ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
======================================================================
УХВАЛА
про відмову у видачі судового наказу
21 липня 2020 року Справа № 915/979/20
м. Миколаїв
Господарський суд Миколаївської області у складі судді Олейняш Е. М., розглянувши заяву (вх. № 8690/20 від 16.07.2020) заявника ФОП Дромашко Олександра Григоровича, АДРЕСА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) (адреса представника: адвокат Павлович Є. В., а/с 59, м. Миколаїв, 54001) про видачу судового наказу за вимогою до боржника ТОВ ГРОМАДЯНСЬКИЙ ПОСАД , вул. Гмирьова, 1, м. Миколаїв, 54028 (код ЄДРПОУ 35403636) про стягнення заборгованості, яка виникла внаслідок неналежного виконання договору № 27 від 15.07.2019 року з урахуванням інфляційних збитків та пені в сумі 47 520, 02 грн.
без повідомлення (виклику) учасників
ВСТАНОВИВ:
До господарського суду Миколаївської області звернувся ФОП Дромашко Олександр Григорович із заявою про видачу судового наказу, в якій заявник просить суд стягнути з боржника ТОВ ГРОМАДЯНСЬКИЙ ПОСАД заборгованість за договором № 27 від 15.07.2019 року з урахуванням інфляційних збитків та пені, у розмірі 47 520, 02 грн.
В обґрунтування поданої заяви заявником зазначено обставини щодо неналежного виконання боржником умов договору № 27 від 15.07.2019 року, а саме: зобов`язань щодо здійснення оплати за надані послуги, внаслідок чого заявником заявлено до стягнення заборгованість та нараховано пеню та інфляцію.
Розглянувши заяву ФОП Дромашко Олександра Григоровича (вх. № 8690/20 від 16.07.2020 року) та додані до неї документи, суд дійшов висновку про відмову у видачі судового наказу з огляду на наступне.
Відповідно до ч. 1 ст. 147 ГПК України судовий наказ є особливою формою судового рішення, що видається судом за результатами розгляду вимог, передбачених статтею 148 цього Кодексу.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 152 ГПК України суддя відмовляє у видачі судового наказу, якщо заяву подано з порушеннями вимог статті 150 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 1 ст. 150 ГПК України заява про видачу судового наказу подається до суду у письмовій формі та підписується заявником.
Проте, заяву про видачу судового наказу, подану на розгляд суду, представником заявника не підписано.
Натомість, на заяві про видачу судового наказу та додатках до неї проставлений факсимільний підпис.
Суд відзначає, що норми Господарського процесуального кодексу України не містять положень стосовно права посадових осіб заявника, його представників на застосування факсимільного відтворення підпису на позовних заявах, а відтак, наявність на заяві факсимільного підпису означає, що вона не підписана особою, яка має право її підписувати. Аналогічна правова позиція наведена у п. 3.5 постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 18 від 26.12.2011 року "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції".
Відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 150 ГПК України у заяві повинно бути зазначено:
- повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) заявника і боржника , їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України заявника та боржника, реєстраційний номер облікової картки платника податків заявника та боржника (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта заявника та боржника (для фізичних осіб - громадян України), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців), а також офіційні електронні адреси та інші дані, якщо вони відомі заявнику, які ідентифікують боржника.
В порушення приписів вищевказаної статті заявником не зазначено в заяві повне найменування заявника ФО-П Дромашко Олександра Григоровича та боржника ТОВ ГРОМАДЯНСЬКИЙ ПОСАД .
З огляду на наведене подана ФОП Дромашко О.Г. заява про видачу судового наказу подана з порушенням вимог п. 1 ч. 1 ст. 152 ГПК України.
Відповідно до ч. 2 ст. 154 ГПК України за результатами розгляду заяви про видачу судового наказу суд видає судовий наказ або постановляє ухвалу про відмову у видачі судового наказу.
Відповідно до ч. 2 ст. 152 ГПК України про відмову у видачі судового наказу суддя постановляє ухвалу не пізніше десяти днів з дня надходження до суду заяви про видачу судового наказу.
Враховуючи, що заявником подано заяву, яка не відповідає вимогам ст. 150 ГПК України, суд дійшов висновку про відмову у видачі судового наказу на підставі п. 1 ч. 1 ст. 152 ГПК України.
Відповідно до ч. 1 ст. 153 ГПК України відмова у видачі судового наказу з підстав, передбачених пунктами 1, 2, 8, 9 частини першої статті 152 цього Кодексу, не є перешкодою для повторного звернення з такою самою заявою в порядку, встановленому цим розділом, після усунення її недоліків.
Керуючись ст. 147-148, 150, 152, 153, 233-235, 254-259 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
Відмовити ФОП Дромашко О.Г. (заява вх. № 8690/20 від 16.07.2020 року) у видачі судового наказу про стягнення з ТОВ ГРОМАДЯНСЬКИЙ ПОСАД грошових коштів в сумі 47 520, 02 грн.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена у порядку та строки, визначені статтями 255-259 та підпункту 17.5 пункту 17 Розділу XI "Перехідні положення" ГПК України.
Ухвалу підписано 21.07.2020 року.
Суддя Е. М. Олейняш
Суд | Господарський суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 21.07.2020 |
Оприлюднено | 21.07.2020 |
Номер документу | 90489190 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Миколаївської області
Олейняш Е.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні