Справа № 283/1455/20
Провадження №1-кс/283/543/2020
У Х В А Л А
15 липня 2020 року м. Малин
Слідчий суддя Малинського районного суду Житомирської області ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , прокурора Коростишівської місцевої прокуратури Житомирської області ОСОБА_3 , слідчого СВ Малинського ВП ОСОБА_4 , розглянувши клопотання слідчого СВ Малинського ВП ОСОБА_4 про арешт майна,
УСТАНОВИВ:
В клопотанні,що надійшлодо суду10липня 2020року зазначено,що посадові особи Дібрівської сільської ради Малинського району Житомирської області, діючи в інтересах ТОВ «ФГ Аграрні Технології» та ФОП « ОСОБА_5 », використовуючи своє службове становище уклали договори інвестування щодо земельних ділянок резерву та запасу на території сільської ради, передавши вказані земельні ділянки в оренду.
Так, 10 червня 2020 року в ході огляду місця події, було виявлено порушення законодавства у сфері власності, а саме те, що на території Дібрівської сільської ради Малинського району Житомирської області юридична особа ТОВ «ФГ Аграрні технології» та ФОП ОСОБА_5 самовільно зайняли земельні ділянки, які відносяться до земель запасу та незаконно здійснюють їх оброблення.
Під час досудового розслідування, був допитаний в якості свідка голова Дібрівської сільської ради ОСОБА_6 , який вказав, що до сільської ради с. Діброва Малинського району звернулись представники ТОВ «ФГ Аграрні Технології» та ОСОБА_5 з письмовими заявами про надання в оренду земельних ділянок, які розташовані на території Дібрівської сільської ради , які були в подальшому розглянуті на сесії.
Рішенням 42 сесії 7 скликання Дібрівської сільської ради Малинського району Житомирської області від 19.08.2019 року, було вирішено надати на умовах договору інвестування земель сільськогосподарського призначення із земель резерву та запасу Дібрівської сільської ради Малинського району Житомирської області, орієнтованою площею 17 га. терміном на 11 місяців ФОП ОСОБА_5 .
Рішенням 43 сесії 7 скликання Дібрівської сільської ради Малинського району Житомирської області від 17.09.2019 року, було вирішено надати на умовах договору інвестування земель сільськогосподарського призначення із земель резерву та запасу Дібрівської сільської ради Малинського району Житомирської області, орієнтованою площею 150 га ТОВ « Аграрні Технології » з 01 січня 2020 року.
11 червня 2020 року за участю спеціаліста інженера-землевпорядника ОСОБА_7 та агронома-дослідника ОСОБА_8 було проведено огляд земельних ділянок, що розташовані на території Дібрівської сільської ради , а саме:
земельна ділянка, яка розташована поблизу АДРЕСА_1 і по центрі якої наявний лісовий масив, площа якої становить 28,06 га, яка з її обробляється 28,06 га. Також на даній ділянці було виявлено зелену рослинність у виді ріпаку;
земельна ділянка, яка розташована між АДРЕСА_1 , площа даної ділянки становить 22,45 га., на якій на момент огляду були відсутні ознаки обробітку.
21 травня 2020 року Малинським ВП внесені відомості до ЄРДР за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст.364 КК України по факту використання службовими особами Дібрівської сільської ради Малинського району свого службового становища при укладені договору інвестування земельних ділянок резерву та запасу на території сільської ради передавши земельні ділянки в оренду та діючи в інтересах ТОВ «АСТ».
14 липня 2020 року Малинським ВП внесені відомості до ЄРДР за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст.197-1 КК України по факту самовільного зайняття земельних ділянок, які знаходяться на території Дібрівської сільської ради, ТОВ «ФГ Аграрні Технології» та ФОП ОСОБА_5 .
Постановою слідчого СВ Малинського ВП, вищезазначені земельні ділянки,які були оглянуті під час огляду місця події 11 червня 2020 року, визнані речовим доказом по матеріалам кримінального провадження.
Враховуючи те, що ТОВ «ФГ Аграрні технології» та ФОП ОСОБА_5 виконують передпосівні роботи на вказаних земельних ділянках без достатніх правових підстав, виникла необхідність забезпечити збереження речових доказів, до прийняття остаточного рішення у кримінальному провадженні шляхом накладання на них арешту.
Також слідчий просить накласти арешт на посіви кукурудзи, соняшника та ріпака на вказаних ділянках, а також надати дозвіл на збір врожаю на вказаних земельних ділянках
В судовому засіданні слідчий та прокурор клопотання підтримали повністю.
Представник ТОВ "ФГ Аграрні технології" ОСОБА_9 та ОСОБА_5 просять відмовити в задоволенні клопотання.
В запереченнях зазначили, що клопотання не містить належних доказів щодо самовільного зайняття земельних ділянок, оскільки представники Держгеокадастру при огляді земельних ділянок не залучались, а особи, що були присутні при огляді в якості спеціалістів не мають відповідних знань та повноваження щодо встановлення даного факту.
Використання земельних ділянок здійснюється на підставі укладених з Дібрівської сільською радою Договорів інвестування, які на момент розгляду клопотання не оспорюванні та є чинними.
Відповідно до витягу з ЄРДР встановлено, що 21 травня 2020 року внесенні відомості до реєстру про вчинення кримінального правопорушення передбачене ч.1 ст.364 КК України, а саме, що службові особи Дібрівської сільської ради Малинського району зловживали своїм службовим становищем при укладені договору інвестування земельних ділянок резерву та запасу на території сільської ради передавши земельні ділянки в оренду та діючи в інтересах ТОВ «АСТ».
Таким чином дане кримінальне правопорушення стосується лише ТОВ «АСТ».
В клопотанні не конкретизовано на який саме врожай слід накласти арешт.
ОСОБА_6 , який є сільським головою Дібрівської сільської ради, при розгляді клопотання пояснив, що використання земельних ділянок здійснювалось ТОВ "ФГ Аграрні технології" та ФОП ОСОБА_5 на підставі укладених договорів інвестування.
Дозволи на їх укладання були надані рішенням сільської ради.
Заслухавши учасників судового засідання, дослідивши надані матеріали, слідчий суддя прийшов до наступного висновку.
Відповідно до ст.170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.
Статтею 173 КПК України, передбачено, що при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати: 1) правову підставу для арешту майна; 2) можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої статті 170 цього Кодексу.
Слідчий суддя, суд відмовляють у задоволенні клопотання про арешт майна, якщо особа, що його подала, не доведе необхідність такого арешту, а також наявність ризиків, передбачених абзацом другим частини першої статті 170 цього Кодексу.
При зверненні з даним клопотання до слідчого судді, слідчий жодним чином не обґрунтувала необхідність накладення арешту на земельні ділянки.
Слідчий суддя вважає, що земельні ділянки на які слідчий просить накласти арешт не підпадає під визначення майна, зазначеного уст.170 КПК України.
Так, рішенням 42 сесії 7 скликання Дібрівської сільської ради Малинського району Житомирської області від 19.08.2019 року, було вирішено надати на умовах договору інвестування земель сільськогосподарського призначення із земель резерву та запасу Дібрівської сільської ради Малинського району Житомирської області, орієнтованою площею 17 га. терміном на 11 місяців ФОП ОСОБА_5 .
Рішенням 43 сесії 7 скликання Дібрівської сільської ради Малинського району Житомирської області від 17.09.2019 року, було вирішено надати на умовах договору інвестування земель сільськогосподарського призначення із земель резерву та запасу Дібрівської сільської ради Малинського району Житомирської області, орієнтованою площею 150 га ТОВ « Аграрні Технології » з 01 січня 2020 року.
01 березня 2020 року укладено Договір інвестування між Дібрівською сільською радою Малинського району Житомирської області в особі голови ОСОБА_6 та Фізичною особою-підприємцем " ОСОБА_5 ".
Об`єктом інвестування є земельні ділянки орієнтованою площею 14 га.
Підпунктом 6 пунктом 1 Договору передбачено, що мета договору є забезпечення користування земельною ділянкою відповідно до її цільового призначення вирощування інвестором сільськогосподарських зернових культур.
Строк дії інвестиційної програми з 01 березня 2020 року по 28 лютого 2021 року.
Відповідно до договору інвестування від 01.01.2020 року, укладеного між Дібрівською сільською радою Малинського району Житомирської області в особі голови ОСОБА_6 та Товариством з обмеженою відповідальністю "ФГ Аграрні Технології", об`єктом інвестування є земельні ділянки розташовані на території Дібрівської сільської ради.
Підпунктом 6 пунктом 1 Договору передбачено, що мета договору є забезпечення користування земельною ділянкою відповідно до її цільового призначення вирощування інвестором сільськогосподарських зернових культур.
Строк дії інвестиційної програми з 01 січня 2020 року по 30 листопада 2020 року.
На момент розгляду клопотання вищезазначені договори інвестування земель сільськогогосподарського призначення із земель резерву та запасу Дібрівської сільської ради в судовому порядку не скасовані та є чинними.
Таким чином твердження слідчого про самовільне зайняття земельних ділянок ТОВ "ФГ Аграрні Технології"та ФОП ОСОБА_5 є необґрунтованим
Також як встановлено при розгляді клопотання, відомості до ЄРДР про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.364 КК України внесені за фактом зловживання службовими особами Дібрівської сільської ради при вчиненні дії на користь ТОВ « АСТ », а не ТОВ "ФГ Аграрні Технології"та ФОП ОСОБА_5 і на момент подання клопотання до суду ( 10 липня 2020 року) про арешт земельних ділянок та врожаю була наявна правова кваліфікація правопорушення саме за ч.1 ст.364 КК України.
Слідчий просить накласти арешт на посіви кукурудзи, соняшника та ріпака , однак при цьому не надала слідчому судді жодних доказів на підтвердження площі земельних ділянок, які засіяні даними культурами.
Також слідчий просить в клопотанні надати дозвіл на збирання врожаю, однак вирішення даного питання не входить до компетенції слідчого судді.
Враховуючи вищевикладене, слідчий суддя приходить до висновку, що дане клопотання є необґрунтованим та відмовляє в його задоволенні.
Враховуючи викладене , керуючись ст.ст. 167,170,171,172 КПК України ,-
УХВАЛИВ :
В задоволенні клопотання слідчогоСВ МалинськогоВП ОСОБА_4 про арешт майна, а саме земельних ділянок,які розташованапоблизу вул.Жовтнева с.ДіброваМалинського районуЖитомирської областіплощею 28,06га таземельної ділянки,яка розташованаміж вул.Садова с.Діброва Малинськогорайону Житомирськоїобласті площею 22,45га,врожаю танадання дозволуна збиранняврожаю - відмовити.
Ухвала слідчого судді може бути оскаржена протягом п`яти днів з дня її оголошення безпосередньо до Житомирського апеляційного суду .
Суддя: ОСОБА_1
Суд | Малинський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 15.07.2020 |
Оприлюднено | 05.06.2024 |
Номер документу | 90394457 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Малинський районний суд Житомирської області
Міхненко С. Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні