Справа № 625/95/20
Провадження № 1-кс/625/118/20
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22.07.2020року Коломацький районний суд Харківської області в складі:
головуючого судді ОСОБА_1
при секретарі ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Коломацького районного суду Харківської області клопотання інспектора з дізнання Коломацького відділенняВалківського ВПГУ НПв Харківськійобласті ОСОБА_3 погоджене прокуроромВалківського відділуДергачівської місцевоїпрокуратури Харківськоїобласті,юристом 1класу ОСОБА_4 про накладення арешту на тимчасово вилучене майно по кримінальному провадження внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12020225750000005 від 15.07.2020 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 125 КК України,
ВСТАНОВИВ :
Сторона обвинувачення просить накласти арешт на майно, а саме на дерев`яну палицю, довжиною 68,5 см., діаметром 2,8 см і 3,2 см, яка знаходилась поблизу криниці на відстані близько 5 метрів від житлового будинк, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , що належить ОСОБА_5 .
В обґрунтування клопотання сторона обвинувачення зазначає, що 14 липня 2020 року близько 22:20 години ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 на території домоволодіння, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 наніс тілесні ушкодження ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
За цим фактом 15.07.2020 СВ Коломацького відділення поліції Валківського ВП ГУНП в Харківській області розпочато кримінальне провадження за №12020225750000005, передбачене ч. 1 ст. 125 КК України.
В ході проведення досудового розслідування 15.07.2020 року було проведено огляд місця події території домоволодіння, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 було виявлено та вилучено дерев`яну палицю, довжиною 68,5 см., діаметром: 2,8 см. і 3,2 см., яка знаходилась поблизу криниці на відстані близько 5 метрів від житлового будинку.
Сторона обвинувачення зазначає, що з метою повного, об`єктивного та всебічного розслідування всіх обставин скоєного кримінального правопорушення, а також враховуючи, що всі вилучені предмети зберегли сліди кримінального правопорушення та інші дані, що мають значення для кримінального провадження, виникла необхідність в накладенні арешту на вказане майно, яке було вилучено 15.07.2020 в ході огляду місця події у громадянки ОСОБА_5 .
В судове засідання слідчий не з`явився, повідомлявся належним чином про дату, час та місце розгляду клопотання, до канцелярії суду надійшла заява від інспектора з дізнання Коломацького ВП Валківського ВП ГУ НП в Харківській області ОСОБА_3 в якій він просить судове засідання щодо розгляду клопотання про накладення арешту на майно провести без його участі. Клопотання підтримує в повному обсязі.
В судове засідання, особа у володінні, якої перебувало майно ОСОБА_5 не з`явився, повідомлявся належним чином про дату, час та місце розгляду клопотання.
Неприбуття в судове засідання власника майна, слідчого, відповідно до вимог ч. 1ст. 172 КПК Українине перешкоджає розгляду клопотань. Володілець майна, який не був присутнім при розгляді клопотання про арешт майна, має право заявити клопотання про скасування арешту майна в порядку та на підставах, визначенихст. 174 КПК України.
Слідчий суддя, дослідивши надані докази, встановив, що Коломацьким відділенням поліції Валківського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Харківській області проводиться досудове розслідування у даному кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного державного реєстру досудових розслідувань за №12020225750000005 від 15.07.2020 за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 125 КК України.
15.07.2020 з 21:37 год. до 21.50 год. проведено огляд місця події території домоволодіння, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 було виявлено та вилучено дерев`яну палицю, довжиною 68,5 см., діаметром: 2,8 см. і 3,2 см., яка знаходилась поблизу криниці на відстані близько 5 метрів від житлового будинку.
Після проведення огляду клопотання слідчого, прокурора про арешт тимчасово вилученого майна повинно бути подано не пізніше наступного робочого дня після вилучення майна, інакше майно має бути негайно повернуто особі, у якої його було вилучено, слідчий, на виконання вимог абз. 1 ч. 5ст. 171 КПК України, повинен був звернутися до суду не пізніше наступного робочого дня після вилучення майна, тобто до 23.04.2020, інакше майно має бути повернуто особі, у якої воно було вилучено.
В передбачений кримінальним процесуальним законодавством строк стороною обвинувачення засобами поштового зв`язку, як встановлено вище, подано до суду клопотання про арешт майна.
Порядок тимчасового вилучення майна врегульовано уст. 168 КПК України. Зокрема, відповідно до ч. 2ст. 168 КПК України, тимчасове вилучення майна може здійснюватися під час обшуку.
Згідно вимог п. 3 ч. 1ст. 169 КПК України, тимчасово вилучене майно повертається особі, у якої воно було вилучено, у випадках, передбачених частиною 5статті 171 КПК України.
За правилами абз. 1 ч. 5ст. 171 КПК України, клопотання слідчого, прокурора про арешт тимчасово вилученого майна повинно бути подано не пізніше наступного робочого дня після вилучення майна, інакше майно має бути негайно повернуто особі, у якої його було вилучено.
Відповідно до ч. 1ст. 167 КПК України, тимчасовим вилученням майна є фактичне позбавлення підозрюваного або осіб, у володінні яких перебуває зазначене у частині другій цієї статті майно, можливості володіти, користуватися та розпоряджатися певним майном до вирішення питання про арешт майна або його повернення.
Згідно п. 7 ч. 2 ст. 131 КПК України, заходом забезпечення кримінального провадження є арешт майна. Відповідно до ч. 5 ст. 132 КПК України, під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді докази обставин, на які вони посилаються.
Відповідно до ч. 1ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.
Згідно вимог п. 1 ч. 2ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів. За змістом ч. 3 ст. 170 КПК України, у випадку, передбаченому п. 1 ч. 2 цього Кодексу, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у ст. 98 КПК України.
Згідно ч. 1 ст. 98 КПК України, речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Відповідно ч.2ст.173 КПК України, при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати: 1) правову підставу для арешту майна; 2) можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої статті 170 КПК України).
Слідчий суддя, суд відмовляють у задоволенні клопотання про арешт майна, якщо особа, що його подала, не доведе необхідність такого арешту, а також наявність ризиків, передбачених абзацом другим частини першої статті 170 КПК України(ч. 1ст. 173 КПК України).
Стороною обвинувачення доведено, що вищевказане майно, вилучене під час огляду місця події має значення для забезпечення даного кримінального провадження, за існування розумних підозр вважати, що це майно є доказом злочину та що воно відповідає критеріям, зазначеним уст. 98 КПК України.
Вилучене відповідно до протоколу огляду майно, підлягає арешту, оскільки не застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження як арешт майна може в подальшому перешкодити кримінальному провадженню. На виконання вимог ч.1ст.173 КПК України слідчий довів слідчому судді необхідність арешту майна, а також наявність ризиків, передбачених ч.1ст.170 КПК України.
Враховуючи викладене, слідчий суддя приходить до висновку про наявність правових підстав до арешту, вказаного в клопотаннях сторони обвинувачення майна, враховує можливість використання його як доказу у даному кримінальному провадженні, наслідки арешту майна, розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження, а тому клопотання про арешт майна підлягає задоволенню із визначенням місця зберігання арештованого майна у камері схову Коломацького відділення поліції Валківського ВП ГУ НП в Харківській області, за адресою: Харківська область, сел. Коломак, вул. Гетьмана І.Мазепи, 6.
Застосування заходу забезпечення у вигляді арешту майна у вказаний спосіб відповідає належній правовій процедурі та завданням кримінального провадження.
Керуючись ст.ст.2,7,98, 132,234,237,309,372 КПК України, слідчий суддя,
УХВАЛИВ:
Клопотання інспектора з дізнання Коломацького відділенняВалківського ВПГУ НПв Харківськійобласті ОСОБА_3 погоджене прокуроромВалківського відділуДергачівської місцевоїпрокуратури Харківськоїобласті,юристом 1класу ОСОБА_4 про накладення арешту на тимчасово вилучене майно по кримінальному провадження внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12020225750000005 від 15.07.2020 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 125 КК України задовольнити.
Накласти арешт на майно, яке було вилучене 15.07.2020 року інспектором з дізнання Коломацького відділення Валківського ВП ГУ НП в Харківській області ОСОБА_3 під час огляду місця події території домоволодіння, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , а саме на дерев`яну палицю, довжиною 68,5 см, діаметорм 2,8 см і 3,2 см, яка знаходилась поблизу криниці на відстані близько 5 метрів від житлового будинку.
Місцем зберігання арештованого майна визначити камеру схову Коломацького відділення поліції Валківського ВП ГУ НП в Харківській області, за адресою: Харківська область, сел. Коломак, вул. Гетьмана І.Мазепи, 6.
Ухвала може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її проголошення.
Ухвала про арешт майна підлягає негайному виконанню після її оголошення.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Коломацький районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 22.07.2020 |
Оприлюднено | 05.06.2024 |
Номер документу | 90530150 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Коломацький районний суд Харківської області
Лосєв Д. К.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні