ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
м. Київ
16.07.2020Справа № 910/9787/20
Суддя господарського суду міста Києва Ломака Вікторія Сергіївна, розглянувши заяву Комунального підприємства з експлуатації і ремонту житлового фонду Житло-Сервіс (02081, місто Київ, вулиця Дніпровська набережна, будинок 25-Б; код ЄДРПОУ 31025659) до Товариства з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Центроінвест (04050, місто Київ, вулиця Глибочицька, будинок 17-Д; код ЄДРПОУ 33106320) про видачу судового наказу за вимогою про стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги в сумі 6 666, 52 грн., інфляційних втрат в сумі 808, 55 грн., 3% річних в сумі 387, 30 грн.,
ВСТАНОВИВ:
Комунальне підприємство з експлуатації і ремонту житлового фонду Житло-Сервіс (далі - заявник) звернулось до господарського суду міста Києва із заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Центроінвест (далі - боржник) про видачу судового наказу за вимогою про стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги в сумі 6 666, 52 грн., інфляційних втрат в сумі 808, 55 грн., 3% річних в сумі 387, 30 грн.
Розглянувши подану Комунальним підприємством з експлуатації і ремонту житлового фонду Житло-Сервіс заяву про видачу судового наказу, суд дійшов висновку про відмову в її задоволенні, виходячи з наступного.
Підстави та порядок видачі судового наказу регламентовано положеннями Розділу ІІ Господарського процесуального кодексу України.
Частиною 1 статті 147 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що судовий наказ є особливою формою судового рішення, що видається судом за результатами розгляду вимог, передбачених статтею 148 цього Кодексу.
Відповідно до частини 1 статті 148 Господарського процесуального кодексу України судовий наказ може бути видано тільки за вимогами про стягнення грошової заборгованості за договором, укладеним у письмовій (в тому числі електронній) формі, якщо сума вимоги не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Наказне провадження - це самостійний, особливий, спрощений вид судового провадження під час розгляду господарських справ про стягнення грошової заборгованості за договором, спрямований на швидкий та ефективний захист прав заявника, в якому суд в установлених законом випадках за заявою особи без судового засідання і виклику сторін на підставі достатніх, допустимих і належних доказів видає судовий наказ, який одночасно є і судовим рішенням, і виконавчим документом.
Відповідно до частини 1 статті 152 Господарського процесуального кодексу України суддя відмовляє у видачі судового наказу, якщо:
1) заяву подано з порушеннями вимог статті 150 цього Кодексу;
2) заяву подано особою, яка не має процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано;
3) заявлено вимогу, яка не відповідає вимогам статті 148 цього Кодексу;
4) наявні обставини, зазначені у частині першій статті 175 цього Кодексу;
5) з моменту виникнення права вимоги пройшов строк, який перевищує позовну давність, встановлену законом для такої вимоги, або пройшов строк, встановлений законом для пред`явлення позову в суд за такою вимогою ;
6) судом раніше виданий судовий наказ за тими самими вимогами, за якими заявник просить видати судовий наказ;
7) судом раніше відмовлено у видачі судового наказу з підстав, передбачених пунктами 3-6 цієї частини;
8) із поданої заяви не вбачається виникнення або порушення права грошової вимоги, за якою заявником подано заяву про видачу судового наказу .
З доданих до заяви про видачу судового наказу документів вбачається, що 01.08.2009 року між заявником (Підприємство) та боржником (Споживач) було укладено Договір № 483-09 на оплату комунальних послуг, за умовами якого Підприємство зобов`язується укласти договори з постачальними організаціями на водо-, теплопостачання та водовідведення, електропостачання, для власників нежитлових приміщень за адресою Раїси Окіпної, 4-Б, а Споживач оплачує повну вартість отриманих ним комунальних послуг та витрати в мережах (з врахуванням різниці в показниках загального лічильника та сумарними показниками лічильників по всіх користувачів конкретної комунальної послуги).
Пунктами 2.1.3.-2.1.5. Договору на Підприємство покладено обов`язок:
- проводити згідно п. 4.1., п. 4.2. цього Договору нарахування Споживачу оплати його частки комунальних послуг, визначеної в порядку п. 2.1.2. цього Договору;
- надсилати (надавати) Споживачу до 20 числа поточного місяця рахунок-фактуру для оплати комунальних послуг (з врахуванням втрат в мережах) та 4,0% на відшкодування витрат, пов`язаних з нарахуванням, збором і обліком комунальних послуг;
- надавати (надсилати) споживачу до 20 числа поточного місяця Акт виконаних робіт (наданих послуг) за попередній місяць та Акт звірки сальдо розрахунків по цьому Договору.
Відповідно до п. 2.2.1. Договору Споживач зобов`язаний до 27 числа поточного місяця в повному обсязі оплачувати на рахунок Підприємства комунальні послуги (водо,- теплопостачання, водовідведення, електрична енергія), згідно виставлених Підприємством рахунків-фактур, на умовах, визначених в п. 4.1., 4.2. цього Договору.
Згідно з п. 4.1. Договору Підприємство здійснює до 10 числа кожного поточного місяця нарахування Споживачу попередньої оплати для розрахунку за комунальні послуги (з врахуванням втрат) за наступний розрахунковий період і надає (надсилає) Споживачу до 15 числа поточного місяця рахунок-фактуру на оплату за цим Договором. Розмір попередньої оплати складається з не більше ніж 100% нарахованої, згідно п. 2.1.2. цього Договору оплати за попередній місяць та різниці між нарахованою попередньою оплатою та фактично спожитими комунальними послугами (з врахуванням втрат) в розрахунковому місяці. Якщо сума нарахованої попередньої оплати буде меншою або більшою, ніж буде зазначено в табуляграмах за розрахунковий період, різниця нараховується Споживачу для попередньої оплати за наступний місяць, а сума попередньої оплати відповідно збільшується або зменшується.
Споживач оплачує на рахунок Підприємства до 2 числа поточного місяця комунальні послуги (з врахуванням втрат в мережі) на умовах попередньої оплати, розрахованої згідно п. 4.1. цього Договору та 4% на відшкодування витрат, пов`язаних з нарахуванням , збором і обліком комунальних послуг.
В подальшому, боржник передав належні йому приміщення, розташовані за адресою м. Київ, вул. Р.Окіпної буд. 4-Б, в оренду Товариству з обмеженою відповідальністю Група компаній Івена на підставі Договору оренди від 10.02.2012 та Акту приймання-передачі від 10.02.2012.
01.10.2012 року між заявником (Виконавець), боржником (Замовник) та ТОВ Група компаній Івена (Користувач) було укладено Договір № 528-12, відповідно до п. 1.1. якого Замовник, який діє на підставі Договору оренди від 10.02.2012 за № 1, передав Користувачу у тимчасове користування нежиле приміщення № 6 площею 13, 30 м.кв., розташоване за адресою: м. Київ, вул. Р.Окіпної, 4-Б, яке належить йому на праві власності, переводить на Користувача обов`язок по оплаті отриманих послуг (робіт) за Договором № 483-09 від 01.08.2009 на оплату комунальних послуг , що укладено між Виконавцем і Замовником.
Відповідно до п. 1.2. Договору Користувач приймає на себе зобов`язання, визначене у п. 1.1. даного Договору.
Згідно з п. 1.3 Договору Виконавець надає Користувачу послуги (виконує роботи), які визначені у Договорі № 483-09 від 01.08.2009 на оплату комунальних послуг , що укладені між Замовником з уточненням кількісних показників цих послуг.
Договір № 483-09 від 01.08.2009 на оплату комунальних послуг , що укладені між Замовником і Виконавцем є невід`ємною частиною даного Договору (п. 1.4. Договору).
За умовами п. п. 2.1.1., 2.1.2. Договору Замовник зобов`язується нести відповідальність перед Виконавцем та третіми особами за порушення Користувачем умов Договору № 483-09 від 01.08.2009 на оплату комунальних послуг та нормативно-правових актів України, які регулюють відносини в сфері надання послуг (проведення робіт), що є предметом Договору № 483-09 від 01.08.2009 на оплату комунальних послуг , якщо порушення завдають шкоду технічному обладнанню, внутрішнім мережам об`єкту та негативно впливають на якість надання послуг (виконання робіт); нести відповідальність перед виконавцем за невиконання Користувачем грошових зобов`язань за цим Договором, шляхом погашення в добровільному чи судовому порядку Виконавцю заборгованості по оплаті за отримані послуги (виконані роботи).
Як вказує заявник, у зв`язку з неналежним виконанням боржником зобов`язань за Договором, за ним утворилася заборгованість по оплаті житлово-комунальних послуг за період з 01.01.2016 по 31.05.2020 в сумі 6 666, 52 грн.
Положеннями частини 3 статті статті 150 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що до заяви про видачу судового наказу додаються, зокрема, інші документи або їх копії, що підтверджують обставини, якими заявник обґрунтовує свої вимоги.
Водночас, заявником до заяви не було надано документів, що підтверджують обставини, якими заявник обґрунтовує вимоги, а саме не надано рахунок-фактур, виставлених для оплати комунальних послуг (з врахуванням втрат в мережах) та 4,0% на відшкодування витрат, пов`язаних з нарахуванням, збором і обліком комунальних послуг, а також актів виконаних робіт (наданих послуг) за попередній місяць, обов`язковість складання яких передбачена п. п. 2.1.4., 2.1.5. Договору № 483-09 від 01.08.2009.
У зв`язку з цим, суд позбавлений можливості перевірити обсяг наданих послуг, а також повну їх вартість, відтак заявлені вимоги про стягнення грошових коштів за спожиті комунальні послуги в сумі 6 666, 52 грн.
Відповідно до пункту 8 частини 1 статті 152 Господарського процесуального кодексу України суддя відмовляє у видачі судового наказу, якщо з поданої заяви не вбачається виникнення або порушення права грошової вимоги, за якою заявником подано заяву про видачу судового наказу.
Крім того, виходячи зі змісту поданої заявником заяви про видачу судового наказу та доданої до неї довідки-розрахунку, заборгованість в сумі 6 666, 52 грн. виникла за період з 01.01.2016 року по 31.05.2020 року.
Згідно зі ст. 256 Цивільного кодексу України позовна давність - це строк, у межах якого особа може звернутися до суду з вимогою про захист свого цивільного права або інтересу.
Загальна позовна давність встановлюється тривалістю у три роки (ст. 257 Цивільного кодексу України).
Отже, вимога про стягнення заборгованості за комунальні послуги у розмірі 6 666, 52 грн., виходить за межі загальної позовної давності, встановленої у три роки, що тягне за собою відмову у видачі судового наказу в силу п. 5 ч. 1 ст. 152 Господарського процесуального кодексу України.
Відповідно до частини 2 статті 152 Господарського процесуального кодексу України про відмову у видачі судового наказу суддя постановляє ухвалу не пізніше десяти днів з дня надходження до суду заяви про видачу судового наказу.
Згідно з положеннями статті 153 Господарського процесуального кодексу України відмова у видачі судового наказу з підстав, передбачених пунктами 1, 2, 8, 9частини першої статті 152 цього Кодексу, не є перешкодою для повторного звернення з такою самою заявою в порядку, встановленому цим розділом, після усунення її недоліків. Відмова у видачі судового наказу з підстав, передбачених пунктами 3-6 частини першої статті 152 цього Кодексу, унеможливлює повторне звернення з такою самою заявою. Заявник у цьому випадку має право звернутися з тими самими вимогами у позовному порядку.
Враховуючи вищевикладене, суд відмовляє Комунальному підприємству з експлуатації і ремонту житлового фонду Житло-Сервіс у задоволенні заяви про видачу судового наказу про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Центроінвест заборгованості за житлово-комунальні послуги в сумі 6 666, 52 грн., інфляційних втрат в сумі 808, 55 грн., 3% річних в сумі 387, 30 грн.
Керуючись ст. ст. 152, 153, 154, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд міста Києва, -
УХВАЛИВ:
1. Відмовити Комунальному підприємству з експлуатації і ремонту житлового фонду Житло-Сервіс у задоволенні заяви про видачу судового наказу про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Центроінвест заборгованості за житлово-комунальні послуги в сумі 6 666, 52 грн., інфляційних втрат в сумі 808, 55 грн., 3% річних в сумі 387, 30 грн.
2. Відповідно статті 235 Господарського процесуального кодексу України дана ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та згідно з положеннями статті 256 Господарського процесуального кодексу України та підпункту 17.5 пункту 17 Розділу XI "Перехідні положення" Господарського процесуального кодексу України може бути оскаржена в апеляційному порядку до Північного апеляційного господарського суду через господарський суд міста Києва шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня її складання.
Суддя В.С. Ломака
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 16.07.2020 |
Оприлюднено | 17.07.2020 |
Номер документу | 90414203 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Ломака В.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні