Справа № 991/6071/20
Провадження1-кс/991/6245/20
У Х В А Л А
іменем України
21 липня 2020 року м.Київ
Слідчий суддяВищого антикорупційногосуду ОСОБА_1 ,розглянувши матеріали скарги Голови ГО «Традиція і порядок» ОСОБА_2 на бездіяльність уповноваженої особи Національного антикорупційного бюро України,
В С Т А Н О В И Л А:
До Вищого антикорупційного суду 21.07.2020 надійшла скарга Голови ГО «Традиція і порядок» ОСОБА_2 на бездіяльність уповноваженої особи Національного антикорупційного бюро України, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви про вчинене кримінальне правопорушення.
В поданій скарзі ОСОБА_2 просить зобов`язати уповноважену особу НАБУ внести до ЄРДР відомості про вчинення кримінального правопорушення, зазначені в його заяві, розпочати досудове розслідування.
Дослідивши скаргу та долучені до неї матеріали, слідчий суддя дійшла такого висновку.
Відповідно до ст. 2 КПК України завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.
Відповідно до ст. 26 КПК України слідчий суддя у кримінальному провадженні вирішує лише ті питання, що винесені на його розгляд сторонами та віднесені до його повноважень цим Кодексом.
Порядок оскарження рішень, дій чи бездіяльності під час досудового розслідування визначений главою 26 КПК України. Так, ч.1 ст.303 КПК України визначений вичерпний перелік рішень, дій чи бездіяльності слідчого або прокурора, які можуть бути оскаржені під час досудового розслідування. Зокрема, у відповідності до п.1 ч.1 ст.303 КПК України на досудовому провадженні може бути оскаржена така бездіяльність слідчого, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення.
У відповідності до ч. 1 ст.214КПК України слідчий, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після поданнязаяви,повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення … зобов`язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, розпочати розслідування та через 24 години з моменту внесення таких відомостей надати заявнику витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань. За змістом цієї норми бездіяльність слідчого, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР, означає їх невнесення впродовж 24 годин після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення.
Разом з тим, на підставі ст. 25 КПК України проголошено засаду публічності. Прокурор, слідчий зобов`язані в межах своєї компетенції розпочати досудове розслідування в разінадходження заяви(повідомлення) про вчинення кримінального правопорушення, а також вжити всіх передбачених законом заходів для встановлення події кримінального правопорушення та особи, яка його вчинила.
За таких обставин, бездіяльність в сенсі Кримінального процесуального кодексу України може мати місце лише у разі:
-надходження заяви про вчинення кримінального правопорушення до суб`єкта, який наділений відповідними повноваженнями вносити дані до ЄРДР;
-наявність в заяві інформації, яка свідчить про ознаки кримінального правопорушення;
-невнесення відомостей за заявою, яка надійшла уповноваженому суб`єкту і містить ознаки кримінального правопорушення, протягом 24 годин.
Скаржник зазначає, що 16.07.2020 він особисто подав до Національного антикорупційного бюро заяву про вчинення кримінального правопорушення. При цьому, до скарги додана заява про вчинення кримінального правопорушення від 15.07.2020, на якій відсутній штамп вхідної кореспонденції Національного антикорупційного бюро України. До матеріалів скарги не додано доказів направлення заяви до НАБУ в будь-який спосіб. Отже, слідчий суддя не може встановити, чи отримувало Національне антикорупційне бюро України зазначену заяву та коли саме і, відповідно, чи виникло у заявника право на оскарження бездіяльності.
Згідно з ч. 4 ст. 304 КПК України слідчий суддявідмовляєувідкритті провадженнялишеуразі,якщоскаргаподана нарішення,діючибездіяльність слідчого,прокурора,щонепідлягає оскарженню.
Враховуючи вищевказане, не вбачається можливим встановити, чи вчинила уповноважена особа НАБУ бездіяльність, на яку посилається скаржник, і яка може бути предметом оскарження в порядку ст. 303 КПК України - тобто чи отримувало Національне антикорупційне бюро України заяву від 15.07.2020, відповідно до якої скаржник просить внести відомості до ЄРДР, як про це зазначає скаржник у своїй скарзі.
У зв`язку з вказаним підстав для відкриття провадження за поданою скаргою не вбачається.
Відповідно доч.5,7ст.304КПКУкраїникопія ухвалипровідмовуу відкриттіпровадженняневідкладнонадсилається особі,якаподаласкаргу,разомізскаргою таусімадоданимидо неїматеріалами. Повернення скарги не позбавляє права повторного звернення до слідчого судді в порядку, передбаченому цим Кодексом.
Керуючись ст. 303-307, 309 КПК України, слідчий суддя
П О С Т А Н О В И Л А:
У відкритті провадження за скаргою Голови ГО«Традиція іпорядок» ОСОБА_2 на бездіяльністьуповноваженої особиНаціонального антикорупційногобюро України відмовити.
На ухвалу слідчого судді протягом п`яти днів з дня її оголошення може бути подана апеляційна скарга. Якщо ухвалу слідчого судді було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, строк апеляційного оскарження для такої особи обчислюється з дня отримання нею копії судового рішення. Апеляційна скарга подається до Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду.
Ухвала набирає законної сили після закінчення п`ятиденного строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала слідчого судді, якщо її не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Копію цієї ухвали, разом зі скаргою та усіма доданими до неї матеріалами, невідкладно надіслати особі, яка її подала.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Вищий антикорупційний суд |
Дата ухвалення рішення | 21.07.2020 |
Оприлюднено | 10.02.2023 |
Номер документу | 90533507 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за скаргами на дії та рішення правоохоронних органів, на дії чи бездіяльність слідчого, прокурора та інших осіб під час досудового розслідування бездіяльність слідчого, прокурора стосовно невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань |
Кримінальне
Вищий антикорупційний суд
Михайленко В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні