Справа № 700/78/20
Провадження № 1-кп/700/45/20
В И Р О К
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13 липня 2020 р. смт.Лисянка
Лисянський районний суд Черкаської області у складі головуючого судді ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
за участю прокурора ОСОБА_3 ,
обвинуваченого ОСОБА_4 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду кримінальне провадження № 1-кп/700/45/20 за обвинуваченням:
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с.Литвинівка, Валківського району, Харківської області та жителя АДРЕСА_1 , громадянина України, з середньою спеціальною освітою, пенсіонера, на утриманні неповнолітніх дітей не має, раніше судимого Лисянським районним судом Черкаської області за ч.1 ст.310 КК України у виді штрафу та застосуванням ст.69 КК України, покарання відбуте, судимість не знята та не погашена, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч.2 ст. 310 Кримінального кодексу України,
УСТАНОВИВ :
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , будучи судимим Лисянським районним судом Черкаської області за ч.1 ст.310 КК України до покарання у виді штрафу, у період не знятої та не погашеної судимості, у червні 2019 року, на власній присадибній ділянці, яка примикає до домоволодіння по АДРЕСА_1 , незаконно, в порушення вимог Закону України «Про обіг в Україні наркотичних засобів, психотропних речовин, іх аналогів та прекурсорів» та «Про заходи протидії незаконного обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, прекурсорів та зловживання ними» вирощував 164 (сто шістдесят чотири) рослини маку снотворного та всупереч забороні на його вирощування, ОСОБА_4 не вжив заходів щодо їх знищення, а навпаки здійснював за ними догляд, обробляв грунт біля рослин, тобто обполював їх, виривав бур`ян, таким чином проводив роботи по їх вирощуванню.
04 липня 2019 року о 16 годині 35 хвилин працівниками Лисянського ВП Звенигородського ВП ГУНП в Черкаській області під час проведення огляду присадибної земельної ділянки, що примикає до домоволодіння АДРЕСА_1 санкціонованим Лисянським районним судом Черкаської області, було виявлено та вилучено 164 (сто шістдесят чотири) рослин зеленого кольору, які згідно висновків експерта від 29.07.2018 року №2/1232 є рослинами виду мак снотворний (Papaver somniferum L), які містять наркотичні засоби.
Своїми умисними діями ОСОБА_4 вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч.2 ст.310 КК України, тобто незаконне вирощування снотворного маку, особою, яка була засуджена за цією статтею.
Допитаний у судовому засіданні ОСОБА_4 свою вину у вчиненні вказаного кримінального правопорушення передбаченого ч.2 ст. 310 КК України визнав повністю та не заперечував обставин вказаних у обвинувальному акті.
У судовому засідання прокурор підтримав обвинувальний акт та просив застосувати до обвинуваченого ОСОБА_4 покарання у виді 3 роки позбавлення волі, звільнивши від відбування призначеного покарання з випробуванням, якщо він протягом 1 (одного) рокуіспитового строку не вчинить нового злочину та виконає покладені на нього обов`язки, а також просив стягнути з обвинуваченого витрати на проведення експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин, прекурсорів та їх аналогів відповідно до довідки від 29.07.2019 року №2-001232 у сумі 942,06 грн.
За згодою учасників судового провадження, згідно ч.3ст. 349 КПК України, суд визнав недоцільним дослідження інших доказів у справі, оскільки вони ніким не оспорюються. При цьому з`ясовано, що учасники провадження, зокрема обвинувачений, правильно розуміють зміст визнаних ним обставин, сумнівів у добровільності та істинності позиції обвинуваченого немає, наслідки визнання цих обставин обвинуваченому роз`яснено.
Відповідно до цих вимог закону, суд обмежився дослідженням доказів, допитом обвинуваченого ОСОБА_4 та дослідженням тих матеріалів кримінального провадження, що характеризують особу обвинуваченого.
Враховуючи визнання вини обвинуваченого, суд вважає його показання є достатнім доказом вини в інкримінованому йому злочині і за таких обставин, вина ОСОБА_4 у вчиненні злочину передбаченого ч.2ст.310 КК Україниє доведеною.
Згідно ст.66 КК України обставини, які пом`якшують покарання, а саме: щирого каяття, сприяння розкриттю злочину, відсутності обставин, що обтяжують покарання, думку прокурора, даних про особу обвинуваченого.
Обставин, що обтяжують покарання ОСОБА_4 передбаченихст.67 КК України, злочин скоєно повторно.
Згідно довідок з Комунального некомерційного підприємства «Лисянська центральна районна лікарня» Лисянської районної ради Черкаської області від 30.07.2019 року №952 ОСОБА_4 , у лікаря нарколога та психіатра на обліку не перебуває.
Скоєний ОСОБА_4 злочин відноситься до категорії злочинів середньої тяжкості.
Відповідно до п.2Постанови ПленумуВерховного судуУкраїни від24.10.2003р.№7 (знаступними змінамиі доповненнями)«Про практикупризначення судамикримінального покарання»визначено,що відповіднодо п.1ч.1ст. 65 ККУкраїни суди повинні призначати покарання в межах, установлених санкцією статті (санкцією частини статті) Особливої частиниКК України, що передбачає відповідальність за вчинений злочин. Із урахуванням ступеня тяжкості, обставин цього злочину, його наслідків і даних про особу судам належить обговорювати питання про призначення менш суворого покарання особам, які вперше вчинили злочини, неповнолітнім, жінкам, котрі на час вчинення злочину чи розгляду справи перебували у стані вагітності, інвалідам, особам похилого віку і тим, які щиро розкаялись у вчиненому, активно сприяли розкриттю злочину, відшкодували завдані збитки тощо.
Призначаючи ОСОБА_4 покарання, суд також враховує вимоги ч.2ст.61 Конституції Українипро те, що юридична відповідальність особи має індивідуальний характер, що відповідно до ч.2ст.50 Кримінального кодексу Українипокарання має на меті не тільки кару, а й виправлення засуджених, а також запобігання вчиненню нових злочинів, як засудженими, так і іншими особами.
Суд, враховуючи зазначені обставини в їх сукупності, бере до уваги те, що ОСОБА_4 вину у скоєному визнав, щиро кається, дійшов висновку про можливість виправлення засудженого без ізоляції від суспільства.
За таких обставин, суд відповідно дост.75 КК України,вважає за можливе звільнити ОСОБА_4 від відбуття призначеного покарання з випробуванням з іспитовим строком, тобто, якщо він не вчинить нового злочину і виконає покладені на нього судом обов`язки, передбаченіст.76 КК України: не виїжджати за межі України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації, повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, періодично з`являтися для реєстрації в уповноважений орган з питань пробації.
Цивільний позов не заявлявся.
Речові докази у справі, а саме: снопи із 100 та 54 рослин маку снотворного, які зберігаються у камері зберігання речових доказів Лисянського відділення поліції Звенигородського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Черкаській області, знищити
Процесуальні витрати пов`язані з проведенням експертизи покласти на обвинуваченого.
Враховуючи викладене та керуючись ч.3 ст.349, ст.ст.368,370,374 КПК України, суд,
УХВАЛИВ:
Визнати ОСОБА_4 винним у вчиненні кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч. 2ст.310 КК Україниі призначити йому покарання у виді 3 (три) роки позбавлення волі.
Згідно ст. 75, п.п. 1, 2 ч. 1 п. 2 ч. 2 ст. 76 КК Українизвільнити ОСОБА_4 від відбування призначеного покарання з випробуванням, якщо він протягом 1 (одного) року іспитового строку не вчинить нового злочину та виконає покладені на нього обов`язки:
- не виїжджати за межі України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації;
- періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації;
- повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання.
Стягнути з ОСОБА_4 накористь державивитрати за проведеннясудово хімічної експертизи,психотропних речовин,прекурсорів таїх аналогів 29.07.2019року №2-001232 у розмірі 942 грн (сімсот вісімдесят п`ять гривень) 06 коп, які необхідно перерахувати для відшкодування витрат (отримувач: УК у Лисян.р-н./Лисянський р-н/, Код класифікації 24060300, ЄДРПОУ -36777814 Банк отримувач Казначейство України (ЕАП), р/р UA398999980313020115000023265).
Речові докази у справі, а саме: снопи із 100 та 54 рослин маку снотворного, які зберігаються у камері зберігання речових доказів Лисянського відділення поліції Звенигородського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Черкаській області, знищити.
Вирок може бути оскаржений до Черкаського апеляційного суду протягом 30 днів з моменту проголошення вироку через Лисянський районний суд Черкаської області.
Копію вироку Лисянського районного суду Черкаської області негайно після його проголошення вручити обвинуваченому та прокурору.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Лисянський районний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 13.07.2020 |
Оприлюднено | 09.02.2023 |
Номер документу | 90353780 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів та інші злочини проти здоров'я населення Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту |
Кримінальне
Лисянський районний суд Черкаської області
Яценко Г. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні