ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА
справа № 753/6622/20
провадження № 2/753/5521/20
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
(заочне)
"15" липня 2020 р. Дарницький районний суд м. Києва в складі:
головуючого судді: Сирбул О.Ф.,
за участю секретаря: Лаптєвої Ю.М.,
розглянув цивільну справу за позовом Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку 26-і до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,
В С Т А Н О В И В:
ОСББ 26-і у квітні 2020 року звернулось до суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості, та просить стягнути з відповідача на користь позивача заборгованість по сплаті внесків за утримання будинку та прибудинкової території, мотивуючи свої вимоги тим, що відповідач є власником 86/100 частин нежитлового приміщення в„–115 (що становить площу 439,55 кв.м.) та нежитлового приміщення в„–114 (загальною площею 172,1 кв.м) в будинку АДРЕСА_4 . На даний час заборгованість відповідача по сплаті внесків на утримання будинку та прибудинкової території за період з вересня 2019 по березень 2020 становить 11 556,56 грн.. Окрім того, позивачем ставиться вимога про стягнення 3% річних у сумі 455,16 грн. та інфляційних втрат у сумі 215,72 грн.
Ухвалою судді від18.05.2020 року було відкрито провадження у вказаній справі з проведенням розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін, у відповідності до ст. 274 ЦПК України.
У відповідності до ч.8 ст. 279 ЦПК України при розгляді справи у порядку спрощеного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, а у випадку розгляду справи з повідомленням (викликом) учасників справи - також заслуховує їх усні пояснення та показання свідків. Судові дебати не проводяться.
Представник позивача у судове засідання не з`явився, подав до суду заяву про проведення розгляду справи без його участі, позовні вимоги підтримав у повному обсязі, проти проведення заочного розгляду та постановлення у справі заочного рішення не заперечував.
Відповідач в судове засідання не з`явилась, про час та місце розгляду справи повідомлена судом належним чином, про причини неявки суд не повідомила. Відзиву на позовну заяву від відповідача до суду не надходило.
За таких обставин суд відповідно до положень статей 280, 281 ЦПК України ухвалює заочне рішення на підставі наявних у справі доказів, оскільки представник позивача не заперечує проти такого вирішення справи.
Фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу у відповідності до вимог ч.2 ст. 247 ЦПК України не здійснювалось.
Суд, дослідивши письмові докази, наявні у матеріалах справи, всебічно перевіривши обставини, на яких вони ґрунтуються у відповідності з нормами матеріального права, що підлягають застосуванню до даних правовідносин, встановив наступні обставини та дійшов таких висновків.
Судом встановлено, що 28.04.2016 року в будинку за адресою: АДРЕСА_4 зареєстровано ОСББ 26-і .
Статтею 1 Закону України Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку визначено, що співвласниками багатоквартирного будинку є власники квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку.
Статтею 15 Закону України Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку зобов`язано співвласників, зокрема, своєчасно і в повному обсязі сплачувати належні внески і платежі.
Згідно із положенням ст. 322 ЦК України власник зобов`язаний утримувати майно, що йому належить, якщо інше не встановлено договором або законом.
Правові та організаційні засади створення, функціонування, реорганізації та ліквідації об`єднань власників жилих та нежилих приміщень багатоквартирного будинку, захисту їхніх прав та виконання обов`язків щодо спільного утримання багатоквартирного будинку визначено Законом України "Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку".
Згідно із ст. 4 Закону України Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку основна діяльність об`єднання полягає у здійсненні функцій, що забезпечують реалізацію прав співвласників на володіння та користування спільним майном співвласників, належне утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території, сприяння співвласникам в отриманні житлово-комунальних та інших послуг належної якості за обґрунтованими цінами та виконання ними своїх зобов`язань, пов`язаних з діяльністю об`єднання.
Відповідно до ст. 10 Закону України Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку вищим органом управління об`єднання є загальні збори. Рішення загальних зборів, прийняте відповідно до статуту, є обов`язковим для всіх співвласників. Рішення загальних зборів може бути оскаржене в судовому порядку. До компетенції загальних зборів співвласників багатоквартирного будинку належить визначення розмірів платежів та внесків членів об`єднання.
У разі відмови співвласника сплачувати внески і платежі на утримання та проведення реконструкції, реставрації, поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення спільного майна об`єднання або за його дорученням управитель має право звернутися до суду (ч. 6 ст. 13 Закону України "Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку").
Частиною 1 статті 20 вказаного Закону встановлено, що частка співвласника у загальному обсязі внесків і платежів на утримання, реконструкцію, реставрацію, проведення поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення спільного майна у багатоквартирному будинку встановлюється пропорційно до загальної площі квартири (квартир) та/або нежитлових приміщень, що перебувають у його власності.
Згідно із ст. 22 Закону України "Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку" з метою надання населенню, що проживає в багатоквартирних будинках, у яких створено об`єднання, пільг та субсидій для відшкодування витрат на оплату комунальних послуг визначається розмір внесків (платежів) на відповідні потреби, затверджений загальними зборами об`єднання, але не більше найвищого у відповідному населеному пункті тарифу на відповідні комунальні послуги, встановленого відповідним державним органом або органом місцевого самоврядування для суб`єктів господарювання.
Частина 3 статті 23 Закону України Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку визначає, що внески на утримання і ремонт приміщень або іншого майна, що перебуває у спільній власності, визначаються статутом об`єднання та/або рішенням загальних зборів.
Отже, відповідно до наведених вимог чинного законодавства особа, яка є власником нежитлового приміщення, і водночас співвласником будинку, в якому створено об`єднання співвласників багатоквартирного будинку (далі - ОСББ), однак не є членом цього об`єднання, зобов`язана брати участь у витратах на управління, утримання та збереження будинку, а об`єднання наділено правом у разі нездійснення цією особою таких дій звернутися до суду з позовом про стягнення нарахованих платежів по цим витратам.
Реалізація вказаних положень здійснюється на підставі ст. 12 Закону України Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку , яка передбачає, що управління багатоквартирним будинком об`єднання здійснює через свої органи управління.
Cудом встановлено, що позивач ОСББ 26-і є об`єднанням, створеним на підставі Закону України Про обєднання співвласників багатоквартирного будинку для забезпечення і захисту прав його членів, належного утримання та використання неподільного і загального майна, забезпечення своєчасного надходження коштів для сплати всіх платежів, передбачених законодавством та статутними документами.
Відповідно до інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно щодо об`єкта нерухомого майна, від повідача є власником 86/100 частин нежитлового приміщення в„– 115 (що становить площу 439,55 кв.м.) та нежитлового приміщення в„–114 ( загальною площею 172,1 кв.м) в будинку АДРЕСА_4
Як вбачається з позовної заяви та долучених до неї доказів, Рішенням Загальних зборів співвласників від 14.09.2016 року затверджено розмір внеску за утримання будинку та прибудинкової території для нежитлових приміщень: 6,00 грн./кв.м - в разі сплати внеску до 10 числа наступного місяця, місяця в якому надавались послуги; 7,20 грн./кв.м - в разі сплати внеску після 10 числа наступного місяця, місяця в якому надавались послуги та/або в разі наявності заборгованості зі сплати внесків.
Доказів оскарження вказаного рішення Загальних зборів ОСББ 26-і стороною відповідача суду надано не було.
Крім цього, стороною відповідача не виконано претензію ОСББ 26-і щодо сплати боргу від 31.03.2020 року.
Відповідно до наданого позивачем розрахунку заборгованість по сплаті внесків за період з вересня 2019 року по березень 2020 року становить 11 556,56 грн.
За приписами ч. 2 ст. 509 ЦК України та ч. 3 ст. 11 ЦК України, зобов`язання можуть виникати як з договорів, так і безпосередньо з актів цивільного законодавства.
Разом із тим відповідно до загальних умов виконання зобов`язання, установлених статтею 526 ЦК України, зобов`язання повинно виконуватись належним чином згідно з умовами договору та вимогами ЦК України, інших актів цивільного законодавства. Недотримання таких вимог призводить до порушення зобов`язань.
За приписами статті 530 ЦК України якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
За загальним правилом зобов`язання боржника сплатити певну грошову суму на користь кредитора відповідно до цивільно-правового договору або з інших підстав, визначених законом, є грошовим зобов`язанням.
Окрім того, позивачем ставиться вимога про стягнення 3% річних у сумі 455,16 грн. та інфляційних втрат у сумі 215,72 грн., яка підлягає задоволенню із таких правових підстав.
Відповідно до ст. 625 ЦК України боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов`язання.
Боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням індексу встановленого інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Відповідно до положень статей 12, 81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, проте жодних доказів на спростування наданого позивачем розрахунку відповідач не надав.
Наданий позивачем розрахунок здійснений за вірною методикою, з урахуванням оприлюднених у встановленому законом порядку індексів інфляції і жодних доказів, які б його спростовували, стороною відповідача не надано, а тому суд покладає його в обґрунтування свого рішення.
Враховуючи викладене, а також приймаючи до уваги наведені позивачем доводи і аргументи, які були оцінені судом, та відсутність будь-яких спростувань та заперечень з боку відповідача, суд дійшов висновку про доведеність і обґрунтованість позову, а відтак, останній, підлягає задоволенню.
В порядку ст. 141 ЦПК України, судовий збір слід стягнути із відповідача на користь позивача.
Враховуючи наведене та керуючись статтею 13 Конституції України, статтями 4, 10, 12, 13, 20, 22, 23 Закону України Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку , статтями 11, 322, 509, 526, 530 ЦК України, ст.ст. 137, 141, 259, 263-265, 268, 279, 352, 354 ЦПК України, суд -
В И Р І Ш И В :
Позов Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку 26-і до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) на користь Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку 26-і (код ЄДРПОУ 40458535) заборгованість по сплаті внесків за утримання будинку та прибудинкової території за період з вересня 2019 по березень 2020 року, із урахуванням індексу інфляції та трьох відсотків річних, нарахованих на суму заборгованості, у сумі 12 227,44 грн., а також витрати про сплаті судового збору у сумі 2102,00 грн.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Київського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
У випадку проголошення у судовому засіданні лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку, встановленому цим Кодексом. У цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу ХІІІ Перехідні положення Цивільного процесуального кодексу України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи через Дарницький районний суд міста Києва.
Суддя:
Суд | Дарницький районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 15.07.2020 |
Оприлюднено | 20.07.2020 |
Номер документу | 90460740 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Дарницький районний суд міста Києва
Сирбул О. Ф.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні