ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
"17" липня 2020 р. м ХарківСправа № 922/2240/20
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Погорелової О.В
розглянувши матеріали
позовної заяви Акціонерного товариства "Укртрансгаз", м. Київ до Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Котлова-106", м. Харків про стягнення 6976,37 грн.
ВСТАНОВИВ:
Позивач, Акціонерне товариство "Укртрансгаз", звернувся до господарського суду Харківської області з позовом до відповідача - Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Котлова-106", в якому просить суд:
- зобов`язати відповідача повернути в натурі безпідставно набуте майно - природний газ в обсязі 0,630 куб. метрів;
- стягнути з відповідача на свою корить 3488,18 грн., що є вартістю безпідставно набутого майна - природного газу в обсязі 0,630 куб, метрів.
Судові витрати по оплаті судового збору у розмірі 2102,00 грн. позивач просить суд покласти на відповідача.
Дослідивши позовну заяву з додатками, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення позовної заяви без руху, виходячи з наступного.
Згідно ч. 2 ст. 164 ГПК України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Відповідно до статті 91 ГПК України письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством.
Пунктом 5.27 Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації (Вимоги до оформлювання документів ДСТУ 4163-2003, чинний від 01.09.2003) встановлено, що відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів "Згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії.
Разом з цим, додані до позовної заяви додатки не містять належних відміток про їх засвідчення, передбачених п. 5.27 ДСТУ 4163-2003, перелічених вище.
Крім того, відповідно до п. 3 ч. 3 ст. 162 ГПК України, позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.
Разом з тим, позивачем на титульному листі позовної заяви ціна позову визначена у розмірі 6976,37 грн., проте, у прохальній частині позовної заяви позивач просить суд стягнути з відповідача 3488,18 грн. Обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються, позивачем до позову не надано.
Відповідно до частин 1, 2 статті 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
З огляду на викладене, суд вважає за необхідне позовну заяву Акціонерного товариства "Укртрансгаз" залишити без руху та надати позивачу строк для усунення вказаних недоліків.
Керуючись ст. ст. 164, 232-235 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву акціонерного товариства "Укртрансгаз" - залишити без руху.
Позивачу протягом десяти днів з дня вручення цієї ухвали суду усунути недоліки позовної заяви, а саме надати суду:
- належним чином засвідчені докази додані до позовної заяви;
- обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.
Роз`яснити позивачу що в разі усунення недоліків у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому ст. 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Ухвала підписана 17 липня 2020 року.
Суддя О.В. Погорелова
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 17.07.2020 |
Оприлюднено | 20.07.2020 |
Номер документу | 90439470 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Погорелова О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні