ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
14 липня 2020 року Справа № 18-14-08/466
Господарський суд Черкаської області у складі головуючого судді - Васяновича А.В.,
секретар судового засідання Козоріз О.І.,
за участю представників сторін:
від Головного управління ДПС у Черкаській області - Тесля В.І. - представник за довіреністю,
від ліквідатора - Мисан В.М. - представник за довіреністю,
Новосельцев В.П.,
від Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції - Степаненко В.В. - представник за довіреністю,
розглянувши у відкритому судовому засіданні
заяву Головного управління ДПС у Черкаській області
про визнання поточним кредитором
у справі
за заявою закритого акціонерного товариства "Смілапромбуд", м. Сміла,
Черкаської області
до Радіоприладного заводу "Оризон", м. Сміла, Черкаської області
про визнання банкрутом
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Господарського суду Черкаської області знаходиться справа за заявою закритого акціонерного товариства "Смілапромбуд" до Радіоприладного заводу "Оризон" про визнання банкрутом.
Постановою арбітражного суду Черкаської області від 31 жовтня 1995 року на підставі норм Закону України "Про банкрутство", визнано банкрутом Радіоприладний завод "Оризон".
Ухвалою Господарського суду Черкаської області від 04 липня 2017 року припинено повноваження ліквідатора банкрута - арбітражного керуючого Занька Миколи Миколайовича та призначено ліквідатором арбітражного керуючого Новосельцева Володимира Петровича.
Ухвалою Господарського суду Черкаської області від 21 січня 2020 року продовжено строк ліквідаційної процедури та повноваження ліквідатора Радіоприладного заводу "Оризон" Новосельцева Володимира Петровича до 29 лютого 2020 року.
До Господарського суду Черкаської області від Головного управління ДПС у Черкаській області надійшла заява про визнання поточним кредитором в розмірі 82 821 грн. 12 коп.
Ухвалою Господарського суду Черкаської області від 01 червня 2020 року розгляд заяви Головного управління ДПС у Черкаській області було призначено на 14 липня 2020 року.
Представник Головного управління ДПС у Черкаській області в судовому засіданні вимоги викладені в заяві підтримав та спросив суд визнати Головне управління ДПС у Черкаській області поточним кредитором.
Ліквідатор в судовому засіданні вимоги Головного управління ДПС у Черкаській області визнав повністю.
Дослідивши матеріали справи, а також заслухавши пояснення представника Головного управління ДПС у Черкаській області та ліквідатора, суд вважає за необхідне заяву Головного управління ДПС у Черкаській області про визнання поточним кредитором в розмірі 82 821 грн. 12 коп. задовольнити, виходячи з наступного:
Як вбачається із заяви Головного управління ДПС у Черкаській області заборгованість боржника з єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування складає 82 821 грн. 12 коп.
Кредитор зазначав, що заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування виникло зі звітів про суми нарахованого єдиного соціального внеску з жовтня 2013 року по серпень 2017 року.
Згідно ч. 1 ст. 4 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування" (далі - Закон) платниками єдиного внеску є: роботодавці:
підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами;
фізичні особи - підприємці, зокрема ті, які використовують працю інших осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством про працю, чи за цивільно-правовим договором (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців).
Пунктом 1 ч. 2 ст. 6 Закону визначено, що платник єдиного внеску зобов`язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 7 Закону єдиний внесок нараховується для платників, зазначених у пункті 4 частини першої статті 4 цього Закону, які обрали спрощену систему оподаткування, - на суми, що визначаються такими платниками самостійно для себе, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої цим Законом. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.
Єдиний внесок для платників, зазначених у статті 4 цього Закону, встановлюється у розмірі 22 відсотки до визначеної статтею 7 цього Закону бази нарахування єдиного внеску (ч. 5 ст. 8 Закону).
Відповідно до абз. 3 ч. 8 ст. 9 Закону (в редакції Закону з 01 липня 2017 року) платники єдиного внеску, зазначені у пунктах 4, 5 та 5 1 частини першої статті 4 цього Закону, зобов`язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок.
Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника (ч. 12 ст. 9 Закону).
Згідно ч. 1 ст. 25 Закону рішення, прийняті податковими органами та органами Пенсійного фонду з питань, що належать до їх компетенції відповідно до цього Закону, є обов`язковими до виконання платниками єдиного внеску, посадовими особами і застрахованими особами.
Сума недоїмки не підлягає списанню, зокрема в разі укладення з платником єдиного внеску мирової угоди відповідно до вимог Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", крім випадків повної ліквідації юридичної особи або смерті фізичної особи, визнання її безвісно відсутньою, недієздатною, оголошення померлою та відсутності осіб, які відповідно до цього Закону несуть зобов`язання із сплати єдиного внеску (ч. 7 ст. 25 Закону).
Статтею 1 Кодексу України з процедур банкрутства (далі - Кодекс) визначено поняття кредитора - юридична або фізична особа, а також контролюючий орган, уповноважений відповідно до Податкового кодексу України здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування у межах своїх повноважень, та інші державні органи, які мають вимоги щодо грошових зобов`язань до боржника; забезпечені кредитори - кредитори, вимоги яких до боржника або іншої особи забезпечені заставою майна боржника; конкурсні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, що виникли до відкриття провадження у справі про банкрутство і виконання яких не забезпечено заставою майна боржника; поточні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, що виникли після відкриття провадження у справі про банкрутство.
З дня ухвалення господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури:
господарська діяльність банкрута завершується закінченням технологічного циклу з виготовлення продукції у разі можливості її продажу, крім укладення та виконання договорів, що мають на меті захист майна банкрута або забезпечення його збереження (підтримання) у належному стані, договорів оренди майна, яке тимчасово не використовується, на період до його продажу у процедурі ліквідації тощо;
строк виконання всіх грошових зобов`язань банкрута вважається таким, що настав;
у банкрута не виникає жодних додаткових зобов`язань, у тому числі зі сплати податків і зборів (обов`язкових платежів), крім витрат, безпосередньо пов`язаних із здійсненням ліквідаційної процедури;
припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута (частина 1 статті 59 Кодексу).
Ліквідатор з дня свого призначення здійснює такі повноваження, зокрема, заявляє в установленому порядку заперечення щодо заявлених до боржника вимог поточних кредиторів за зобов`язаннями, які виникли під час провадження у справі про банкрутство і є неоплаченими (частина 1 статті 61 Кодексу).
Ліквідатор в судовому засіданні пояснив, що вимоги ДПС пов`язані з проведенням ліквідаційної процедури підприємства, зокрема сплатою заробітної плати двом найманим працівникам, які забезпечували проведення ліквідаційної процедури.
Заявлені вимоги Головного управління ДПС у Черкаській області ліквідатором внесено до реєстру вимог кредиторів.
Згідно з ч. 3 ст. 61 Кодексу, кошти, що надходять при проведенні ліквідаційної процедури, зараховуються на ліквідаційний рахунок боржника. Після оплати витрат, пов`язаних з проведенням ліквідаційної процедури, та сплати основної і додаткової винагороди арбітражного керуючого здійснюються виплати кредиторам у порядку черговості, встановленому цим Кодексом.
Згідно ч. 4 ст. 60 Кодексу заяви з вимогами поточних кредиторів розглядаються господарським судом у порядку черговості їх надходження. За результатами розгляду зазначених заяв господарський суд своєю ухвалою визнає чи відхиляє (повністю або частково) вимоги таких кредиторів.
Черговість задоволення вимог кредиторів врегульовано ст.64 Кодексу.
За таких обставин заява Головного управління ДПС у Черкаській області підлягає задоволенню.
На підставі вищевказаного, керуючись ст. 234 ГПК України, ст. ст. 1, 59, 60, 61 Кодексу України з процедур банкрутства, суд,-
УХВАЛИВ:
1. Заяву Головного управління ДПС у Черкаській області про визнання поточним кредитором Радіоприладного заводу "Оризон" задовольнити.
2. Визнати Головне управління ДПС у Черкаській області поточним кредитором Радіоприладного заводу "Оризон" на суму 4 204 грн. 00 коп. витрати на оплату судового збору, як вимоги першої черги, на суму 82 821 грн. 12 коп. боргу зі сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, як вимоги другої черги.
3. Копію ухвали надіслати Головному управлінню ДПС у Черкаській області та ліквідатору Новосельцеву Володимиру Петровичу.
Суддя А.В.Васянович
Суд | Господарський суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 14.07.2020 |
Оприлюднено | 15.07.2020 |
Номер документу | 90362316 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Черкаської області
Васянович А.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні