Рішення
від 20.07.2020 по справі 748/753/20
ЧЕРНІГІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Провадження №2/748/447/20 Єдиний унікальний № 748/753/20

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

"20" липня 2020 р.м. Чернігів

Чернігівський районний суд Чернігівської області у складі:

головуючого судді Олещенко В.І.,

при секретарі Авраменко Ю.М.,

розглянувши у відкритому підготовчому засіданні в залі суду в м. Чернігові в порядку загального позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до територіальної громади селища Михайло-Коцюбинське в особі Михайло-Коцюбинської селищної ради Чернігівського району та області, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача: Головне управління Держгеокадастру у Чернігівській області, Чернігівська районна державна адміністрація, Приватно-орендне підприємство імені Войкова, про визнання права на земельну частку (пай) у зв`язку з втратою правовстановлюючого документу,

В С Т А Н О В И В:

06 квітня 2020 року ОСОБА_2 , діючи на підставі ордеру та в інтересах ОСОБА_1 , звернувся до суду з позовом, в якому просить визнати за ОСОБА_1 право на земельну частку (пай) площею 8,50 в умовних кадастрових гектарах без визначення меж цієї частки в натурі (на місцевості) в колективній власності КСГП ім. Войкова на території Михайло-Коцюбинської селищної ради Чернігівського району Чернігівської області, котре їй належить на підставі сертифікату на право на земельну частку (пай) серії ЧН №0322786, зареєстрованого 30 серпня 1996 року за №504 в книзі реєстрації сертифікатів на право на земельну частку (пай) по КСГП імені Войкова. Свої вимоги мотивує тим, що вказаний вище сертифікат втрачено, а тому ОСОБА_1 позбавлена можливості реалізовувати своє право на виділення в натурі (на місцевості) земельної ділянки, як власнику земельної частки (паю), що передбачено приписами Земельного кодексу України та Закону України "Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)".

Ухвалою судді від 6 квітня 2020 року прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито загальне позовне провадження та призначено підготовче засідання.

До підготовчого засідання відзив на позов не надходив.

Позивач та представник позивача в підготовче засідання не з`явились. Від представника позивача надійшла заява про розгляд справи за його відсутності, зазначивши про підтримання позовних вимог.

Відповідач - Михайло-Коцюбинська селищна рада Чернігівського району Чернігівської області явку представника не забезпечила, надавши заяву про розгляд справи у відсутності їх представника, з якої вбачається визнання позову.

Треті особи - Головне управління Держгеокадастру у Чернігівській області, Чернігівська районна державна адміністрація, Приватно-орендне підприємство імені Войкова в підготовче засідання явку своїх представників не забезпечили, надавши заяви про розгляд справи у відсутності їх представників.

Згідно положень ч.3 ст.211 ЦПК України, учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності.

У відповідності до положень частини 2 статті 247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Згідно ч.3 ст.200 ЦПК України, за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи з наступного.

Відповідно до копії довідки Приватно-орендного підприємства імені Войкова № 6 від 28.02.2020 року, ОСОБА_1 працювала в колгоспі імені Войкова з 1971 року по 1982 рік включно та з 1996 року по 1997 рік включно. (а.с.11)

Як вбачається з копії довідки Міжрайонного управління у Ріпкинському та Чернігівському районах Головного Управління Держгеокадастру у Чернігівській області від 18.03.2020 року, ОСОБА_1 належить сертифікат на право на земельну частку (пай) серії ЧН № 0322786, зареєстрований 30 серпня 1996 року за № 504 в книзі реєстрації сертифікатів на право на земельну частку (пай) по КСГП ім. Войкова, розміром 8,50 га в умовних кадастрових гектарах без визначення меж цієї частки в натурі (на місцевості). Про отримання ОСОБА_1 даного сертифікату свідчить її підпис в книзі реєстрації сертифікатів. Державний акт не видавався. (а.с.12, 12 зворот)

Доводи позивача про втрату виданого їй сертифікату на право на земельну частку (пай) учасниками судового розгляду не спростовуються. Крім того, у газеті "ГАРТ" було розміщено повідомлення щодо втрати сертифікату на право на земельну частку (пай) серії ЧН № 0322786. (а.с.13)

Згідно п. 17 Перехідних положень Земельного кодексу України, сертифікати на право на земельну частку (пай), отримані громадянами, вважаються правовстановлюючими документами при реалізації ними права вимоги на відведення земельної частки (паю) в натурі (на місцевості) відповідно до законодавства. Сертифікати на право на земельну частку (пай) є дійсними до виділення власникам земельних часток (паїв) у натурі (на місцевості) земельних ділянок та видачі їм державних актів на право власності на землю.

Згідно зі ст. 1 Закону України Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв) , право на земельну частку (пай) мають: колишні члени колективних сільськогосподарських підприємств, сільськогосподарських кооперативів, сільськогосподарських акціонерних товариств, у тому числі створених на базі радгоспів та інших державних сільськогосподарських підприємств, а також пенсіонери з їх числа, які отримали сертифікати на право на земельну частку (пай) у встановленому законодавством порядку. Право особи на земельну частку (пай) може бути встановлено в судовому порядку.

Відповідно до ст. 2 Закону України Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв) основним документом, що посвідчує право на земельну частку (пай), є сертифікат на право на земельну частку (пай), виданий районною (міською) державною адміністрацією. Документом, що посвідчує право на земельну частку (пай), також є рішення суду про визнання права на земельну частку (пай).

Згідно зі ст. 3 ЦК України, із змісту якої випливає неприпустимість позбавлення права власності, крім випадків, встановлених Конституцією України та іншими законами.

Відповідно до ст. 319 ЦК України, власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд. Власник має право вчиняти щодо свого майна будь-які дії, які не суперечать закону.

Захист прав на отримання земельних часток (паїв) при втраті сертифікату на земельну частку (пай), за аналогією закону здійснюється в порядку ст. 392 ЦК України, яка передбачає, що власник майна може пред`явити позов про визнання його права власності в разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності - шляхом пред`явлення позову про визнання права на земельну частку (пай).

З наведеного слідує, що за позивачем належить визнати право на земельну частку (пай) у розмірі 8,50 га відповідно до сертифікату серії ЧН № 0322786.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 10, 12, 13, 76, 81, 141, 200, 247, 263-265, 354-355 ЦПК України, ст.ст. 319, 328, 392 ЦК України,

В И Р І Ш И В :

Позов ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 до територіальної громади селища Михайло-Коцюбинське в особі Михайло-Коцюбинської селищної ради Чернігівського району та області, код ЄДРПОУ 04412509, місцезнаходження: смт. Михайло-Коцюбинське, вул. Шевченка, буд.50, Чернігівського району, Чернігівської області, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача: Головне управління Держгеокадастру у Чернігівській області, код ЄДРПОУ 39764881, місцезнаходження: м. Чернігів, проспект Миру, буд.14, Чернігівська районна державна адміністрація, код ЄДРПОУ 04061688, місцезнаходження: м. Чернігів, вул. Шевченка, 48, Приватно-орендне підприємство імені Войкова, код ЄДРПОУ 03799966, місцезнаходження: смт. Михайло-Коцюбинське, вул. Шевченка, буд.50, Чернігівського району та області, про визнання права на земельну частку (пай) у зв`язку з втратою правовстановлюючого документу - задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 право на земельну частку (пай) площею 8,50 в умовних кадастрових гектарах без визначення меж цієї частки в натурі (на місцевості) в колективній власності КСГП ім. Войкова на території Михайло-Коцюбинської селищної ради Чернігівського району Чернігівської області, згідно сертифікату на право на земельну частку (пай) серії ЧН №0322786, зареєстрованого 30 серпня 1996 року за №504 в книзі реєстрації сертифікатів на право на земельну частку (пай) по КСГП імені Войкова.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Чернігівського апеляційного суду через Чернігівський районний суд Чернігівської області протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне рішення не було вручено в день його проголошення має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Суддя В.І. Олещенко

СудЧернігівський районний суд Чернігівської області
Дата ухвалення рішення20.07.2020
Оприлюднено21.07.2020
Номер документу90485758
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —748/753/20

Рішення від 20.07.2020

Цивільне

Чернігівський районний суд Чернігівської області

Олещенко В. І.

Ухвала від 12.05.2020

Цивільне

Чернігівський районний суд Чернігівської області

Олещенко В. І.

Ухвала від 06.04.2020

Цивільне

Чернігівський районний суд Чернігівської області

Олещенко В. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні