Справа № 136/449/20
провадження № 2/136/126/20
РІШЕННЯ
іменем України
"14" липня 2020 р. м. Липовець
Липовецький районний суд Вінницької області
в складі:
головуючого судді Кривенка Д.Т.
секретаря судового засідання Марчук Н.А.
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду м. Липовець цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Лукашівської сільської ради Липовецького району Вінницької області, третя особа: Липовецька державна нотаріальна контора Вінницької області про визначення додаткового строку для прийняття спадщини, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду із вищевказаним позовом до відповідача, підставність якого обґрунтувала тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_2 . За життя 17.11.2004 ОСОБА_2 на ім`я позивача склав заповіт, відповідно до якого все своє майно заповів позщивачеві. Рішенням Липовецького районного суду Вінницької області від 04.10.2005 було визнано право власності по спадщині за заповітом за позивачем на житловий будинок з господарськими будівлями, розташований в АДРЕСА_1 та земельну частку (пай), які належали ОСОБА_2 . Інші спадкоємці за наявності заповіту відсутні. Окрім вищевказаного майна до складу спадщини увійшло право на земельну частку (пай), площею 3,05 га, яка перебуває у колективній власності КСП Світанок с. Ясенки Липовецького району, яку спадкодавець успадкував після смерті своєї матері ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3 , спадщину прийняв так і не оформивши своїх спадкових прав. Позивач будучи єдиним спадкоємцем після смерті ОСОБА_2 позбавлена можливості реалізувати свої спадкові права в нотаріальному порядку право на земельну частку (пай), так як державним нотаріусом спадкову справу після смерті ОСОБА_2 та після смерті ОСОБА_3 не було заведено, що унеможливлює видачу нотаріального акту та послугувало підставою звернення до суду із даним позовом.
У межах визначеного судом строку відповідач не надав до суду відзиву, однак в заяві адресованій суду сільський голова просив про розгляд справи за його відсутності, позов визнав, не заперечував проти його задоволення.
Ухвалою суду від 25.03.2020 розгляд справи призначено за правилами загального позовного провадження а у справі призначено підготовче судове засідання.
У підготовче судове засідання позивач та його представник не з`явились, однак останній надав до суду заяву, в якій просив суд про розгляд справи у їх відсутність, позовні вимоги підтримав, просив задовольнити.
Зважаючи на викладене, суд не вбачає підстав для відкладення розгляду справи, тому проводить його в даному підготовчому судовому засіданні, на підставі зібраних у справі доказів, за відсутності сторін, при цьому не здійснюючи фіксування судового процесу технічними засобами.
Суд, вивчивши та дослідивши матеріали цивільної справи, повно з`ясувавши обставини справи та перевіривши їх зібраним у справі доказами, встановив, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_2 , що підтверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_1 (а.с.9). Після його смерті відкрилась спадщина.
Як убачається із Витягу зі Спадкового реєстру (спадкова справа) до майна померлого ОСОБА_2 не заведена (а.с.11).
17.11.2004 ОСОБА_2 на випадок своєї смерті зробив особисте розпорядження, відповідно до якого заповів усе належне йому майно позивачеві - ОСОБА_1 . Вказаний заповіт було посвідчено 17.11.2004 секретарем Лукашівської сільської ради Липовецького району та зареєстровано в реєстрі за №190. За життя спадкодавця заповіт не змінювався та не скасовувався.
Згідно паспортних даних позивача (а.с.8) її зареєстроване місце проживання є відмінним від місця проживання спадкодавця.
Позивач звернулась до суду із даним позовом про визначення їй додаткового строку для прийняття спадщини, вказуючи, що пропущено його з поважних причин.
За загальними положеннями про спадкування право на спадщину виникає в день відкриття спадщини; спадщина відкривається внаслідок смерті особи або оголошення її померлою; для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини (статті 1220, 1222, 1270 ЦК України).
Спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини (частина перша статті 1269 ЦК України).
Відповідно до частини третьої статті 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
За змістом цієї статті поважними причинами пропуску строку для прийняття спадщини є причини, пов`язані з об`єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення цих дій.
Правила частини третьої 1272 ЦК України про надання додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини можуть бути застосовані, якщо: 1) у спадкоємця були перешкоди для подання такої заяви; 2) ці обставини суд визнав поважними.
Аналізуючи зібрані у справі докази, судом встановлено, що позивачем пропущено строк для прийняття спадщини за заповітом, що відкрилась після смерті ОСОБА_2 з поважних причин, пов`язаними з об`єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення цих дій.
Крім цього, представник відповідача надав суду заяву про визнання позову.
Ураховуючи те, що визнання представником відповідача позовних вимог не суперечить закону та не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд приймає визнання відповідачем позову та виносить рішення про задоволення позову.
На підставі ч.3 ст.1272 ЦК України, керуючись ст.206, 259, 263-265, 268 ЦПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
Позов ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_2 , РНОКПП - НОМЕР_2 ) до Лукашівської сільської ради Липовецького району Вінницької області (місцезнаходження: вул. Першотравнева 1, с. Лукашова, Липовецький р-н., Вінницька обл., 22534, ЄДРПОУ -04329079), третя особа: Липовецька державна нотаріальна контора Вінницької області (місцезнаходження: вул.. В. Липківського, 57, м. Липовець, Вінницької області, 22500, ЄДРПОУ - 02887208) про визначення додаткового строку для прийняття спадщини, - задовольнити у повному обсязі.
Визначити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , додатковий двомісячний строк з дня набрання рішенням суду законної сили для подання нею заяви нотаріусу про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 с. Ясенки, Липовецького району Вінницької області.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів учасниками справи до Вінницького апеляційного суду через Липовецький районний суд Вінницької області.
Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду. Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 ЦПК України.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя Д.Т. Кривенко
Суд | Липовецький районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 14.07.2020 |
Оприлюднено | 15.07.2020 |
Номер документу | 90379145 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Липовецький районний суд Вінницької області
Кривенко Д. Т.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні