Комінтернівський районий суд м.Харкова
Номер провадження № 1-в/641/238/2020 Справа № 641/5335/18
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 липня 2020 року
Комінтернівський районний суд м. Харкова у складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
за участю сторін кримінального провадження:
прокурора ОСОБА_3
розглянувши в відкритому судовому засіданні в м. Харкові подання начальника Слобідського районного відділу філії ДУ «Центр пробації» в Харківській області, ОСОБА_4 про пом`якшення покарання, відносно:
ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Харкова, росіянина, громадянина України, не одруженого, не працюючого, з вищою освітою, раніше не судимого, який зареєстрований та мешкає за адресою: АДРЕСА_1 ,
засудженого 25.10.2018 року Комінтернівським районним судом м. Харкова за ч. 1 ст. 185, ч. 2 ст. 15, ч. 2 ст. 185, ч. 2 ст. 185, ч. 1 ст. 70 КК України до 2 років позбавлення волі, в силу ст. 75 КК України звільненого від відбування призначеного покарання з випробуванням іспитовий строк 2 роки,
В С Т А Н О В И В:
Слобідський районний відділ філії Державної установи «Центр пробації» в Харківській області звернувся до суду з клопотанням про пом`якшення покарання засудженому ОСОБА_5 відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень» від 22 листопада 2018 року № 2617-VIII.
У судовому засіданні прокурор Харківської місцевої прокуратури № 5 ОСОБА_3 проти задоволення клопотання не заперечував.
Представник ДУ «Центр пробації» у судове засідання не з`явився, надала заяву про слухання клопотання за її відсутності, клопотання підтримала в повному обсязі.
Засуджений ОСОБА_5 у судове засідання не з`явився, про дату та час судового засідання повідомлявся, про причини не явки суду не повідомив.
Згідно з ч. 5 ст. 539 КПК України, неприбуття в судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про місце та час розгляду клопотання (подання), не перешкоджає проведенню судового розгляду, крім випадків, коли їх участь визнана судом обов`язковою або особа повідомила про поважні причини неприбуття.
Заслухавши думку прокурора, дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, суд приходить наступного.
Так, вироком Комінтернівського районного суду м. Харкова від 25.10.2018, ОСОБА_5 визнано винуватим у пред`явленому обвинуваченні за ч. 1 ст. 185, ч. 2 ст. 15, ч. 2 ст. 185, ч. 2 ст. 185, ч. 1 ст. 70 КК України та призначено йому покарання у вигляді позбавлення волі на строк 2 роки.
Відповідно до ст. 75 КК України звільнено ОСОБА_6 від відбування покарання з випробуванням на строк 2 роки, якщо він протягом випробувального строку не вчинить нового злочину та виконає обов`язки, передбачені п.п. 1, 2 ч. 1 ст. 76 КК України, а саме: періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації, повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну свого місця проживання, роботи.
01 липня 2020 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень» від 22 листопада 2018 року № 2617-VIII.
Вищевказаним Законом внесені зміни до ч. 1 ст. 185 КК України, якими встановлено, що таємне викрадення чужого майна (крадіжка) карається штрафом від однієї тисячі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від вісімдесяти до двохсот сорока годин, або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до п`яти років
Відповідно до ч. 1 ст. 5 КК України, закон про кримінальну відповідальність, що скасовує злочинність діяння, пом`якшує кримінальну відповідальність або іншим чином поліпшує становище особи, має зворотну дію у часі, тобто поширюється на осіб, які вчинили відповідні діяння до набрання таким законом чинності, у тому числі на осіб, які відбувають покарання або відбули покарання, але мають судимості.
Згідно ч. 3 ст. 5 КК України, закон про кримінальну відповідальність, що частково пом`якшує кримінальну відповідальність або іншим чином поліпшує становище особи, а частково посилює кримінальну відповідальність або іншим чином погіршує становище особи, має зворотну дію у часі лише в тій частині, що пом`якшує кримінальну відповідальність або іншим чином .поліпшує становище особи.
Частина 3 статті 74 КК України закріплює, що призначена засудженому міра покарання, що перевищує санкцію нового закону, знижується до максимальної межі покарання, встановленої санкцією нового закону. У разі якщо така межа передбачає більш м`який вид покарання, відбуте засудженим покарання зараховується з перерахуванням за правилами, встановленими частиною першою статті 72 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 1 п. 13 ст. 537 КПК України передбачено, що під час виконання вироків суд, визначений ч. 2 ст. 539 цього Кодексу, має право вирішувати питання в тому числі: про звільнення від покарання і пом`якшення покарання у випадках, передбачених ч. 2 та ч. 3 ст. 74 КК України
Враховуючи, що внесені до ч. 1 ст. 185 КК України зміни, які набули чинності з 01.07.2020, пом`якшують кримінальну відповідальність ОСОБА_5 , суд дійшов до висновку, що клопотання начальника Слобідського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Харківській області обґрунтоване та підлягає задоволенню.
Керуючись ч.1, ч. 3 ст. 5, ч. 3 ст.74 КК України, ст.ст.537, 539 КПК України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Подання начальника Слобідського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Харківській області про пом`якшення покарання задовольнити.
Замінити ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 покарання призначене вироком Комінтернівського районного суду м. Харкова від 25.10.2018 в частині призначення покарання за ч. 1 ст. 185 КК України та вважати його засудженим:
за ч. 1 ст. 185 КК України у вигляді 1 (одного) року обмеження волі;
за ч. 2 ст. 185 КК України у вигляді позбавлення волі строком на 2 (два) роки;
за ч. 2 ст. 15, ч. 2 ст. 185 КК України у вигляді позбавлення волі строком на 1 (один) рік 6 (шість) місяців.
Відповідно до ч. 1 ст. 70 КК України за сукупністю злочинів, шляхом поглинання менш суворого покарання більш суворим, остаточно ОСОБА_5 призначити покарання у вигляді 2 (двох) років позбавлення волі.
Відповідно до ст. 75 КК України звільнити ОСОБА_5 від відбування покарання з випробуванням на строк 1 (один) рік, якщо він протягом випробувального строку не вчинить нового злочину та виконає обов`язки, передбачені п.п. 1, 2 ч. 1 ст. 76 КК України, а саме:
- періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації;
- повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну свого місця проживання, роботи;
В іншій частині вирок залишити без змін.
Ухвала може бути оскаржена до Харківського Апеляційного суду через районний суд протягом 7 діб з моменту її проголошення.
Суддя- ОСОБА_1
Суд | Комінтернівський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 17.07.2020 |
Оприлюднено | 10.02.2023 |
Номер документу | 90458974 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях |
Кримінальне
Комінтернівський районний суд м.Харкова
Боговський Д. Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні