Ухвала
від 14.07.2020 по справі 225/3816/20
ДЗЕРЖИНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Провадження: 2-о/225/301/2020

справа №225/3816/20

У Х В А Л А

про залишення заяви без руху

14 липня 2020 року суддя Дзержинського міського суду Донецької області Соляник А.В., розглянувши заяву ОСОБА_1 (адреса реєстрації: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ), заінтересована особа: Вугледарський міський відділ державної реєстрації актів цивільного стану Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) (місцезнаходження: вул. Трифонова, буд.22, м. Вугледар, Донецька область, код ЄДРПОУ 24640922) про встановлення факту смерті,-

В С Т А Н О В И В :

13.07.2020 року ОСОБА_1 звернулася з заявою про встановлення факту смерті ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .

В обґрунтування вимог заяви посилається на те, що заявниця є донькою померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 .

Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, вважаю, що позовна заява не відповідає вимогам, передбаченим ст. 175, 177 ЦПК України, а тому її слід залишити без руху та надати позивачу строк для усунення недоліків з наступних підстав:

Відповідно до вимог ч.1 ст. 175 ЦПК України у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.

Відповідно до вимог п.п. 2,4,5,8,10 ч.3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити, зокрема, повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків(для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти; зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Як убачається з матеріалів справи, в заяві заявницею не коректно зазначено найменування заінтересованої особи, не зазначено код ЄДРПОУ заінтересованої особи.

Відсутність зазначених відомостей щодо заінтересованої особи позбавляє суд можливості належним чином повідомити заінтересовану особу про день, час і місце розгляду справи, що є необхідною умовою при вирішенні справи по суті.

Дані обставини перешкоджають вирішенню питання про відкриття провадження у справі.

Суд розглядає справи про встановлення факту смерті особи в певний час у разі неможливості реєстрації органом державної реєстрації актів цивільного стану факту смерті (п. 8 ч. 1 ст.315 ЦПК України).

Порядок встановлення факту смерті та її причин, встановлений Законом України Про державну реєстрацію актів цивільного стану (далі - Закон) та Інструкцією щодо заповнення та видачі лікарського свідоцтва про смерть (форма № 106/о), затвердженою наказом МОЗ України від 08 серпня 2006 року № 545 (Інструкція).

Відповідно до ч. 1 ст. 17 Закону України Про державну реєстрацію актів цивільного стану , державна реєстрація смерті проводиться органом державної реєстрації актів цивільного стану на підставі: 1) документа встановленої форми про смерть, виданого закладом охорони здоров`я або судово-медичною установою; 2) рішення суду про встановлення факту смерті особи в певний час або про оголошення її померлою. Державна реєстрація смерті за заявою, поданою у строки, визначені частиною другою цієї статті, та до закінчення одного року з дня настання смерті, проводиться за останнім місцем проживання померлого, за місцем настання смерті чи виявлення трупа або за місцем поховання (ч. 3 ст. 17 Закону).

Заявниця просить встановити факт смерті своєї матері, ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Судом встановлено, що заявницею долучено до матеріалів справи засвідчену копію довідки про причину смерті ОСОБА_2 та засвідчену копію відмови у проведенні державної реєстрації смерті №20.28-58/23 від 29.05.2020.

Пунктом 13 постанови Пленуму Верхового Суду України "Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення" №5 від 31.03.1995 року, зазначено, що заяви про встановлення факту смерті особи в певний час приймаються до провадження суду і розглядаються за умови подання заявниками документів про відмову органів реєстрації актів громадянського стану в реєстрації події смерті.

Але, як вбачається з матеріалів справи, заявницею не долучено до заяви про встановлення факту смерті оригіналу документу про відмову органів реєстрації актів громадянського стану в реєстрації події смерті, а також оригіналу документа встановленої форми про смерть, виданого закладом охорони здоров`я або судово-медичною установою.

Оскільки, в матеріалах заяви про встановлення факту смерті відсутній оригінал документу про відмову органів реєстрації актів громадянського стану в реєстрації події смерті, а також оригінал документа встановленої форми про смерть, виданого закладом охорони здоров`я або судово-медичною установою, суд приходить до висновку, що не долучення до заяви про встановлення факту смерті оригіналу відмови в реєстрації події смерті та оригіналу документа встановленої форми про смерть, виданого закладом охорони здоров`я або судово-медичною установою, є недоліком заяви, який має бути усунений заявницею.

Крім того, заявниця, звертаючись до суду, не додала до заяви про встановлення факту смерті доказів сплати судового збору, зазначивши, що дана справа відноситься до категорії заяв, при поданні яких заявники звільняються від сплати судового збору на підставі п. 21 ч.1 ст.5 ЗУ Про судовий збір .

Відповідно до ч. 1 і ч. 2 ст. 136 ЦПК України, статті 8 Закону України Про судовий збір , враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити та розстрочити, зменшити або звільнити від сплати судового збору.

З підстав, зазначених у частині першій статті 136 ЦПК України, суд враховуючи майновий стан сторони, у порядку, передбаченому законом, може зменшити розмір належних до сплати судових витрат, пов`язаних з розглядом справи, або звільнити від їх сплати.

Таким чином, фактичною підставою для відстрочення або розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати є майновий стан сторони, що ускладнює сплату судового збору в зазначеному законодавством розмірі.

Таке ж саме положення визначено і в п. 29 постанови Пленуму Вищого Спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ № 10 від 17.10.2014 року Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах , де відповідно до статті 8 Закону № 3674-VI та статті 82 ЦПК України єдиною підставою для відстрочення або розстрочення сплати судового збору є врахування судом майнового стану сторони, тобто фізичної або юридичної особи (наприклад довідка про доходи, про склад сім`ї, про наявність на утриманні непрацездатних членів сім`ї, банківські документи про відсутність на рахунку коштів, довідка податкового органу про перелік розрахункових та інших рахунків тощо).

Клопотання про відстрочення або розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати може бути викладене в заяві чи скарзі, які подаються до суду, або окремим документом. Особа, яка заявляє відповідне клопотання, згідно зі статтею 12 ЦПК України повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав або перешкоджає сплаті нею судового збору у встановленому законодавством порядку і розмірі.

Всупереч зазначеним вимогам, заявниця не посилається у заяві про встановлення факту смерті на тяжке матеріальне становище, жодного документа, який би підтверджував відсутність у неї коштів на сплату судового збору, до матеріалів справи не додала.

Відповідно до ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Враховуючи наведене, заяву про встановлення факту смерті слід залишити без руху та надати позивачу строк для усунення вищеназваних недоліків.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 12, 82, 136, 175,177, 185, 315 ЦПУ України, ст.. 17 Закону України Про державну реєстрацію актів цивільного стану , Інструкцією щодо заповнення та видачі лікарського свідоцтва про смерть (форма № 106/о), затвердженою наказом МОЗ України від 08 серпня 2006 року № 545, п.13 Постанови Пленуму Верхового Суду України "Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення" №5 від 31.03.1995 року, ст..5 ЗУ Про судовий збір , суд -

У Х В А Л И В:

Заяву ОСОБА_1 (адреса реєстрації: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ), заінтересована особа: Вугледарський міський відділ державної реєстрації актів цивільного стану Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) (місцезнаходження: вул. Трифонова, буд.22, м. Вугледар, Донецька область, код ЄДРПОУ 24640922) про встановлення факту смерті залишити без руху з наданням строку який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали, для усунення недоліків, а саме: долучення до матеріалів справи оригіналу документа про відмову органів реєстрації актів цивільного стану в реєстрації події смерті, оригіналу документа встановленої форми про смерть, виданого закладом охорони здоров`я або судово-медичною установою, коректно зазначити найменування заінтересованої особи, її код ЄДРПОУ, а також долучити до матеріалів справи документ про сплату судового збору.

Роз`яснити заявниці, що в разі не усунення недоліків заява про встановлення факту смерті буде вважатися неподаною та повернута заявниці.

Копію ухвали направити заявниці.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя:

СудДзержинський міський суд Донецької області
Дата ухвалення рішення14.07.2020
Оприлюднено15.07.2020
Номер документу90367378
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —225/3816/20

Ухвала від 30.12.2020

Цивільне

Дзержинський міський суд Донецької області

Соляник А. В.

Ухвала від 14.07.2020

Цивільне

Дзержинський міський суд Донецької області

Соляник А. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні