Ухвала
від 20.07.2020 по справі 638/669/20
ДЗЕРЖИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

Справа № 638/669/20

Провадження № 1-кс/638/1937/20

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 липня 2020 року Дзержинський районний суд м. Харкова у складі:

слідчого судді ОСОБА_1

за участі секретаря ОСОБА_2

розглянувши клопотання старшого слідчого з ОВС 2 ВРКП СУ ФР ГУ ДФС у Харківській області ОСОБА_3 , яке погоджене з прокурором відділу прокуратури Харківської області ОСОБА_4 про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів, в межах кримінального провадження № 32019220000000136 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2ст. 205-1 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

Старший слідчий з ОВС 2 ВРКП СУ ФР ГУ ДФС у Харківській області ОСОБА_3 звернувся до суду з клопотанням про надання тимчасового доступу до речей і документів.

Клопотання обґрунтовує тим, що У провадженні групи слідчих другого відділу розслідування кримінальних проваджень СУ ФР ГУ ДФС у Харківській області перебуває кримінальне провадження №32019220000000136 за фактом внесення громадянкою ОСОБА_5 завідомо неправдивих відомостей до статутно-реєстраційних документів ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код НОМЕР_1 ) та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код НОМЕР_2 )за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст.205-1 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_5 наприкінці літа 2018 року, точний час та дата в ході слідства не встановлено, перебуваючи в м. Харкові, отримала від невстановлених осіб попередньо складені у встановленій законом формі проекти установчих документів про створення нею суб`єктів підприємницької діяльності ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », усвідомлюючи протиправний характер своїх дій, достовірно знаючи що вона створює вказані підприємства без мети здійснення підприємницької діяльності, а лише за винагороду, реалізуючи свій злочинний намір, підписала та засвідчила їх своїм підписом, наділивши їх, таким чином, значенням документів.

Реєстрація ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » в органах державної влади, отримання необхідних реквізитів: назва, юридична адреса, дані засновника підприємства та зразки його підпису, індивідуального податкового номера платника податку, відкриття поточних рахунків в банківських установах, дала можливість невстановленим слідством особам використати реквізити цього підприємства для здійснення незаконної діяльності.

У подальшому, невстановлені в ході досудового розслідування особи, на протязі 2019 року, точна дата під час слідства не встановлена, діючи умисно з метою прикриття незаконної діяльності з надання послуг підприємствам-контрагентам з мінімізації бази оподаткування та конвертації, переведення з безготівкової форми в готівкову, грошових коштів шляхом документального оформлення безтоварних фінансово-господарських операцій, використовуючи реквізити низки юридичних осіб, у тому числі ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », створювали та формували податкову і бухгалтерську звітність, де відображалися безтоварні фінансово-господарські операції з підприємствами-контрагентами, під приводом яких здійснювалось перерахування грошових коштів, шляхом віднесення вартості товарів, робіт та послуг до складу податкового кредиту та податкових зобов`язань з податку на додану вартість, а на адресу підприємств-контрагентів здійснюється видача (реєстрація) відповідних податкових накладних та первинних фінансово-господарських документів, в яких документально зафіксовані вказані безтоварні операції. Таким чином, після отримання вказаних документів, підприємства-контрагенти всупереч вимог ст.198 Податкового кодексу України відносять суми, перераховані на поточні рахунки фіктивних підприємств під приводом оплати безтоварних фінансово-господарських операцій, до складу податкового кредиту з податку на додану вартість, зменшуючи тим самим всупереч вимог ст.200 Податкового кодексу України суму податку на додану вартість, яка підлягає сплаті до бюджету, та здійснюючи таким чином ухилення від сплати податків підприємствами-контрагентами шляхом незаконної мінімізації бази оподаткування.

На виконання ухвали слідчого судді Дзержинського районного суду м. Харкова від 11.02.2020 органом досудового розслідування здійснено вилучення документів, які містять охоронювану законом таємницю щодо ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».

Вивченням виписки по особовому рахунку НОМЕР_3 ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » встановлено, що зазначене підприємство здійснювало перерахунок грошових коштів іншим суб`єктам господарювання, зокрема ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код НОМЕР_4 ).

Досудовим розслідуванням встановлено, що невстановленими особами з використанням реквізитів ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » у протиправній діяльності з ухилення від сплати податків використовується наступний банківський рахунок відкритий в ПуАТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (МФО НОМЕР_5 ): № НОМЕР_6 .

В той же час, допитана ОСОБА_5 пояснила, що вона як директор чи засновник ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » господарську діяльність від імені ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ніколи не здійснювала. Також вона ніколи не підписувала фінансово-господарські документи за наслідком господарських операцій з вказаним підприємством, а саме: договори, видаткові (прибуткові) накладні, довіреності, акти виконаних робіт, специфікації, товарно-транспортні накладні, рахунки-фактури, податкові накладні, реєстри податкових накладних, банківські виписки, квитанції про сплату. Також вона не уповноважувала інших осіб від її імені підписувати якісь документи щодо господарських операцій з вказаними вище підприємствами. Хто міг здійснювати ці операції від її імені вона не знає. ОСОБА_5 ніколи не вчиняла дій з переказу грошових коштів на користь зазначених вище підприємств та нікого не уповноважували здійснювати такі перекази.

В теперішній час виникла необхідність в дослідженні обставин відкриття та використання банківського рахунку № НОМЕР_6 відкритого в ПуАТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (МФО НОМЕР_5 ), встановлення кола осіб, які фактично користувались вказаним рахунком та інших обставин, що мають значення для кримінального провадження.

Таким чином відомості, що становлять банківську таємницю, зазначені в документах ПуАТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (МФО НОМЕР_5 ) є процесуальними джерелами фактичних даних на підставі яких можуть бути встановлені факти та обставини, які підлягають обов`язковому доказуванню під час досудового розслідування та мають суттєве значення для даного кримінального провадження.

Іншим способом, ніж отримання тимчасового доступу до речей та документів, що становлять банківську таємницю, а саме: відомостей про відкриття, використання та рух грошових коштів по банківському рахунку № НОМЕР_6 , які перебувають на зберіганні в ПуАТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (МФО НОМЕР_5 ), адреса головного офісу в АДРЕСА_1 , телефон НОМЕР_7 , неможливо встановити та дослідити факти і обставини здійснення господарської діяльності ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », а також інших невстановлених осіб причетних до скоєння кримінального правопорушення, правомірності відображення в бухгалтерських та інших документах фактично безтоварних господарських операцій, які передбачається довести за допомогою зазначених документів.

У зв`язку з чим слідчий просить задовольнити клопотання, надати тимчасовий доступ та можливість вилучення копій документів.

Суд, дослідивши надані матеріали, приходить до висновку, що клопотання є обґрунтованим та підлягає задоволенню.

Відповідно до ч. 1 ст. 9 Закону України «Про бухгалтерській облік та фінансову звітність в Україні» підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій. Первинні та зведені облікові документи можуть бути складені на паперових або машинних носіях і повинні мати такі обов`язкові реквізити: назву документа (форми); дату і місце складання; назву підприємства, від імені якого складено документ; зміст та обсяг господарської операції і правильність її оформлення; особистий підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції.

Документом, відповідно до ст. 99 КПК України, є спеціально створений з метою збереження інформації матеріальний об`єкт, який містить зафіксовані за допомогою письмових знаків, звуку, зображення тощо відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження.

Відповідно до ст.ст. 92-93 КПК України обов`язок доказування покладається на слідчого, прокурора, які здійснюють збирання доказів шляхом витребування та отримання від підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, проведення інших процесуальних дій, передбачених КПК України.

Як зазначено у ч. 1ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходиться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії, та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

З матеріалів кримінального провадження вбачається, що існує обґрунтована підстава щодо вчинення кримінального правопорушення, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження; потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого та завдання, для виконання якого слідчий звертається із клопотанням, може бути виконане.

Окрім того, слідчим доведено, що існує достатній, обґрунтований ризик знищення, чи спотворення обумовлених документів, оскільки в разі наявності достатніх даних за результатами опрацювання вилучених документів може бути повідомлено про підозру у вчиненні злочину. У зв`язку з чим суд розглядає клопотання про тимчасовий доступ без виклику представника юридичної особи, у володінні якої знаходяться обумовленні у клопотанні документи.

Таким чином, вищезазначені обставини дають слідчому судді підстави для висновку про наявність передбачених ст.132, ч. 5 ст.163 та ч. 6 ст.163 КПК Українипідстав для задоволення клопотання прокурора.

На підставі викладеного і керуючись ст.ст.132,160,162,163 КПК України,-

УХВАЛИВ:

Клопотання старшого слідчого з ОВС 2 ВРКП СУ ФР ГУ ДФС у Харківській області ОСОБА_3 , яке погоджене з прокурором відділу прокуратури Харківської області ОСОБА_4 про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів, в межах кримінального провадження № 32019220000000136 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2ст. 205-1 КК України - задовольнити.

Надати право слідчим слідчої групи СУ ГУ ДФС у Харківській області: ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 тимчасового доступу та можливості вилучення копій документів та інших носіїв інформації (в тому числі електронних), що становлять банківську таємницю, та перебувають у володінні службових осіб ПуАТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (МФО НОМЕР_5 ), адреса головного офісу в АДРЕСА_1 , телефон НОМЕР_7 , щодо ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код НОМЕР_4 ), а саме:

- документи реєстраційних (юридичних справ), документів про відкриття (закриття), обслуговування рахунків, свідоцтв, доручень, довідок, довіреностей, копій паспортів тощо;

- банківських карток з зразками підписів осіб, які уповноважені розпоряджатися рахунками;

- платіжних доручень, котрі надавалися в банк клієнтом;

- документів, що свідчать про отримання готівкових коштів в касі банку;

- відомості про рух грошових коштів по рахунку № НОМЕР_6 , який відкритий ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код НОМЕР_4 ) в електронному вигляді та на паперовому носії, з зазначенням розгорнутих відомостей про контрагентів їх кодів ЄДР або реєстраційних номерів облікової картки платника податку (відомості щодо фізичних осіб (повні анкетні дані, номери мобільних телефонів, тощо), номера рахунку, суми, дати, часу та призначення платежів за період з часу відкриття по теперішній час;

- відомості щодо фізичних осіб (повні анкетні дані, номери мобільних телефонів, адреси реєстрації, тощо), юридичних осіб (повна назва, код ЄДР, засоби зв`язку, адреси реєстрації, тощо): в адресу яких перераховувались кошти з банківського рахунку№ НОМЕР_6 , який відкритий ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код НОМЕР_4 ) та фізичних осіб чи юридичних осіб, які здійснювали перерахування коштів на вказані рахунки у тому числі у відділеннях банківської установи, з використанням терміналів самообслуговування, системи інтернет-банкінгу, із зазначенням дати, часу та суми проведеної операції, а також «ip»-адреси з якої відбувалось здійснення операції фізичними особами з переказу коштів на вказані рахунки у разі використання системи інтернет-банкінгу, за період з моменту відкриття рахунків по теперішній час;

- відомості щодо банківських платіжних карток закріплених за рахунком № НОМЕР_6 , який відкритий ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код НОМЕР_4 ) за період з моменту відкриття по теперішній час;

- відомості щодо «ip»-адрес з яких проводилося з`єднання з банківською установою при доступі до системи інтернет-банкінгу при користуванні рахунком № НОМЕР_6 , який відкритий ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код НОМЕР_4 ) за період з моменту відкриття по теперішній час;

- відомості з реєстрів про реєстрацію фінансових операцій, що підлягають обов`язковому фінансовому моніторингу, внутрішньому фінансовому моніторингу, іншої інформації, що може бути пов`язана з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, а також відомостей про повідомлення до ІНФОРМАЦІЯ_5 про вказані фінансові операції, вчинені підприємствами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код НОМЕР_2 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код НОМЕР_4 ) за період з моменту відкриття по теперішній час.

Строк дії ухвали один місць з дня її постановлення.

Відповідно до ч. 1ст. 166 КПК Україниу разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цьогоКодексуз метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя ОСОБА_1

СудДзержинський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення20.07.2020
Оприлюднено05.06.2024
Номер документу90487472
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —638/669/20

Ухвала від 20.07.2020

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Семіряд І. В.

Ухвала від 20.07.2020

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Семіряд І. В.

Ухвала від 20.07.2020

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Семіряд І. В.

Ухвала від 20.07.2020

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Семіряд І. В.

Ухвала від 20.07.2020

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Семіряд І. В.

Ухвала від 20.07.2020

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Семіряд І. В.

Ухвала від 20.07.2020

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Семіряд І. В.

Ухвала від 20.07.2020

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Семіряд І. В.

Ухвала від 20.07.2020

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Семіряд І. В.

Ухвала від 11.02.2020

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Семіряд І. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні