ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
13.07.2020 Справа № 914/1690/20
Суддя Господарського суду Львівської області Запотічняк О.Д. розглянувши заяву Відділу освіти Мостиської районної державної адміністрації Львівської області про скасування судового наказу від 16.06.2020 №926/1156/20, виданого Господарським судом Львівської області за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю фірма «Паливторг» (79035, м. Львів вул. Зелена, 115ж/42, код ЄДРПОУ 40220890) про видачу судового наказу за вимогою про стягнення з Відділу освіти Мостиської районної державної адміністрації Львівської області (81300, Львівська область, Мостиський район, м.Мостиська, вул.Грушевського, 22, код ЄДРПОУ 02144625) 57 255,98грн. заборгованості за договором про закупівлю № 1-Г від 05.02.2019 року.
встановив:
визнав подані матеріали недостатніми для скасування судового наказу , враховуючи наступне.
Господарський процесуальний кодекс України у статті 157 встановлює низку вимог яким повинна відповідати заява про скасування судового наказу, а також додані до заяви про скасування судового наказу документи.
Заява про скасування судового наказу подається в суд у письмовій формі. Заява про скасування судового наказу має містити: 1) найменування суду, до якого подається заява; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) заявника і боржника, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України заявника та боржника, реєстраційний номер облікової картки платника податків заявника та боржника (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта заявника та боржника для фізичних осіб громадян України; 3) ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) представника боржника, якщо заява подається представником, його місце проживання або місцезнаходження; 4) наказ, що оспорюється; 5) зазначення про повну або часткову необґрунтованість вимог стягувача. Заява підписується боржником або його представником. До заяви про скасування судового наказу додаються: 1) документ, що підтверджує сплату судового збору; 2) документ, що підтверджує повноваження представника боржника, якщо заява подається таким представником; 3) клопотання про поновлення пропущеного строку, якщо заява подається після спливу строку, передбаченого частиною першою цієї статті. У разі подання неналежно оформленої заяви про скасування судового наказу суддя постановляє ухвалу про її повернення не пізніше двох днів з дня її надходження до суду.
Відповідно до ст.4 Закону України Про судовий збір , судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» , за подання до господарського суду заяви про скасування судового наказу встановлено ставку судового збору у розмірі 0,05 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до ст. 7 Закону України Про державний бюджет України на 2020 рік , з 1 січня 2020 року для працездатних осіб встановлено прожитковий мінімум на рівні 2 102,00 грн.
Відповідно за подання до суду даної заяви про скасування судового наказу , боржник повинен сплатити судовий збір в сумі 105,10 грн, що становить 0,05 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Слід звернути увагу, що заява подається до господарського суду, а тому застосовуються норми Господарського процесуального кодексу.
Враховуючи наведене, керуючись ст.157, 158, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Заяву про скасування судового наказу відділу освіти Мостиської районної державної адміністрації Львівської області про скасування судового наказу у справі 914/1690/20 - залишити без руху.
2. Надати заявнику строк у 5 (п`ять) календарних днів з дня вручення цієї ухвали для усунення таких недоліків:
2.1. доплатити судовий збір в сумі 105,10 грн.
Ухвала набрала законної сили 13.07.2020р.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Звернути увагу сторін на те, що поняття, обчислення, зупинення процесуальних строків, наслідки їх пропуску, а також підстави та порядок їх поновлення чи продовження, врегульовано главою 6 Розділу І ГПК України. Крім того, законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19) , який набув чинності 30 березня 2020 року, розділ X "Прикінцеві положення" ГПК України доповнено п 4 такого змісту: " Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID -19), строки, визначені статтями 6,157,195,229,256,260,288,295,306,321,341,346,349, а також інші процесуальні строки щодо зміни предмета або підстави позову, збільшення або зменшення розміру позовних вимог, апеляційного оскарження, залишення апеляційної скарги без руху, повернення апеляційної скарги, подання заяви про скасування судового наказу, розгляду справи по суті, строки, на які зупиняється провадження, подання заяви про перегляд судових рішень за нововиявленими або виключними обставинами, звернення зі скаргою, оскарження рішення третейського суду, судового розгляду справи, касаційного оскарження, подання відзиву продовжуються на строк дії такого карантину. Строк, який встановлює суд у своєму рішенні, не може бути меншим, ніж строк карантину, пов`язаного із запобіганням поширенню коронавірусної хвороби (COVID - 19)".
Запропонувати учасникам процесу: подавати всі необхідні документи (позовні заяви, заяви, клопотання, відзиви, пояснення тощо) до господарського суду через електронну пошту, відкриту на сайті « mail.gov.ua» або через особистий кабінет, відкритий у системі «Електронний суд» . Суд звертає увагу, що відкриття електронної пошти на сайті « mail.gov.ua» чи відкриття особистого кабінету в системі «Електронний суд» дозволяють учаснику процесу оперативно отримувати усі процесуальні документи, постановлені судом.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається - lv.arbitr.gov.ua/sud5015/.
Суддя О.Д. Запотічняк
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 13.07.2020 |
Оприлюднено | 15.07.2020 |
Номер документу | 90348881 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Запотічняк О.Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні