Україна
Донецький окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
22 липня 2020 р. Справа №200/5346/20-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1
Донецький окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Кониченка Олега Миколайовича розглянувши при секретарі судового засідання Купріян В.Ю. адміністративну справу за позовною заявою Донецького обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів
до Фермерського господарства Урожайне ЧІ
про стягнення адміністративно-господарських санкцій
ВСТАНОВИВ:
Позивач, Донецьке обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів, звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Фермерського господарства Урожайне ЧІ , відповідно до якого просив суд стягнути з Фермерського господарства Урожайне ЧІ на користь Державного бюджету України адміністративно-господарські санкції за невиконання нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування осіб з інвалідністю у 2019 році, у розмірі 166 346,67 грн. та пеню у розмірі 2 145,70 грн.
09 червня 2020 року ухвалою суду відкрито провадження в адміністративній справі, розгляд справи призначено на 06 липня 2020 року.
06 липня 2020 року розгляд справи відкладено на 20 липня 2020 року.
20 липня 2020 року розгляд справи відкладено на 22 липня 2020 року.
Дослідивши матеріали справи суд встанов наступне.
Відповідно до наданого відповідачем звіту про зайнятість і працевлаштування інвалідів за 2019 рік за формою № 10-ПІ (вхідний номер 3/722 від 28.02.2020 року), середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу становила 35 осіб. Відповідно до частини п`ятої статті 19 Закону України Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні № 875-ХІІ від 21.03.1991 року із змінами та доповненнями у Відповідача у 2019 році повинно було бути працевлаштована 1 особа з інвалідністю. Фактично ж, за даними звіту працювало 0 осіб.
Згідно вказаного звіту, позивач був обізнаний про порушення своїх прав чи інтересів, відповідно до КАС України.
Відповідно до Положення про Фонд соціального захисту інвалідів, затвердженого Наказом Мінсоцполітики № 129від 14.04.2011р. із змінами та доповненнями, Фонд соціального захисту інвалідів - є неприбутковою бюджетною установою, діяльність якої спрямовується, координується та контролюється Міністерством соціальної політики України та є правонаступником Фонду як урядового органу.
З наведеного випливає, що відділення Фонду, звертаючись до суду як орган державної влади з позовом про стягнення з суб 'єктів господарювання штрафних санкцій, діє як суб`єкт владних повноважень.
Відповідно до ч. 1 ст. 122 КАС України, позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Відповідно до абзацу 2 ч. 2 ст. 122 КАС України, строк звернення до адміністративного суду суб`єкта владних повноважень встановлюється тримісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня виникнення підстав, що дають суб`єкту владних повноважень право на пред`явлення визначених законом вимог. Цим Кодексом та іншими законами можуть також встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду суб`єкта владних повноважень.
Позивач в порушення ч. 2 ст. 122 КАС України, отримавши звіт 28.02.2020 р. за формою № 10-ПІ та будучи обізнаним про невиконання нормативу відповідачем по створенню робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю, не звернувся до адміністративного суду у строк визначений ч. 2 ст. 122 КАС України.
Дослідивши конверт поштового відправлення, яким до суду надійшов адміністративний позов, суд встановив, що згідно відбитку поштового штемпеля, воно скеровано до суду 29.05.2020 року.
Згідно частини 13 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, встановивши після відкриття провадження у справі, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 160, 161 цього Кодексу, постановляє ухвалу не пізніше наступного дня, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п`яти днів з дня вручення позивачу ухвали.
Відповідно до ч. 6 ст. 161 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов`язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.
Вказана позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана з порушеннями строків встановлених ст. 122 Кодексу адміністративного судочинства України, клопотання про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску до позову не додано.
Наведене вище свідчить про те, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст.ст. 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України, що згідно частини 1 статті 169 цього Кодексу є підставою для постановлення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до ч.ч. 14, 15 ст. 171 КАС України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, суд продовжує розгляд справи, про що постановляє ухвалу не пізніше наступного дня з дня отримання інформації про усунення недоліків. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, позовна заява залишається без розгляду.
На підставі викладеного, керуючись статтями 122, 161, 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Донецького обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів
до Фермерського господарства Урожайне ЧІ про стягнення адміністративно-господарських санкцій - залишити без руху.
Надати позивачу строк не більше п`яти днів з дня отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху на усунення недоліків позовної заяви, шляхом надання заяви про поновлення пропущеного строку звернення до суду з позовною заявою та докази поважності причин його пропуску.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та оскарженню не підлягає.
Роз`яснити сторонам, що відповідно до п. 3 Розділу VI Прикінцеві положення Кодексу адміністративного судочинства України, в редакції Закону №731-IX від 18.06.2020, під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), суд за заявою учасників справи та осіб, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, інтереси та (або) обов`язки (у разі наявності у них права на вчинення відповідних процесуальних дій, передбачених цим Кодексом), поновлює процесуальні строки, встановлені нормами цього Кодексу, якщо визнає причини їх пропуску поважними і такими, що зумовлені обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином. Суд може поновити відповідний строк як до, так і після його закінчення.
Учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається, за сторінкою на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет (веб-адреса сторінки ://court.gov.ua/).
Текст ухвали розміщений в Єдиному державному реєстрі судових рішень (веб-адреса сторінки: http://www.reyestr.court.gov.ua/).
Суддя О.М. Кониченко
Суд | Донецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 22.07.2020 |
Оприлюднено | 23.07.2020 |
Номер документу | 90515652 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Донецький окружний адміністративний суд
Кониченко О.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні