Ухвала
від 13.07.2020 по справі 910/3800/19
ПІВНІЧНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ПІВНІЧНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

вул. Шолуденка, буд. 1, літера А, м. Київ, 04116, (044) 230-06-58 inbox@anec.court.gov.ua

УХВАЛА

"13" липня 2020 р. Справа№ 910/3800/19

Північний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

головуючого: Пономаренка Є.Ю.

суддів: Дідиченко М.А.

Кропивної Л.В.

розглянувши клопотання (додаткове) Харківського науково-дослідного інституту судових експертиз ім. Засл. проф. M.С. Бокаріуса про призначення обстеження, яке необхідне для провадження експертизи №5851 у справі №910/3800/19 за апеляційною скаргою Державного підприємства Державний експертний центр Міністерства охорони здоров`я України на рішення Господарського суду міста Києва від 13.11.2019 (суддя Данилова М.В., повний текст складено - 25.11.2019) у справі за позовом приватного підприємства Науково-виробнича фірма Діамант до Державного підприємства Державний експертний центр Міністерства охорони здоров`я України про стягнення коштів

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою Північного апеляційного господарського суду від 24.02.2020 призначено будівельно-технічну судову експертизу у справі №910/3800/19, проведення якої доручено Харківському науково-дослідному інституту судових експертиз ім. Засл. проф. М.С. Бокаріуса. Апеляційне провадження у справі зупинено до одержання судом висновку судової експертизи.

Від Харківського науково-дослідного інституту судових експертиз ім. Засл. проф. М.С. Бокаріуса надійшов лист від 09.06.2020 №2809/05-23/13/15-20, з клопотанням (додатковим) про призначення обстеження об`єкта Реконструкція незавершеного будівництва та допоміжних споруд для розміщення офісу Державного підприємства Державний експертний центр Міністерства охорони здоров`я України та медико-реабілітаційного центру по вул. Смоленській, 10 у Солом`янскому районі м. Києва , яке необхідне для провадження експертизи №5851 і буде проводитись 24.06.2020 в присутності сторін по справі, а також про забезпечення прибуття, безперешкодного обстеження об`єкта дослідження та належних умов праці.

Ухвалою Північного апеляційного господарського суду від 17.06.2020 поновлено провадження у справі №910/3800/19; зобов`язано Державне підприємство Державний експертний центр Міністерства охорони здоров`я України забезпечити безперешкодний доступ експерта до об`єкта дослідження - Реконструкція незавершеного будівництва та допоміжних споруд для розміщення офісу Державного підприємства Державний експертний центр Міністерства охорони здоров`я України та медико-реабілітаційного центру по вул. Смоленській, 10 у Солом`янскому районі м. Києва ; зобов`язано учасників судового процесу: узгодити з експертом деталі обстеження об`єкта дослідження - Реконструкція незавершеного будівництва та допоміжних споруд для розміщення офісу Державного підприємства Державний експертний центр Міністерства охорони здоров`я України та медико-реабілітаційного центру по вул. Смоленській, 10 у Солом`янскому районі м. Києва ;забезпечити належні умови роботи експерта; бути присутніми під час проведення обстеження об`єкта дослідження; провадження у справі зупинено до одержання судом висновку судової експертизи.

До апеляційного суду 08.07.2020 від позивача надійшло клопотання про проведення експертизи у визначений в ухвалі строк, в якому останній зазначає, що 24.06.2020 не відбулося обстеження об`єкта дослідження - Реконструкція незавершеного будівництва та допоміжних споруд для розміщення офісу Державного підприємства Державний експертний центр Міністерства охорони здоров`я України та медико-реабілітаційного центру по вул. Смоленській, 10 у Солом`янскому районі м. Києва , яке необхідне для провадження експертизи №5851 у справі №910/3800/19 та зважаючи на строки проведення експертизи, просить терміново направити ухвалу до експерта Харківського науково-дослідного інституту судових експертиз ім. Засл. проф. M.С. Бокаріуса, щодо призначення експертизи у даній справі.

Від відповідача до апеляційного суду 09.07.2020 надійшло клопотання про залучення додаткових матеріалів для проведення судової експертизи, в якому останній просить залучити до матеріалів справи документи, які підтверджують факт виконання раніше виконаних робіт ПП Науково-виробнича фірма Діамант медико-реабілітаційного центру по вул. Смоленській, 10 у Солом`янскому районі м. Києва для подальшої передачі на проведення судової експертизи до Харківського науково-дослідного інституту судових експертиз ім. Засл. проф. M.С. Бокаріуса.

До Північного апеляційного господарського суду 13.07.2020 від Харківського науково-дослідного інституту судових експертиз ім. Засл. проф. М.С. Бокаріуса надійшов лист від 03.07.2020 №3101/05-23/13/15-20, з клопотанням (додатковим) про призначення обстеження об`єкта Реконструкція незавершеного будівництва та допоміжних споруд для розміщення офісу Державного підприємства Державний експертний центр Міністерства охорони здоров`я України та медико-реабілітаційного центру по вул. Смоленській, 10 у Солом`янскому районі м. Києва , яке необхідне для провадження експертизи №5851 і буде проводитись 16.07.2020 в присутності сторін по справі, а також про забезпечення прибуття, безперешкодного обстеження об`єкта дослідження та належних умов праці.

Колегія суддів, розглянувши подане клопотання Харківського науково-дослідного інституту судових експертиз ім. Засл. проф. М.С. Бокаріуса, дійшла висновку про необхідність зобов`язання відповідача забезпечити безперешкодний доступ до об`єкта Реконструкція незавершеного будівництва та допоміжних споруд для розміщення офісу Державного підприємства Державний експертний центр Міністерства охорони здоров`я України та медико-реабілітаційного центру по вул. Смоленській, 10 у Солом`янскому районі м. Києва , виходячи з наступного.

Згідно до п. 3.9. р. 3 Інструкції про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень, затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 08.10.1998 № 53/5 (із змінами та доповненнями), якщо необхідно провести експертизу (дослідження) на місці події або огляд об`єкта за його місцезнаходженням, орган (особа), який (яка) призначив(ла) експертизу (залучив(ла) експерта) (замовив(ла) дослідження), повинен(на) забезпечити прибуття експерта, безперешкодний доступ до об`єкта, а також належні умови для його роботи, а в разі потреби викликати учасників процесу або інших осіб. У разі неявки осіб чи їх законних представників, що викликалися, у визначений час на місце події або огляду об`єкта дослідження (огляд) проводиться без їх участі, про що зазначається у висновку.

Таким чином, відповідачу слід забезпечити експерту безперешкодний доступ до об`єкту дослідження - Реконструкція незавершеного будівництва та допоміжних споруд для розміщення офісу Державного підприємства Державний експертний центр Міністерства охорони здоров`я України та медико-реабілітаційного центру по вул. Смоленській, 10 у Солом`янскому районі м. Києва .

З огляду на вчинення судом вказаної процесуальної дії - забов`язання відповідача забезпечити експерту безперешкодний доступ до об`єкту дослідження, провадження у справі №910/3800/19 підлягає поновленню на підставі пункту частини 1 статті 230 Господарського процесуального кодексу України.

Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 228 Господарського процесуального кодексу України господарський суд має право зупинити провадження у справі за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи у випадку призначення господарським судом судової експертизи.

Враховуючи необхідність проведення у даній справі судової експертизи, призначеної згідно ухвали Північного апеляційного господарського суду від 24.02.2020, з метою забезпечення всебічного і повного розгляду всіх обставин справи в їх сукупності, провадження у даній справі підлягає зупиненню до отримання висновку експертизи.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 234, 228, 230 Господарського процесуального кодексу України, апеляційний господарський суд,-

УХВАЛИВ:

1. Поновити провадження у справі №910/3800/19.

2. Зобов`язати Державне підприємство Державний експертний центр Міністерства охорони здоров`я України забезпечити безперешкодний доступ експерта до об`єкта дослідження - Реконструкція незавершеного будівництва та допоміжних споруд для розміщення офісу Державного підприємства Державний експертний центр Міністерства охорони здоров`я України та медико-реабілітаційного центру по вул. Смоленській, 10 у Солом`янскому районі м. Києва .

3. Зобов`язати учасників судового процесу:

узгодити з експертом деталі обстеження об`єкта дослідження - Реконструкція незавершеного будівництва та допоміжних споруд для розміщення офісу Державного підприємства Державний експертний центр Міністерства охорони здоров`я України та медико-реабілітаційного центру по вул. Смоленській, 10 у Солом`янскому районі м. Києва ;

забезпечити належні умови роботи експерта;

бути присутніми під час проведення обстеження об`єкта дослідження.

4. Направити для долучення до матеріалів справи №910/3800/19 документи, надані Державним підприємством Державний експертний центр Міністерства охорони здоров`я України .

5. Копію ухвали надіслати сторонам по справі, а також Харківському науково-дослідному інституту судових експертиз ім. Засл. проф. М.С. Бокаріуса.

6. Провадження у справі зупинити до одержання судом висновку судової експертизи.

Головуючий суддя Є.Ю. Пономаренко

Судді М.А. Дідиченко

Л.В. Кропивна

Дата ухвалення рішення13.07.2020
Оприлюднено14.07.2020

Судовий реєстр по справі —910/3800/19

Ухвала від 12.04.2021

Господарське

Касаційний господарський суд Верховного Суду

Бакуліна С. В.

Ухвала від 03.03.2021

Господарське

Касаційний господарський суд Верховного Суду

Бакуліна С. В.

Постанова від 25.01.2021

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Пономаренко Є.Ю.

Ухвала від 21.12.2020

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Пономаренко Є.Ю.

Ухвала від 13.07.2020

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Пономаренко Є.Ю.

Ухвала від 17.06.2020

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Пономаренко Є.Ю.

Ухвала від 29.04.2020

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Пономаренко Є.Ю.

Ухвала від 06.04.2020

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Пономаренко Є.Ю.

Ухвала від 24.02.2020

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Пономаренко Є.Ю.

Ухвала від 10.02.2020

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Пономаренко Є.Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні