03.07.2020 Справа № 756/9019/19
Унікальний № 756/9019/19
Провадження №2/756/1479/20
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
(заочне)
03 червня 2020 року Оболонський районний суд м. Києва в складі:
головуючого судді - Яценко Н.О.,
за участю секретаря - Макарової С.П.,
позивача - ОСОБА_1
представника позивача - ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Приватного підприємства ТУРБЮРО ДЛЯ ВАС про визнання трудових відносин припиненими,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач 09.07.2019 р. звернувся до суду з позовом до відповідача про визнання трудових відносин припиненими.
В обґрунтування позовних вимог зазначає, що ОСОБА_1 є директором ПП ТУРБЮРО ДЛЯ ВАС (код за ЄДРПОУ 42498166; місцезнаходження: 04205, м. Київ, пр-т Оболонський, буд. 16, оф. 6).
Засновником (Власником) підприємства є громадянин Республіки Білорусь ОСОБА_3 .
До виключної компетенції власника відноситься вирішення наступних питань зокрема: призначення та звільнення Директора (п. 2 ст. 7 Статуту підприємства затвердженого рішенням власника № 1/2018 від 31.08.2018 року).
Відповідно до п.3 ст.7 Статуту підприємства, оперативне керівництво поточною діяльністю підприємства здійснюється його одноособовим виконавчим органом - Директором, який призначається та звільняється з посади Власником Підприємства. Власник може здійснювати безпосереднє керівництво Підприємством та обіймати посаду Директора Підприємства.
Директор вирішує всі питання діяльності підприємства, крім тих, що віднесені цим Статутом до виключної компетенції Власника Підприємства (п. 4 ст. 7 Статуту Підприємства).
Відповідно до Детальної інформації про юридичну особу (Підприємство), що розміщена в ЄДРПОУ згідно даних Міністерства юстиції України кінцевим бенефіціарним власником (контролером) підприємства є: „ ОСОБА_3 , БІЛОРУСЬ, Д . Н . ІНФОРМАЦІЯ_1, УКРАЇНА, АДРЕСА_1 ".
Наказом № 1 від 26.09.2018 р. Підприємства, відповідно до Рішення № 1/2018 від 31.08.2018 року, позивач ОСОБА_1 приступила до виконання обов`язків директора підприємства з 26.09.2018 року.
Відповідно до „Повідомлення про прийняття працівника на роботу" від 08.10.2018р., датою початку роботи позивача на посаді директора підприємства є 08.10.2018 року.
Проте, після оформлення трудових відносин із підприємством, шляхом укладення трудового договору на невизначений строк між позивачем та підприємством, відповідно до Рішення Засновника № 1/2018 від 31.08.2018 року та Наказу № 1 від 26.09.2018 р. підприємства, засновник фактично самоусунувся від фінансування підприємства оборотними коштами, що призвело насамперед до неможливості залучення найманих працівників підприємства, до придбання для підприємства основних та оборотних засобів, а також до неможливості виплати заробітної плати директору підприємства - позивачу, неможливості затвердження позивачем штатного розкладу підприємства.
Зазначає, що контракт між позивачем та підприємством не укладався.
У листопаді 2018 року засновник перестав відповідати на телефонні дзвінки позивача. Усі неодноразові спроби позивача зустрітися із засновником за адресою його проживання в Україні згідно даних ЄДРПОУ, а саме: АДРЕСА_1 , не виявилися можливим.
Внаслідок зазначеного вище, позивачем було прийняте рішення щодо звіль нення з посади директора підприємства за власним бажанням, проте, з підстав неможливості зустрітися із засновником та подати останньому заяву про звільнення з посади директора підприємства за власним бажанням, припинення трудового договору, укладеного між позивачем та підприємством відповідно до Рішення Засновника №1/2018 від 31.08.2018 року та Наказу № 1 від 26.09.2018 р. підприємства, не виявилось можливим.
З метою розшуку власника позивач та її представники неодноразово пись мово зверталися із заявами до уповноважених органів державної влади України та Республіки Білорусь.
Таким чином, встановити місце проживання або місце знаходження заснов ника або в Україні, або у Республіці Білорусь, усіма вжитими позивачем захода ми не виявилось можливим.
Проте, для дотримання встановленої чинним законодавством України про цедури звільнення найманого працівника з роботи, 23.05.2019 року позивач наді слала засновнику, за адресою його проживання в Україні згідно даних ЄДРПОУ, а саме: АДРЕСА_1 , письмову заяву щодо звільнення ОСОБА_1 з роботи з посади директора підприємства за власним бажання.
Поштове повідомлення відправлене позивачем засновнику було повернуто за зворотною адресою за закінченням встановленого строку зберігання.
Позивач вказує, що починаючи з листопада 2018 року та станом на даний час, засновник не займається та не опікується своїм підприємством, підприємство найманих працівників не має (крім директора), а також підприємством не здійснюється господарська діяльність. Як наслідок позивач втратила матеріальну (економічну) зацікавленість у перебуванні на посаді директора підприємства. Позивач бажає замінити місце роботи та сферу діяльності, жодного зв`язку із засновником не має, що є перешкодою у вільному звільненні позивача з посади директора підприємства за власним бажанням відповідно до ст. 38 КЗпП України.
Враховуючи вище викладене позивач просить суд визнати припиненими трудові відносини ОСОБА_1 з Приватним підприємством ТУРБЮРО ДЛЯ ВАС з 12.06.2019 року у зв`язку із звільненням ОСОБА_1 з посади директора Приватного підприємства ТУРБЮРО ДЛЯ ВАС за власним бажанням на підставі ст.38 КЗпП України.
Ухвалою суду від 26.07.2019 року було відкрито спрощене позовне провадження по справі.
Позивач з представником позовні вимоги підтримали та просили задовольнити, проти ухвалення заочного рішення не заперечували.
Уповноважений представник відповідача в судові засідання призначені на 19.11.2019 р., 25.02.2020 р. та на 03.06.2020 р. неодноразово не з`являвся, про дату, місце та час був повідомлений належим чином та своєчасно, причини своєї неявки суду не повідомив, суд вважає за можливе розглядати справу без участі відповідача.
Відповідно до положень ч. 1 ст. 280 ЦПК України суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів за одночасного існування таких умов: відповідач належним чином повідомлений про дату, час і місце судового засідання; відповідач не з`явився в судове засідання без поважних причин або без повідомлення причин; відповідач не подав відзив; позивач не заперечує проти такого вирішення справи.
Враховуючи наявність в справі достатніх матеріалів про права та обов`язки сторін та те, що позивач з представник проти заочного розгляду справи не заперечує, суд, на підставі ч. 1 ст. 280 та ч. 1 ст. 281 ЦПК України, постановив ухвалу про заочний розгляд справи.
Вислухавши пояснення позивача з представником, дослідивши письмові докази по справі, суд приходить до висновку, що позов необхідно задовольнити з наступних підстав.
Згідно ч. 8 ст. 178 ЦПК України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений законом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 є директором приватного підприємства ТУРБЮРО ДЛЯ ВАС (код ЄДРПОУ 42498166; адреса місцезнаходження: 04205, м. Київ, пр-т Оболонський, буд. 16, оф. 6).
Наказом № 1 від 26.09.2018 р., керуючись рішенням загальних зборів засновників приватного підприємства ТУРБЮРО ДЛЯ ВАС від 31.08.2018 року, рішення №1/2018, ОСОБА_1 приступила до виконання обов`язків Директора Підприємства з 26.09.2018 року (а.с.34).
Відповідно до Повідомлення про прийняття працівника на роботу від 08.10.2018 р, датою початку роботи позивача на посаді директора підприємства є 08.10.2018 року. (а.с.33).
Відповідно до Статуту приватного підприємства ТУРБЮРО ДЛЯ ВАС , затвердженого рішенням власника №1/2018 від 31.08.2018 року (надалі - Статут), засновником власником підприємства є ОСОБА_3 , громадянин Республіки Білорусь. (а.с.27-32).
Відповідно до відомостей про юридичну особу - ПП ТУРБЮРО ДЛЯ ВАС згідно даних Міністерства юстиції України, кінцевим бенефіціарним власником (контролером) підприємства є ОСОБА_3 , адреса засновника: АДРЕСА_1 (а.с.18-22).
Відповідно до п.1 ст.3 Статуту ПП ТУРБЮРО ДЛЯ ВАС , підприємство є юридичною особою згідно з законодавством України. Воно здійснює свою діяльність на основі положень чинного законодавства України з урахуванням норм, що встановлені цим Статутом.
Пунктом 3 ст.7 Статуту підприємства, оперативне керівництво поточною діяльністю підприємства здійснюється його одноособовим виконавчим органом - Директором, який призначається та звільняється з посади власником підприємства. Власник може здійснювати безпосереднє керівництво підприємством та обіймати посаду Директора Підприємства.
Директор вирішує всі питання діяльності Підприємства, крім тих, що віднесені цим Статутом до виключної компетенції Власника Підприємства (п. 4 ст. 7 Статуту Підприємства).
З позову вбачається, що ОСОБА_1 було прийнято рішення про звільнення з посаду Директора ПП ТУРБЮРО ДЛЯ ВАС за власним бажанням, враховуючи втрату матеріальної (економічної) зацікавленості перебування на посаді директора.
Оскільки, як вказує, позивач вона втратила зв`язок із засновником підприємства та враховуючи відсутність інформації про місцеперебування останнього припинення трудових відносин з підприємством не виявилось можливим.
Позивач з представником звертались до посольства Республіки Білорусь в Україні, Державної міграційної служби України, Оболонського УП ГУ НП у м.Києві з відповідними листами з метою розшуку власника та встановлення його місцезнаходження, однак вжитими позивачем заходами не виявилось можливим встановити місцезнаходження останнього.
23.05.2019 р. позивачем на адресу проживання ОСОБА_3 згідно даних ЄДРПОУ, а саме: АДРЕСА_1 , було направлено письмову заяву про звільнення з роботи з посади директора підприємства за власним бажанням з 12.06.2019 року рекомендованим листом з описом вкладення. (а.с.47-48).
Як вбачається з матеріалів справи, конверт із письмовою заявою про звільнення засновнику вручено не було та після закінчення встановленого строку зберігання конверт було повернуто позивачу. (а.с.49-50).
Відповідно до ст. 21 КЗпП України трудовим договором є угода між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою, за якою працівник зобов`язується виконувати роботу, визначену цією угодою, з підляганням внутрішньому трудовому розпорядкові, а власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган чи фізична особа зобов`язується виплачувати робітникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін.
Як передбачено п.1 ч.1 ст. 23 КЗпП України, трудовий договір може бути безстроковим, що укладається на невизначений строк.
Відповідно до п.4 ч.1 ст. 36 КЗпП України, підставами припинення трудового договору є, зокрема, розірвання трудового договору з ініціативи працівника (статті 38, 39), з ініціативи власника або уповноваженого ним органу (статті 40, 41) або на вимогу профспілкового чи іншого уповноваженого на представництво трудовим колективом органу (стаття 45).
Відповідно до ч.1 ст.38 КЗпП України, працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за два тижні. У разі, коли заява працівника про звільнення з роботи за власним бажанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу (переїзд на нове місце проживання; переведення чоловіка або дружини на роботу в іншу місцевість; вступ до навчального закладу; неможливість проживання у даній місцевості, підтверджена медичним висновком; вагітність; догляд за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку або дитиною з інвалідністю; догляд за хворим членом сім`ї відповідно до медичного висновку або особою з інвалідністю I групи; вихід на пенсію; прийняття на роботу за конкурсом, а також з інших поважних причин), власник або уповноважений ним орган повинен розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник.
Відповідно до норм статей 43, 46 Конституції України кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується.
Виходячи з вищенаведеного та беручи до уваги, що на сьогодні трудові відносини між сторонами фактично не існують, процедура розірвання трудового договору відповідно до законодавства України про працю не виконана, з підстав неможливості встановлення фактичного місцезнаходження засновника ПП ТУРБЮРО ДЛЯ ВАС ОСОБА_3 , у зв`язку з чим, суд вважає необхідним припинити трудові відносини ОСОБА_1 з ПП ТУРБЮРО ДЛЯ ВАС з 12.06.2019 року у зв`язку із звільненням ОСОБА_1 з посади директора ПП ТУРБЮРО ДЛЯ ВАС за власним бажанням на підставі ст.38 КЗпП України.
Керуючись ст.ст. 43, 46 Конституцією України, ст. 21, 23, 36, 38 КЗпП України, ст. ст. 12, 19, 81, 141, 223, 229, 258, 265, 279, 280-282 ЦПК України, суд
У Х В А Л И В :
Позовну заяву - задовольнити.
Визнати припиненими трудові відносини ОСОБА_1 (РНОКПП - НОМЕР_1 , адреса проживання: АДРЕСА_4 ) з Приватним підприємством ТУРБЮРО ДЛЯ ВАС (код ЄДРПОУ- 42498166, адреса місцезнаходження: м.Київ, Оболонський проспект, буд.16, оф.6) з 12.06.2019 року у зв`язку із звільненням ОСОБА_1 з посади директора Приватного підприємства ТУРБЮРО ДЛЯ ВАС за власним бажанням на підставі ст.38 КЗпП України.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.
Позивач має право оскаржити заочне рішення в загальному порядку. Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених ЦПК України, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.
Апеляційна скарга подається до Київського апеляційного суду через Оболонський районний суд міста Києва протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повний текст рішення складено 03.07.2020 року.
Суддя Н.О. Яценко
Суд | Оболонський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 03.07.2020 |
Оприлюднено | 15.07.2020 |
Номер документу | 90385616 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Оболонський районний суд міста Києва
Яценко Н. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні