Справа №672/653/20
Провадження №2/672/296/20
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21.07.2020 року Городоцький районний суд Хмельницької області в складі: головуючого - судді Сакенова Ю.К.
за участю секретаря - Ратушняк Л.В.
розглянувши в порядку загального позовного провадження у відкритому підготовчому судовому засіданні в м.Городок Хмельницької області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Лісоводської сільської ради Городоцького району Хмельницької області про визнання права власності на спадкове майно,
ВСТАНОВИВ:
Позивачі звернулися до суду з позовом до відповідача про визнання права власності на спадкове майно, мотивуючи свої вимоги тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_3 , який доводився ОСОБА_1 чоловіком та ОСОБА_2 батьком. Після смерті ОСОБА_3 відкрилась спадщина у виді домоволодіння, що розташоване по АДРЕСА_1 . Позивачі є спадкоємцями за законом на залишену спадщину, яку вони вчасно прийняли, однак через відсутність правовстановлюючого документу на вищевказане домоволодіння не можуть його оформити. На підставі наведеного просить задовольнити позов.
Позивачі та їх представник ОСОБА_4 в судове засідання не з`явилися, проте представник позивачів подав до суду заяву, в якій просить розглядати справу за його відсутності, заявлені позовні вимоги підтримав у повному обсязі.
Представник відповідача Лісоводської сільської ради в судове засідання не з`явився, однак подав на адресу суду заяву, в якій просить справу розглянути за його відсутності, позовні вимоги визнав у повному обсязі.
Ознайомившись з матеріалами справи, оцінивши докази в їх сукупності, суд вважає, що даний позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер чоловік ОСОБА_1 та батько ОСОБА_2 - ОСОБА_3 , після смерті якого відкрилась спадщина у виді домоволодіння, що розташоване по АДРЕСА_1 .
Позивачі є спадкоємцями за законом на залишену спадщину, яку вони вчасно прийняли, оскільки фактично вступили в управління спадковим майном та проживали разом із спадкодавцем до дня його смерті. Однак через відсутність правовстановлюючого документу на вищевказане домоволодіння не можуть його оформити в нотаріальному порядку. Підтвердженням цього є постанови про відмову у вчиненні нотаріальних дій від 24.06.2020 року, що містяться в матеріалах справи.
Право позивачів на спадкове майно підтверджується їх паспортами громадянина України, свідоцтвом серії НОМЕР_1 від 01.04.1961 року про одруження ОСОБА_3 та ОСОБА_1 , прізвище якої після реєстрації шлюбу ОСОБА_1 ; свідоцтвом серії НОМЕР_2 від 08.05.1972 року про народження ОСОБА_2 , в якому його батьками записані ОСОБА_3 та ОСОБА_1 ; свідоцтвом про смерть ОСОБА_3 серії НОМЕР_3 від 24.09.2009 року, де вказано, що він помер ІНФОРМАЦІЯ_1 в с.Лісоводи Городоцького району Хмельницької області; довідкою КП Городоцьке бюро технічної інвентаризації від 11.12.2019 року за №624; довідками та випискою з погосподарських книг за період з 1991р. по 2020 р., виданими 12.12.2019 року Лісоводською сільською радою Городоцького району Хмельницької області, де вказано, що домоволодіння по АДРЕСА_1 рахувалося за ОСОБА_3 , який був головою вказаного двору, разом із ним до дня його смерті в даному будинку проживали дружина ОСОБА_1 та син ОСОБА_2 ; звітом технічного стану домоволодіння по АДРЕСА_1 , де вказано, що зазначений будинок побудовано у 1960 році і станом на 09.12.2019 року він знаходиться в доброму стані та придатний для проживання; інформаційною довідкою зі Спадкового реєстру від 24.06.2020 року, з якої вбачається, що після смерті ОСОБА_3 спадкова справа не заводилася.
При вирішені даного спору, суд приходить до висновку, що до застосування підлягають норми цивільного законодавства, що діяло на момент відкриття та прийняття спадщини, а саме Цивільний Кодекс України в редакції 1963 року.
Відповідно до ч.1 ст.529 ЦК УРСР в редакції 1963 року при спадкоємстві за законом спадкоємцями першої черги є, в рівних частках, діти (у тому числі усиновлені), дружина і батьки (усиновителі) померлого.
Згідно ст.548 ЦК УРСР в редакції 1963 року, для придбання спадщини необхідно, щоб спадкоємець її прийняв.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.549 ЦК УРСР в редакції 1963 року, якщо спадкоємець фактично вступив в управління або володіння спадковим майном, то він визнається таким, що прийняв спадщину.
Крім того, суд бере до уваги і позицію відповідача, який позовні вимоги визнав у повному обсязі, що згідно положень ч.4 ст.206 ЦПК України є підставою для ухвалення рішення про задоволення позову. Судом встановлено, що таке визнання позову не суперечить закону та не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.
Відповідно до ч.3 ст.200 ЦПК України за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем.
Згідно ч.1 ст.142 ЦПК України у разі визнання позову відповідачем до початку розгляду справи по суті суд у відповідній ухвалі чи рішенні у порядку, встановленому законом, вирішує питання про повернення позивачу з державного бюджету 50 відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову.
Оскільки відповідач визнав позов до початку розгляду справи по суті, то відповідно позивачам слід повернути з державного бюджету по 50 відсотків судового збору, сплаченого ними при поданні позову, а саме по 317,80 грн. кожному.
Керуючись ст.ст.529, 548, 549 ЦК України в редакції 1963 року, ст.76, 89, 142, 200, 264, 265, 354 ЦПК України, суд
УХВАЛИВ:
Позов задовольнити повністю.
Визнати за ОСОБА_1 та ОСОБА_2 право власності на спадкове майно в порядку спадкування за законом, яке залишилось після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 , у виді по 1/2 частці кожному домоволодіння по АДРЕСА_1 , до складу якого входить: глиновалькований житловий будинок А загальною площею 90,8 кв.м., житловою площею 41,3 кв.м., цегляна жомова яма Б площею 4,8 кв.м., цегляний хлів В площею 8,7 кв.м., глиновалькований хлів Г площею 46,6 кв.м., дерев`яний хлів Д площею 2,6 кв.м., дерев`яний туалет Е площею 1,0 кв.м., дерев`яний хлів Є площею 21,1 кв.м.
Повернути ОСОБА_1 та ОСОБА_2 з державного бюджету 50 відсотків судового збору, сплаченого ними при поданні позову, що становить по 317,80 грн. кожному.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Хмельницького апеляційного суду.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Процесуальні строки, які були продовжені відповідно до п.3 розділу Х11 Прикінцеві положення ЦПК України закінчуються через 20 днів з дня набрання чинності Закону №731-1Х.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Позивачі: ОСОБА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_4 , місце проживання - АДРЕСА_2 .
ОСОБА_2 , реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_5 , місце проживання - АДРЕСА_2 .
Відповідач: Лісоводська сільська рада Городоцького району Хмельницької області, місце знаходження - 32046, вул. Ткачука, буд. 4, с. Лісоводи Городоцького району Хмельницької області, код ЄДРПОУ 04405886.
Суддя Ю.К.Сакенов
Суд | Городоцький районний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 21.07.2020 |
Оприлюднено | 23.07.2020 |
Номер документу | 90526741 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Городоцький районний суд Хмельницької області
Сакенов Ю. К.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні