Ухвала
від 21.07.2020 по справі 538/1233/20
ЛОХВИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

538/1233/20

2-з/538/2/20

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 липня 2020 року суддя Лохвицького районного суду Полтавської області Бондарь В.А., розглянувши заву представника позивача ОСОБА_1 адвоката Кулика Віталія Олександровича про забезпечення позову, інші сторони цивільного процесу : Товариство з обмеженою відповідальністю Райз-Схід , Товариство з обмеженою відповідальністю "Гаївщина-Агро",-

В С Т А Н О В И В :

Представник заявника звернувся до суду з заявою про забезпечення позову до подання позову до суду у порядку ст. 152 ЦПК України.

Заяву обґрунтовується тим, що земельна ділянка з кадастровим номером 5322681500:00:002:0354, площею 2,1001 га, яказнаходиться на території Васильківської сільської ради Лохвицького району належить на праві власності ОСОБА_1 та всупереч волі власника раніше перебувала в користуванні ПрАТ "Райз-Максимко" Рішенням Лохвицького районного суду від 06.11.2018 року, яке залишено без змін постановою Полтавського апеляційного суду від 22.01.2019 року, визнано недійсним договір оренди землі площею 2,1001 га, кадастровий номер земельної ділянки 5322681500:00:002:0354 від 17.11.2009 року, укладений між ОСОБА_1 та ПАТ "Райз-Максимко". 05.02.2019 року ОСОБА_1 уклала договір оренди землі з ТОВ "Гаївщина-Агро", але не була проведена державна реєстрація права оренди земельної ділянки, оскільки 06.04.2016 року за ТОВ "Райз-Схід" державним реєстратором Реєстраційної служби Чорнухинського районного управління юстиції Полтавської області зареєстровано право оренди стосовно вказаної земельної ділянки за номером запису про право - 14097458. Позивач не підписувала жодних договорів оренди землі, не уповноважувала нікого на укладення правочинів з ТзОВ "Райз-Схід" стосовно земельної ділянки з кадастровим номером 5322681500:00:002:0354. Існує ймовірність того, що відповідачем без відома ОСОБА_1 можуть бути вчинені інші реєстраційні дії щодо вказаної земельної ділянки, що може ускладнити виконання рішення суду.

Відповідно до статті 149 ЦПК України, суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених ст. 150 ЦПК України заходів забезпечення позову. Забезпечення позову допускається як на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття заходів забезпечення може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду.

Оскільки ОСОБА_1 є власником земельної ділянки та звертається до суду для захисту, здійснення державної реєстрації права оренди за новим орендарем або ж використання земельних ділянок третіми особами призведе до неможливості виконання рішення суду (в разі задоволення позовних вимог) в майбутньому або значно ускладнить виконання такого рішення, так як їй доведеться ініціювати новий судовий процес для поновлення своїх порушених прав. Внаслідок цього позивач буде нести додаткові витрати на сплату судового збору, відряджень до суду його представника, а також нести значні матеріальні збитки, так як тимчасово не зможе використовувати спірну земельну ділянку. З метою недопущення вище перелічених обставин, на думку позивача та її представника, потрібно вжити заходи забезпечення позову. Відповідно до п. 2, 4 ч. І ст. 150 ЦПК України, позов забезпечується забороною вчиняти певні дії, а також забороною іншим особам вчиняти дії щодо предмету спору. Такими діями в даному випадку є заборона суб`єктам державної реєстрації прав, державним реєстраторам прав на нерухоме майно, іншим суб`єктам державної реєстрації прав, що визначені ст. 6 Закону України Про державну реєстрацію прав на нерухоме майно та їх обтяжень , а також територіальним відділенням Держгеокадастру, вчиняти будь - які реєстраційні дії/вносити записи в Державний реєстр речових прав на нерухоме майно та в Державний земельний кадастр, стосовно земельної ділянки площею 2,1001 га., яка знаходиться на території Васильківської сільської ради Лохвицького району Полтавської області, кадастровий номер земельної ділянки 5322681500:00:002:0354, що належить ОСОБА_1 на праві приватної власності. Відповідно до статті 25 Закону України Про державну реєстрацію прав на нерухоме майно та їх обтяжень , проведення державної реєстрації прав зупиняється на підставі рішення суду про заборону вчинення дій, пов`язаних з державною реєстрацією речових прав, що набрало законної сили. Державний реєстратор невідкладно повідомляє про зупинення реєстрації прав заявника. Відповідно до п. 17 Порядку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженого Постановою КМУ від 25.12.2015 року №1127, у разі надходження до суб`єкта державної реєстрації прав або нотаріуса рішення суду про заборону вчинення дій, пов`язаних з державною реєстрацією прав, що набрало законної сили, уповноважена особа суб`єкта державної реєстрації прав, нотаріус або його помічник невідкладно реєструє таке рішення у базі даних заяв. Згідно ч. 10 Постанови Пленуму Верховного суду України №9 від 22.12.2006 Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову , заходи забезпечення позову мають тимчасовий характер і діють до виконання рішення суду, яким закінчується розгляд справи по суті.

Розгляд заяви про забезпечення позову у відповідності до вимог ч. 1 ст. 153 ЦПК України відбувся без повідомлення учасників справи.

Суд, вивчивши заяву про забезпечення позову, встановив, що: відповідно до ч.1 ст. 149 ЦПК України суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених ст. 150 цього Кодексу заходів забезпечення позову. Забезпечення позову допускається як до пред"явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо не вжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду. Ст. 150 ЦПК України встановлює види забезпечення позову і відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 150 ЦПК України позов забезпечується забороною вчиняти певні дії. Види забезпечення позову мають бути співмірними із заявленими позивачем вимогами.

Як вбачається із письмової заяви про забезпечення позову представник заявника просить вжити заходи забезпечення позову шляхом заборони суб`єктам державної реєстрації прав, державним реєстраторам прав на нерухоме майно, іншим суб`єктам державної реєстрації прав, що визначені ст. 6 Закону України Про державну реєстрацію прав на нерухоме майно та їх обтяжень , а також територіальним відділенням Держгеокадастру, вчиняти будь - які реєстраційні дії/вносити записи в Державний реєстр речових прав на нерухоме майно та в Державний земельний кадастр, стосовно спірної земельної ділянки, до набрання рішенням у цій справі законної сили.

Згідно преамбули Постанови Пленуму Верховного Суду України №9 від 22.12.2006 року Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову забезпечення позову -це сукупність процесуальних дій, які гарантують виконання рішення суду в разі задоволення позовних вимог. Точне і неухильне додержання судами України норм чинного законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову є необхідною умовою здійснення завдань цивільного судочинства, які полягають у справедливому, неупередженому та своєчасному розгляді й вирішенні цивільних справ із метою захисту порушених, невизнаних, або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.

Інститут забезпечення позову являє собою сукупність встановлених законом заходів, що вживаються судом за клопотанням осіб, які беруть участь у справі, якщо у них існують побоювання, що виконання ухваленого у справі рішення виявиться у майбутньому утрудненим чи неможливим.

Умовою застосування заходів забезпечення позову є достатньо обґрунтоване припущення, що невжиття таких заходів може утруднити або унеможливити виконання рішення по суті позовних вимог.

Згідно роз`яснень п. 4 Постанови Пленуму Верховного Суду України №9 від 22 грудня 2006 року Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову , Розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з`ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам. При встановленні зазначеної відповідності слід враховувати, що вжиті заходи не повинні перешкоджати господарській діяльності юридичної особи або фізичної особи, яка здійснює таку діяльність і зареєстрована відповідно до закону як підприємець. Вирішуючи питання про забезпечення позову, суд має брати до уваги інтереси не тільки позивача, а й інших осіб, права яких можуть бути порушені у зв`язку із застосуванням відповідних заходів.

Згідно ч. 5 ст. 153 ЦПК України залежно від обставин справи суд може забезпечити позов повністю або частково.

Заходи забезпечення позову мають тимчасовий характер і діють до виконання рішення суду, яким закінчується розгляд справи по суті.

Суд прийшов до висновку про можливість задоволення заяви про забезпечення позову у даній справі, а саме в частині заборони суб`єктам державної реєстрації прав, державним реєстраторам прав на нерухоме майно, іншим суб`єктам державної реєстрації прав, що визначені ст. 6 Закону України Про державну реєстрацію прав на нерухоме майно та їх обтяжень , а також територіальним відділенням Держгеокадастру, вчиняти будь - які реєстраційні дії та вносити записи в Державний реєстр речових прав на нерухоме майно та в Державний земельний кадастр, стосовно стосовно спірної земельної ділянки, оскільки такий спосіб забезпечення позову передбачений законом, є співмірним заявленим позовним вимогам і його невжиття може ускладнити чи взагалі зробити неможливим виконання рішення суду.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 149-153, 258-261, 263, 353, 354 ЦПК України, суд,-

У Х В А Л И В :

Заяву представника позивача ОСОБА_1 адвоката Кулика Віталія Олександровича про забезпечення позову - задовольнити .

Заборонити суб`єктам державної реєстрації прав, державним реєстраторам прав на нерухоме майно, іншим суб`єктам державної реєстрації прав, що визначені ст. 6 Закону України Про державну реєстрацію прав на нерухоме майно та їх обтяжень , а також територіальним відділенням Держгеокадастру, вчиняти будь - які реєстраційні дії та вносити записи в Державний реєстр речових прав на нерухоме майно та в Державний земельний кадастр, стосовно земельної ділянки площею 2,1001 га., яка знаходиться на території Васильківської сільської ради Лохвицького району Полтавської області, кадастровий номер земельної ділянки 5322681500:00:002:0354, що належить ОСОБА_1 на праві приватної власності.

Ухвала підлягає до негайного виконання та може бути оскаржена в апеляційному порядку до Полтавського апеляційного суду через Лохвицький районний суд Полтавської області шляхом подачі апеляційної скарги в 15-денний строк з дня отримання копії ухвали.

Оскарження ухвали про забезпечення позову не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи.

Суддя В.А. Бондарь

СудЛохвицький районний суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення21.07.2020
Оприлюднено22.07.2020
Номер документу90501497
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —538/1233/20

Ухвала від 16.12.2020

Цивільне

Лохвицький районний суд Полтавської області

Бондарь В. А.

Ухвала від 12.11.2020

Цивільне

Лохвицький районний суд Полтавської області

Бондарь В. А.

Ухвала від 12.11.2020

Цивільне

Лохвицький районний суд Полтавської області

Бондарь В. А.

Ухвала від 17.08.2020

Цивільне

Лохвицький районний суд Полтавської області

Бондарь В. А.

Ухвала від 22.07.2020

Цивільне

Лохвицький районний суд Полтавської області

Бондарь В. А.

Ухвала від 21.07.2020

Цивільне

Лохвицький районний суд Полтавської області

Бондарь В. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні