Справа № 329/534/20
Провадження № 2-а/329/8/2020
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
14 липня 2020 року смт Чернігівка
Чернігівський районний суд Запорізької області у складі Богослов А.В., за участі помічника судді, який виконує повноваження секретаря судового засідання Сокирко В.В. позивача ОСОБА_1 , представника позивача Середи О.П., відповідача Виконавчого комітету Чернігівської селищної ради Чернігівського району Запорізької області, розглянувши у відкритому судовому засіданні питання щодо сплати судового збору в адміністративній справі про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду із вищевказаною позовною заявою до відповідача.
Ухвалою судді Чернігівського районного суду Запорізької області від 08.07.2020 позовна заява прийнята до розгляду та відкрито провадження у справі.
Згідно ч.3 ст.161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Частиною 1 ст.169 КАС України передбачено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
При поданні позовної заяви позивачем не додано документ про сплату судового збору, а також не надано документ і про звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно п/п 1 п.3 Закону України Про судовий збір за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою справляється судовий збір в розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду.
Статтею 7 Закону України Про Державний бюджет України на 2020 рік передбачено, що у 2020 році прожитковий мінімум на працездатну особу з 1 січня 2020 року складає - 2102 гривні.
Проте, в Постанові Великої Палати Верховного Суду від 18.03.2020, справа № 543/775/17, зазначено, що з огляду на необхідність однакового підходу у визначенні розміру судового збору, який підлягає застосуванню у справах щодо накладення адміністративного стягнення та справляння судового збору, він складає за подання позовної заяви 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Таким чином, позивачу необхідно було сплатити судовий збір в розмірі 420,40 грн.
В Постанові Великої Палати Верховного Суду від 18.03.2020, справа № 543/775/17, також міститься правовий висновок про те, що при подані позовної заяви щодо оскарження особою постанови про притягнення її до адміністративної відповідальності має справлятися судовий збір.
Згідно ч.13 ст.171 КАС України суддя, встановивши після відкриття провадження у справі, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 160, 161 цього Кодексу, постановляє ухвалу не пізніше наступного дня, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п`яти днів з дня вручення позивачу ухвали.
Оскільки невідповідність позовної заяви вимогам ст.161 КАС України виявлена після відкриття провадження у справі, позовну заяву слід залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення недоліків.
В судове засідання позивач та його представник не з`явилися, надали клопотання про проведення засідання без їх участі, також зазначили, що не заперечують проти сплати судового збору.
Представник відповідача в судове засідання не з`явився, надав клопотання про розгляд справи без його участі.
За таких обставин суд доходить до висновку про необхідність залишення позовної заяви без руху.
Отже позивачу з метою усунення недоліків позовної заяви необхідно сплатити судовий збір в розмірі 420,40 грн
Керуючись ст. 171 КАС України,
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Чернігівської селищної ради Чернігівського району Запорізької області про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення, - залишити без руху, надавши позивачу п`ять днів з дня отримання ухвали суду для усунення недоліків.
У разі невиконання ухвали суду в зазначений строк, заява вважається неподаною та повертається представнику позивача зі всіма доданими до неї документами.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та оскарженню не підлягає.
Суддя А.В. Богослов
Суд | Чернігівський районний суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 14.07.2020 |
Оприлюднено | 15.07.2020 |
Номер документу | 90369137 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Чернігівський районний суд Запорізької області
Богослов А. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні