Справа № 263/2109/20
Провадження № 2/263/1296/2020
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 липня 2020 року м. Маріуполь
Жовтневий районний суд міста Маріуполя Донецької області у складі:
головуючого судді Музики О.М.,
за участю секретаря Налісної Ю.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Маріуполі за правилами спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на дитину та дружину до досягнення дитиною трирічного віку,
ВСТАНОВИВ:
До Жовтневого районного суду міста Маріуполя Донецької області 07 лютого 2020 року надійшла позовна заява ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , в якій позивач, уточнивши позовні вимоги, просить суд стягнути з ОСОБА_2 аліменти на неповнолітню дитину - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у розмірі 3 000 грн. щомісячно, починаючи з дня подання позовної заяви, та аліменти на ОСОБА_1 у розмірі 1 000 грн. до досягнення донькою ОСОБА_3 трирічного віку, тобто до ІНФОРМАЦІЯ_2 . На обґрунтування вимог позивач посилається на те, що з 14 лютого 2018 року вона перебуває у зареєстрованому шлюбі із ОСОБА_2 , що підтверджується свідоцтвом про одруження. Під час шлюбу у ОСОБА_1 та ОСОБА_2 народилася донька - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . У шлюбі між сторонами почалися проблеми та з березня 2019 року фактичні шлюбні відносини між ними припинені, спільне господарство вони не ведуть, проживають окремо, донька проживає з позивачем. Відповідач не цікавиться життям дитини, її розвитком, не займається вихованням, не приділяє уваги, не надає допомогу на її утримання. Позивач не має можливості працювати, оскільки здійснює догляд за дитиною, а її дохід складається лише з допомоги при народженні дитини. Протягом останніх 10 років відповідач працює моряком та ходить у рейси у складі команди іноземних суден, має систематичний дохід в іноземній валюті та має можливість надавати матеріальну допомогу позивачу та сплачувати аліменти на дитину.
Відповідач не скористався своїм правом та відзив на позов на адресу суду не направив.
Рух справи.
Ухвалою Жовтневого районного суду м. Маріуполя Донецької області від 20 лютого 2020 року відкрито провадження у справі та призначено її до розгляду у порядку спрощеного позовного провадження із повідомленням (викликом) сторін. Роз`яснено відповідачу право подати відзив на позов, а позивачу відповідь на відзив.
Ухвалою Жовтневого районного суду м. Маріуполя Донецької області від 05 березня 2020 року задоволено клопотання позивача ОСОБА_1 про витребування доказів та витребувані докази у порядку ч. 1 ст. 84 ЦПК України.
Ухвалою Жовтневого районного суду м. Маріуполя Донецької області від 08 липня 2020 року прийнято до розгляду заяву позивача про зменшення позовних вимог.
Від представника позивача - ОСОБА_4 - до суду надійшла заява про розгляд справи за її відсутності та за відсутності позивача, в якій вона підтримала позовні вимоги у повному обсязі та просила їх задовольнити.
Від відповідача ОСОБА_2 до суду надійшла заява про розгляд справи за його відсутності, в якій уточнені позовні вимоги він визнав у повному обсязі та погодився сплачувати аліменти на дитину у розмірі 3 000 грн. до досягнення нею повноліття та 1 000 грн. на дружину до досягнення дитиною трирічного віку.
Представник відповідача - адвокат Журавльова І.В. - надала суду заяву про розгляд справи за її відсутності, в якій зазначила про те, що відповідачем визнані уточнені позовні вимоги.
Фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється у відповідності до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, у зв`язку з розглядом справи за відсутності учасників справи.
Судом досліджуються саме представлені письмові докази на підтвердження та спростування тих обставин, на які посилалася позивач, а також витребувані судом у порядку ч. 1 ст. 84 ЦПК України, інших суду не представлено та про їх витребування перед судом не порушувалося клопотань.
Суд, вирішуючи питання, передбачені ст. ст. 12, 264 ЦПК України, виходить з такого.
Судом установлено, що ОСОБА_1 та ОСОБА_2 з 14 лютого 2018 року перебувають у зареєстрованому шлюбі, що підтверджується свідоцтвом про одруження серії НОМЕР_1 , виданим Центральним районним у м. Маріуполі відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Донецькій області, актовий запис № 70 (а. с. 7).
Відповідно до свідоцтва про народження серії НОМЕР_2 , виданого Центральним районним у м. Маріуполі відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Донецькій області від 29 січня 2019 року, батьками ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , є: ОСОБА_2 та ОСОБА_1 (а. с. 8).
З акта про фактичне проживання та довідки про склад сім`ї, складених КСН Шевченківський 15 січня 2020 року, вбачається, що ОСОБА_1 зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , разом із доньками ОСОБА_6 та ОСОБА_3 (а. с. 6).
Згідно з відповіддю АТ Укрсиббанк від 17 березня 2020 року ОСОБА_2 рахунки у банку не відкривав (а. с. 23).
АТ ПУМБ представлено суду виписки по рахункам, відкритим на ім`я ОСОБА_2 за період 21 квітня 2004 року по 05 березня 2020 року (а. с. 29-36).
За відомостями ПП Барк Марін від 02 червня 2020 року указаним підприємством надані послуги ОСОБА_2 у працевлаштуванні, який працював матросом першого класу на судні під іноземним прапором та фактично відпрацював з 23 червня 2018 року по 20 січня 2019 року. Контракт між моряком та судновласником ОСОБА_2 підписував на борту судна з капітаном, який є офіційним представником останнього (а. с. 40).
Відповідно до відповіді Головного центру обробки спеціальної інформації Прикордонної служби України від 23 червня 2020 року ОСОБА_2 перетинав державний кордон України за період з 01 березня 2018 року по 31 грудня 2019 року: 07 листопада 2019 року, 29 квітня 2019 року, 22 січня 2019 року, 23 червня 2018 року (а. с. 48)
Мотиви суду.
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 27 Конвенції ООН про права дитини від 20 листопада 1989 року, яка ратифікована Постановою Верховної Ради України № 789ХІІ (78912) від 27 лютого 1991 року та набула чинності для України 27 вересня 1991 року, держава визнає право кожної дитини на рівень життя, необхідний для фізичного, розумового, духовного, морального і соціального розвитку дитини. Батьки або інші особи, які виховують дитину, несуть основну відповідальність за забезпечення в межах своїх здібностей і фінансових можливостей умов життя, необхідних для розвитку дитини.
За змістом ст. 180 СК України батьки зобов`язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
За рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька або у твердій грошовій сумі за вибором того з батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина (ч. 3 ст. 181 СК України).
За положеннями ч. ч. 1, 2 ст. 183 СК України частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.
Згідно з ч. 1 ст. 182 СК України при визначенні розміру аліментів суд враховує: 1) стан здоров`я та матеріальне становище дитини; 2) стан здоров`я та матеріальне становище платника аліментів; 3) наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; 3-1) наявність на праві власності, володіння та/або користування у платника аліментів майна та майнових прав, у тому числі рухомого та нерухомого майна, грошових коштів, виключних прав на результати інтелектуальної діяльності, корпоративних прав; 3-2) доведені стягувачем аліментів витрати платника аліментів, у тому числі на придбання нерухомого або рухомого майна, сума яких перевищує десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи, якщо платником аліментів не доведено джерело походження коштів; 4) інші обставини, що мають істотне значення.
Статтею 184 СК України передбачено, що суд за заявою одержувача визначає розмір аліментів у твердій грошовій сумі. Розмір аліментів, визначений судом або за домовленістю між батьками у твердій грошовій сумі, підлягає індексації відповідно до закону.
Таким чином, визначаючи належний до стягнення з відповідача розмір аліментів, суд враховує вимоги ст. 182 СК України, право дитини на достатній рівень життя, а також з урахуванням обов`язку обох батьків утримувати своїх дітей, суд приходить до висновку про задоволення позову у заявленому позивачем розмірі 3 000 грн., що відповідатиме вимогам закону та не порушуватиме прав як позивача, так і відповідача.
Відповідно до ч. ч. 2, 4 ст. 84 СК України дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка - батька дитини до досягнення дитиною трьох років. Право на утримання вагітна дружина, а також дружина, з якою проживає дитина, має незалежно від того, чи вона працює, та незалежно від її матеріального становища, за умови, що чоловік може надавати матеріальну допомогу.
Аналіз даних положень сімейного законодавства дає підстави суду вважати, що сімейним законодавством України передбачено право дружини-матері на утримання чоловіком-батьком до досягнення дитиною трирічного віку незалежно від того, чи вона працює та незалежно від її матеріального становища, за умови, що чоловік може надавати матеріальну допомогу. Подання суду доказів того, що дружина, з якою проживає дитина, потребує матеріальної допомоги, не є обов`язковим, оскільки право на аліменти належить дружині матері незалежно від цієї обставини.
З урахуванням потреб дружини, можливостей відповідача та встановлених судом обставин, суд вважає за необхідне стягнути з відповідача аліменти на дружину до досягнення дитиною трьох років у твердій грошовій сумі у розмірі 1 000 грн., щомісячно, починаючи з дня пред`явлення позову до суду і до досягнення дитиною трирічного віку.
Визнання відповідачем пред`явленого позову не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.
Відповідно до ч. 1 ст. 191 СК України аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду з дня пред`явлення позову.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 430 ЦПК України рішення суду в межах суми платежу за один місяць допускається до негайного виконання.
Щодо судових витрат.
Відповідно до ч. 1 ст. 141 ЦПК України судовий збір покладається на сторони пропорційно задоволених позовних вимог.
Проте, положеннями статті 142 ЦПК України передбачено порядок розподілу судових витрат у разі визнання позову, закриття провадження у справі або залишення позову без розгляду.
За змістом ч. 1 ст. 142 ЦПК України, у разі визнання позову відповідачем до початку розгляду справи по суті суд у відповідній ухвалі чи рішенні у порядку, встановленому законом, вирішує питання про повернення позивачу з державного бюджету 50 відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову.
Аналогічна норма викладена і в ч. 3 ст. 7 Закону України Про судовий збір .
Таким чином, оскільки відповідач визнав позов до початку розгляду справи по суті, а позивач звільнена від сплати судового збору в силу вимог п. 3 ч. 1 ст. 5 Закону України Про судовий збір , необхідно дійти висновку про наявність підстав для стягнення з відповідача на користь держави половини судового збору, тобто 420,40 грн. (за позовну вимогу про стягнення аліментів на дитину) та 420,40 грн. (за позовну вимогу про стягнення аліментів на дружину).
Керуючись ст. ст. 84, 180, 182, 184, 191 СК України, ст. ст. 3, 12, 13, 76-80, 89, 141, 206, 263-265 ЦПК України, суд,
В И Р І Ш И В:
Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на дитину та дружину до досягнення дитиною трирічного віку, - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 аліменти на дитину - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у твердій грошовій сумі у розмірі 3 000 (три тисячі) грн., яка підлягає індексації відповідно до закону, щомісячно, починаючи з 17 лютого 2020 року та до повноліття дитини.
Стягнути з ОСОБА_2 аліменти на користь ОСОБА_1 у твердій грошовій сумі у розмірі 1 000 грн., яка підлягає індексації відповідно до закону, щомісячно, починаючи з 17 лютого 2020 року та до досягнення ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , трирічного віку.
Рішення суду в частині стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць підлягає негайному виконанню.
Стягнути з ОСОБА_2 у дохід держави судовий збір у сумі 840,80 грн.
Рішення суду може бути оскаржене до Донецького апеляційного суду через Жовтневий районний суд м. Маріуполя Донецької області шляхом подачі апеляційної скарги протягом 30 днів.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повний текст рішення виготовлений 13 липня 2020 року.
Із повним текстом рішення суду можна ознайомитися у Єдиному державному реєстрі судових рішень за адресою: http://www.reyestr.court.gov.ua.
Відомості про сторін у справі:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ІПН НОМЕР_3 , адреса реєстрації: АДРЕСА_1 ;
ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , ІПН НОМЕР_4 , адреса реєстрації: АДРЕСА_2 .
Суддя О.М. Музика
Суд | Жовтневий районний суд м.Маріуполя |
Дата ухвалення рішення | 08.07.2020 |
Оприлюднено | 15.07.2020 |
Номер документу | 90367500 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Жовтневий районний суд м.Маріуполя
Музика О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні