міського управління юстиції за №155610500270213.

ПП Ніка зареєстроване та знаходиться на обліку як платник податків в ДПІ у Малиновському районі м. Одеси ГУ ДФС в Одеській області.

07.09.2015 року ОСОБА_22 , за вказівкою ОСОБА_2 , Невстановленою слідством особи № 2, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження та інших невстановлених осіб, прибула до ПУАТ "Фідобанк" (МФО 300175), та підписала документи щодо відкриття рахунку ПП Ніка - № НОМЕР_6 . Після чого 09.09.2015 прибула до Южного ГРУ ПАТ КБ Приватбанк м.Одеса (МФО 328704), та підписала документи щодо відкриття рахунку ПП Ніка - № НОМЕР_7 .

Після вчинення необхідних дій, які пов`язані з придбанням підприємства, всі документи ПП Ніка ОСОБА_22 передала ОСОБА_2 , Невстановленій слідством особі № 2, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження та іншим невстановленим осам, які у подальшому вказані документи передали Невстановленій слідством особі № 1, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження.

Таким чином, у серпні - вересні 2015 року, за безпосередньою вказівкою ОСОБА_2 та інших невстановлених осіб, за допомогою Невстановленою слідством особи № 2, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження, а опосередковано за фактичною вказівкою Невстановленої слідством особи № 1, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження, ОСОБА_22 стала фактичним засновником та директором ПП Ніка , при цьому, фінансово - господарську діяльність ПП Ніка не здійснювала, документів по взаємовідносинам з підприємствами - контрагентами не підписувала, товарів не поставляла, розрахунковими рахунками не керувала, податкову звітність не складала та не підписувала і нікому цього не доручала.

Малиновським районним судом м. Одеси 29.06.2016 року по справі №521/8518/16-к винесено вирок, згідно якого, засновника та директора ПП Ніка ОСОБА_22 визнано винною у вчиненні злочину передбаченого ч.5 ст. 27 ч. 1 ст. 205 КК України.

Продовжуючи свою злочинну діяльність у січні 2016 року у м. Одесі, більш точні час та місце слідством не встановлені, Невстановлена слідством особа № 1, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження, діючи повторно, надав ОСОБА_2 , Невстановленій слідством особі № 2, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження та іншим невстановленим особам вказівку про необхідність реєстрації ще одного фіктивного суб`єкта підприємницької діяльності, з метою прикриття незаконної діяльності та подальшому пособництві в ухиленні від сплати податків.

На виконання вказівки, ОСОБА_2 з іншими невстановленими особами, приблизно у січні 2016 року, у м. Одеса, більш точні час та місце слідством не встановлені, шляхом підкупу грошовою винагородою у сумі 500 гривень умовили ОСОБА_25 , який не мав намір займатись підприємницькою діяльністю, зареєструвати на своє ім`я ТОВ Сістемресурс (ЄДРПОУ 40027080), тобто стати засновником та директором вказаного підприємства без мети фактичного здійснення фінансово-господарської діяльності. Вказані дії були направлені лише на фіктивне підприємництво ТОВ Сістемресурс (ЄДРПОУ 40027080) з подальшим його використанням у пособництві в ухилянні від сплати податків підприємствами реального сектору економіки.

Так, 14.01.2016 року ОСОБА_26 , за вказівкою ОСОБА_2 та інших невстановлених осіб, бажаючи одержати винагороду за пособництво у придбанні фіктивного суб`єкта підприємницької діяльності - ТОВ Сістемресурс , з метою прикриття незаконної діяльності, усвідомлюючи протиправність своїх дій, діючи умисно та завідомо знаючи, що діяльність ТОВ Сістемресурс буде носити незаконний характер, а саме, здійснення безтоварних операцій, оформлення фіктивних угод без наміру їх подальшого виконання, підписав заздалегідь підготовлений Невстановленою слідством особою № 2, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження протокол №14/01 загальних зборів учасників ТОВ Сістемресурс про прийняття до складу учасників ТОВ Сістемресурс ОСОБА_26 , згідно якого попереднього засновника ОСОБА_27 звільнено з посади директора та виключено зі складу засновників, а ОСОБА_26 став засновником та директором вказаного підприємства.

20.01.2016 року ОСОБА_26 , за вказівкою ОСОБА_2 та інших невстановлених осіб, подав до Реєстраційної служби Одеського міського управління юстиції, заздалегідь підготовлену Невстановленою слідством особою № 2, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження, заяву про внесення відповідних змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб (реєстраційний номер справи 155605613277, код: 222637475555).

20.01.2016 року ОСОБА_26 , за вказівкою ОСОБА_2 та інших невстановлених осіб, з метою втілення своїх злочинних намірів, підписав заздалегідь підготовлений Невстановленою слідством особою № 2, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження протокол загальних зборів учасників ТОВ Сістемресурс №20/01 від 20.01.2016 про затвердження нової редакції Статуту підприємства та засвідчив своїм підписом заздалегідь підготовлений Невстановленою слідством особою № 2, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження статут ТОВ Сістемресурс , затверджений загальними зборами учасників ТОВ Сістемресурс згідно протоколу №20/01 від 20.01.2016 року та 22.01.2016 року забезпечив внесення необхідних змін до відомостей, які містяться у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, щодо ТОВ Сістемресурс (реєстраційний номер справи НОМЕР_8 , код: НОМЕР_9 ).

25.01.2016 року ОСОБА_26 , за вказівкою ОСОБА_2 та інших невстановлених осіб, прибув до ПАТ Банк Кредит Дніпро (МФО 305749), та підписав документи щодо відкриття рахунку ТОВ Сістемресурс - № НОМЕР_10 .

Після вчинення необхідних дій, які пов`язані з придбанням підприємства, всі документи ТОВ Сістемресурс ОСОБА_26 передав ОСОБА_2 та іншим невстановленим особам, які у подальшому вказані документи передали Невстановленій слідством особі № 1, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження.

Таким чином, у січні 2016 року, ОСОБА_26 за безпосередньою вказівкою ОСОБА_2 та інших невстановлених осіб, за допомогою Невстановленою слідством особи № 2, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження, а опосередковано за фактичною вказівкою Невстановленої слідством особи № 1, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження став фактичним засновником та директором ТОВ Сістемресурс , при цьому, фінансово - господарську діяльність ТОВ Сістемресурс не здійснював, документів по взаємовідносинам з підприємствами - контрагентами не підписував, товарів не поставляв, розрахунковими рахунками не керував, податкову звітність не складав та не підписував і нікому цього не доручав.

Незаконна діяльність ТОВ Сістемресурс полягала у тому, що використовуючи реквізити, розрахункові рахунки та печатки вказаного підприємства, Невстановлена слідством особа № 1, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження, ОСОБА_2 , Невстановлена слідством особа № 2, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження та інші невстановлені особи здійснювали незаконну діяльність, яка полягала в документальному оформленні неіснуючих операцій з підприємствами - контрагентами з продажу та купівлі товарів (виконання робіт, надання послуг), після чого, такі документи передавались замовникам послуг (підприємствам - вигодонабувачам) з метою уникнення від оподаткування, шляхом незаконного формування податкового кредиту із податку на додану вартість та завищення валових витрат та як наслідок заниження об`єкта оподаткування з податку на прибуток підприємства.

Продовжуючи свою злочинну діяльність, приблизно у лютому 2016 року у м. Одесі, більш точні час та місце слідством не встановлені, Невстановлена слідством особа № 1, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження, діючи повторно, надав ОСОБА_2 , Невстановленій слідством особі № 2, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження та іншим невстановленим особам вказівку про необхідність реєстрації фіктивного суб`єкта підприємницької діяльності, з метою прикриття незаконної діяльності та подальшому пособництві в ухиленні від сплати податків.

На виконання вказівки Невстановленої слідством особи № 1, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження, ОСОБА_2 з іншими невстановленими особами, приблизно у лютому 2016 року, у м. Одеса, більш точні час та місце слідством не встановлені, шляхом підкупу грошовою винагородою в розмірі 300 (триста) гривень умовили ОСОБА_28 , який не мав намір займатись підприємницькою діяльністю, зареєструвати на своє ім`я ТОВ Грін Форс (код ЄДРПОУ 39244075), тобто стати засновником та директором вказаного підприємства без мети фактичного здійснення фінансово-господарської діяльності. Вказані дії були направлені лише на фіктивне підприємництво ТОВ Грін Форс з подальшим його використанням у пособництві в ухилянні від сплати податків підприємствами реального сектору економіки.

Так, 12.02.2016 року ОСОБА_28 , за вказівкою ОСОБА_2 , Невстановленою слідством особи № 2, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження та інших невстановлених осіб, бажаючи одержати винагороду за пособництво у створенні фіктивних суб`єктів підприємницької діяльності, усвідомлюючи протиправність своїх дій, діючи умисно та завідомо знаючи, що діяльність ТОВ Грін Форс буде носити незаконний характер, а саме, здійснення безтоварних операцій, оформлення фіктивних угод без наміру їх подальшого виконання, підписав, заздалегідь підготовлений Невстановленою слідством особою № 2, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження, протокол загальних зборів №12/02 учасників ТОВ Грін Форс , згідно якого ОСОБА_28 став засновником та директором даного підприємства.

Того ж дня, ОСОБА_28 за вказівкою ОСОБА_2 , Невстановленою слідством особи № 2, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження та інших невстановлених осіб у приміщенні приватного нотаріуса ОСОБА_15 за адресою: м. Одеса, вул. Балківська, 9, з метою втілення своїх злочинних намірів, засвідчив своїм підписом заздалегідь підготовлений ОСОБА_17 статут ТОВ Грін Форс , затверджений рішенням засновника №12/02 від 12.02.2016 року та забезпечив внесення необхідних змін до відомостей, які містяться у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, щодо ТОВ Грін Форс .

На підставі засвідчених ОСОБА_28 документів, 15.02.2016 року проведено державну реєстрацію установчих документів ТОВ Грін Форс у Реєстраційній службі Білгород-Дністровського міськрайонного управління юстиції в Одеській області за №15521050013003375.

ТОВ Грін Форс зареєстроване та знаходиться на обліку як платник податків в Іллічівській ОДПІ (Білгород-Дністровське відділення) ГУ ДФС в Одеській області.

Після вчинення необхідних дій, які пов`язані з придбанням підприємства, всі документи ТОВ Грін Форс ОСОБА_28 передав ОСОБА_2 , Невстановленій слідством особі № 2, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження та іншим невстановленим особам, які у подальшому вказані документи передали Невстановленій слідством особі № 1, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження.

Таким чином, у лютому - березні 2016 року, ОСОБА_28 за безпосередньою вказівкою ОСОБА_2 та інших невстановлених осіб, за допомогою Невстановленою слідством особи № 2, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження, а опосередковано за фактичною вказівкою Невстановленої слідством особи № 1, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження, став фактичним засновником та директором ТОВ Грін Форс , при цьому, фінансово - господарську діяльність ТОВ Грін Форс не здійснював, документів по взаємовідносинам з підприємствами - контрагентами не підписував, товарів не поставляв, розрахунковими рахунками не керував, податкову звітність не складав та не підписував і нікому цього не доручав.

Білгород-Дністровським районним судом м. Одеси 29.07.2016 року винесено вирок, згідно якого, засновника та директора ТОВ Грін Форс ОСОБА_28 визнано винним у вчиненні злочину передбаченого ч.5 ст.27, ч. 1 ст. 205 КК України.

Також, у періоди з 2013 року по 2016 роки Невстановлена слідством особа № 2, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження, діючи умисно, згідно з розробленим раніше планом, за попередньою змовою з Невстановленою слідством особою № 1, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження, ОСОБА_2 та іншими невстановленим слідством особами, переслідуючи злочинні наміри, направлені на організацію фіктивного підприємництва пособничав Невстановленій слідством особі № 1, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження у створені та придбанні інших підприємств із ознаками фіктивності, які використовувались ними для прикриття незаконної діяльності направленої на надання послуг по ухиленню від сплати податків, а саме: ПП "Вігор" (код ЄДРПОУ 30914087), ТОВ "Бізнес Ера" (код ЄДРПОУ 39049174), ПП Профіс Компані (код ЄДРПОУ 35050893), ТОВ "Овідіпром" (код ЄДРПОУ 37929330), ПП "Рідний Беріг" (код ЄДРПОУ 38350603), ТОВ Бізнес Ера (код ЄДРПОУ 39049174), ТОВ "Сістемс Тонер" (код ЄДРПОУ 39438788), ПП "Консорт Групп" (код ЄДРПОУ 35819135), ТОВ "Фрог-Трейд" (код ЄДРПОУ 38381186), ТОВ "Енергоресурс Україна" (код ЄДРПОУ 38784886), ТОВ "Євростройкомплект" (код ЄДРПОУ 38954834), ТОВ "Енергоресурс Україна" (код 38784886), ТОВ "Бізнес Ера" (39049174), ТОВ "Катор ЛТД" (код 39438835), ТОВ "Праймстафф" (код 32834124), ТОВ "Сістемс Тонер" (код 39438788), ПП "Вігор" (код 30914087), ТОВ "Агровелес" (код 39713905), ПП "Метіда" (код 36518493), ПП "Рідний Беріг"( код 38350603), ТОВ ТПГ Байкал (код 37136453), ПП "Діна" (код 31480738), ТОВ "Катерина" (код 24534447), ТОВ "Юнітраффік" (код 35989969), ТОВ "Укрконстракшн" (код 37811080), ПП Консорт Груп (код 35819135), ТОВ Фрог-Трейд (код 38381186), ТОВ Перспектива Комплекс (код 37680517), ТОВ Венета Систем (код 37279766), ТОВ Грінвей Одеса (код 39796494), ТОВ Манєж (код 39370238), ТОВ Овідіпром (код 37929330), ПП «Консорт Групп (код 35819135), ТОВ Євростройкомплект (код 38954834), ТОВ АСВ-Трейд ЛТД (код 33508697), ПП Сервісна компанія гідробуд (код 35131280), ТОВ Медіа-Група город (код 35116807), ПП Світлана (код 22472366), ТОВ Студентська Інформаційна агенція (код 20962729), ПП Профіс Компані (код 35050893), ТОВ ВКП Мрія (код 31502726), ТОВ Теплодім Південь (код 39545556), ПП Брікк (код 33311114), ТОВ Престо (код 31258117), ТОВ Альтерс (код 38109614), ПП Благо Дар (код 37170604 ТОВ Тонер Сістем (код 39422804).

Крім того, діючи відповідно з розробленим Невстановленою слідством особою № 1, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження злочинним планом щодо використання підприємств з ознаками фіктивності для пособництва підприємствам реального сектору економіки по ухиленню від сплати податків та отримання винагороди за наданні послуги діяльності конвертаційного центру , ОСОБА_2 , на протязі 2013-2016 років, у м. Одеса, більш точний час та місце у ході досудового розслідування встановити не надалося можливим, за попередньої змовою з Невстановленою слідством особою № 1, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження, Невстановленою слідством особою № 2, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження та іншими невстановленими слідством особами, матеріали щодо яких виділені в окреме кримінальне провадження, переслідуючи корисливі наміри, з метою одержання грошової винагороди, своїми умисними діями сприяли в ухиленні від сплати податків підприємствам реального сектору економіки.

Так, встановлено, що директор ТОВ Нутра 5 Зірок, ОСОБА_29 , в період з 01.02.2013 року по 31.05.2016 року, при здійсненні фінансово - господарської діяльності ТОВ Нутра 5 Зірок , маючи злочинний намір та корисливу мету, після придбання кормів для тварин на ринку 7 кілометр в м. Одесі без відповідних первинних бухгалтерських документів, звернувся до Невстановленої слідством особи № 1, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження з проханням посприяти у документальному оформленні даних операцій від юридичних осіб, з метою відображення даних товарів при визначенні бази оподаткування податку на прибуток та з метою формування податкового кредиту з податку на додану вартість.

На вказану пропозицію Невстановлена слідством особа № 1, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження надав ОСОБА_29 згоду, та запропонував бути пособниками у ухиленні від сплати податків також ОСОБА_2 , Невстановленій слідством особі № 2, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження та іншим невстановленим особам, на що останні надали згоду. У подальшому Невстановленою слідством особою № 1, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження, Невстановленою слідством особою № 2, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження, ОСОБА_2 та іншими невстановленими особами, дані операції із купівлі кормів для тварин були оформлені від підприємств-постачальників ТОВ Євротехноком Плюс (код 39049153), ПП Профіс Компані (код 35050893), ТОВ Овідіпром (код 37929330), ПП Рідний Беріг (код 38350603), ТОВ Бізнес Ера (код 39049174), ТОВ Сістемс Тонер (код 39438788), ТОВ Юніал (код 19198832), ПП Консорт Групп (код 35819135), ТОВ Фрог-Трейд (код 38381186), ТОВ Енергоресурс Україна (код 38784886), ТОВ Євростройкомплект (код 38954834), ТОВ Грін Форс (код 39244075).

Після цього, продовжуючи протиправні дії, ОСОБА_29 в період з 01.02.2013 року по 31.05.2016 року з метою ухилення від сплати податку на додану вартість на загальну суму 579 640, 67 грн., склав та подав до ДПІ у Приморському районі ГУ ДФС в Одеській області відповідні звітні податкові декларації з ПДВ в яких відобразив зазначені суми податкового кредиту з податку на додану вартість по взаємовідносинам із ТОВ Євротехноком Плюс (код 39049153), ПП Профіс Компані (код 35050893), ТОВ "Овідіпром" (код 37929330), ПП "Рідний Беріг" (код 38350603), ТОВ Бізнес Ера (код 39049174), ТОВ "Сістемс Тонер" (код 39438788), ТОВ Юніал (код 19198832), ПП "Консорт Групп" (код 35819135), ТОВ "Фрог-Трейд" (код 38381186), ТОВ "Енергоресурс Україна" (код 38784886), ТОВ "Євростройкомплект" (код 38954834), ТОВ "Грін Форс" (код 39244075), які фактично носили безтоварний характер; з метою ухилення від сплати податку на прибуток на суму 109 500, 94 грн. склав та подав до ДПІ у Приморському районі ГУ ДФС в Одеській області звітні податкові декларації з податку на прибуток за вказаний період, в яких безпідставно відобразив видатки по купівлі товаро-матеріальних цінностей у зазначених підприємств.

Таким чином, за пособництва Невстановленої слідством особи № 1, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження, Невстановленою слідством особи № 2, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження, ОСОБА_2 та інших невстановлених осіб, директор ТОВ Нутра 5 Зірок ОСОБА_29 умисно, шляхом відображення сум витрат на купівлю товару у підприємств ТОВ Євротехноком Плюс (код 39049153), ПП Профіс Компані (код 35050893), ТОВ "Овідіпром" (код 37929330), ПП "Рідний Беріг" (код 38350603), ТОВ Бізнес Ера (код 39049174), ТОВ "Сістемс Тонер" (код 39438788), ТОВ Юніал (код 19198832), ПП "Консорт Групп" (код 35819135), ТОВ "Фрог-Трейд" (код 38381186), ТОВ "Енергоресурс Україна" (код 38784886), ТОВ "Євростройкомплект" (код 38954834), ТОВ "Грін Форс" (код 39244075) в звітних податкових деклараціях з ПДВ та податку на прибуток за період з 01.02.2013 по 31.05.2016 ухилився від сплати податку на додану вартість та податку на прибуток на загальну суму 689 141, 61 грн.

Всього внаслідок вказаного умисного ухилення від сплати податків ТОВ Нутра 5 Зірок до бюджету держави не надійшло податків на загальну суму 689 141, 61 грн.

Приморським районним судом м. Одеси 20.04.2017 року по справі №522/6363/17 винесено рішення, згідно якого директора ТОВ Нутра 5 Зірок ОСОБА_29 визнано винним у вчиненні вказаного злочину за ч. 1 ст.212 КК України та в порядку ч. 4 ст. 212 ККУ звільнено від кримінальної відповідальності у зв`язку із повним погашенням збитків завданих державному бюджету України.

Діючи повторно, приблизно у січні 2014 року, у м. Одеса, більш точний час та місце у ході досудового розслідування встановити не надалося можливим, Невстановлена слідством особа № 1, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження, Невстановлена слідством особа № 2, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження, ОСОБА_2 та інші невстановлені особи, переслідуючи злочинні наміри, своїми умисними діями сприяли в ухиленні від сплати податків TOB Борол ЛТД (код ЄДРПОУ 22477145).

Так, директор ТОВ Борол ЛТД ОСОБА_30 , за попередньою змовою і за сприяння Невстановленої слідством особи № 1, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження, Невстановленою слідством особи № 2, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження, ОСОБА_2 та іншими невстановленими особами, реалізуючи свій намір направлений на ухилення від сплати податків підприємством ТОВ Борол ЛТД , знаходячись на території м. Одеси, у період з 01.01.2014 року по 31.03.2016 року використовував злочинну схему, яка полягала в тому, що у зазначений період документально відображав неіснуючі операції (безтоварні) по реалізації товарів - напоїв (мінеральної води) на загальну суму 19 290 464,0 грн. з ПДВ підприємствам з ознаками фіктивності: ТОВ Євротехноком Плюс , ПП Вігор , ПП Профіс Компані , ТОВ Катор ЛТД , ПП Воленс , ТОВ Юніал , ТОВ Бізнес ЕРА з мінімальною націнкою - 1% від собівартості придбаного товару.

Невстановлена слідством особа № 1, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження, Невстановлена слідством особа № 2, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження, ОСОБА_2 та інші невстановлені особи забезпечили надання даним протиправним діям видимості реальних шляхом забезпечення підписання підставними службовими особами відповідних договорів купівлі-продажу, актів приймання-передачі продукції, відображення даних фіктивних господарських операцій у податковій звітності підконтрольних фіктивних суб`єктів підприємницької діяльності ТОВ Євротехноком Плюс , ПП Вігор , ПП Профіс Компані , ТОВ Катор ЛТД , ПП Воленс , ТОВ Юніал , ТОВ Бізнес ЕРА .

В подальшому, директор ТОВ Борол ЛТД ОСОБА_30 , в деклараціях з податку на прибуток та деклараціях з ПДВ за період 01.01.2014 року по 31.03.2016 року включав суми реалізації на адресу ТОВ Євротехноком Плюс , ПП Вігор , ПП Профіс Компані , ТОВ Катор ЛТД , ПП Воленс , ТОВ Юніал , ТОВ Бізнес ЕРА з мінімальною націнкою - 1% від собівартості придбаного товару, з якої сплачувались податок на прибуток підприємств та податок на додану вартість.

Насправді, ОСОБА_30 , будучи директором ТОВ Борол ЛТД , здійснював реалізацію товарів - напоїв (мінеральної води) з націнкою 12,5% від собівартості придбаного товару іншім суб`єктам господарської діяльності без документального оформлення та відображення у бухгалтерському обліку, на суму 21 486 904,0 грн. з ПДВ.

Вказані порушення підтверджуються актом Про результати позапланової виїзної перевірки ТОВ Борол ЛТД , код ЄДРПОУ 22477145 з питань повноти нарахування податку на прибуток за період з 01.01.2014 року по 31.03.2016 року та нарахування податку на додану вартість за період з 01.06.2014 по 31.03.2016 від 27.05.2016 №149/15-32-22-02/22477145 згідно висновків, якого встановлено, що ТОВ Борол ЛТД за період з 01.01.2014 року по 31.03.2016 року занижено податок на додану вартість та податок на прибуток підприємства на суму - 695 541,0 грн.

Таким чином, за пособництва Невстановленої слідством особи № 1, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження, Невстановленою слідством особи № 2, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження, ОСОБА_2 та інших невстановлених осіб та в результаті умисних дій директора ТОВ Борол ЛТД ОСОБА_30 , направлених на ухилення від сплати податків, у період з 01.01.2014 року по 31.03.2016 року до бюджету держави не надійшли податок на прибуток у сумі 329 466,0 грн. та податок на додану вартість у сумі 366 075,0 грн., а всього до бюджету не надійшло податків у загальній сумі 695 541,0 грн.

Приморським районним судом м. Одеси 05.07.2016 року по справі №522/9957/16-к винесено ухвалу, згідно якої директора ТОВ Борол ЛТД ОСОБА_31 визнано винним у вчиненні вказаного злочину за ч. 1 ст.212 КК України та в порядку ч. 4 ст. 212 ККУ звільнено від кримінальної відповідальності у зв`язку із повним погашенням збитків завданих державному бюджету України.

Крім того, діючи повторно, Невстановлена слідством особа № 1, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження, Невстановлена слідством особа № 2, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження, ОСОБА_2 та інші невстановлені слідством особи використовуючи підприємства, які входять до складу конвертаційного центру пособничали в умисному ухиленні від сплати податку на додану вартість посадовим особам підприємств реального сектору економіки, зокрема: ВП "Краянбуд" ВАТ "Краян" (код ЄДРПОУ 22473940) на суму 71 062,6 грн., ВТФ "Зернопродукт" у вигляді ТОВ (код ЄДРПОУ 21001653) на суму 1 512 753,7 грн., ДП "БУ-2" ВАТ "Одестрансбуд" (код ЄДРПОУ 22483602) на суму 141 817,4 грн., ККП "Монтажспецбуд" (код ЄДРПОУ 32572447) на суму 607 910,2 грн., ПП "Авто-Лідер" (код ЄДРПОУ 37305881) на суму 821 371,7 грн., ПП "Автомаркет-ТМ" (код ЄДРПОУ 31851657) на суму 282 265,4 грн., ПП "АРК ЛТД" (код ЄДРПОУ 24535645) на суму 486 724,5 грн., ПП "Будівельник" (код ЄДРПОУ 31073058) на суму 203 269,3 грн., ПП "Окві Груп" (код ЄДРПОУ 34169376) на суму 109 188,4 грн., ПП "Оникс" (код ЄДРПОУ 32431456) на суму 148 941,0 грн., ПП "Петрол-Трейд" (код ЄДРПОУ 37760651) на суму 171 681,8 грн., ПП "Полоїл" (код ЄДРПОУ 34675181) на суму 129 400,1 грн., ПП "Профдезинфекція" (код ЄДРПОУ 32020819) на суму 687 937,0 грн., ПП "Сеал Строй" (код ЄДРПОУ 35695830) на суму 18 840,0 грн., ПП "Флагман Груп" (код ЄДРПОУ 36804638) на суму 362 354,0 грн., ТОВ "Авто-Лідер Транс" (код ЄДРПОУ 39316673) на суму 274 337,3 грн., ТОВ "Алривимит" (код ЄДРПОУ 39650479) на суму 174 317,0 грн., ТОВ "Алтер.А" (код ЄДРПОУ 34220828) на суму 295 901,6 грн., ТОВ "АМТ- Груп" (код ЄДРПОУ 34381685) на суму 118 670,3 грн., ТОВ "БЛЕК СІ ШІППІНГ СЕРВІС ЛТД" (код ЄДРПОУ 36554395) на суму 784 862,7 грн., ТОВ "Вааль-Юг" (код ЄДРПОУ 34873487) на суму 348 919,2 грн., ТОВ "Вирит" (код ЄДРПОУ 38351984) на суму 197 114,4 грн., ТОВ "Відбудова" (код ЄДРПОУ 30747538) на суму 243 910,1 грн., ТОВ "Вікон Стар" (код ЄДРПОУ 35178292) на суму 208 575,6 грн., ТОВ "Газлідер" (код ЄДРПОУ 36453838) на суму 170 509,4 грн., ТОВ "Делвут" (код ЄДРПОУ 38342325) на суму 316 540,5 грн., ТОВ "Екосервіс" (код ЄДРПОУ 30863944) на суму 112 366,0 грн., ТОВ "Еліс-Б`юті" (код ЄДРПОУ 33658158) на суму 200 492,0 грн., ТОВ "І.К.Б." (код ЄДРПОУ 34108124) на суму 171 695,2 грн., ТОВ "Кернел Глобал Груп" (код ЄДРПОУ 38439005) на суму 98 513,3 грн., ТОВ "Кернел Менеджмент Груп" (код ЄДРПОУ 38785900) на суму 165 752,7 грн., ТОВ "Креін Юкреін" (код ЄДРПОУ 37389561) на суму 333 633,3 грн., ТОВ "ЛІС" (код ЄДРПОУ 22506208) на суму 110 535,5 грн., ТОВ "Лотос М - Сервіс" (код ЄДРПОУ 38903250) на суму 72 908,5 грн., ТОВ "МПД-Груп" (код ЄДРПОУ 39667200) на суму 161 103,9 грн., ТОВ "НВК "Укрекопром" (код ЄДРПОУ 39624900) на суму 124 740,3 грн., ТОВ "Німфан" (код ЄДРПОУ 33812613) на суму 154 096,9 грн., ТОВ "Портпромсервіс" (код ЄДРПОУ 39788724) на суму 265 930,6 грн., ТОВ "Промпостач Південь" (код ЄДРПОУ 38574591) на суму 122 830,3 грн., ТОВ "Профкерам" (код ЄДРПОУ 38017513) на суму 255 808,2 грн., ТОВ "Сервіс-Сістем 2012" (код ЄДРПОУ 38352485) на суму 101 511,0 грн., ТОВ "ССС" (код ЄДРПОУ 30879582) на суму 582 288,1 грн., ТОВ "Товариство з іноземними інвестиціями "ФТТ ГРУП ГМБХ" (код ЄДРПОУ 36369518) на суму 183 168,5 грн., ТОВ "Торгово-Будівельне Аагенство "Промбуд" (код ЄДРПОУ 35404912) на суму 725 795,3 грн., ТОВ "Фоксі ЛТД" (код ЄДРПОУ 39251166) на суму 179 734,0 грн., ТОВ "Югмонтаж" (код ЄДРПОУ 38995954) на суму 268 916,7 грн., ТОВ "Юнікрон" (код ЄДРПОУ 38966499) на суму 185 574,6 грн., ТОВ БВФ "Трансспецбуд" (код ЄДРПОУ 31185950) на суму 183 183,0 грн., ТОВ ТПК "Техно-Сервіс" (код ЄДРПОУ 31764947) на суму 130 162,4 грн., ПП "ТЕК Координатор" (код ЄДРПОУ 36487591) на суму 729 377,9 грн., ТОВ"Контакт" (код ЄДРПОУ 30390413) на суму 558 461,7 грн., НВПП "Архітектурно-Реставраційне Бюро" (код ЄДРПОУ 32623852) на суму 467 534,1 грн., ПП "Бі-Пласт" (код ЄДРПОУ 32935748) на суму 356 764,7 грн., ТОВ "Німфан" (код ЄДРПОУ 33812613) на суму 154 096,9 грн., ПП "Портал Ком" (код ЄДРПОУ 37420171) на суму 10 815 572,88 грн., ПП "Дельта Групп" (код ЄДРПОУ 37421311) на суму 2 496 619,32 грн., а всього Невстановлена слідством особа № 1, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження, Невстановлена слідством особа № 2, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження, ОСОБА_2 та інші невстановлені слідством особи використовуючи підприємства, які входять до складу конвертаційного центру пособничали в умисному ухиленні від сплати податку на додану вартість посадовим особам вищевказаних підприємств реального сектору економіки на загальну суму 29 358 343,0 грн., що є особливо великим розміром.

Крім того, з метою обготівкування грошових коштів з розрахункових рахунків підприємств з ознаками фіктивності ТОВ Катерина (код ЄДРПОУ 24534447) та ТОВ Укрконстракшн (код ЄДРПОУ 37811080), які входять до складу вищевказаного конвертаційного центру ОСОБА_2 використовував завідомо підроблений документ - паспорт серії НОМЕР_11 виданий Приморським РВ ОМУ УМВС України в Одеській області 19.02.2004 року на ім`я ОСОБА_32 , на ім`я якого були зареєстровані вказані фіктивні підприємства .

Так, знаходячись в приміщенні філії ПАТ Фідобанк за адресою м. Одеса, вул. Жуковського,47, на протязі 2015 року, більш точного часу встановити не видалось можливим, ОСОБА_2 , достовірно знаючи, що паспорт серії НОМЕР_11 виданий Приморським РВ ОМУ УМВС України в Одеській області 19.02.2004 року на ім`я ОСОБА_32 підроблений, а саме у графі фото вклеєна фотокартка самого ОСОБА_2 , діючи умисно, з метою обготівкування грошових коштів з рахунків фіктивних підприємств, використовував зазначений паспорт шляхом надання його співробітникам філії ПАТ Фідобанк від імені ОСОБА_32 .

У подальшому, будучу не обізнаними про злочинні наміри ОСОБА_2 та будучи впевненими, що грошові кошти видаються ОСОБА_32 , як директору підприємств ТОВ Катерина та ТОВ Укрконстракшн співробітники філії ПАТ Фідобанк здійснювали видачу готівкових коштів згідно заявлених ОСОБА_2 сум.

Дії обвинуваченого ОСОБА_2 кваліфіковані за:

- ч. 4 ст. 358 КК України за кваліфікуючими ознаками: використання завідомо підробленого документа;

- ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 212 КК України за кваліфікуючими ознаками: пособництво в умисному ухиленні від сплати податків, що входять в систему оподаткування, введених у встановленому законом порядку, вчинене службовою особою підприємства, що призвело до фактичного ненадходження до бюджету коштів в особливо великих розмірах, вчинене за попередньою змовою групою осіб;

- ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 212 КК України за кваліфікуючими ознаками: пособництво в умисному ухиленні від сплати податків, що входять в систему оподаткування, введених у встановленому законом порядку, вчинене службовою особою підприємства, що призвело до фактичного ненадходження до бюджету коштів в значних розмірах, вчинене за попередньою змовою групою осіб;

- ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 205 КК України за кваліфікуючими ознаками - пособництво у створенні, придбанні суб`єктів підприємницької діяльності (юридичних осіб) з метою прикриття незаконної діяльності, що заподіяло велику матеріальну шкоду державі, вчинене за попередньою змовою групою осіб.

05.10.2017 року між прокурором відділу прокуратури Одеської області Чорним Д.М. та обвинуваченим ОСОБА_2 , укладено угоду про визнання винуватості, згідно якої ОСОБА_2 беззастережно визнав свою винуватість у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.5 ст.27, ч.2 ст.28, ч. 2 ст.205, ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 212, ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 212, ч. 4 ст. 358 КК України.

Сторони узгодили покарання за:

- ч.5 ст.27, ч.2 ст.28, ч. 2 ст.205 КК України - у вигляді штрафу у розмірі 3000 (три тисячі) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 51000 (п`ятдесят одна тисяча) грн.;

- ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 212 КК України - у вигляді штрафу у розмірі 2000 (дві тисячі) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 34 000 ( тридцять чотири тисячі) грн., з позбавленням права обіймати посади, пов`язані з виконанням організаційно - розпорядчих і адміністративно - господарських функцій строком на 3 (три) роки;

- ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 212 КК України - у вигляді штрафу у розмірі 15000 (п`ятнадцять тисяч) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 255 000 (двісті п`ятдесят п`ять тисяч) грн. з позбавленням права обіймати посади, пов`язані з виконанням організаційно - розпорядчих і адміністративно - господарських функцій строком на 3 (три) роки з конфіскацією майна;

- ч. 4 ст. 358 КК України - у вигляді 2 (двох) років обмеження волі.

На підставі ст. 70 КК України остаточно призначити ОСОБА_2 покарання за сукупністю злочинів, шляхом поглинання менш суворого покарання більш суворим, у вигляді обмеження волі строком на 2 (два) роки, з позбавленням права обіймати посади, пов`язані з виконанням організаційно - розпорядчих і адміністративно - господарських функцій строком на 3 (три) роки.

Згідно зі ст. 75 КК України звільнити ОСОБА_2 від відбування призначеного основного покарання, якщо він протягом 3 (трьох) років не вчинить нового злочину.

У зв`язку із звільненням ОСОБА_2 від відбування покарання з випробуванням, додаткове покарання у вигляді конфіскації майна не застосовується на підставі ст.77 КК України.

Згідно умов даної угоди обвинуваченої роз`яснено наслідки укладення та затвердження угоди, передбачені ст. 473 КПК України, та наслідки невиконання угоди.

Вимоги апеляційної скарги та узагальнені доводи особи, яка її подала.

ПП БРІКК в особі директора ОСОБА_1 , не погоджуючись із вироком, подав апеляційну скаргу, в якій він, посилаючись на незаконність та необґрунтованість зазначеного вироку, порушує питання про його зміну.

В обґрунтування доводів своєї апеляційної скарги зазначає, що в оскаржуваному вироку не вказано жодного доказу фіктивності ПП Брікк (код 33311114), а лише перелічено наряду з іншими підприємствами, які мали господарські відносини із підприємствами, відносно яких детально доведено їх фіктивність.

На підставі викладеного, просить вирок місцевого суду відносно ОСОБА_2 в мотивувальній частині змінити, зазначивши, що ПП Брікк (код 33311114) не є підприємством із ознаками фіктивності, яке використовувалось для прикриття незаконної діяльності, направленої на надання послуг по ухиленню від сплати податків.

Позиції учасників судового розгляду стосовно поданої апеляційної скарги.

Обвинувачений ОСОБА_2 та ПП БРІКК в особі директора ОСОБА_1 у судове засідання не з`явилися, про день та час розгляду справи були повідомлений належним чином у відповідності до вимог ст.134, 135 КПК України та п.99-1 Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 року № 270 (із змінами).

Відповідно до ч.4 ст.405 КПК України неприбуття сторін або інших учасників кримінального провадження не перешкоджає проведенню розгляду, якщо такі особи були належним чином повідомлені про дату, час і місце апеляційного розгляду та не повідомили про поважні причини свого неприбуття.

Враховуючи вищезазначене, заслухавши думку прокурора, який не заперечував проти розгляду справи за наявної явки, з метою дотримання розумних строків розгляду справи, апеляційний суд дійшов висновку розглядати справу за відсутності сторін, що не з`явились.

Мотиви суду апеляційної інстанції.

Положення п. 8 ч. 3 ст. 129 Конституції України визначають одну з основних засад судочинства - забезпечення права на апеляційний перегляд справи.

Відповідно до ч. 1 ст. 24 КПК кожному гарантується право на оскарження процесуальних рішень, дій чи бездіяльності суду, слідчого судді, прокурора, слідчого в порядку, передбаченому цим Кодексом.

Частиною 2 вказаної норми процесуального закону гарантується право на перегляд вироку, ухвали суду, що стосується прав, свобод чи інтересів особи, судом вищого рівня в порядку, передбаченому КПК, незалежно від того, чи брала така особа участь у судовому розгляді.

Коло осіб, які мають право подати апеляційну скаргу, визначено ст. 393 КПК. Пунктом 10 цієї норми передбачено, що апеляційну скаргу мають право подати інші особи у випадках, передбачених цим Кодексом.

Відповідно до ч. 4 ст. 475 КПК вирок на підставі угоди може бути оскаржено у порядку, передбаченому цим Кодексом, на підставах, передбачених ст. 394 цього Кодексу.

Згідно з ч. 4 ст. 394 КПК вирок суду першої інстанції на підставі угоди між прокурором та підозрюваним, обвинуваченим про визнання винуватості може бути оскаржено:

1) обвинуваченим, його захисником, законним представником виключно на підставах: призначення судом покарання, суворішого, ніж узгоджене сторонами угоди; ухвалення вироку без його згоди на призначення покарання; невиконання судом вимог, установлених частинами 4, 6, 7 ст. 474 цього Кодексу, в тому числі не роз`яснення йому наслідків укладання угоди;

2) прокурором виключно на підставах: призначення судом покарання, менш суворого, ніж узгоджене сторонами угоди; затвердження судом угоди у провадженні, в якому згідно з ч. 4 ст. 469 цього Кодексу угоди не може бути укладено.

Відповідно до правового висновку Верховного Суду України, викладеного у постанові від 03.03.2016 року (справа № 5-347кс15), конституційний принцип забезпечення апеляційного та касаційного оскарження рішення суду гарантує право звернення до суду зі скаргою в апеляційному чи касаційному порядку, яке має бути реалізовано, за винятком встановленої законом заборони на таке оскарження; і при цьому відсутність інших осіб у вичерпному переліку суб`єктів оскарження, передбаченому ст. 394 КПК, за умови, що судове рішення стосується їх прав, свобод та інтересів, не є перешкодою в доступі до правосуддя та звернення до суду вищої інстанції, що передбачено ч. 2 ст. 24 КПК.

Враховуючи викладене, апеляційний суд звертає увагу на те, що у ПП БРІКК право на оскарження вироку щодо ОСОБА_2 може виникнути тільки у випадку, якщо вирок стосується прав, свобод та інтересів підприємства.

Як зазначалося вище, оскаржуваним вироком Приморського районного суду м. Одеси від 31.10.2017 року затверджено угоду про визнання винуватості, укладену 05.10.2017 року між прокурором відділу прокуратури Одеської області Чорним Д.М. та обвинуваченим ОСОБА_2 у кримінальному провадженні № 32017160000000091 від 05.10.2017 року, та ОСОБА_2 визнано винним у скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених ч.5 ст.27, ч.2 ст.28, ч. 2 ст.205, ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 212, ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 212, ч. 4 ст. 358 КК України.

Суд першої інстанції визнав встановленим, що ОСОБА_2 , вступивши в попередню злочинну змову з Невстановленою слідством особою № 1, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження та Невстановленою слідством особою № 2, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження, у період з 2013 по 2016 роки, діючи умисно, з корисливих мотивів, став пособником у створені та придбані фіктивних суб`єктів підприємницької діяльності, які увійшли до складу конвертаційного центру , з метою прикриття незаконної діяльності по умисному ухиленні від сплати податків підприємствам реального сектору економіки.

Директор ПП БРІКК , оскаржуючи зазначений вирок суду першої інстанції в апеляційному порядку, стверджував, що в оскаржуваному вироку ПП Брікк (код 33311114) перелічено наряду з іншими підприємствами, які мали господарські відносини із підприємствами, відносно яких детально доведено їх фіктивність, при цьому не вказано жодного доказу фіктивності.

Разом з тим, дослідивши апеляційну скаргу та матеріали кримінального провадження, апеляційний суд дійшов висновку, що ПП Брікк не є особою, яка має право на оскарження вироку Приморського районного суду м. Одеси від 31.10.2017 року щодо ОСОБА_2 з таких підстав.

Відповідно до роз`яснень, які містяться в абзаці 3 пункту 9 постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ №13 від 11.12.2015 року Про практику здійснення судами кримінального провадження на підставі угод , вирок, ухвалений на підставі угоди, у такому випадку (стосовно однієї із декількох осіб) не має преюдиційного значення для кримінального провадження відносно інших осіб, а визнання винуватості першою не є доказом вини останніх.

Апеляційний суд наголошує на тому, що при вирішенні питання, чи є підстави для оскарження рішення суду першої інстанції до суду вищого рівня іншою особою, яка не була учасником судового провадження, ключовим є з`ясувати, чи насправді це рішення стосується інтересів конкретної особи.

Апеляційний суд звертає увагу, що вирок місцевого суду на підставі угоди про визнання винуватості щодо ОСОБА_2 . попри те, що містить твердження, що у періоди з 2013 по 2016 роки невстановлена слідством особа № 2, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження, діючи умисно, згідно з розробленим раніше планом, за попередньою змовою з невстановленою слідством особою № 1, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження, ОСОБА_2 та іншими невстановленим слідством особами, переслідуючи злочинні наміри, направлені на організацію фіктивного підприємництва пособничав невстановленій слідством особі № 1, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження у створені та придбанні інших підприємств із ознаками фіктивності, які використовувались ними для прикриття незаконної діяльності направленої на надання послуг по ухиленню від сплати податків, а саме: … ПП Брікк (код 33311114)… , з огляду на формулювання обвинувачення, визнаного судом доведеним, стосується виключно обвинувачення ОСОБА_2 , який уклав угоду про визнання винуватості.

Дослідження та оцінка правомірності дій ПП Брікк , які такої угоди не укладали, суд не здійснював, тим більше не вирішував наперед питання про права, свободи чи інтереси підприємства, і не встановлював преюдиційних фактів щодо ПП Брікк .

Апеляційний суд наголошує на тому, що дані про осіб, які містяться у процесуальних документах, складених слідчим або прокурором (обвинувальному акті, повідомленні про підозру, тощо) у даному чи іншому кримінальному провадженні, не можуть слугувати підставою для визнання вироку на підставі угоди про визнання винуватості однієї особи таким, що стосується прав, свобод та інтересів інших осіб. Ці процесуальні документи, на відміну від вироку суду, містять твердження сторони обвинувачення про вчинення певною особою діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність (п. 13 ч. 1 ст. 3 КПК), з викладенням обставин, які підлягають доказуванню у кримінальному провадженні у відповідності з вимогами ст. ст. 91, 92, 277, 291 КПК.

Зазначений правовий висновок кореспондується з правовим висновком об`єднаної палати Касаційного кримінального суду Верховного Суду, викладеному у оставнові від 18.05.2020 року (справа № 639/2837/19, провадження №1-5394кмо19)

Посилання у апеляційній скарзі директора ПП Брікк на те, що вироком встановлено фіктивність діяльності ПП Брікк , на підставі чого органи ДФС блокують подання підприємством податкової звітності, також є безпідставними.

Відповідно до ч. 2 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, ч. 2 ст. 14 Міжнародного пакту про громадянські та політичні права, ч. 1 ст. 11 Загальної декларації прав людини, кожен, кого обвинувачено у вчиненні кримінального правопорушення, вважається невинуватим доти, доки його вину не буде доведено у встановленому законом порядку.

У національному законодавстві презумпцію невинуватості як один з основних конституційних принципів судочинства відображено в ч. 1 ст. 62 Конституції України та ч. 1 ст. 17 КПК. Згідно із цими правовими нормами особа вважається невинуватою у вчиненні кримінального правопорушення, доки її вину не буде доведено у порядку, передбаченому цим Кодексом, і встановлено обвинувальним вироком суду, що набрав законної сили.

Чинний КПК не звільняє сторону обвинувачення від доказування відповідних обставин у кримінальному провадженні щодо однієї особи в разі наявності судового рішення стосовно іншої особи.

Більше того, інші процесуальні кодекси так само передбачають обмежену преюдиціальність вироку чи ухвали суду, постановлених в кримінальному провадженні. Так, відповідно до ч. 6 ст. 78 Кодексу адміністративного судочинства України вирок суду в кримінальному провадженні, ухвала про закриття кримінального провадження і звільнення особи від кримінальної відповідальності або постанова суду у справі про адміністративне правопорушення, які набрали законної сили, є обов`язковими для адміністративного суду, що розглядає справу про правові наслідки дій чи бездіяльності особи, стосовно якої ухвалений вирок, ухвала або постанова суду, і лише в питанні, чи мали місце ці дії (бездіяльність) та чи вчинені вони цією особою. Такі ж норми містяться у ст. 82 Цивільного кодексу України та ст. 75 Господарського кодексу України.

Європейський суд з прав людини у рішенні від 23.02.2016 року у справі Навальний і Офіцеров проти Росії (Navalnyy and Ofitserov v Russia, заяви № 46632/13 і № 28671/14) підкреслив, що обставини, встановлені у провадженні, в якому не беруть участь інші обвинувачені, не повинні мати преюдиціальне значення для їх справ. Статус доказів, використаних в одній справі, повинен залишатися суто відносним, а їх сила обмежуватися даними конкретного провадження. Особливо це стосується вироків, ухвалених на підставі угоди.

Апеляційний суд звертає увагу на те, що ПП Брікк не позбавлений права оскаржити дії органів ДФС України у разі порушення ними прав підприємства.

Враховуючи наведене, апеляційний суд дійшов висновку, що апеляційну скаргу подано особою, яка не має права її подавати.

Згідно з вимогами статей 398, 399 КПК питання про те, чи подана апеляційна скарга на вирок чи ухвалу суду першої інстанції особою, яка має права її подавати, розглядається і вирішується суддею-доповідачем суду апеляційної інстанції до прийняття рішення про відкриття апеляційного провадження. Відповідно до вимог п.2 ч.3 ст.399 КПК апеляційна скарга повертається, якщо її подала особа, яка не має права подавати апеляційну скаргу.

З метою недопущення обмеження доступу ПП Брікк до правосуддя та необхідністю повного та всебічного з`ясування обставин справи, апеляційне провадження було відкрите.

Разом з тим під час апеляційного розгляду в судовому засіданні було достовірно встановлено, що апеляційна скарга подана особою, яка має права її подавати.

Саме тому така апеляційна скарга не може бути розглянута по суті, а відкрите (розпочате) апеляційне провадження за такою скаргою підлягає закриттю з урахуванням положень ч. 6 ст. 9 КПК.

Крім того апеляційний суд звертає увагу на те, що відмова в перегляді в апеляційному порядку вироку суду на підставі угоди за апеляційною скаргою особи, яка не має процесуального права її подавати, не є свідченням обмеження доступу до правосуддя.

У рішенні Європейського суду з прав людини від 08.01.2008 року щодо прийнятності заяви №32671/02 у справі Скорик проти України зазначено, що право на суд, одним із аспектів якого є право доступу до суду, не є абсолютним, воно може підлягати обмеженням, особливо щодо умов прийнятності скарги. Однак ці обмеження не повинні впливати на користування правом у такий спосіб і до такої міри, що саму його суть буде порушено. Вони повинні відповідати законній меті, і тут має бути розумний ступінь пропорційності між засобами, що застосовуються, та метою, яку намагаються досягнути.

Європейський суд з прав людини у своїх рішеннях неодноразово наголошував, що держава має право встановлювати певні обмеження права осіб на доступ до суду, такі обмеження мають переслідувати легітимну мету, не порушувати саму сутність цього права, а між цією метою і запровадженими заходами має існувати пропорційне співвідношення (п. 57 рішення від 28.05.1985 року у справі Ашингдейн проти Сполученого Королівства , п. 96 рішення від 13.01.2001 року у справі Кромбах проти Франції ).

За таких обставин наявність визначених у законі вимог щодо звернення до суду вищого рівня в разі незгоди із судовим рішенням не є тотожним обмеженню в доступі до правосуддя, а отже не означає обмеження у праві на справедливий судовий розгляд.

Враховуючи те, що апеляційну скаргу подала особа, яка не має права її подавати, апеляційний суд дійшов висновку, що вона підлягає поверненню особі, яка її подала, а апеляційне провадження за такою апеляційною скаргою підлягає закриттю.

Керуючись ст. 393, 399, 404, 405, 419 КПК України, апеляційний суд,

ухвалив

Закрити апеляційне провадження за апеляційною скаргою Приватного підприємства БРІКК в особі директора ОСОБА_1 на вирок Приморського районного суду м. Одеси від 31.10.2017 року відносно ОСОБА_2 , обвинуваченого у скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених ч.5 ст.27, ч.2 ст.28, ч. 2 ст.205, ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 212, ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 212, ч. 4 ст. 358 КК України у кримінальному провадженні № 32017160000000091 від 05.10.2017 року.

Апеляційну скаргу з доданим до неї матеріалами повернути апелянту.

Ухвала вступає в силу з моменту проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного суду протягом трьох місяців з моменту її проголошення.

Судді Одеського апеляційного суду

Ю.І. Кравець Н.В. Грідіна В.О. Мандрик

Дата ухвалення рішення 07.07.2020
Зареєстровано 12.07.2020
Оприлюднено 13.07.2020

Судовий реєстр по справі 522/19398/17

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 31.12.2021 Приморський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 10.12.2020 Приморський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 07.07.2020 Одеський апеляційний суд Кримінальне
Ухвала від 07.07.2020 Одеський апеляційний суд Кримінальне
Ухвала від 13.02.2020 Одеський апеляційний суд Кримінальне
Ухвала від 13.02.2020 Одеський апеляційний суд Кримінальне
Ухвала від 30.01.2020 Одеський апеляційний суд Кримінальне
Вирок від 31.10.2017 Приморський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 20.10.2017 Приморський районний суд м.Одеси Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Стежити за справою 522/19398/17

Встановіть Опендатабот та підтвердіть підписку

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону