Ухвала
від 20.07.2020 по справі 344/9092/20
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 344/9092/20

Провадження № 1-кс/344/3330/20

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 липня 2020 року м. Івано-Франківськ

Слідчий суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області ОСОБА_1 , з участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду клопотання старшого слідчого з ОВС слідчого управління Головного управління Державної фіскальної служби в Івано-Франківській області майора податкової міліції ОСОБА_3 про арешт майна в рамках кримінального провадження №32019090000000020 за фактом вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст. 191, ч.1 ст.388, ч.1 ст.204 КК України, -

В С Т А Н О В И В:

Слідчий звернувся з вказаним клопотанням, в обґрунтування якого зазначив, що невстановлені особи - жителі Івано-Франківської області, упродовж 2018-2019 років, шляхом незаконного пошкодження нафтозбірників і основних трубопровідних систем структурних підрозділів ПАТ "Укрнафта" та зловживаючи службовим становищем, вчинили розкрадання вуглеводневих сумішей (сирої нафти, газового конденсату тощо), а також здійснювали незаконне зберігання з метою збуту, транспортування з цією метою незаконно виготовлених підакцизних товарів у вигляді пального, які а подальшому збували ОСОБА_4 .

В той же час розслідуванням кримінального провадження встановлено, що керівником та співзасновником ГОВ Спільне Українсько-Азербайджанське підприємство "УКР-АЗ-ОЙЛ" (ЄДРПОУ 33164089) та ТОВ "УКР-ГАЗ-ОЙЛ" (ЄДРПОУ 39461508) ОСОБА_5 , спільно із ОСОБА_4 та службовими особами Івано-Франківського Національного технічного університету Нафти і Газу, організовано протиправну схему незаконного видобутку корисних копалин (сирої нафти, газового конденсату тощо) із свердловини №64, яка розташована у м. Долина (географічні координати: 48°58'17" північної широти, 23°59'12" східної довготи).

Аналогічного роду злочинною діяльністю співучасники злочину розпочали займатися і на свердловині №152, яка розташована у Долинському районі (географічні координати: 49°04'08" північної широти, 23°55'01" східної довготи).

Так, відповідно до спеціального дозволу на користування надрами №6257 від 21.02.2018, Державною службою геології та надр України Івано- Франківському Національному технічному університету Нафти і Газу (код ЄДРПОУ 02070855) надано дозвіл на використання свердловинами №64, №152 (та іншими) з метою створення наукового полігону на базі нафтових свердловин старого фонду для проведення наукових досліджень по методиці і технології їх освоєння та в навчальних цілях (без мети та дозволу на видобуток корисних копалин).

Однак вищевказані особи переслідуючи мету наживи та особистого збагачення, на базі переданої в користування свердловини №64 здійснюють незаконний видобуток сирої нафти та газового конденсату (а також інших корисних копалин державної власності), а незаконно видобуті корисні копалини реалізовують на підставі документів із недостовірними відомостями в адресу нафтопереробних заводів східних областей України (використовуючи ТОВ "УКР-ГАЗ-ОЙЛ" для документального прикриття незаконної діяльності). З такою незаконною метою останні здійснили розробку вказаної свердловини за допомогою обладнання Івано-Франківського Національного технічного університету Нафти і Газу та облаштували прилеглу до свердловини територію металевими ємностями (цистернами) із обігрівом.

Проведеним 16.07.2020 на підставі добровільної згоди керівництва Івано- Франківського національного технічного університету нафти і газу оглядом території, де розташована свердловина №152, виявлено та вилучено чотири ємності (цистерни) із нафтовими сумішами, зокрема цистерну №1 об`ємом 50 м3, у якій знаходиться 27,832 м3 нафтових сумішей (висота рівня наповненості - 1,43 метра); цистерну №3 об`ємом 35 м3, у якій знаходиться 2,7 м3 нафтових сумішей (висота рівня наповненості - 0,34 метра); цистерну №4 об`ємом 35 м3, у якій знаходиться 14,7 м3 нафтових сумішей (висота рівня наповненості - 1,10 метра); цистерну об`ємом 50 м3, яка закопана у землі, у якій знаходяться залишки нафтопродуктів, а також таблиці визначення вмісту рідин у ємностях, журнал гідродинамічних спостережень за свердловиною №152 Північна Долина, інструкції з охорони праці і техніки безпеки, копію спеціального дозволу на користування надрами №6257 та блокнот чорного кольору із написом "NOTES" із чорновими записами та записами в`їзду і виїзду транспортних засобів з території свердловини.

Надалі вказані 4 резервуари із нафтовими сумішами було передано на відповідальне зберігання завідувачу навчально-виробничої лабораторії нафтогазової інженерії Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу ОСОБА_6 , згідно протоколу передачі речових доказів на відповідальне зберігання.

16.07.2020 вилучені в ході огляду предмети, речі та документи визнано речовим доказом у кримінальному провадженні.

Підставою накладення арешту на вказане майно є сукупність підстав та розумних підозрю вважати, що воно є доказом злочину.

Слідчий подав заяву про розгляд клопотання у його відсутності, просив клопотання задоволити.

Представником володільця майна подано заяву про розгляд клопотання у його відсутності, не заперечує щодо задоволення клопотання.

Дослідивши матеріали клопотання, вважаю наступне.

Відповідно до ч. 1 ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.

Відповідно до п. 7 ч. 2 ст. 131 КПК України передбачені такі види заходів забезпечення кримінального провадження, як арешт майна.

Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.

Згідно з ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

Ч. 10 ст. 170 КПК України передбачено, що арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна. Не може бути арештовано майно, якщо воно перебуває у власності добросовісного набувача, крім арешту майна з метою забезпечення збереження речових доказів.

Встановлено, що слідчий звернувся з вказаним клопотання, яке відповідає вимогам ст. 171 КПК України.

Ст. 173 КПК України визначено порядок вирішення питання про арешт майна.

З клопотання вбачається, що проведеним 16.07.2020 на підставі добровільної згоди керівництва Івано- Франківського національного технічного університету нафти і газу оглядом території, де розташована свердловина №152, виявлено та вилучено чотири ємності (цистерни) із нафтовими сумішами, зокрема цистерну №1 об`ємом 50 м3, у якій знаходиться 27,832 м3 нафтових сумішей (висота рівня наповненості - 1,43 метра); цистерну №3 об`ємом 35 м3, у якій знаходиться 2,7 м3 нафтових сумішей (висота рівня наповненості - 0,34 метра); цистерну №4 об`ємом 35 м3, у якій знаходиться 14,7 м3 нафтових сумішей (висота рівня наповненості - 1,10 метра); цистерну об`ємом 50 м3, яка закопана у землі, у якій знаходяться залишки нафтопродуктів, а також таблиці визначення вмісту рідин у ємностях, журнал гідродинамічних спостережень за свердловиною №152 Північна Долина, інструкції з охорони праці і техніки безпеки, копію спеціального дозволу на користування надрами №6257 та блокнот чорного кольору із написом "NOTES" із чорновими записами та записами в`їзду і виїзду транспортних засобів з території свердловини.

16.07.2020 року в ході огляду предмети, речі та документи визнано речовим доказом у даному кримінальному провадженні.

В той же час, згідно з вимогами ч. 3 ст. 170 КПК України у випадку, передбаченому п. 1 ч. 2 цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у ст. 98 цього Кодексу.

Слідчим поза розумним сумнівом доведено наявність достатніх підстав вважати, що майно, зазначене у клопотанні , відповідно до ст. 98 КПК України є речовим доказом, оскільки зберіг на собі сліди вчиненого злочину і може бути використаний як доказ у кримінальному провадженні, тобто відповідає критеріям, зазначеним у ст. 98 КПК України.

Відповідно до ч. 4 ст. 173 КПК України у разі задоволення клопотання слідчий суддя, суд застосовує найменш обтяжливий спосіб арешту майна.

Отже, на підставі вищенаведеного та враховуючи наявність правових підстав для задоволення клопотання, та з метою забезпечення збереження речових доказів, оскільки, незастосування накладення арешту, може призвести до наслідків, визначених ч. 11 ст. 170 КПК України, зокрема, таких як його зникнення, втрати або пошкодження майна чи настання інших наслідків, які можуть перешкоджати кримінальному провадженню, а також правову підставу для арешту майна та наслідки арешту майна для інших осіб, керуючись засадами розумності та співмірності, вважаю,що клопотання слід задовольнити.

Керуючись ст.ст. 170-173, 309, 395 КПК України, -

У Х В А Л И В:

Клопотання задовольнити.

Накласти арешт на предмети та речі, які було вилучено на свердловині №152, яка розташована у Долинському районі Івано-Франківської області (географічні координати: 49°04'08" північної широти, 23°55'01" східної довготи), а саме на наступні предмети, речі та документи:

-цистерну №1 об`ємом 50 м3, у якій знаходиться 27,832 м3 нафтових сумішей (висота рівня наповненості - 1,43 метра);

-цистерну №3 об`ємом 35 м3, у якій знаходиться 2,7 м3 нафтових сумішей (висота рівня наповненості - 0,34 метра);

-цистерну №4 об`ємом 35 м3, у якій знаходиться 14,7 м3 нафтових сумішей (висота рівня наповненості - 1,10 метра);

-цистерну об`ємом 50 м3, яка закопана у землі, у якій знаходяться залишки нафтопродуктів;

- таблиці визначення вмісту рідин у ємностях;

-журнал гідродинамічних спостережень за свердловиною №152 Північна Долина;

- інструкції з охорони праці і техніки безпеки, копію спеціального дозволу на користування надрами №6257;

- блокнот чорного кольору із написом "NOTES" із чорновими записами та записами в`їзду і виїзду транспортних засобів з території свердловини.

Ухвала підлягає до негайного виконання та може бути оскаржена безпосередньо до Івано-Франківського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом 5 днів з дня її оголошення.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудІвано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення20.07.2020
Оприлюднено05.06.2024
Номер документу90480860
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —344/9092/20

Ухвала від 20.07.2020

Кримінальне

Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області

Домбровська Г. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні