Ухвала
від 26.06.2020 по справі 759/10580/20
СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА

пр. № 1-кс/759/3367/20

ун. № 759/10580/20

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 червня 2020 року слідчий суддя Святошинського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши клопотання Старшого слідчого слідчого відділу Святошинського управління поліції Головного управління Національної поліції в місті Києві старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 про накладення арешту у досудовому розслідуванні, внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42019101080000172 від 13.12.2019 року, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 366, ч. 1 ст. 190 КК України,-

ВСТАНОВИВ :

Старший слідчий слідчого відділу Святошинського управління поліції Головного управління Національної поліції в місті Києві старший лейтенант поліції ОСОБА_3 звернувся до суду з клопотанням про накладення арешту на нежитлові приміщення з АДРЕСА_1 ) за адресою: АДРЕСА_2 , площею 193,90 кв. м, шляхом накладення заборони на його відчуження третім особам, його перетворення шляхом зміни площі чи проведення буди яких робіт пов`язаних з переплануванням чи демонтажем стін.

Слідчим відділом управління поліції в Святошинського управління поліції Головного управління Національної поліції в місті Києві проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42019101080000172 відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 13.12.2019, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366, ч. 1 ст. 190 КК України.

Досудовим розслідуванням у вказаному кримінальному провадженні встановлено про те, що згідно до заяви громадської спілки «Асоціація громадського контролю у сфері будівництва та містобудування» виявлено, що службові особи ТОВ «КОМПАНІЯ КАПІТАН» підробили лист опитування мешканців будинку АДРЕСА_2 з метою укладення договору купівлі-продажу нежитлових приміщень у підвалі вказаного будинку, а надалі шахрайським шляхом заволоділи нежитловими приміщеннями у підвалі будинку з АДРЕСА_1 , шляхом підробки офіційних документів.

Так за вказаною адресою у підвалі будинку невідомі особи досить довгий час проводять ремонтні роботи, дані роботи проводяться зі змінами в інженерних мережах та за втручанням в несучі конструкції, про що свідчить самовільно викопаний вхід торця будинку і вирізана частина несучої стіни.

04.10.2019 враховуючи те, що виконання ремонтних робіт проводиться незаконно, без будь-яких дозвільних документів, мешканці будинку занепокоїлись ситуацією і звернулись до громадської спілки з метою з`ясування підстав проведення робіт, а також з метою встановлення власника приміщення.

09.10.2019 у відповідь на інформаційний запит, Подільська районна у м. Києві державна адміністрація надала інформацію щодо власника підвалу будинку на АДРЕСА_2 , додавши копію договору купівлі-продажу нежитлових приміщень від 25.12.2007 року.

07.02.2020 Комунальне підприємство Київської міської ради «Київське міське бюро технічної інвентарізації» надало відповідь на запит щодо права власності на майно і встановили наступне: згідно договору купівлі - продажу нежилих приміщень від 25.12.2007 року ТОВ «КОМПАНІЯ КАПІТАН» в ролі покупця придбало нежиле приміщення з № 1 по № 6 (груп. прим.30 ) ( в літ. А) загальною площею 193,90 кв.м. Також КП Київської міської ради «Київське міське бюро технічної інвентарізації» додає Акт прийняття-передачі № 31 від 21 лютого 2008, згідно до якого вказано, що Товариство з обмеженою відповідальністю «КОМПАНІЯ КАПІТАН», зареєстроване Голосіїівською районною у м. Києві державною адміністрацією 15 жовтня 2003 року за № 1068120 0000 000894, ідентифікаційний код 32487247, надалі «Покупець», місцезнаходженням якого є: АДРЕСА_3 , в особі Генерального директора ОСОБА_4 , що мешкає за адресою: АДРЕСА_4 , та який діє на підставі Статуту, з другої сторони, уклали цей акт про передачу нежилих приміщень. Також додаються Свідоцтво про право власності від 26 січня 2011 року серії САЕ № 178046 та САЕ № 178047, і копії планів приміщень.

Також у відповідь на інформаційний запит від Подільської районної у м. Києві державної адміністрації була надана копія листа опитування мешканців будинку, які нібито не заперечували проти приватизації підвального приміщення у будинку. Ознайомившись із даними документами мешканці будинку повідомили, що ніхто до них не звертався, жодних підписів у підтвердження своєї згоди на приватизацію підвального приміщення будинку не давали і тому даний документ є підробним.

В ході допиту трьох осіб, які є мешканцями даного будинку, а також родичами учасників опитування щодо приватизації підвального приміщення, було надано такі показання:

Гр. ОСОБА_5 , 1965 р.н., АДРЕСА_5 , стверджує, що мешкав спільно зі своєю матір`ю за вище вказаною адресою на момент проведення опитування щодо приватизації, та може сказати, що підпис навпроти графи під № 8 виконаний іншою особою, а не його матір`ю. Також додає, що зі слів матері підписи збирали за нібито ремонт під`їзду.

Гр. ОСОБА_6 , 1973 р.н., АДРЕСА_6 , стверджує, що за час спільного проживання із матір`ю за вище вказаною адресою вона жодного разу не підписувала будь-яких документів, які стосувались квартири та будинку без його присутності, а підпис, що навпроти графи під № 5, його матері не належить та виконаний іншою особою. Також додає, що його мати була категорично проти передачі підвалу третім особам, та за словами інших мешканців може сказати, що ніхто жодних документів щодо дозволу на передачу приміщення не підписував.

Гр. ОСОБА_7 , 1965 р.н., АДРЕСА_6 , стверджує, що проживав зі своєю тещею та дружиною на протязі 23-х років за вище вказаною адресою, і може впевнено сказати, що підпис, що навпроти графи під № 15-А підпис виконаний не його тещею, а іншою особою.

Виходячи із вище наданої інформації, можна зробити висновок, що посадові особи ТОВ «КОМПАНІЯ КАПІТАН» підробили офіційний документ, в результаті чого шахрайським шляхом заволоділи нежитловим приміщенням у підвалі будинку АДРЕСА_7 .

27.01.2020 нежитлові приміщення з № 1 по № 6 (гру. прим. 30) (в літ. А) за адресою: АДРЕСА_2 , площею 193,90 кв.м, реєстраційний номер об`єкту нерухомості 34180355, що належить на праві приватної власності ТОВ «КОМПАНІЯ КАПІТАН» було визнане речовим доказом, шляхом винесення відповідної постанови.

Враховуючи вищевказані обставини кримінального провадження, підставами у зв`язку з якими потрібно здійснити накладення арешту на нерухоме майно, а саме: нежитлові приміщення з № 1 по № 6 (гуп. прим. 30) (в літ. А) за адресою: АДРЕСА_2 , площею 193,90 кв. м, реєстраційний номер об`єкту нерухомості 34180355, що належить на праві власності ТОВ «КОМПАНІЯ «КАПІТАН»», досудове розслідування вважає, що незастосування цього заходу зумовить труднощі та неможливість виконання вироку в частині забезпечення можливої конфіскації майна або цивільного позову, чи перешкоджатиме істині по провадженню внаслідок того, що таке майно може бути незаконно відчужене іншими особами, чи настання інших тяжких наслідків.

Окрім цього, в органу досудового розслідування наявні достатні підстави вважати, що у разі судового виклику представника ТОВ «КОМПАНІЯ КАПІТАН» ОСОБА_4 , існує реальна загроза зміні чи знищенню майна, на яке необхідно накласти арешт. А тому, досудове слідство клопоче перед слідчим суддею розглянути дане клопотання про арешту на майно, без повідомлення зазначеної особи з метою забезпечення арешту майна.

Слідчий СВ Святошинського УП ГУНП в м.Києві в судове засідання не з`явився, надав до суду заяву про розгляд клопотання в його відсутність.

Вивчивши матеріали клопотання, заслухавши пояснення прокурора, слідчий суддя приходить до висновку про задоволення клопотання виходячи з наступного.

У відповідності до ч. 1 ст. 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

Згідно ч. 1 ст.170 КПК України, арештом є тимчасове позбавлення права підозрюваного, обвинуваченого або осіб, які в силу закону несуть цивільну відповідальність за шкоду, завдану діями підозрюваного, обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, можливості відчужувати певне його майно за ухвалою слідчого судді або суду до скасування арешту майна у встановленому цим Кодексом порядку.

Так, згідно з ч. 1ст. 131 КПК України- заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.

Статтею 170 КПК Українипередбачено, що арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні.

Відповідно до ч. 2ст. 170 КПК Україниарешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

У випадку, передбаченому п. 1 ч. 2ст. 170 КПК України, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним устатті 98 КПК України.

Згідно ч. 10ст. 170 КПК Україниарешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.

Відповідно до ч. 5 ст. 171 КПК України, клопотання слідчого, прокурора про арешт тимчасово вилученого майна повинно бути подано не пізніше наступного робочого дня після вилучення майна, інакше майно має бути негайно повернуто особі, у якої було вилучено. Оскілки вилученні речі та предмети мають істотне значення у кримінальному провадження, значення речових доказів, виникла необхідність у накладенні на них арешту.

Згідно ч. 2ст. 173 КПК України, при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати: 1) правову підставу для арешту майна; 2) можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другоїстатті 170 цього Кодексу); 3) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність (якщо арешт майна накладається у випадках, передбачених пунктами 3, 4 частини другоїстатті 170 цього Кодексу); 3-1) можливість спеціальної конфіскації майна (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 2 частини другоїстатті 170 цього Кодексу); 4) розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 4 частини другоїстатті 170 цього Кодексу); 5) розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження; 6) наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.

Відповідно до ч. 5 ст. 171 КПК України, клопотання слідчого, прокурора про арешт тимчасово вилученого майна повинно бути подано не пізніше наступного робочого дня після вилучення майна, інакше майно має бути негайно повернуто особі, у якої було вилучено. Оскілки вилученні речі та предмети мають істотне значення у кримінальному провадження, значення речових доказів, виникла необхідність у накладенні на них арешту.

Так, у зв`язку з вищевикладеним слідчий суддя вважає наявними підстави для накладення арешту даного майна, оскільки слідчим доведено, що у разі незастосування такого заходу забезпечення існують ризики приховування, відчуження цього майна.

Таким чином, суд приходить до висновку про задоволення клопотання.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст.170-173,175,309,372,392,532 КПК України,

УХВАЛИВ :

Клопотання Старшого слідчого слідчого відділу Святошинського управління поліції Головного управління Національної поліції в місті Києві старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 задовольнити.

Накласти арешт на нежитлові приміщення з АДРЕСА_1 ) за адресою: АДРЕСА_2 , площею 193,90 кв. м, шляхом накладення заборони на його відчуження третім особам, його перетворення шляхом зміни площі чи проведення буди яких робіт пов`язаних з переплануванням чи демонтажем стін..

Ухвала слідчого судді може бути оскаржена протягом п`яти днів з дня її оголошення безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудСвятошинський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення26.06.2020
Оприлюднено05.06.2024
Номер документу90434224
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —759/10580/20

Ухвала від 26.06.2020

Кримінальне

Святошинський районний суд міста Києва

П`ятничук І. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні