Рішення
від 14.07.2020 по справі 594/866/20
БОРЩІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 594/866/20

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 липня 2020 року м.Борщів

Борщівський районний суд Тернопільської області в складі:

головуючої - судді Губіш О.А.

секретаря - Кушнір Т.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Борщеві цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа Більче - Золотецька сільська рада, про встановлення факту належності правовстановлюючого документу, -

в с т а н о в и в :

Заявник ОСОБА_1 звернулася до суду з заявою про встановлення факту належності правовстановлюючого документу, а саме державного акту на право приватної власності на землю серії IV-TP № 025915, який був виданий на ім`я ОСОБА_1 .

Свої вимоги обгрунтовує тим, що у вказаному державному акті при його видачі, її ім`я помилково зазначено як ОСОБА_2 , оскільки згідно паспорта громадянина України, вона є ОСОБА_3 .

Через вказані розбіжності, не може належним чином користуватися належною їй земельною ділянкою. Встановлення факту належності даного державного акту їй необхідно для реалізації своїх прав як власника земельної ділянки.

Заявник ОСОБА_1 в судове засідання не з`явилася. До суду подала заяву, у якій просила справу слухати у її відсутності, заявлені вимоги підтримує та просить їх задовольнити з підстав, викладених у заяві.

Представник заінтересованої особи на розгляд справи не з`явився. Від сільського голови Більче - Золотецької сільської ради Огородник Г.П. до суду надійшла письмова заява, в якій така просила справу слухати у відсутності представника сільської ради, при цьому зазначила, що не заперечує щодо задоволення вимог ОСОБА_1 .

За таких обставин, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази, надані сторонами, суд приходить до висновку, що заява підлягає до задоволення, виходячи з наступного.

Як встановлено судом, заявник ОСОБА_1 народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 у с.Більче - Золоте Борщівського району Тернопільської області, що стверджується даними внесеними в паспорт громадянина України серія НОМЕР_1 , виданим 26 березня 2002 року Борщівським РВ УМВС України в Тернопільській області.

Поряд з тим встановлено, що на ім`я заявника, Більче - Золотецькою сільською радою Борщівського району Тернопільської області на підставі рішення Більче - Золотецької сільської ради №75 від 04 квітня 2000 року, 20 вересня 2000 року видано державний акт на право приватної власності на землю серії IV-TP № 025915, площею 1, 63 га на території Іванківської сільської ради Борщівського району Тернопільської області, цільове призначення якої для ведення сільського господарства. Однак у такому, ім`я власника земельної ділянки помилково зазначено як ОСОБА_2 замість вірного ОСОБА_3 . Наведене вбачається з копії державного акту.

21 серпня 2019 року державний реєстратор прав на нерухоме майно Більче - Золотецької сільської ради Скорохід Н.С ОСОБА_4 , своїм рішенням про відмову у державній реєстрації прав та їх обтяжень №48324783, відмовив заявнику у державній реєстрації права власності, форма власності: приватна на земельну ділянку, що розташована Тернопільська область, Борщівський район, село Більче - Золотецька сільська рада, кадастровий номер земельної ділянки 6120880900:01:001:0039, оскільки документи подані для державної реєстрації прав, не відповідають вимогам, або не дають змоги встановити відповідність заявлених прав документам, що їх посвідчують, а саме державний акт на право на земельну ділянку серії IV-ТР №025915 виданий Більче - Золотецькою сільською радою від 20 вересняч 2000 року на ОСОБА_1 , а суб`єктом звернення являється ОСОБА_1 .

Судом встановлено, що помилка допущена у написанні прізвища заявника у державному акті, є наслідком аналогічної помилки у списку громадян, яким передані у приватну власність земельні частки (паї) селянської спілки Перемога Борщівського району, який є додатком до рішення 11 сесії 23 скликання Більче - Золотецької сільської ради від 04 квітня 2000 року №75, у якому під №27 заявника зазначено як ОСОБА_1 .

Крім того, згідно довідки Більче - Золотецької сільської ради №517 від 11 червня 2020 року, копії облікової картки об`єкта по господарського обліку на 2016-2020 року, номер об`єкта по господарського обліку 01-0453-1, вбачається, що в домогосподарстві по АДРЕСА_1 та проживає ОСОБА_1 . ОСОБА_1 та ОСОБА_1 є однією і тіє ж особою. Інші особи з такими ж анкетними даними на території сільської ради не проживають і не проживали. Державний акт від 20.09.2000 року серія НОМЕР_2 , дійсно належить ОСОБА_1 .

Згідно повідомлення Відділу у Борщівському районі Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області від 22.01.2020 року №3/132-20 наданого на заяву ОСОБА_1 , з 01 січня 2013 року набули чинності Закони України Про Державний земельний кадастр , Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень , постанова Кабінету Міністрів України від 17.10.2012 № 1051 Про затвердження Порядку ведення Державного земельного кадастру , згідно з якими повноваження територіальних органів Держземагентства у частині державної реєстрації державних актів на право власності на земельну ділянку та на право постійного користування земельною ділянкою, договорів оренди (суборенди) земель, права сервітуту, права користування земельною ділянкою для сільськогосподарських; потреб (емфітевзис), права забудови земельної ділянки (суперфіцій) припинилися. Помилки у землевпорядних документах, у тому числі і державних актах, які видавалися громадянам та юридичним особам у різний час поділяють на 2 групи: технічні та орфографічні. Технічні помилки стосуються неправильно визначеної площі земельної ділянки, її конфігурацій тощо. Орфографічними є помилки допущені у написанні прізвища, імені і по батькові громадянина, якому видавався державний акт на право приватної власності на його земельну ділянку; назві юридичної особи; назві населеного пункту, вулиці тощо. Слід зазначити, що можливість виправлення орфографічних помилок до 2013 року було пов`язано з видачею нових державних актів взамін тих, що містили помилки. З 01.01.2013 року, згідно чинного законодавства, державні акти не видаються, а отримати новий акт взамін того, в якому міститься помилка неможливо. Крім того, за весь період видачі державних актів на право власності та на право постійного користування землею відповідною Інструкцією по їх заповненню заборонялося робити виправлення або помарки, оскільки такий акт вважався би зіпсованим.

Проаналізувавши вищевикладені факти, суд приходить до висновку, що факт належності заявнику ОСОБА_1 правовстановлюючого документу - державного акту на право приватної власності на землю серії IV-ТР №025915 , який було видано на ім`я ОСОБА_1 , знайшов своє підтвердження, а тому даний факт підлягає встановленню.

На підставі п.6 ч.1 ст.315 ЦПК України, керуючись ст.ст. 12, 15, 81, 84, 89, 136, 141, 293, 294, 315 ЦПК України, суд -

в и р і ш и в :

Заяву задоволити.

Встановити факт належності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , жительці с.Більче - Золоте Борщівського району Тернопільської області, РНОКПП НОМЕР_3 , правовстановлюючого документу - державного акту на право приватної власності на землю серії IV-ТР №025915, виданого 20 вересня 2000 року Більче - Золотецькою сільською радою Борщівського району Тернопільської області, на підставі рішення Більче - Золотецької сільської ради Борщівського району Тернопільської області №75 від 04 квітня 2000 року, на ім`я ОСОБА_1 .

Судові витрати по справі покласти на сторони в межах, в яких вони їх понесли.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційну скаргу на рішення суду може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення, шляхом подачі такої скарги до Тернопільського апеляційного суду через Борщівський районний суд Тернопільської області.

Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 ЦПК України.

Головуюча:

СудБорщівський районний суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення14.07.2020
Оприлюднено15.07.2020
Номер документу90370087
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —594/866/20

Рішення від 14.07.2020

Цивільне

Борщівський районний суд Тернопільської області

Губіш О. А.

Ухвала від 22.06.2020

Цивільне

Борщівський районний суд Тернопільської області

Губіш О. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні