Ухвала
від 21.07.2020 по справі 729/734/20
БОБРОВИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 729/734/20

2/729/338/20 р.

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

21 липня 2020 р. суддя Бобровицького районного суду Чернігівської області Булига Н.О., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся до суду із зазначеним позовом до відповідача, в якому просить розірвати шлюб зареєстрований 14.08.2013 року Бобровицьким районним відділом ДРАЦС Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області.

Зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана з порушенням вимог встановлених ст. 175 та ч. ч. 4,5 ст. 177 ЦПК України.

Так, частиною 4 ст. 177 Цивільного процесуального кодексу України передбачено, що до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Відповідно до приписів статті 2 Закону України Про судовий збір платниками судового збору є громадяни України, іноземці, особи без громадянства, які звертаються до суду.

Як вбачається із квитанції №П281845 від 01.08.2019 року судовий збір у розмірі 768,40 гривень сплачено ОСОБА_2 , яка є відповідачем по справі, тобто не особою, яка звертається до суду. Разом з тим, згідно ухвали Бобровицького районного суду від 12.08.2019 року, яка набрала законної сили, Управління державної казначейської служби України у Бобровицькому районі було зобов`язано повернути зазначену суму судового збору ОСОБА_2 .

Згідно ставок судового збору на 2020 рік за подання до суду позовної заяви про розірвання шлюбу до сплати підлягає судовий збір у розмірі 840, 80 гривень.

Позивачем же при зверненні до суду було сплачено судовий збір у розмірі 75 гривень.

Відповідно до частини п`ятої статті 177 ЦПК позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

В свою чергу, згідно із вимогами частин 2, 4 та 5 статті 95 ЦПК письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

В порушення даних вимог позивачем не надано належним чином засвідченої копії доказів по справі, а саме його паспорта.

Крім того, згідно вимог пункту 2 частини третьої статті 175 ЦПК позовна заява повинна містити, зокрема, адресу місця проживання чи перебування фізичних осіб, реєстраційний номер облікової картки платника податків за його наявності та адресу електронної пошти.

Як вбачається із позовної заяви, позивачем по справі є громадянин Російської Федерації. Даних про те чи має позивач фактичне місце проживання в Україні позовна заява не містить, що в подальшому може утруднити сповіщення належним чином позивача про час та місце розгляду справи.

За статтею 26 Конституції України, іноземці та особи без громадянства, що перебувають в Україні на законних підставах, користуються тими самими правами і свободами, а також несуть такі самі обов`язки, як і громадяни України, - за винятками, встановленими Конституцією, законами чи міжнародними договорами України.

Закон України Про міжнародне приватне право та Наказ 27.06.2008 року №1092/5/54 Про затвердження Інструкції про порядок виконання міжнародних договорів з питань надання правової допомоги в цивільних справах щодо вручення документів, отримання доказів та визнання і виконання судових рішень встановлює порядок реалізації міжнародних договорів України з питань міжнародної правової допомоги в цивільних справах щодо вручення документів, отримання доказів та визнання і виконання судових рішень, та вказує, що у разі, якщо при розгляді цивільної справи в суду України виникне необхідність у врученні документів або отриманні доказів, у проведенні окремих процесуальних дій за кордоном, суд України складає доручення про надання правової допомоги за кордоном. Тому оскільки, саме позивачем по справі є громадянин іншої країни, а не відповідач, враховуючи характер спору, складення такого доручення судом буде недоцільним і не в повній мірі буде виконано завдання цивільного судочинства щодо своєчасного розгляду спору, а тому позивачеві слід зазначити за наявності своє місце перебування в Україні та адресу електронної пошти.

Згідно ч.1 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

У звязку із чим, враховуючи, що позовна заява подана без додержання наведених вище вимог її необхідно залишити без руху із зазначенням недоліків позовної заяви, способу і строку їх усунення.

Тому, зважаючи на викладене, позивачеві слід усунути недоліки, доплативши судовий збір у сумі 765,80 гривень. Реквізити для зарахування судового збору: отримувач коштів УК у Бобровицькому районі (Бобровицький р-н) 22030101; Код ЄДРПОУ- 37370959; Банк отримувача Казначейство України (ЕАП); МФО 899998; № рахунку отримувача - UA248999980313161206000025031, код класифікації доходів 22030101.

Разом з тим, позивачеві слід усунути інші недоліки зазначені у описовій частині ухвали.

Керуючись статтями 175-177 , 185 , 260 Цивільного процесуального кодексу України , суддя

ПОСТАНОВИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу - залишити без руху.

Запропонувати ОСОБА_1 у строк протягом п`яти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху привести позовну заяву у відповідність з вимогами статті 175 та частин 4,5 статті 177 Цивільного процесуального кодексу України , шляхом усунення вищевказаних недоліків та подання квитанції про сплату судового збору у розмірі 765,80 гривень, надання належним чином засвідчених копій доказів по справі та зазначення за наявності адреси місця перебування в Україні і адресу електронної пошти .

Роз`яснити, якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає зазначені вище вимоги, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду.

Якщо позивач не усуне недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачу.

Копію ухвали надіслати позивачу.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею і оскарженню не підлягає.

Суддя

Бобровицького районного суду Н. О. Булига

СудБобровицький районний суд Чернігівської області
Дата ухвалення рішення21.07.2020
Оприлюднено22.07.2020
Номер документу90505321
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —729/734/20

Рішення від 18.08.2020

Цивільне

Бобровицький районний суд Чернігівської області

Булига Н. О.

Ухвала від 07.08.2020

Цивільне

Бобровицький районний суд Чернігівської області

Булига Н. О.

Ухвала від 21.07.2020

Цивільне

Бобровицький районний суд Чернігівської області

Булига Н. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні