Справа №428/3245/20
Провадження №2/428/1619/2020
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 липня 2020 року м. Сєвєродонецьк
Сєвєродонецький міський суд Луганської області у складі:
головуючого судді Кордюкової Ж.І.,
за участю секретаря Чумак Ю.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Сєвєродонецьк Луганської області в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Комунального некомерційного підприємства Луганської обласної ради Луганський обласний медичний центр соціально небезпечних інфекційних хвороб , Департаменту охорони здоров`я Луганської обласної державної адміністрації про стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася до Сєвєродонецького міського суду Луганської області з позовною заявою до Комунального некомерційного підприємства Луганської обласної ради Луганський обласний медичний центр соціально небезпечних інфекційних хвороб (далі - КНП ЛОР ЛОМЦСНІХ ), Департаменту охорони здоров`я Луганської обласної державної адміністрації про стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні.
В обґрунтування заявлених вимог позивач зазначила, що 14.01.2020 року припинила трудові відносини з КНП ЛОР ЛОМЦСНІХ на підставі п. 6 ч. 1 ст. 36 КЗпП України. У день звільнення КНП ЛОР ЛОМЦСНІХ не провело з нею повного розрахунку, на момент звільнення заборгованість по заробітній платі становила 20358,93 грн. Вказану заборгованість було погашено 31.01.2020 року. Середній заробіток за час затримки розрахунку при звільненні за період з 15.01.2020 року по день фактичного розрахунку становить 8204,98 грн. Просила стягнути з КНП ЛОР ЛОМЦСНІХ на її користь зазначений середній заробіток за час затримки розрахунку та з Департаменту охорони здоров`я Луганської обласної державної адміністрації на її користь судові витрати в сумі 840,80 грн.
12.05.2020 року судом постановлено ухвалу про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін.
Дослідивши письмові матеріали справи, суд встановив наступне.
ОСОБА_1 перебувала у трудових відносинах з Луганським обласним центром з профілактики та боротьбі зі СНІД в період з 01.12.2015 року по 14.01.2020 року.
Трудові відносини були припинені ОСОБА_1 на підставі п. 6 ч. 1 ст. 36 КЗпП України, що підтверджується копією трудової книжки позивача серії НОМЕР_1 та копії наказу Луганського обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІД від 14.01.2020 року №3-к Про припинення дії трудового договору .
Згідно з копією розпорядження голови Луганської обласної державної адміністрації - керівника Луганської обласної військово-цивільної адміністрації від 22.11.2019 року №945 Про припинення юридичної особи - Луганського обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІД у результаті реорганізації (приєднання) було зобов`язано припинити з 10.02.2020 року юридичну особу - Луганський обласний центр профілактики та боротьби зі СНІД (код ЄДРПОУ 21757115) у результаті реорганізації (приєднання) до Луганського обласного протитуберкульозного диспансеру (код ЄДРПОУ 01983832), якого визначено правонаступником усіх майнових та немайнових прав і зобов`язань.
Відповідно до копії розпорядження голови Луганської обласної державної адміністрації - керівника Луганської обласної військово-цивільної адміністрації від 27.12.2019 року №1099 Про припинення юридичної особи - Луганського обласного протитуберкульозного диспансеру в результаті реорганізації (перетворення) було зобов`язано припинити з 30.03.2020 року юридичну особу - Луганський обласний протитуберкульозний диспансер в результаті реорганізації (перетворення) у Комунальне некомерційне підприємство Луганської обласної ради Луганський обласний протитуберкульозний диспансер , яке визначено правонаступником усіх майнових та немайнових прав і зобов`язань.
Відповідно до копії розпорядження голови Луганської обласної державної адміністрації - керівника Луганської обласної військово-цивільної адміністрації від 12.02.2020 року №116 Про внесення змін до розпорядження голови обласної державної адміністрації - керівника обласної військово-цивільної адміністрації від 27.12.2019 року №1099 було зобов`язано внести зміни в частині припинення з 30.03.2020 року юридичної особи - Луганський обласний протитуберкульозний диспансер в результаті реорганізації (перетворення) у Комунальне некомерційне підприємство Луганської обласної ради Луганський обласний медичний центр соціально небезпечних та інфекційних хвороб , яке визначено правонаступником усіх майнових та немайнових прав і зобов`язань.
На момент звільнення ОСОБА_1 заборгованість по заробітній платі становила 20358,93 грн.
Повний розрахунок з позивачем був проведений 31.01.2020 року, що підтверджується копією виписки з карткового рахунку позивача від 13.04.2020 року №BSTP20S2QDV40DN8.
Відповідно до ч. 1 ст. 116 КЗпП України при звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, провадиться в день звільнення. Якщо працівник в день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред`явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок. Про нараховані суми, належні працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган повинен письмово повідомити працівника перед виплатою зазначених сум.
Частиною 1 ст. 117 КЗпП України встановлено, що в разі невиплати з вини власника або уповноваженого ним органу належних звільненому працівникові сум у строки, зазначені в статті 116 цього Кодексу, при відсутності спору про їх розмір підприємство, установа, організація повинні виплатити працівникові його середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку.
Згідно з пунктом 20 постанови Пленуму Верховного Суду України Про практику застосування судами законодавства про оплату праці від 24.12.1999 року №13, установивши при розгляді справи про стягнення заробітної плати у зв`язку із затримкою розрахунку при звільненні, що працівникові не були виплачені належні йому від підприємства, установи, організації суми в день звільнення, коли ж він у цей день не був на роботі, - наступного дня після пред`явлення ним роботодавцеві вимог про розрахунок, суд на підставі ст. 117 КЗпП стягує на користь працівника середній заробіток за весь період затримки розрахунку, а при не проведенні його до розгляду справи - по день постановлення рішення, якщо роботодавець не доведе відсутності в цьому своєї вини. Сама по собі відсутність коштів у роботодавця не виключає його відповідальності.
Визначаючи розмір середнього заробітку за весь час затримки по день проведення фактичного розрахунку, суд враховує, що позивач була звільнена 14.01.2020 року, в день звільнення вона знаходилася на роботі і оплата за цей робочий день була нарахована. Таким чином, розмір середнього заробітку за весь час затримки має обчислюватися з дня, наступного за днем звільнення позивача, і до дня, коли позивачу було сплачено нараховану, але не виплачену заробітну плату, в повному обсязі, тобто за період з 15.01.2020 року по 30.01.2020 року, включно, в порядку, визначеному Постановою Кабінету Міністрів України Про затвердження Порядку обчислення середньої заробітної плати від 08.02.1995 року №100 (далі - Порядок).
Так, абзацом третім пункту 2 Порядку встановлено, що середньомісячна заробітна плата обчислюється, виходячи з виплат за останні два календарні місяці роботи, що передують події, з якою пов`язана дана виплата. Усі виплати включаються в розрахунок середньої заробітної плати у тому розмірі, в якому вони нараховані, без виключення сум відрахування на податки, стягнення аліментів тощо.
Відповідно до пункту 5 розділу IV Порядку, нарахування виплат у всіх випадках збереження середньої заробітної плати провадиться виходячи з розміру середньоденної (годинної) заробітної плати.
Згідно з пунктом 8 розділу IV Порядку, нарахування виплат, що обчислюються із середньої заробітної плати за останні 2 місяці роботи, провадяться шляхом множення середньоденного (годинного) заробітку на число робочих днів (годин), а у випадках, передбачених чинним законодавством, календарних днів, які мають бути оплачені за середнім заробітком. Середньоденна (годинна) заробітна плата визначається діленням заробітної плати за фактично відпрацьовані протягом двох місяців робочі (календарні) дні на число відпрацьованих робочих днів (годин), а у випадках, передбачених чинним законодавством, - на число календарних днів за цей період. Середньомісячне число робочих днів розраховується діленням на 2 сумарного числа робочих днів за останні два календарні місяці згідно з графіком роботи підприємства, установи, організації, встановленим з дотриманням вимог законодавства (абзац третій пункту 8 розділу IV Порядку).
Аналогічна позиція щодо розрахунку розміру середнього заробітку за весь час затримки по день фактичного розрахунку викладена у постанові Верховного Суду України від 21.01.2015 року по справі №6-195цс134.
Середньогодинна заробітна плата позивача ОСОБА_1 становить 87,66 грн., а середньомісячне число робочих годин - 302,4 год., що підтверджується розрахунком, наданим позивачем.
Загальна кількість робочих годин за період з 15.01.2020 року по 30.01.2020 року, включно, становить 86,4 год., яка складається з кількості робочих годин за 12 робочих днів затримки у січні 2020 року (151,2 год. : 21 робочих днів у січні 2020 року х 12 робочих днів затримки = 86,4 год.).
Загальна сума середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні становить 7573,82 грн. (визначається шляхом множення середньогодинної заробітної плати на кількість робочих годин затримки, тобто 87,66 грн. х 86,4 год. = 7573,82 грн.), яка розрахована судом без утримання податків та інших обов`язкових платежів.
Суд не приймає розрахунок зроблений позивачем, оскільки він не відповідає Порядку.
За таких обставин позовні вимоги позивача ОСОБА_1 підлягають частковому задоволенню.
Відповідно до ст. 141 ЦПК України з відповідача КНП ЛОР ЛОМЦСНІХ на користь позивача пропорційно розміру задоволених позовних вимог підлягає стягненню судовий збір в сумі 776,14 грн. Підстави для стягнення на користь позивача судових витрат з Департаменту охорони здоров`я Луганської обласної державної адміністрації, який своїми діями не порушував права позивача відносно несвоєчасної виплати належної їй заробітної плати, відсутні.
Керуючись ст.ст. 2, 4, 5,, 12, 13, 76-81, 89, 141, 247, 258-259, 263-265, 268, 272-273, 354-355, Перехідними положеннями ЦПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 про стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні задовольнити частково.
Стягнути з Комунального некомерційного підприємства Луганської обласної ради Луганський обласний медичний центр соціально небезпечних інфекційних хвороб на користь ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , середній заробіток за час затримки розрахунку при звільненні за період з 15.01.2020 року по 30.01.2020 року, включно, визначений без утримання податків й інших обов`язкових платежів в сумі 7573 (сім тисяч п`ятсот сімдесят три) грн. 82 коп. та судові витрати в сумі 776 (сімсот сімдесят шість) грн. 14 коп.
Відмовити у задоволенні решти позовних вимог.
Рішення може бути оскаржено шляхом подання апеляційної скарги до Луганського апеляційного суду через Сєвєродонецький міський суд Луганської області протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Позивач: ОСОБА_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 .
Відповідач: Комунальне некомерційне підприємство Луганської обласної ради Луганський обласний медичний центр соціально небезпечних інфекційних хвороб , місцезнаходження: Луганська область, м. Сєвєродонецьк, вул. Сметаніна, б. 5, ідентифікаційний код юридичної особи в ЄДРПОУ 01983832.
Відповідач: Департамент охорони здоров`я Луганської обласної державної адміністрації, місцезнаходження: Луганська область, м. Сєвєродонецьк, просп. Центральний, б. 59; ідентифікаційний код юридичної особи в ЄДРПОУ 02012651.
Суддя Ж. І. Кордюкова
Суд | Сєвєродонецький міський суд Луганської області |
Дата ухвалення рішення | 22.07.2020 |
Оприлюднено | 23.07.2020 |
Номер документу | 90528583 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Сєвєродонецький міський суд Луганської області
Кордюкова Ж. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні