Рішення
від 17.07.2020 по справі 571/720/20
РОКИТНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 571/720/20

Провадження № 2/571/358/2020

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

17 липня 2020 року смт. Рокитне

Рокитнівський районний суд Рівненської області

в складі: головуючої судді - Качмар М.Я.,

з участю: секретаря судового засідання - Качановської О.Ф.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Рокитне в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Біловізької сільської ради Рокитнівського району Рівненської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,

встановив:

Позивач ОСОБА_1 звернулася в суд із зазначеним позовом до відповідача, в якому просила визначити їй додатковий строк достатній для подання заяви про прийняття спадщини .

Позовні вимоги мотивує тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла її мати - ОСОБА_2 , після смерті якої залишилося спадкове майно, а саме: житловий будинок з надвірними будівлями, що знаходиться по АДРЕСА_1 , який належав їй на праві приватної власності. ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_2 склала заповіт, згідно з яким заповіла їй житловий будинок і все інше майно. Заповіт не змінено і не відмінено. З 07 квітня 2020 року по 10 квітня 2020 року позивач захворіла і перебувала на амбулаторному лікуванні в фельдшерсько-акушерському пункті, в зв`язку з чим пропустила шестимісячний строк подачі заяви до нотаріальної контори про прийняття спадщини, і коли звернулася до Рокитнівської державної нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини, їй було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину за заповітом. На підставі вказаного, просила задовольнити її позовну вимогу.

Ухвалою судді Рокитнівського районного суду Рівненської області від 11.06.2020 року було прийнято вказану позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у цивільній справі за правилами спрощеного позовного провадження та призначено судове засідання.

Позивач ОСОБА_1 в судове засідання не з`явилася, подавши заяву в якій просила здійснювати розгляд цієї справи без її участі. Додатково зазначила, що позовні вимоги підтримує повністю і просила позов задовольнити (а.с.29).

Представник відповідача Біловізької сільської ради Рокитнівського району Рівненської області в судове засідання не з`явився, просив розглянути справу без участі представника сільської ради. Зазначив, що ОСОБА_1 єдина спадкоємиця після смерті ОСОБА_2 .. Крім того, вказав, що позов сільська рада визнає та просить його задовольнити в повному обсязі (а.с.26).

Відповідно до ч.6 ст.263 ЦПК України, якщо одна із сторін визнала пред`явлену до неї позовну вимогу під час судового розгляду повністю або частково, рішення щодо цієї сторони ухвалюється судом згідно з таким визнанням, якщо це не суперечить вимогам статті 206 цього Кодексу.

Згідно з ч.ч.1, 2 ст.206 ЦПК України позивач може відмовитися від позову, а відповідач - визнати позов на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві. До ухвалення судового рішення у зв`язку з відмовою позивача від позову або визнанням позову відповідачем суд роз`яснює сторонам наслідки відповідних процесуальних дій, перевіряє, чи не обмежений представник відповідної сторони у повноваженнях на їх вчинення.

Згідно з ч.4 ст.206 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для цього законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Судом встановлено, що ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , що підтверджується свідоцтвом про смерть НОМЕР_1 (а.с.7).

Згідно із заповітом, посвідченим секретарем Біловізької сільської ради 11 березня 1998 року ОСОБА_2 заповіла: житловий будинок і все інше майно своїй дочці ОСОБА_1 , 1967 року народження. Заповіт не змінено і не відмінено (а.с.14).

На підставі довідки Біловізької сільської ради Рокитнівського району Рівненської області №397 від 04.06.2020 року встановлено, що ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 постійно проживала та була зареєстрована в АДРЕСА_1 і на день смерті проживала одна (а.с.11).

Відповідно до повідомлення Рокитнівської державної нотаріальної контори від 02.07.2020 року №283/02-14, 03 червня 2020 року від ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 в нотаріальну контору надійшла заява про видачу свідоцтва про право на спадщину за заповітом на житловий будинок, який знаходиться на АДРЕСА_1 , що залишився після смерті матері - ОСОБА_2 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 . За вказаними параметрами запиту у Спадковому реєстрі знайдено інформацію щодо складеного заповіту від імені ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , посвідченого Біловізькою сільською радою Рокитнівського району Рівненської області 11 березня 1998 за №6. Від інших спадкоємців заяв про прийняття спадщини та видачу свідоцтва про право на спадщину в нотконтору не надходило (а.с.22).

Постановою державного нотаріуса Рокитнівської районної державної нотаріальної контори від 03.06.2020 року позивачу відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом на житловий будинок з надвірними будівлями, що знаходиться в АДРЕСА_1 (а.с.12).

Відповідно до свідоцтва про народження ОСОБА_3 народилася ІНФОРМАЦІЯ_5 і її батьками зазначені ОСОБА_4 та ОСОБА_5 (російською) (а.с.5).

Згідно із свідоцтвом про шлюб ІНФОРМАЦІЯ_6 ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 уклала шлюб з ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_7 та змінила прізвище на ОСОБА_4 (а.с.6).

Відповідно до роз`яснень, зазначених в п.24 постанови Пленуму Верховного Суду України №7 від 30 травня 2008 року Про судову практику у справах про спадкування суди відкривають провадження в такій справі у разі відсутності письмової згоди спадкоємців, які прийняли спадщину (частина друга статті 1272 ЦК), а також за відсутності інших спадкоємців, які могли б дати письмову згоду на подання заяви до нотаріальної контори про прийняття спадщини. Відповідачами у такій справі є спадкоємці, які прийняли спадщину. При відсутності інших спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття відповідачами є територіальні громади в особі відповідних органів місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини. Крім того, у цьому пункті також роз`яснено, що вирішуючи питання про визначення особі додаткового строку, суд досліджує поважність причини пропуску строку для прийняття спадщини. При цьому необхідно виходити з того, що поважними є причини, пов`язані з об`єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення цих дій.

Як вбачається із довідки Рокитнівської центральної районної лікарні ОСОБА_1 . знаходилася на амбулаторному лікуванні з 07.04.2019 по 10.04.2020 (а.с.13).

Частиною 3 ст.1272 ЦК України встановлено, що за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Правила ч.3 ст.1272 ЦК України про надання додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини можуть бути застосовані, якщо: 1) у спадкоємця були перешкоди для подання такої заяви; 2) ці обставини визнані судом поважними.

Як на підставу пропуску строку для подання заяви про прийняття спадщини позивач покликається на те, що вона захворіла у цей період у зв`язку з чим вона і пропустила зазначений строк.

Зазначені обставини суд визнає поважними причинами пропуску строку звернення позивачем з заявою про прийняття спадщини, що не залежали від її волі, а тому позов є підставним та обґрунтованим.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст.10, 12, 13, 76-81, 89, 141, 206, 247, 258-259, 263-265, 273 ЦПК України, -

ухвалив:

позов ОСОБА_1 до Біловізької сільської ради Рокитнівського району Рівненської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини - задовольнити.

Визначити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 додатковий строк для подання до нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , строком два місяці з дня набрання цим рішенням законної сили.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення безпосередньо до суду апеляційної інстанції, з врахуванням вимог п.15.5 Розділу XIII Перехідні положення ЦПК України.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , місце проживання: АДРЕСА_2 , РНОКПП - НОМЕР_2 .

Відповідач: Біловізька сільська рада Рокитнівського району Рівненської області, місцезнаходження: Рівненська область, Рокитнівський район, с. Біловіж, вул. Центральна,15, код ЄДРПОУ - 04387355.

Суддя М.Я.Качмар

СудРокитнівський районний суд Рівненської області
Дата ухвалення рішення17.07.2020
Оприлюднено23.07.2020
Номер документу90529686
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —571/720/20

Рішення від 17.07.2020

Цивільне

Рокитнівський районний суд Рівненської області

Качмар М. Я.

Ухвала від 11.06.2020

Цивільне

Рокитнівський районний суд Рівненської області

Качмар М. Я.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні