Коростишівський районний суд Житомирської області
Справа № 935/1815/19
Провадження № 2/935/160/20
У Х В А Л А
13 липня 2020 року м.Коростишів
Коростишівський районний суд Житомирської області в складі:
головуючого судді Пасічного Т.З.,
при секретарі Сьомак Л.І.
за участю представника позивача ОСОБА_1 О.Г ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м.Коростишів цивільну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю"Укрпромхолдинг" "Август" до ОСОБА_3 про стягнення заборгованості ,-
встановив:
Представник позивача звернувся до суду з позовом, в якому просить стягнути з ОСОБА_3 на користь позивача суму попередньої оплати в розмірі 395 000 грн. згідно договору на поставку пиломатеріалів № З-1/2018, укладеного між ТзОВ «Укрпромхолдинг" "Август" та ОСОБА_3
Ухвалою судді Коростишівського районного суду Житомирської області від 16.06.2020 р. закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав з підстав викладених у позові, просив суд позов задовольнити.
Відповідач в судове засідання не з`явилася. Про причини неявки суд не повідомила. Про розгляд справи повідомлядася своєчасно та належним чином.
Суд, вивчивши матеріали цивільної справи, заслухавши представника позивача, приходить до наступного висновку.
З матеріалів справи вбачається, що 01.01.2018р. між ТОВ «Укрпромхолдинг" "Август" та фізичною особою-підприємцем ОСОБА_3 був укладений договір на поставку пиломатеріалів № З-1/2018. Про те, що вказаний договір є господарським свідчить також і його положення, а саме: п.1.5, згідно якого укладення цього Договору та виконання його умов не суперечить нормам законодавства країн місцезнаходження сторін, відповідно до яких здійснюється господарська або інша діяльність сторін; вказаний договір підписаний ФОП ОСОБА_3 .
На момент укладення договору ОСОБА_3 перебувала у статусі фізичної особи-підприємця. 19.09.2019р. припинила підприємницьку діяльність, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань на безкоштовний запит.
Таким чином, із змісту позовної заяви та доданих до неї матеріалів вбачається, що спір виник між сторонами в період здійснення господарської діяльності відповідачем і стосується правочину у господарській діяльності.
Статтею 19 ЦПК України передбачено, що суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства.
Відповідно до ч.1 ст.20 Господарського процесуального кодексу України, господарські суди розглядають справи у спорах, що виникають у зв`язку із здійсненням господарської діяльності.
Згідно ст.3 Господарського кодексу України під господарською діяльністю розуміється діяльність суб`єктів господарювання у сфері суспільного виробництва, спрямована на виготовлення та реалізацію продукції, виконання робіт чи надання послуг вартісного характеру, що мають цінову визначеність.
Відповідно до п.3 Постанови Пленуму Вищого Господарського Суду України від 24.10.11 №10 Про деякі питання підвідомчості підсудності справ господарським судам у вирішенні питання про те, чи є правовідносини господарськими, а спір - господарським, слід виходити з визначень, наведених у статті 3 Господарського кодексу України: господарський спір підвідомчий господарському суду, зокрема, за таких умов: участь у спорі суб`єкта господарювання; наявність між сторонами, по-перше, господарських відносин, врегульованих Цивільним кодексомУкраїни, Господарським кодексом України, іншими актами господарського і цивільного законодавства, і, по-друге, спору про право, що виникає з відповідних відносин.
Відповідно до статей 1, 12, 41 ГПК України господарські суди розглядають справи в порядку позовного провадження, коли склад учасників спору відповідає положенням статті 1 ГПК України, а правовідносини, з яких виник спір, мають господарський характер.
Згідно зі ст. 3 ГК України під господарською діяльністю розуміється діяльність суб`єктів господарювання у сфері суспільного виробництва, спрямована на виготовлення та реалізацію продукції, виконання робіт чи надання послуг вартісного характеру, що мають цінову визначеність.
Як зазначається в пункті 3.1. Постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 10 від 24.10.2011 року Про деякі питання підвідомчості та підсудності справ господарським судам господарський спір підвідомчий господарському суду, зокрема, за таких умов: 1) участь у спорі суб`єкта господарювання; 2) наявність між сторонами господарських відносин, врегульованих Цивільним кодексом України, Господарським кодексом України, іншими актами господарського і цивільного законодавства, і спору про право, що виникає з відповідних відносин; 3) відсутність у законі норми, що прямо передбачала б вирішення такого спору судом іншої юрисдикції.
05 червня 2018 року у постанові Верховного суду України по справі № 338/180/17 (провадження № 14-144 цс 18) Велика палата Верховного суду зробила наступні висновки про правильне застосування норм права (далі Постанова).
Згідно п. 67 Постанови фізична особа-підприємець позбавляється статусу підприємця з дати внесення до відповідного державного реєстру запису про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності цією фізичною особою (частина восьма статті 4 Закону України Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань ).
Відповідно до пункту 6 частини першої статті 80 ГПК України у редакції, чинній до 15 грудня 2017 року, господарський суд припиняв провадження у справі, якщо припинено діяльність суб`єкта господарювання, який був однією зі сторін у справі (п. 68 Постанови).
У разі припинення підприємницької діяльності фізичною особою її права й обов`язки за укладеними під час здійснення підприємницької діяльності договорами не припиняються, а залишаються за нею як за фізичною особою (п. 70 Постанови).
Згідно п. 71 Постанови фізична особа, яка мала статус суб`єкта підприємницької діяльності, але на дату подання позову втратила його, до 15 грудня 2017 року не могла бути стороною у господарському процесі, якщо для цього не було визначених ГПК України підстав. З часу державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи спори за її участю, зокрема пов`язані з підприємницькою діяльністю, що здійснювалася нею раніше, слід було розглядати за правилами цивільного судочинства, за винятком випадків, коли провадження у відповідних справах було відкрите у господарському суді до настання таких обставин. У разі припинення провадження у господарській справі на підставі пункту 6 частини першої статті 80 ГПК України у редакції, чинній до 15 грудня 2017 року, спори за участю фізичної особи, яка припинила підприємницьку діяльність, мали розглядатися за правилами цивільного судочинства.
Згідно п. 73 Постанови, відтак, з 15 грудня 2017 року господарські суди мають юрисдикцію щодо розгляду за пунктом 1 частини першої статті 20 ГПК України у вказаній редакції спорів, в яких стороною є фізична особа, яка на дату подання позову втратила статус суб`єкта підприємницької діяльності, якщо ці спори пов`язані, зокрема, з підприємницькою діяльністю, що раніше здійснювалася зазначеною фізичною особою, зареєстрованою підприємцем.
Як було зазначено вище, з поданої позовної заяви вбачається, що спір стосується правовідносин, які виникли між юридичною особою та фізичною особою-підприємцем, предметом укладеного договору є господарська діяльність саме фізичної особи-підприємця, отже, враховуючи норми чинного процесуального законодавства та правові висновки Верховного суду від 05 червня 2018 року по справі № 338/180/17, даний позов підлягає розгляду в порядку господарського судочинства.
Отже суд приходить до висновку, що позовні вимоги відносяться до компетенції господарських судів України та відповідно до статті 19 ЦПК України не можуть бути розглянуті в порядку цивільного судочинства.
Відповідно до п. 1 ч.1 ст. 255 ЦПК України провадження по справі закривається, якщо справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Враховуючи вищевикладене, керуючись ст.ст. 255, 259-261, 268, 353, 354 ЦПК України, ст.7 Закону України "Про судовий збір", суд,-
УХВАЛИВ:
Провадження у цивільній справі за позовом товариства з обмеженою відповідальністю"Укрпромхолдинг" "Август", адреса місцезнаходження м.Київ, вул.Якіра 8, оф.38 код ЄДРПО 38870660 до ОСОБА_3 , РНОКПП НОМЕР_1 , адреса проживання, АДРЕСА_1 про стягнення заборгованості - закрити.
Зобов`язати Управління державної казначейської служби України у Коростишівському районі, код ЄДРПОУ 22030101, повернути товариству з обмеженою відповідальністю "УКРПРОМХОЛДИНГ" "АВГУСТ", код 38870660, банк платника АТ "КБ "ГЛОБУС", р/р НОМЕР_2 , МФО 380526, судовий збір в розмірі 5925 (п`ять тисяч дев`ятсот двадцять п`ять) гривень 00 копійок, який було сплачено на р/р UA488999980000031217206006268, за платіжними дорученнями № 2673 від 02.10.2019р.
Ухвала суду може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду через Коростишівський районний суд протягом п`ятнадцяти днів з дня проголошення.
Суддя Т.З.Пасічний
Суд | Коростишівський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 13.07.2020 |
Оприлюднено | 15.07.2020 |
Номер документу | 90343067 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Коростишівський районний суд Житомирської області
Пасічний Т. З.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні