Ухвала
від 14.07.2020 по справі 583/2506/20
ОХТИРСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 583/2506/20

1-кс/583/858/20

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 липня 2020 року Охтирський міськрайонний суд Сумської області у складі:

головуючого слідчого судді ОСОБА_1

за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Охтирка скаргу захисника ОСОБА_3 - адвоката ОСОБА_4 про зобов`язання внести відомості щодо вчинення кримінального правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань,

ВСТАНОВИВ:

13.07.2020 року захисник ОСОБА_3 - адвокат ОСОБА_4 звернувся до суду зі скаргою, в якій просить поновити строк звернення до суду з вказаною скаргою, зобов`язати відповідальну особу слідчого відділу Охтирського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Сумській області внести відомості про кримінальне правопорушення за його заявою, зареєстрованою в Журналі єдиного обліку заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події від 03.07.2020 року за фактом самовільного зайняття земельної ділянки, яким завдано значної шкоди її законному володільцю або власнику за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 197 КК України.

Свої вимоги мотивує тим, що 03.07.2020 року він звернувся до Охтирського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Сумській області з заявою про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ст. 197 ч. 1 КК України, в якій зазначив, що в квітні 2018 року він засіяв свою земельну ділянку площею 2,46 га, кадастровий номер 5920387500:01:001:1527, 5920387500:01:001:1526, що розташована поблизу с. Жолоби, Охтирського району сумської області зерном люцерни, яка дає врожай на протязі декількох років, котрі він збирає та реалізовує по ціні від 50 грн. за 1 кг до 120-150 грн. за 1 кг. Влітку 2019 року, він зібрав одну тону насіння люцерни, що у вартісному виразі становить 50000 грн. і такий дохід він би отримував на протязі п`яти років, що у вартісному виразі становить від 250 000 грн. до 500000 грн. В травні 2020 року ОСОБА_5 умисно, протиправно, без будь-яких дозволів чи договірних документів,здійснив самозахват вищевказаних земельних ділянок,що належить йому на праві власності і продискував її трактором, таким чином знищивши врожай засадженої ним культури. Внаслідок умисних, протиправних дій ОСОБА_6 йому завдана матеріальна шкода, як потерпілому

Вказана заява була зареєстрована в Журналі єдиного обліку за № 5402, проте до цього часу всупереч ст. 214 КПК України відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань не внесені.

ОСОБА_3 та його захисник ОСОБА_4 в судове засідання не з`явились, ОСОБА_4 надав заяву про розгляд справи у його відсутність та відсутність ОСОБА_3 , скаргу підтримують у повному обсязі.

Тому слідчий суддя вважає за можливе розглянути скаргу у відсутність особи, яка подала скаргу та його захисника.

Прокурор та слідчий в судове засідання не з`явились повідомлені належним чином.

Відповідно до положень ст.306 КПК України відсутність слідчого та прокурора не є перешкодою для розгляду скарги.

На підставі ст.107 КПК України розгляд справи здійснюється без фіксування судового процесу за допомогою технічних засобів.

Слідчий суддя, дослідивши матеріали скарги, дійшов наступного висновку.

Встановлено, що 03.07.2020 року ОСОБА_3 звернувся до Охтирського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Сумській області з письмовою заявою про злочин, яку зареєстровано в журналі єдиного обліку заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події Охтирського відділу поліції за номером 5402 від 03.07.2020 року.

Як передбачено п.1 ч.1 ст. 303 КПК Українина досудовому провадженні можуть бути оскаржені такі рішення, дії чи бездіяльність слідчого або прокурора, зокрема бездіяльність слідчого, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення - заявником, потерпілим його представником чи законним представником.

Відповідно до ч.1 ст. 214 КПК України, слідчий, дізнавач, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов`язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати розслідування. Слідчий, який здійснюватиме досудове розслідування, визначається керівником органу досудового розслідування, а дізнавач - керівником органу дізнання, а в разі відсутності підрозділу дізнання - керівником органу досудового розслідування.

Слідчий, прокурор, інша службова особа, уповноважена на прийняття та реєстрацію заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення, зобов`язані прийняти та зареєструвати таку заяву чи повідомлення. Відмова у прийнятті та реєстрації заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення не допускається.

Системний аналіз положень ст.ст. 214, 303, 304 КПК України свідчить, що предметом судового контролю слідчого судді може бути бездіяльність слідчого чи прокурора щодо невнесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення. Тобто, саме заява чи повідомлення про кримінальне правопорушення є передумовою для внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань та для початку досудового розслідування в кримінальному провадженні.

Підставами вважати заяву чи повідомлення саме про злочин є наявність в таких заявах або повідомленнях об`єктивних даних, які дійсно свідчать про ознаки злочину. Такими даними є фактичне існування доказів, що підтверджує реальність конкретної події злочину (час, місце, спосіб та інші обставини вчинення злочину).

Зі змісту скарги вбачається, що в заяві ОСОБА_3 про вчинення кримінального правопорушення маються відомості, передбачені ч.5 ст.214 КПК України, які повинні вноситись до Єдиного реєстру досудових розслідувань та перевірятись у визначенийКПК України спосіб.

Відповідно до розділу II п.2.1 Положення про порядок ведення Єдиного реєстру досудових розслідувань, затвердженого наказом Генерального прокурора України № 69 від 17.08.2012 року, облік кримінальних правопорушень за заявами, повідомленнями, які надійшли прокурору або органу досудового розслідування, або виявленими з інших джерел обставинами, що свідчить про вчинення кримінального правопорушення, здійснюється за дорученням керівника прокуратури або органу досудового розслідування шляхом внесення до реєстру відомостей, визначених ч.5ст.214 КПК України.

Відповідно до вимог ч.1 ст. 214 КПК України бездіяльність слідчого, дізнавача, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань, означає невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань впродовж 24 годин після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення, і саме в цьому контексті слідчий суддя оцінює доводи особи, яка подала скаргу про оскарження бездіяльності Охтирського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Сумській області, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Слідчий суддя при розгляді скарги не встановлює обставини, зокрема чи містить заява, повідомлення про кримінальне правопорушення склад злочину та не досліджує докази про наявність в діяннях особи складу кримінального правопорушення.

З матеріалів скарги вбачається, що відомості за заявою ОСОБА_3 від 03.07.2020 року про скоєння злочину не були внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань протягом 24 годин після отримання заяви, тобто рішення по вказаній заяві прийняте не було, що не узгоджується з положеннями ст.214 та ст.217 КПК України, строк звернення до суду з вказаною скаргою в розумінні ст. 304 КПК України не пропущений, а тому скарга підлягає задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.107, 214, 303-307, 309 КПК України, слідчий суддя,

УХВАЛИВ:

Скаргу захисника ОСОБА_3 - адвоката ОСОБА_4 задовольнити.

Зобов`язати уповноважену особу Охтирського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Сумській області внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості за заявою ОСОБА_3 від 03.07.2020 року, яка зареєстрована в журналі єдиного обліку заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події за №5402 від 03.07.2020 року.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя Охтирського

міськрайонного суду: ОСОБА_1

СудОхтирський міськрайонний суд Сумської області
Дата ухвалення рішення14.07.2020
Оприлюднено10.02.2023
Номер документу90373478
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за скаргами на дії та рішення правоохоронних органів, на дії чи бездіяльність слідчого, прокурора та інших осіб під час досудового розслідування бездіяльність слідчого, прокурора стосовно невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань

Судовий реєстр по справі —583/2506/20

Ухвала від 14.07.2020

Кримінальне

Охтирський міськрайонний суд Сумської області

Ярошенко Т. О.

Ухвала від 13.07.2020

Кримінальне

Охтирський міськрайонний суд Сумської області

Ярошенко Т. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні